Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Price 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Paź 2012
Posty: 27

Wysłany:    Rotator, tło, czcionka, miniaturki, pasek, duża pustka, seo

Witam.
Mam kilka kolejnych pytań.
Oto link do mojego bloga: http://price-web.blogspot.com/


1. Jak zrobić, aby w rotatorze zdjęć kliknięcie na dane zdjęcie lub tekst przenosiło nas automatycznie do tego tematu?

2. Czy jest możliwość, aby nowo powstały tekst automatycznie dodawał się do rotatora zamiast wchodzić w edycję szablonu, kopiować pewną część kodu, podmieniać dwa razy link ze zdjęciem na jakiś z serwera uploadowego, zmieniać 3 razy temat na nowy i raz dodać opcjonalnie krótki wstęp?

3. W którym momencie kodu można zmienić tło? Jak mam jakieś gotowe zdjęcie lub sam kolor?

4. W którym momencie kodu można zmienić kolor czcionki? Wydaje mi się, że jest obcnie za jasna.

5. Jak mam na stronie głównej tematy w formie prawie kafelek to czy mogę jakoś sam wybierać do nich miniatury zdjęć czy zawsze będzie się tam ustawiać automatycznie pierwsze zdjęcie w tekście?

6. Mam na samej górze czerwony pasek, który jest zbędny i chciałbym go usunąć. Którą część kodu dokładnie usunąć, aby coś nie zostało lub nie zostało wyrzucone?

7. Czy aby zmienić kolor wszystkich elementów jak te elementy, okienka, kolor paska ze "Strona główna" to muszę zrobić to ręcznie czy jest jakiś inny sposób?

8. Jak zrobić, aby powierzchnia, gdzie dodaje logo nie była taka duża, gdyż jak się wchodzi to widać logo, nad nim dużo białego i pasek, a chciałbym, aby tego nie było.

9. Czy robi ktoś za darmo ciekawe loga? Nie potrzebuje nic specjalnego ale też nie robione w paincie.

10. Czy warto kupować pozycjonowanie na np. allegro? Co one dają? Przykładowo:

Kod

allegro.pl/show_item.php?item=2690066578

lub

Kod

http://allegro.pl/seo-pozycjonowanie-wiki-pr8-minimum-800-linkow-fv-i2750328429.html




Jeżeli uzyskam odpowiedzi to bardzo dziękuję za poświęcony czas!


Pozdrawiam
______________________________________________________
http://price-web.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-11-08, 01:29   

Chyba powinieneś zadać te pytania w kilku tematach.

Price napisał/a:

9. Czy robi ktoś za darmo ciekawe loga?


Jeśli twój blog jest bardzo popularny to zawsze kogoś znajdziesz za reklamę. Myślę że gdybyś umiał robić ciekawe loga to pewnie nie robiłbyś ich za darmo ludziom których których nie znasz.
Raz zrobiłam koleżance cały szablon a ona o publicznie mi za to podziękowała. Po jakimś czasie dostałam kilka e-maili w stylu "Cześć widziałam ze masz talent w tworzeniu nagłówków i szablonów. Mogłabyś zrobić coś dla mnie www......".... :cenzura:
 
  podziel si� tym postem na:
ZoZoL 
Blogger.Klub
2,5 l na G


Imię: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył/a: 10 Lut 2011
Posty: 72
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-11-08, 12:40   Re: Rotator, tło, czcionka, miniaturki, pasek, duża pustka,

Price napisał/a:


10. Czy warto kupować pozycjonowanie na np. allegro? Co one dają? Przykładowo:

Kod

allegro.pl/show_item.php?item=2690066578

lub

Kod

http://allegro.pl/seo-pozycjonowanie-wiki-pr8-minimum-800-linkow-fv-i2750328429.html




nie. Kupowanie pozycjonowania na allegro nie ma sensu. Jeśli podwyższy to w jakiś sposób Twoją pozycje w serpach to tylko na chwile, potem polecisz w dół bo linki przychodzące będą linkami śmieciowymi.
Już lepiej samemu wrzucić bloga do kilku dobrych katalogów (jak chcesz, mogę podrzucić Ci listę darmowych, mocnych katalogów) i zoptymalizować bloga pod względem słów na które chcemy się pozycjonować.
Jednak jeśli chcesz czegoś więcej lepiej oglądnąć się za jakąś dobrą pozycjonującą firmą.
______________________________________________________
Cache mi się zapchał, cookiesy mnie śledzą,
wszystko pootwierane, niezapisane ciągle, pofragmentowane,
w tle jakiś wymagający algorytm liczy za i przeciw.
Dwadzieścia dwa lata bez reinstalacji.
 
  podziel si� tym postem na:
BikiniGirl 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 32
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2012-11-09, 21:25   

Price napisał/a:




3. W którym momencie kodu można zmienić tło? Jak mam jakieś gotowe zdjęcie lub sam kolor?

Odszukaj w kodzie html body {background: "xxxxxx" - te x zmieniasz na to co chcesz, czyli kolor lub jakiś link do gotowego obrazka

Cytat


4. W którym momencie kodu można zmienić kolor czcionki? Wydaje mi się, że jest obcnie za jasna.

Jak już znajdziesz html body {background: "..." - potem jest rodzaj i wielkość czcionki, na samym końcu jest "color: #..."

Cytat


6. Mam na samej górze czerwony pasek, który jest zbędny i chciałbym go usunąć. Którą część kodu dokładnie usunąć, aby coś nie zostało lub nie zostało wyrzucone?

Odszukaj coś takiego: #header-wrapper {width: 1000px; height:35px;padding-top: 15px;} - i pobaw się właśnie tymi pixelami, ja chyba zmieniłam tylko 'paddin-top', ale już nie pamiętam.

8. Jak zrobić, aby powierzchnia, gdzie dodaje logo nie była taka duża, gdyż jak się wchodzi to widać logo, nad nim dużo białego i pasek, a chciałbym, aby tego nie było.

J.w - wydaje mi się, że pobawienie się tymi pixelami załatwi sprawę. Ten paddin-top to właśnie ta powierzchnia, nie pamiętam jak usuwałam ten czerwony pasek już. Zapisz sobie gdzieś kopię roboczą, żebyś za bardzo nie napsocił w kodzie.



Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-09, 21:37   

czerwony pasek jest w #topwrap jako tło, można skasować tę linię i wpisać w height wartość 0

Twój nagłówek ma też dużo szarego dookoła, zmniejsz ilość to się zminimalizuje wolna przestrzeń.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
BikiniGirl 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 32
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2012-11-13, 22:59   

Htsz, a masz pomysł na to co zrobić, żeby w tym prostokącie na głównej zdjęcia się tak nie rozjeżdżały? sprawdzałam sobie na testowym blogu i np. nie dodając tytułu posta zdjęcie jest ok, ale przy postach gdzie tytuł strasznie się rozjeżdża. Myslałam, że to może kwestia wielkości kolumny, ale próbuję na innym szablonie z innymi obrazkami i sytuacja ma się tak samo, i nie mam pomysłu co tu zmienić.
______________________________________________________
Mój blog - www.cytrynazmiodem.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-14, 03:51   Flexor Magazine - wysokość kafelków w szablonie

BikiniGirl, chodzi o kafelki z postami? w sekcji CSS odszukaj element .post i zmień mu

Kod

height: 400px;
na

Kod

min-height: 300px;
albo skasuj całkiem tę linię kodu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
BikiniGirl 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 32
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2012-11-14, 20:49   

To

Kod

.post {display: block;float: left;height: 400px;margin-bottom: 20px;margin-right:7px;padding: 9px 9px 0;width: 300px;}
?
Wykasowanie albo zmienienie

Kod

height 400px
nic nie daje. Próbowałam zmieniać wysokość kolumn (kafelek), szerokość, cokolwiek i już nie wiem.
______________________________________________________
Mój blog - www.cytrynazmiodem.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-14, 20:56   

No to nie wiem o co pytasz. Pokaż jakieś zrzuty z tego jak to powinno wyglądać a jak wygląda. Rozwiązanie, które podałem wyżej dotyczy kafelków z postami, dzięki temu co zrobiłaś szare paski nie wychodzą poza ramkę jak tytuł jest dłuższy lub tekstu (wypisu) jest więcej.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
BikiniGirl 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 32
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2012-11-15, 19:14   

Strona główna z postami. Jak dodaję tytuł to obrazek się rozjeżdża co widać na tym pierwszym. Jak usunę tytuł to obrazek jest ok, ale nie da się wejść do postu.
______________________________________________________
Mój blog - www.cytrynazmiodem.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-16, 01:51   

Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
w tym fragmencie podane są stałe wartości wysokości i szerokość obrazków, spróbuj skasować width i height.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
BikiniGirl 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 32
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2012-11-16, 18:00   

Ok, powiedzmy że zadziałało, reszta to kwestia używanych przeze mnie wielkości obrazków.
Ale znowu się coś wykrzaczyło - po usunięciu tego przesunął się ten niebieski znaczek z ilością komentarzy.
Próbowałam go usunąć, ale pewnie znowu robię coś nie tak, bo wtedy mi się jeszcze więcej wykrzacza.

Szablon niezły, ale dla nieznających dobrze htmla, daje popalić...
______________________________________________________
Mój blog - www.cytrynazmiodem.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz