Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-06-03, 23:39
Autor Wiadomość
Silaqui 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 49
Miasto: Chorzów

Wysłany:    [opinia] "Kroniki Nomady" na tapecie (wygląd)

W swojego bloga włożyłam dość dużo pracy, zwłaszcza, że bazuję na klasycznej blogspotowej "rewelacji".
Ciągle jednak wydaje mi się, że coś należałoby zmienić (czytaj: wyrzucić lub ukryć).
Walcie śmiało, zniosę każdą krytykę :)
Kroniki Nomady
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Imperfecta 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 78
Miasto: Południowy Wschód.

Wysłany: 2013-08-23, 16:51   

Ogólnie jest bardzo ładnie i czytelnie, jednak ja wolę jaśniejsze blogi :)
 
  podziel si� tym postem na:
Silaqui 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 49
Miasto: Chorzów

Wysłany: 2013-08-24, 11:42   

Imperfecta, :) początkowo miałam nawet ciemne tło pola tekstowego, więc można powiedzieć, że stopniowo wyrzucam czerń z bloga ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Imperfecta 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 78
Miasto: Południowy Wschód.

Wysłany: 2013-08-24, 12:50   

I bardzo dobrze! :) mi się jasne blogi dużo lepiej przegląda.
 
  podziel si� tym postem na:
Silaqui 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 49
Miasto: Chorzów

Wysłany: 2013-10-04, 11:51   

Podbijam temat: zmieniłam szablon i prosiłabym o jakieś rady, wskazówki: czy wszystko działa, czy notki dobrze się czyta, czy wszystko widać?
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-10-05, 15:34   

Jest ok, ładnie i czytelnie :) Mam tylko dwa zastrzeżenia:
- "Czytaj więcej" powinno być bezpośrednio pod tekstem, bo na samym dole - pod propozycjami innych notek i komentarzami to ginie i wygląda bardzo dziwnie.
- Ja bym dał czcionkę na podstronach takiej samej wielkości jak na głównej, bo w tej chwili jest większa i też to trochę dziwnie jak dla mnie wygląda.
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-10-05, 18:43   

Moim zdaniem jest dużo lepiej :) Zgodzę się z tym co napisał wendigo, "czytaj więcej" powinno być od razu pod zapowiedzią wpisu.

Natomiast nie jestem przekonana do tej długiej listy Autorów po prawej stronie...
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Maggie90 
Blogger.Klub


Pomogła: 10 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 46

Wysłany: 2013-10-05, 19:53   

O 'czytaj więcej' sądzę to samo, co poprzednicy, więc nie będę się powtarzać.

Jakoś nie widzą mi się też te dwa osobne nagłówki i to oddzielone taką grubą linią. Jeśli już, to zmieniłabym co najmniej ich kolejność albo scaliła w jeden.
Kolor linków w menu też właściwie do niczego nie pasuje. Może rudy? ;)

Poza tym wszystko pozostałe jest według mnie idealne. Bardzo fajnie dobrałaś szablon do bloga książkowego :)
______________________________________________________
ILoveHowItFeels.pl: Fit blog - sport, zdrowe odżywianie, pielęgnacja naturalna
 
  podziel si� tym postem na:
rockman 
WordPress.Klub


Wiek: 41
Dołączył/a: 18 Wrz 2013
Posty: 30

Wysłany: 2013-10-06, 10:23   

Ja mam jedną sugestię, nie dotyczącą może konkretnie szablonu, a raczej samej organizacji bloga.
Blogi, które opierają się na recenzjach, funkcjonują na podobnych zasadach co blogi z przepisami kulinarnymi. To znaczy, że większa część osób wejdzie na taki blog nie z chęci poczytania sobie wpisów, ale szukając konkretnej informacji.

Załóżmy, że ja nie lubię amerykańskiej fantastyki, spod znaku magii i miecza, ale chętnie znalazłbym coś ciekawego z fantastyki polskiej. A tu lipa. Nie ma kategorii ani tagów, które pozwoliłyby sensownie zawęzić wyszukiwanie. Trzeba brnąć po wpisach chronologicznie.

No dobra - jest lista autorów, ale:
a) jest dziwnie zrobiona - część jest posortowana po imieniu, część po nazwisku, inni mają same nazwisko.
b) jak mam ochotę na coś z wybranej tematyki, to autorzy i tak mi nic nie powiedzą.

Przez to, nie chce mi się przedzierać przez tony wpisów i daję sobie spokój. A może szkoda, bo znalazłbym coś ciekawego.

To tak samo jak z kulinariami - jak wchodzę na taki blog, to szukam zazwyczaj pomysłu na żarcie, więc liczę, że będą kategorie: dania ze świni, dania z klusków, dania z krowy, desery na zimno, desery na ciepło itp.

PS. Opisana sytuacja nie jest tylko przykładem, autentycznie szukam fajnej, polskiej fantastyki i autentycznie nie chciało mi się szukać jej u Ciebie ;)

------
EDIT; Z jakiegoś powodu nie wyświetliła mi się belka z kategoriami. Po którymś z rzędu wejściu na stronę ją zobaczyłem, więc to nie Ty masz źle, tylko ja jestem głupi :)
Ale i tak proponowałbym wrzucenie jeszcze tagów dla ludzi takich jak ja, którzy np. szukają czegoś z konkretnego kraju (ja akurat czytam głównie fantastykę polską i rosyjską)
______________________________________________________
www.rockmanattack.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Silaqui 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 49
Miasto: Chorzów

Wysłany: 2013-10-09, 23:10   

Dziękuję za rady :)
rockman, co do autorów i ogólnie etykiet: tutaj wychodzi moje lenistwo i fakt, że dłuuugo bloga traktowałam jako coś "dla siebie" a nie dla czytelników. Etykietowałam tak, jak było mi wygodnie, a teraz ciągle brak mi czasu na edycję tego wszystkiego :P Muszę zachorować, żeby pójść na długie L4 i mieć czas na posprzątanie na blogu.
Nigdy też nie myślałam o podziale fantastyki według narodowości autorów. Pomysł niegłupi, ale tak szczerze: zazwyczaj mam do czynienia z twórcami angielskimi/amerykańskimi, innych narodowości przerażająco mało (nawet naszych rodaków niewielu, Kosik zawyża średnią) :D

Z zgłoszonymi "niedogodnościami" nie poradzę sobie sama, zatem chyba założę tutaj na blogowiczu osobny temat, może wspomożecie trochę? :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz