Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-05, 19:59
Autor Wiadomość
Price 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Paź 2012
Posty: 27

Wysłany:    Wstęp do tekstów, a nie całość na stronie głównej +podstrony

Witam.
Zmieniłem dzisiaj szablon i większość rzeczy mi odpowiada, lecz są takie małe drobiazgi. Czy dałoby się, aby na stronie głównej były tylko wstępy do testów? Kilka linijek i coś na zasadzie "Czytaj dalej".

Dodatkowo jak w tym szablonie mogę zrobić "kategorie". Na stronie głównej jest aktualnie jedna "Strona Główna", lecz chciałbym dodać jeszcze ze 3, np. "Kontakt" i "Kim jestem?".

Czy ktoś byłby w stanie pomóc? :-)

Link: http://price-web.blogspot.com/



Pozdrawiam
______________________________________________________
http://price-web.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Price 2013-02-04, 16:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-01-16, 13:40   

Zmagam się z czymś takim w tym temacie, a stronę to chyba można dodawać normalnie przez gadżety w blogerze, bo jak ja kiedyś pobrałam szablon z neta, to strony normalnie mi czytało. 'Strony' są nawet w opcjach bloga ;) Sprawdzałeś to?
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Price 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Paź 2012
Posty: 27

Wysłany: 2013-01-16, 14:12   

Zrobiłem jak poleciłaś i trochę nie wyszło, a mianowicie kiedy miałem tylko "Strona główna" to była ona ładnie widoczna na blogu w postaci czarnego prostokąta z napisem w środku, a po dodaniu 2 nowych stron wyglądało to jak zwykły napis (odnośnik), a pod nim kolejna strona, a pod nią następna, czyli:

Strona główna
Kim jestem?
Kontakt


Dodatkowo nie wiem dlaczego, ale tylko Strona główna była pogrubiona, pozostałe nie. Mi chodzi o układ poziomy tych stron, a nie pionowy. W gadżecie jest napisane, że muszę go umieścić pod nagłówkiem, ale nie mogę go przesunąć i między nim, a nagłówkiem jest gadżet "Top Nav".


Czy macie jakieś pomysły? :-)
______________________________________________________
http://price-web.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-16, 14:28   

Mam wrażenie, że nie korzystasz z wyszukiwarki na forum?
Jest przynajmniej kilka tematów dotyczących tworzenia wypisów, linka "czytaj dalej", podstron na blogu czy kategorii.

Po pierwsze warto spojrzeć na DEMO tego szablonu, który się nazywa Degoy Magazine => http://degoy-custombloggertemplates.blogspot.com/
na przykładzie widać, że tylko aktywna zakładka jest czarna.
Drugi trop prowadzi do owego "Top Nav", sprawdzałeś co to jest? Ja uważam, że to tam się dodaje podstrony do poziomego menu a nie w nowym gadżecie ;) Tworzysz podstrony w dziale strony, ale dodajesz je tutaj, nie uaktywniasz innych widżetów.

Z tego co widzę "More" w czerwonym kółeczku dodawane jest na końcu każdego wpisu, zatem wystarczy podczas pisania posta użyć ikony do zwijania tekstu i ograniczyć liczbę zdań widocznych na stronie głównej.

"Kontakt" i "kim jestem" nie jest typem kategorii a podstron. Kategorie to na blogspocie etykiety, czyli słowa kluczowe, które służą do opisywania danych wpisów na blogu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Price 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Paź 2012
Posty: 27

Wysłany: 2013-01-16, 15:01   

Rzeczywiście są różnego rodzaju tematy związane z moim problemem i przejrzałem kilka ale nie znalazłem dokładnych odpowiedzi, dlatego postanowiłem założyć temat :-)

Po pierwsze - rzeczywiście, tylko aktywna strona jest zaznaczana na czarno, moje niedopatrzenie. A czy byłaby możliwość, aby każda podstrona była w takim kolorze, a aktywna strona byłaby podświetlana na np. czerwono? Czy byłoby dużo z tym pracy?

Po drugie - właśnie nie wiedziałem do czego ten widget konkretnie służy, zrobiłem na początku tylko to, co sugerowała koleżanka u góry, zaraz się tym pobawię.

Po trzecie - co do tego rozwijania to dziękuję, zaraz sprawdzę jak to działa, szkoda tylko, że będzie chyba trzeba robić to z każdym postem :-)

Po czwarte - masz racje i byłem tego świadom, pisząc temat wyleciało mi z głowy słowo "podstrony" i chciałem to czymś zastąpić, kiedy sobie przypomniałem to stwierdziłem, że chyba większość się już domyśliła o co mi chodziło ;-)


Pozdrawiam

[ Dodano: 03-02-2013, 22:52 ]
Dodam pytanie, bo być może nie zostało zauważone co oczywiście rozumiem i nie mam pretensji :)

Czy byłaby możliwość, aby każda podstrona była w takim czarnym kolorze jaki jest obecnie po najechaniu na podstronę, a aktywna podstrona byłaby podświetlana na np. czerwono? Czy byłoby dużo z tym pracy?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 05-02-2013, 19:58 ]
założyłeś wątek o podstronach to przekierowuję do niego: podstrony i podświetlanie elementów menu
______________________________________________________
http://price-web.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz