Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-09-24, 23:18
Autor Wiadomość
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany:    [opinia] Kobiecy punkt widzenia "z-kobiecej-strony"

Od jakiegoś czasu prowadzę bloga Kobiecy punkt widzenia.
W sumie wróciłam do blogowania po trudnych początkach i długiej przerwie. Staram się, żeby moje notki były poprawne pod względem gramatyki i ortografii, to jest moim zdaniem podstawa - wyraża szacunek wobec czytelnika. W dalszym ciągu czuję się jednak blogerką początkującą, a co za tym idzie, chciałabym usłyszeć opinie bardziej doświadczonych kolegów z branży.

Interesuje mnie przede wszystkim strona techniczna, czyli szablon, wygląd, czcionki, czytelność. Niestety ciężko mi samej spojrzeć obiektywnie na mój sieciowy zakątek.

Z góry dziękuję za opinie :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-03-15, 17:18   

Nie lubie szablonów z jakimkolwiek wzorem w tle, więc wizualnie dla mnie średnio. No i kolumna z tekstem mogłaby być szersza. Styl pisania może i jest bez błędów, ale też bez "tego czegoś", co Cię wyróżni i zatrzyma czytelnika. Ot po prostu - poprawnie, ale nudno o wszystkim i o niczym (chociaż przyznam, że jako zagorzały antyklerykał przestałam czytać przy poście o wielkim poście)


Nie podobają mi się też etykiety w chmurce, ale tego akurat brać do siebie nie musisz - po prostu takich nie lubię.
 
  podziel si� tym postem na:
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2014-03-15, 17:35   

Dzięki za wskazówki. Na pewno się przydadzą, cały czas pracuję nad stylem i rozwijam się, ale wiem, że do tego trzeba czasu. W końcu się wyrobię.
Wskazówki uważam jednak za bardzo cenne i ciekawe.
 
  podziel si� tym postem na:
m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-03-15, 22:33   

Przejrzysty, przyzwoicie wykonany blog. Wszystko działa, elegancko się wyświetla, kolorystyka nie razi w oczy, niczego nie jest za dużo ani za mało :)
Tekst ok - nie zauważyłem żadnych błędów. Zawartości nie oceniam, widać że to typowo damski blog a ja jestem prymitywnym, retroseksualnym facetem.
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Pomógł: 6 razy
Wiek: 27
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-03-16, 17:18   

Grafika
Paskudnie. Zupełnie nie przemyślany szablon. Czcionka w "o mnie" jest niewidoczna, obraz polepsza się przy przewijaniu. Jak koleżanka powyżej nie lubię teł z bajerami. W dodatku to co zawsze irytuje mnie w blogach - 100000000000000000 postów na stronie głównej podczas gdy sidebar kończy się na kilku. W dodatku brak użycia more razi.

Tekst
Przeczytałem pierwszy akapit najnowszego tekstu i jestem pewien, że każdy ominie ten blog szerokim łukiem.

Cytat

Słowo WIOSNA jakoś zastraszająco często pojawia się słowo DIETA

Co????

Cytat


Rozumiem, że oprócz tego, że każdy chce się pochwalić tym, że zauważył to za oknem, to jeszcze cała sprawa z czymś się wiąże.

Jak będę chciał by powstała Oda do Że zwrócę się do Ciebie. Poza tym popełniasz podstawowy błąd - nie twórz tylu zdań składowych.
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2014-03-16, 19:53   

Dzięki za cenne uwagi. Cały czas się uczę, między innymi czytając takie opinie. Zapewne sporo czasu minie zanim wszystko będzie tak, jak ma być. :)

Żeby nie nabijać sobie ilości postów, edytuję. Jak na razie zmniejszyłam liczbę postów na stronie głównej, zmieniłam kolor czcionek, aby były bardziej kontrastowe, usunęłam tło nagłówka i zmieniłam tło, na mniej rzucające się w oczy. Niestety nie widzę swojego bloga w wersji z całkiem gładkim tłem, ale ponoć do wszystkiego się dorasta. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-03-17, 21:29   

Panna K napisał/a:

Dzięki za cenne uwagi. Cały czas się uczę, między innymi czytając takie opinie. Zapewne sporo czasu minie zanim wszystko będzie tak, jak ma być. :)

Żeby nie nabijać sobie ilości postów, edytuję. Jak na razie zmniejszyłam liczbę postów na stronie głównej, zmieniłam kolor czcionek, aby były bardziej kontrastowe, usunęłam tło nagłówka i zmieniłam tło, na mniej rzucające się w oczy. Niestety nie widzę swojego bloga w wersji z całkiem gładkim tłem, ale ponoć do wszystkiego się dorasta. :)

Zerkałam na Twojego bloga kilka dni temu i teraz jak spoglądam ponownie, już po Twojej zmianie, to powiem szczerze, że żadnej zmiany nie uświadczyłam :) Jak piszesz jesteś jeszcze początkująca, więc wiele tu się może pozmieniać ale podzielę się jednym spostrzeżeniem. W bocznej szpalcie praktycznie nie masz nic niezbędnego, a przez to masz zmniejszoną treść bloga do szerokości paseczka. Zastanów się czy nie warto wszystko z bocznej szpalty spróbować umieścić w górnym menu gdzie masz tylko stronę główną i linki, a całą treść bloga poszerzyć. Możesz wtedy uczynić tekst bardziej czytelnym i wstawić większe zdjęcia.
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2014-03-23, 16:15   

Dziękuję wam wszystkim za rady. Obecnie wdrażam się w blogspotowy kod i edytuję szablon, ubogacając go własną grafiką(dzięki Qrkoko), . Postawiłam też na nieco inną kolorystykę, aby było bardziej czytelnie :) .
Przede wszystkim znacznie poszerzyłam szablon. Zapomniałam, że mój laptop korzysta z nieco niższej rozdzielczości i z tego powodu nie zauważyłam tego mankamentu.
Proszę o zgłaszanie dalszych uwag i sugestii
Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość.
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-03-23, 19:40   

Lepiej ale logo jakoś wygląda hmmm... jakby wyrwane z innej bajki i przyczepione na siłę. Może to wina tła, że tak mocno się odcina, a na białym było by lepiej?
 
  podziel si� tym postem na:
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2014-03-28, 17:24   

Na całkiem białym nie wygląda dobrze. Jak dla mnie za bardzo daje po oczach. Pozmieniałam jeszcze co nieco, w tym nagłówek. Planuję jeszcze zrobić rewolucję wśród czcionek, ale to jeszcze trochę - jak znajdę pasujące. :D

Każda merytoryczna uwaga mile widziane :)
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-03-29, 09:52   

Panna K napisał/a:

Na całkiem białym nie wygląda dobrze. Jak dla mnie za bardzo daje po oczach. Pozmieniałam jeszcze co nieco, w tym nagłówek. Planuję jeszcze zrobić rewolucję wśród czcionek, ale to jeszcze trochę - jak znajdę pasujące. :D

Każda merytoryczna uwaga mile widziane :)


Jest już lepiej pod względem szerokości. Popracowałabym jeszcze nad logiem, bo jest za duże, a te kwiatki nad postem są pikselowate. No i zasadnicza kwestia. Nie dostosowałaś rozmiarów zdjęć do bloga przez co wyjeżdżają ci poza post.
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz