Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Silaqui 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 49
Miasto: Chorzów

Wysłany:    [Szablon Gordon] edycja nagłówka, menu, czcionki, zdjęć

Hej!
Biorąc do serca uwagi innych użyszkodników prosiłabym o pomoc w ogarnięciu kilku szczegółów.
po pierwsze: wygląd rozwijanego menu. Problem opisałam już tutaj

po drugie:

wendigo napisał/a:

Jest ok, ładnie i czytelnie :) Mam tylko dwa zastrzeżenia:
- Czytaj więcej powinno być bezpośrednio pod tekstem, bo na samym dole - pod propozycjami innych notek i komentarzami to ginie i wygląda bardzo dziwnie.
- Ja bym dał czcionkę na podstronach takiej samej wielkości jak na głównej, bo w tej chwili jest większa i też to trochę dziwnie jak dla mnie wygląda.

Pierwszy punkt interesuje mnie najbardziej, a drugi trochę inaczej. To znaczy: chciałabym, aby czcionka na głownej (albo choćby wyjustowanie i układ) był taki sam, jak na stronie posta po kliknięciu.
po trzecie: banneri. Szablon ma wgrany mały banner po lewej stronie, z prawej powinno pójść "wgrane" menu, ale ja tak nie chcę. Czego bym chciała: aby nagłówek był jeden, dał się podłożyć obrazkiem, i był na całą szerokość strony. Da się to zrobić? Menu chcę zostawić takie, jakie jest obecnie (ewentualnie fajno by było, jakby menu było na całą szerokość strony)
po czwarte:próbowałam zrobić jeden rozmiar zdjęć na blogu (według jednego z tutejszych tematów), a i tak na głównej te największe są za duże (choć zmieniłam w kodzie ustawienia, a i przy obrazkach kliknęłam "rozmiar oryginalny").
Ostatnia sprawa: wracamy do "czytaj więcej". W tym szablonie się dubluje. Mamy ładne "read more" i umieszczone pod postem "czytaj więcej". To pierwsze chcę usunąć.

i ostatnia ostatnia (powtórzenie celowe) prośba: da się przywrócić pasek nawigacyjny w prawym górny rogu? Przyzwyczaiłam się do tego, że w panel przechodzę jednym kliknięciem, a teraz musiałam ustawić sobie bloggera jako osobną zakładkę.

[ Dodano: 11-10-2013, 02:25 ]
Coś ktoś podpowie? :zawstydzony:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-10-11, 09:13   MsoNormal Word / formatowanie tekstu, nagłówek na całą szer

Cytat

[ Dodano: 11-10-2013, 02:25 ]
Coś ktoś podpowie? :zawstydzony:
<godzina> marzy Ci się pomoc całodobowa :rotfl: ?

Zaawansowane zmiany w szablonie, należy wykonać kopię bezpieczeństwa.

Silaqui napisał/a:

wygląd rozwijanego menu. Problem opisałam już tutaj
dopisałem odpowiedź ;-)

Silaqui napisał/a:

chciałabym, aby czcionka na głownej (albo choćby wyjustowanie i układ) był taki sam, jak na stronie posta po kliknięciu.
Kopiujesz teksty z Worda? bo tak to wygląda, w źródle postów widzę różnego rodzaju śmieci i nadpisane style dla tekstu. Nie wiem czy jesteś tego świadoma, ale ustawiając krój, kolor i wielkość tekstu "na sztywno" w treści wpisu skazujesz go na taki wygląd nawet po zmianie szablonu. Lepiej w szablonie ustawiać (w CSS) jak ma wyglądać tekst na blogu.

Strona główna korzysta ze skryptu createSummaryAndThumb, który ignoruje znaczniki HTML użyte w treści i pokazuje tylko tekst.
Spróbuj wykasować to:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
oraz:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

Silaqui napisał/a:

po trzecie: banneri. Szablon ma wgrany mały banner po lewej stronie, z prawej powinno pójść wgrane menu, ale ja tak nie chcę. Czego bym chciała: aby nagłówek był jeden, dał się podłożyć obrazkiem, i był na całą szerokość strony. Da się to zrobić?
możesz pokazać jakiś szkic? obecnie masz w górnej sekcji dwa gadżety "obraz" i jeden "nagłówek". Powywalaj zbędne, będziemy wiedzieć co trzeba jeszcze poprawiać.

Silaqui napisał/a:

próbowałam zrobić jeden rozmiar zdjęć na blogu (według jednego z tutejszych tematów), a i tak na głównej te największe są za duże (choć zmieniłam w kodzie ustawienia, a i przy obrazkach kliknęłam rozmiar oryginalny).
jak jeden rozmiar? jednakową szerokość? bo zdjęcia publikujesz różne. Jak określisz stałą szerokość i wysokość to niektóre z nich będą zniekształcone.

Silaqui napisał/a:

wracamy do czytaj więcej. W tym szablonie się dubluje. Mamy ładne read more i umieszczone pod postem czytaj więcej. To pierwsze chcę usunąć.
jedno jest w span z klasą perml (ten z błyskawicą), drugi w DIV z klasą jump-link - mogą występować więcej niż raz.

Silaqui napisał/a:

da się przywrócić pasek nawigacyjny w prawym górny rogu?
hmm: Jak przywrócić pasek nawigacyjny?

p.s. zapraszam Cię to uczestniczenia w budowaniu tego forum, bo darmowej pomocy udzielam tylko aktywnym użytkownikom - a Ty w ostatnim roku pisałaś tylko w dziale pomocy i wątku dotyczącym oceny Twojego bloga ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Silaqui 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 49
Miasto: Chorzów

Wysłany: 2013-10-16, 01:34   Re: MsoNormal

Htsz napisał/a:


<godzina> marzy Ci się pomoc całodobowa :rotfl: ?
Raczej zapominam, że nie moje nocne korzystanie z internetu nie jest powszechne :P

Htsz napisał/a:


[Kopiujesz teksty z Worda? bo tak to wygląda, w źródle postów widzę różnego rodzaju śmieci i nadpisane style dla tekstu. Nie wiem czy jesteś tego świadoma, ale ustawiając krój, kolor i wielkość tekstu na sztywno w treści wpisu skazujesz go na taki wygląd nawet po zmianie szablonu. Lepiej w szablonie ustawiać (w CSS) jak ma wyglądać tekst na blogu.

Przy tym szablonie nawet jak wkleję sformatowany tekst do edytora, to mi zachowuje tylko tekst. Zazwyczaj wygląda to tak, że tekst wklejam do edytora HTML, a następnie dodaję

Kod

<div class="MsoNormal" style="line-height: 150%; text-align: justify;"><span style="font-family: &quot;Times New Roman&quot;,&quot;serif&quot;; font-size: 13.0pt; line-height: 150%;"></span></div>
. I wtedy wszystko wygląda pięknie.

Htsz napisał/a:

możesz pokazać jakiś szkic? obecnie masz w górnej sekcji dwa gadżety obraz i jeden nagłówek. Powywalaj zbędne, będziemy wiedzieć co trzeba jeszcze poprawiać.

Gadżet "obraz" wrzuciłam, bo bez tego obrazka blog nie ma duszy ^^ Wracając do tematu: chodzi mi o to, by funkcjonować bez zbędnego teraz "obrazu", a w szablonie tak namotać, by nagłówek był ustawiony na całą szerokość bloga (jak w klasycznych blogspotowych szablonach). Nie wiem, jak bardziej to wyjaśnić...

Htsz napisał/a:

jak jeden rozmiar? jednakową szerokość? bo zdjęcia publikujesz różne. Jak określisz stałą szerokość i wysokość to niektóre z nich będą zniekształcone.

Najwidoczniej coś źle doczyałam, podany kod rozumiałam jako taki, co mi wrzucane zdjęcia będzie ustawiał zawsze w jednej wielkości. W sumie to ogarnę jakoś definiując rozmiar obrazka przy wrzucaniu

Htsz napisał/a:

jedno jest w span z klasą perml (ten z błyskawicą), drugi w DIV z klasą jump-link - mogą występować więcej niż raz.


To ogarnęłam bez problemu, nawet sama sobie przerzuciłam "czytaj więcej" w odpowiednie miejsce posta :)

Htsz napisał/a:


p.s. zapraszam Cię to uczestniczenia w budowaniu tego forum, bo darmowej pomocy udzielam tylko aktywnym użytkownikom - a Ty w ostatnim roku pisałaś tylko w dziale pomocy i wątku dotyczącym oceny Twojego bloga ;-)

Cóż, niewiele tu tematów, w których czułabym się na tyle mocna, by pomagać. Chyba jedynie przy ocenianiu blogów innych użytkowników i ewentualnie polecaniu fajnych książek w dziale poświęconym literaturze :) Ale zawsze was linkuję, jak się mnie ktoś o poradę "techniczną" zapytuje, no i mam Was w "polecanych stronach". Ale, oczywiście, jeszcze raz przeryję forum, może pojawiło się coś dla mnie ciekawego :) Nie mam pomysłu na to, jak mogłabym się jeszcze przydać :P

[ Dodano: 16-10-2013, 01:39 ]
Internet mi zrywa i nie pozwala na poprawę znikającego "t" :(
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-10-16, 04:43   

cytuj selektywnie, bo jak edytujesz pełną odpowiedź co się psuje i nie wiadomo co kto napisał a co jest odpowiedzią.

Silaqui napisał/a:

Gadżet obraz wrzuciłam, bo bez tego obrazka blog nie ma duszy ^^ Wracając do tematu: chodzi mi o to, by funkcjonować bez zbędnego teraz obrazu, a w szablonie tak namotać, by nagłówek był ustawiony na całą szerokość bloga (jak w klasycznych blogspotowych szablonach). Nie wiem, jak bardziej to wyjaśnić...
w header#masthead masz określoną wysokość, w .logo szerokość i wywal float. Do tego wywal DIVa botmenu (i jego styl #botmenu).

Cytat

Najwidoczniej coś źle doczyałam, podany kod rozumiałam jako taki, co mi wrzucane zdjęcia będzie ustawiał zawsze w jednej wielkości. W sumie to ogarnę jakoś definiując rozmiar obrazka przy wrzucaniu
Możesz spróbować jeszcze czegoś takiego => Jak ustawić jednakową szerokość zdjęć na blogu?

Silaqui napisał/a:

Cóż, niewiele tu tematów, w których czułabym się na tyle mocna, by pomagać. Chyba jedynie przy ocenianiu blogów innych użytkowników i ewentualnie polecaniu fajnych książek w dziale poświęconym literaturze :) Ale zawsze was linkuję, jak się mnie ktoś o poradę techniczną zapytuje, no i mam Was w polecanych stronach. Ale, oczywiście, jeszcze raz przeryję forum, może pojawiło się coś dla mnie ciekawego :) Nie mam pomysłu na to, jak mogłabym się jeszcze przydać :P
a to forum składa się tylko z 2 działów? Kto Ci każe pomagać? nigdzie tego nie wymagam. Jest tutaj kilkanaście działów i setki tematów, w których każdy może się wypowiedzieć. Działy blogowe i ogólnotematyczne.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz