Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [film] podróże w czasie inne wizje przyszłości i przeszłości

Temat podróży w czasie fascynuje kino. Tworzone są filmy i seriale na podstawie poswieści fantastycznych, ale także własne interpretacje przyszłości czy teraźniejszości.

Mamy przykład polskiego, kultowego filmu "Seksmisja" czy amerykańskiego "Powrót do przyszłości". Pierwszy pokazuje wizje przyszłości, w której zostały same kobiety i 2 przebudzonych po hibernacji facetów, oczywiście potem okazuje się jak to jest z tym na prawdę :D Drugi to również zabawna historia opowiedziana w trzech częściach. W przypadku tego filmu możemy zobaczyć pojazdy przyszłości widziane oczami reżysera z 1985 roku a także podróż do lat 50 i czasów dzikiego zachodu.

Bardzo podobał mi się również "Wehikuł czasu" (The Time Machine 2002r.). Opowieść o mężczyźnie, który zbudował maszynę do podróżowania w czasie tylko po to, aby uratować swoją ukochaną, szybko jednak zrozumiał, że nie może cofnąć czasu, bo naprawiając jedną szkodę tworzy kolejną. Postanawia zobaczyć co ciekawego czeka ludzi w przyszłości. Wizje przyszłości są tutaj dość ciekawe ;)

Pamiętam także emitowany na Polsacie serial "Misja w czasie" (Seven days). Tutaj rząd amerykański skonstruował kapsułę, która pozwalała w razie niebezpieczeństwa na podróż w czasie 7 dni wstecz - w sam raz, aby zapobiec tragedii.

Innym serialem był "Journeyman podróżnik w czasie" - niedawno emitowany również na Polsacie. Tym razem bohaterowi została powierzona mu misja czynienia życia innych osób lepszym.

Kolejnym dość znanym był serial sci-fi pt. "Gwiezdne wrota" (Stargate SG1). Odkryto portal, przez który można było przemieszczać się do innych światów i miejsc w kosmosie.

Może niektórzy z was pamiętają coś takiego jak "Dwa światy" (Spellbinder) produkcji australijsko-polskiej. tutaj mieliśmy do czynienia troche z światem fantastycznym, ale również z równoległym, między którymi przemieszczali się główni bohaterowie


dla tych co twierdzą, że prawa fizyki wykluczają taką sytuację (paradoks) jak podróż w czasie - dodam, że w przypadku fizyki kwantowej paradoksu nie ma :P

=> http://hotnews.pl/artnauka-269.html

Z tego artu wynika, że podróż jest możliwa, ale cofniecie się w czasie będzie podróżą do alternatywnej wersji przeszłości.

Jakie filmy wam się podobały, lubicie w ogóle tego typu produkcje? która z wizji filmowych czy serialowych odpowiada waszym wyobrażeniom przyszłości?
gdybyście mieli możliwość podróży w czasie jaki okres byście wybrali (przeszłość, przyszłość, alternatywa) i dlaczego?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lia 
WordPress.Klub


Imię: Lia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 32
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2010-10-31, 13:02   

Wehikuł czasu z 2002 roku to jakieś nieporozumienie. Wersja z Rodem Taylorem w roli głównej mimo swoich lat wciąż czaruje, a co więcej - ma spore pokrycie z książką.

Polecam też inny film - "Time Traveler's Wife" z zeszłego roku. To bardziej romans i dramat niż science-fiction, ale gra aktorska jest na dość dobrym poziomie, a historia fajnie ujęta. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-10-31, 13:15   

Lia napisał/a:

Wehikuł czasu z 2002 roku to jakieś nieporozumienie.
Dlaczego nieporozumienie? temat nie jest o tym jak bardzo reżyser odwzorował książkę tylko o filmach i serialach, których tematem są podróże w czasie.

Uważam, że np. pomysł multimedialnej biblioteki z wirtualnym przewodnikiem to całkiem realna sprawa. Szczególnie, że musimy wymyśleć w jaki sposób przechować obecne dane, bo krążki CD mają zbyt krótki czas żywotności a przegrywanie tego co 100 lat mija się trochę z celem.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lia 
WordPress.Klub


Imię: Lia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 32
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2010-10-31, 13:33   

Bo dla mnie, zagorzałej fanki science-fiction, ten film nie jest świetny. Kilka lat temu pisałam pracę na temat gatunku i zgłębiałam się w wiele pozycji zarówno książkowych, jak i filmowych (w celach porównawczych). Książkę czytałam kilkanaście razy - lubię kiedy film oparty na danej historii ją odzwierciedla. Od małego wychowywałam się na wersji z roku 60, może to też ma jakiś wpływ na moją opinię.

Jednemu się film podoba, innemu nie. Nie każdy przecież wielbi się w tym gatunku i czyta książki pod tym samym tytułem. :P To zmienia postać rzeczy.

@down Właśnie dlatego napisałam, że zmienia postać rzeczy - bo może pokazywać inne problemy, albo wiernie odwzorowywać książkę. Niezaznajomiony z lekturą właściwie nie wie czy film się z nią pokrywa czy też poszedł w innym kierunku. ;)
Ostatnio zmieniony przez Lia 2010-10-31, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-10-31, 13:54   

Lubię filmy poruszające motyw podróży w czasie, zmian w przeszłości i ich konsekwencji w przyszłości, fajnie się to ogląda, choć czasem się scenarzysta trochę pogubi i coś tam jest nielogiczne/się nie zgadza - ale i tak temat sam w sobie pozostaje ciekawy.
Oprócz tych, które zostały wymienione, warto by jeszcze wspomnieć o "12 małpach" i "efekcie motyla" (choć ten ostatni trochę mnie rozczarował, niestety), no i takich Terminatorach chociażby. ;)

Serial "Journeman" zaczęłam oglądać, kiedy emitowali go na Polsacie, ale chyba przerwali w połowie? bo jeśli to była cała seria, to jakoś tak kończył się nijako.

Htsz napisał/a:

gdybyście mieli możliwość podróży w czasie jaki okres byście wybrali (przeszłość, przyszłość, alternatywa) i dlaczego?

Gdybym podprowadziła jakiemuś genialnemu, szalonemu naukowcowi (bo oni zawsze są tacy "ekscentryczni" ;) ) machinę do podróży w czasie, to skakałabym i w przeszłość (zawsze ciekawiło mnie, jak to było "naprawdę", chciałoby się zobaczyć na żywo nie tylko dawne kultury, lecz także takie zwykłe, codzienne życie ludzi, o których historia zapomniała) i w przyszłość (trochę bym się pewnie bała zobaczyć, co przyniesie, ale ciekawość by zwyciężyła). Alternatywne historie to moja obsesja (wieczne gdybanie i roztrząsanie "co by było, gdyby"), zawsze się zastanawiam jak wyglądałoby moje/cudze życie, gdyby w danym momencie postąpiło się inaczej i jak każdy, nawet z pozoru nieistotny drobiazg, ma wpływ na kształtowanie przyszłości. Gdybym mogła to zobaczyć nie tylko w mojej głowie, ale też "naprawdę", to na pewno bym nie odmówiła. ;)

[ Dodano: 31-10-2010, 14:10 ]

Lia napisał/a:

Nie każdy przecież wielbi się w tym gatunku i czyta książki pod tym samym tytułem. To zmienia postać rzeczy.

Nie tylko o to chodzi. Można czytać i książki, i oglądać filmy będące do nich nawiązaniem. I nawet jeśli film pokazuje rzecz pod innym kątem, inne aspekty wydobywa na wierzch i koncentruje się na odmiennych problemach - to nie znaczy wcale, że nie może być też dobry. Pewnie, że wtedy nie można mówić o wiernej ekranizacji, ale czasem nie o nią przecież chodzi, film może być równie dobrze na motywach powieści, mogła ona stanowić zaledwie punkt wyjścia, inspirację.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-11-01, 01:12   

tak właśnie, trzeba rozróżniać ekranizację oraz film na podstawie czegoś o ile to pierwsze można mocno porównywać z książkową wersją to drugie nie ma sensu, ponieważ równie dobrze cechą wspólną może być pojedynczy wątek lub tylko sam tytuł.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Sopiee 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 26
Miasto: Polska

Wysłany: 2012-08-16, 00:47   

Oglądałam Wehikuł czasu i trzy części Podróż do przyszłości. Jednak żaden z tych filmów nie spodobał mi się tak bardzo jak serial Doctor Who.
 
  podziel si� tym postem na:
Lil Shii 
Blogger.Klub


Imię: Shii
Dołączyła: 09 Paź 2012
Posty: 29

Wysłany: 2012-10-09, 18:22   

Powrót do przyszłości bardzo lubię, zresztą to już seria kultowa. Jak ja bym chciała, żeby ktoś skonstruował deskolotkę (może być nawet różowa :rotfl: ).
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-10-09, 18:28   

Nie wiem czy można to podciągnąć ale O północy w Paryżu, na którym byłam w kinie i wynudziłam się straaaaaaaaaaaaaaasznie.

Nie lubie takiego kina. Nudzą mnie ambitne filmy najwyraźniej.
Zdecydowanie wolę "Zaklęci w czasie", który przytoczyła Lia :)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz