Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Magsu 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Sie 2013
Posty: 23

Wysłany:    

Jobs.

Jak dla mnie świetny. Ashton zrobił kawał dobrej roboty, a sama historia Jobsa- niesamowita. Jak się skończył to byłam zaskoczona: Jak to? To już koniec?. Nie nudziłam się nawet przez minutę.
______________________________________________________
http://mag-su.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

bazylia 
Blogger.Klub


Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-09-07, 20:37   

Magsu, reakcja na zakończenie tego filmu jest jak najbardziej prawidłowa - historia urywa się nagle, jeszcze przed erą iphonów..

Jobs nie był dobrym filmem, rola Ashtona faktycznie świetna, genialnie się do niej przygotował, ale sam sposób przedstawienia biografii Jobsa, to nawet nie jest film o Jobsie tylko troszkę o Apple i ich produktach a najbardziej o problemach zarządu firmy.
Pociachany jest strasznie, wątek wrzucony z życia prywatnego Jobsa nie wiem po co tam jest, bo ni jak się nie trzyma całości, chyba tylko po to, żeby zapełnić minuty.;]
Film miał wiele niedomówień ja wiem, że sfilmować taki obszar czasowy i go sensownie przedstawić jest ciężko, ale lepiej robić to dłużej i solidnie, a nie tak jak tutaj.;]
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-09-08, 15:36   

Też wczoraj byłem na Jobsie, recenzja na blogu się pisze.

Co do tego, że film pocięty i fragmentaryczny - fakt. Ale prawdę mówiąc... wątpię, by dało się to zrobić inaczej. Biografia Jobsa autorstwa Waltera Isaacsona liczy jakieś 700 stron. Film miał dwie godziny. Helooooł?

Tymczasem powstaje kolejny film o Jobsie, scenariusz pisze Aaron Sorkin (autor scenariusza do "Social Network"). Ponoć będą tylko trzy sceny sfilmowane w czasie rzeczywistym, każda z nich osadzona tuż przed premierą kolejnego produktu. Film będzie oparty o biografię Isaacsona, a Steve Wozniak jest jego oficjalnym konsultantem, więc będzie pewnie mniej naginania rzeczywistości a więcej dokumentu. Wciąż jednak wątpię, czy da się stworzyć całościowy obraz człowieka tak, żeby zwykły zjadacz popcornu nie zaziewał się na śmierć przed ekranem.

A "jOBS" nie był zły, tylko trzeba trochę "czaić bazę" oraz oczekiwać kina typowo rozrywkowego, a nie ekranizowanej biografii.
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-09-13, 19:01   

jeśli powstaje wersja Sorkina, to już się nie mogę jej doczekać. I Social Network i Newsroom (ogromnie polecam ten serial) są fenomenalne. Sorkin ma naturalny dar do analizowania psychiki współczesnych ludzi mediów, prowadzi też swoją misyjną wizję internetu, dlatego myślę, że jego przedstawienie może być nawet ciekawsze niż to, ktore teraz jest w kinach.
 
  podziel si� tym postem na:
bazylia 
Blogger.Klub


Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-09-13, 19:21   

Cytat

A jOBS nie był zły, tylko trzeba trochę czaić bazę oraz oczekiwać kina typowo rozrywkowego, a nie ekranizowanej biografii.

Film jest reklamowany i przedstawiany jako biograficzny, idąc do kina spodziewam się właśnie filmu biograficznego.

Świetnym przykładem filmu biograficznego może być tegoroczny Hitchcock, pokazany tylko fragment jego życia, ale w bardzo dobry, wysmakowany sposób.

Cytat

Co do tego, że film pocięty i fragmentaryczny - fakt. Ale prawdę mówiąc... wątpię, by dało się to zrobić inaczej.

Sam początek, założenie firmy było rooozwleeekane, a potem nagle chyba twórcy zorientowali się, że trochę czasu mało zostało więc poszatkowali materiał przeskakując fragmenty.
Fatk sfilmowanie takiej ilości życia jest trudne, ale nadal będę uważała, że twórcom to nie wyszło.


Film jOBS był o wszystkim i o niczym, nastawiony na zarabianie pieniędzy i tak jak mówiłam, ratuje go tylko i wyłącznie rola Kutchera.;]
 
  podziel si� tym postem na:
sensibless 
Blogger.Klub


Imię: Kasia
Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-02, 11:59   

Nie oglądałam, ale muszę obejrzeć:)
Mam nadzieję, że się nie zawiodę:D
______________________________________________________
xx
 
  podziel si� tym postem na:
montmartre 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 23 Paź 2013
Posty: 16

Wysłany: 2013-10-24, 20:18   

Jeśli ktoś przeczytał książkę, to film mógł być rozczarowujący. Dla mnie akurat był.
Mimo, że nie przepadam za Ashtonem, dałam mu "szansę". Faktem jest jego podobieństwo do Jobsa - nieziemskie. Prawdę mówiąc to nie znam innego aktora, który mógłby się tak do niego upodobnić, także za wykreowaną postać na pewno duże plusy.
Niestety scenariusz na minus, mogli opowiedzieć kawałek historii - OK, ale gdybym nie przeczytała wcześniej książki, miałabym trudności z poukładaniem sobie o co chodzi, bo wiele wątków było zwyczajnie niedopowiedzianych...
______________________________________________________
Francuski na językach - Zapraszam :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-10-23, 14:34   

A tymczasem klarują nam się szczegóły dotyczące filmu Sorkina. Główną rolę zagra Christian Bale, a zdjęcia mają się rozpocząć w ciągu najbliższych miesięcy.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz