Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Gamebook 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 05 Lis 2014
Posty: 6

  Wysłany:    [blogger] Disqus nie ładuje się na stronach bez komentarzy

Witam!
Zainstalowałem na bloga (na bloggerze) Disqus. Skonfigurowałem go tak, jak chciałem na oficjalnej stronie i system jest sprawny. Problem tutaj tworzy Google ze swoimi komentarzami...
Oczywiście przed wgraniem wtyczki miałem na blogu inne komentarze, więc zinportowałem je i wszystkie komentarze z bloggera przeszły na system disqus. Posty, w których były jakiekolwiek stare komentarze działają normalnie - tzn. po wejściu w post i zjechaniu na dół jest system komentarzy disqus i normalnie można z niego komentować - nie ma problemu.
Błąd występuje w postach bez komentarzy. W tych wyświetla się system Googla, a nie ma nawet śladu po disqusie. Są wyjątki - choć nie wiem dlaczego.
Co mam zrobić, żeby disqus był w każdych postach? Boję się, że jak dodam post to komentarze się nie wczytają i będzie pustka.
Wolę ten system, więc odinstalowania nie chcę.
Dodam, że wyłączałem już np. komentarze od Google, ale wtedy w ogóle żadne nie działają. Dodatkowo jeżeli skomentuje post bez komentarzy, ale przez system Google to po dodaniu komentarza i odświerzeniu nagle pojawia się disqus, a poprzedniego koma nie widać w ogóle. Widzę go tylko ja w panelu ''Komentarze'' na bloggerze. Na stronie głównej bloga obok postu pisze wtedy ''1 komentarz'', ale po wejsciu wyświetla się disqus i nie widać żadnego komentarza.
Zauważyłem, że na telefonie w wersji mobilnej system disqus działa ok.

Proszę o szybką pomoc! Już nie wiem co robić. Proszę o sprawdzenie, czy to może tylko ja tak mam, że w niektórych jest, a w niektórych nie ma - gamebookandroid.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Gorska_Kozica 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 71
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-11-05, 18:27   

Widzę, że nie tylko ja mam podobny problem. Podpinam się więc pod pytanie. :help:
Disqus zainstalowany zgodnie z instrukcjami, komentarze zaimportowane, etc.

Pierwszy problem - komentarze nie zawsze się ładują. Czasem od razu po odpaleniu posta, czasami trzeba odświeżyć stronę, a czasem można odświeżać i odświeżać i disqus się nie pojawia w ogóle.

Drugi problem - w przypadku opublikowania nowego posta (można zajrzeć na post testowy: http://www.zycie.me/2014/11/post-testowy.html) boks z komentarzami disqusa nie pojawia się w ogóle. W jego miejscu znajduje się standardowe okienko komentarzy blogerrowych, a nie powinno ich być. :help: Miał ktoś taką przypadłość? Jak temu zaradzić?
______________________________________________________
Góry, lifestyle - Po prostu życie ... Życie Me ... :)

Może polubisz? FB-Fanpage :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-11-05, 21:27   brak formularza disqus pod postami gdzie jest 0 komentarzy

Sprawdźcie czy w szablonie systemowym również występuje ten problem. Jeżeli nie, to pewnie w kodzie gadżetu Blog1 waszych szablonów jest coś nie tak (np. stary, bo skórka pisana dawno temu). Jeżeli tak, to być może z dusqusem jest coś nie tak, że nie generuje się na stronach wpisów bez komentarzy.

Wątpię by blogger wspierał pomoc w zakresie dodatków zewnętrznych (no chyba, że Google kupi sobie ten system komentarzy :D ), więc na waszym miejscu zapytałbym obsługi disqusa co uważa na ten temat.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Gorska_Kozica 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 71
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-11-05, 21:46   

Htsz, a co takiego w Blog1 powinno przykuć moją uwagę, żebym mogła stwierdzić, czy jest cacy, czy nie?
______________________________________________________
Góry, lifestyle - Po prostu życie ... Życie Me ... :)

Może polubisz? FB-Fanpage :)
 
  podziel si� tym postem na:
Gamebook 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 05 Lis 2014
Posty: 6

Wysłany: 2014-11-07, 19:11   

Niestety, to raczej wina Google. Ja niestety nie napiszę do disqusa, bo pewnie uznali by mnie za debila z moim angielskim :D
Nadal ten sam problem:
Ostatnio dodałem nowy post (http://gamebookandroid.blogspot.com/2014/11/inbox.html) i gdy zjedzie się na dół posta to widać komentarze disqus. Jest napisane 0 komentarzy, nie ma po prostu żadnego. Prawda jest taka, że jest jeden, ale został on wysłany w systemie Googla. Dodałem komentarz ''test'' i nie widać go. Jedynie gdzie jest to w bloggerze, ale widzę to tylko ja (admin). No porażka... Mógłbym za każdym razem importować te komentarze (jeżeli się da, nie próbowałem), ale to nie na tym polega :/
Denerwuje mnie to, bo na stronie głównej pisze 1 komentarz, a tak na prawdę nie ma nic... :(

Napisze ktoś do disqusa? Chyba, że jest jakiś polski serwis disqusa?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-11-07, 20:09   

Gamebook napisał/a:

Ja niestety nie napiszę do disqusa, bo pewnie uznali by mnie za debila z moim angielskim :D


Napisz, ewentualnie daj komuś do poprawienia przed wysłaniem. Obsługa klienta w serwisach internetowych z USA zostawia polskie standardy daleko w tyle - jak są ogarnięci, to Ci pomogą. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-11-07, 20:32   

Cytat

Niestety, to raczej wina Google.
yyy a jakieś argumenty? to zewnętrzny system, ładuje się za pomocą JavaScript wczytując dane, które posiada dla danego adresu URL.

Gorska_Kozica napisał/a:

a co takiego w Blog1 powinno przykuć moją uwagę, żebym mogła stwierdzić, czy jest cacy, czy nie?
gadżet Blog1 składa się z sekcji, wśród nich są te, które dotyczą posta i komentarzy (po nazwach rozpoznasz a kod jest kolorowany w edytorze HTML). Porównaj swój kod z systemowym szablonem. Zapewne sekcja posta będzie się różnić, ale ciebie interesuje wszystko co ma gdzieś w nazwie comment(s).

Lukem napisał/a:

Obsługa klienta w serwisach internetowych z USA zostawia polskie standardy daleko w tyle - jak są ogarnięci, to Ci pomogą.
Wystarczy zacząć od pytania o to czy to normalne, że w postach bez komentarzy nie ładuje się ich system.
Toczyłem z nimi batalię o przywrócenie wiarygodności mojemu profilowi (wszystko co skomentowałem lądowało w spamie) i się udało dogadać - a nie jestem dobry z angielskiego ;=)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Gorska_Kozica 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 71
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-11-09, 17:26   

Patrzyłam, kombinowałam, już mi to grzebanie i poszukiwania w kodzie wyszły uszami, więc poszłam pod najmniejszej linii oporu i zmieniłam szablon. :D
______________________________________________________
Góry, lifestyle - Po prostu życie ... Życie Me ... :)

Może polubisz? FB-Fanpage :)
 
  podziel si� tym postem na:
Gamebook 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 05 Lis 2014
Posty: 6

Wysłany: 2014-11-09, 19:34   

No ja napisałem, ale odpisali, że niby wszystko działa, bo wzięli jakiś starszy post, w którym system działał. Wyjaśniłem więc, że w postach BEZ KOMENTARZY nie działa system Disqus to mnie odesłali do forum. Dziś napisałem znowu z tym samym problemem.

Teraz dodałem nowy post i jest w nim system Disqus, ale żeby to zrobić musiałem się trochę namęczyć:
1. Publikuję post - wchodzę w niego, standardowo system komentarzy od Google.
2. Komentuję z Googla
3. Po odświeżeniu pojawił sie Disqus, ale nie było śladu po moim komentarzu (było napisane 0 komentarzy)
4. Skomentowałem raz jeszcze, teraz z Disqusa.
Oczywiście wszystkie komentarze pojawiają się w panelu admina na bloggerze (i te z Google i te z Disqus, tylko że z Disqusa są jeszcze dodawane na disqus.com w panel admina, a te stare z Bloggera nie)
5. Pojawił się 1 komentarz w Disqusie, a na bloggerze w panelu są 2 - nowy i stary.
6. Wchodzę na disqus.com i importuję komentarze z bloggera do Disqus.
7. Na stronie posta pojawiają się 2 komentarz w systemie Disqus (choć komentowała ta sama osoba - ja - z dwóch kont, bo Google i Disqus to liczone jest to jako moje konto Disqus z avatarem i konto Google - jak anonimowe)
8. Wchodzę w bloggera, usuwam stary komentarz pisany z systemu Google. W poście w systemie Disqus nadal on jest, więc też go usuwam.
9. Koniec... A problemów z tym...

Dodatkowo właśnie teraz, gdy piszę tego posta dostałem komentarz do starego posta (system Google). Żeby był on w Disqusie muszę go importować, a w sumie mam 45 postów na blogu... Gdybym każdy komentarz miał importować... No help :(
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-11-09, 20:20   

Skoro nie chcesz pytać na ich forum, to zapisz sobie kopię obecnego szablonu i sprawdź na jakimś innym (najlepiej systemowy lub pobrany z sieci, ale wykonany niedawno).

Jeżeli na innym szablonie komentarze wczytają się poprawnie w postach bez komentarzy, to masz winowajcę - szablon. Wtedy kontakt z autorem skórki lub zlecenie naprawy.
Jeżeli nie będzie działać, to pozostaje męczenie supportu disqusa.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Gamebook 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 05 Lis 2014
Posty: 6

Wysłany: 2014-11-10, 00:14   

Okej, wyjaśniło się (prawie).
Wina szablonu: Na czystych, od Google działa normalnie. Na czystym moim szablonie to samo. Są komentarze - jest Disqus. Nie ma komentarzy - Disqusa też. Nie wiem jeszcze jak to naprawić, ale no cóż... Czegoś poszukam :(
Dzięki za pomoc.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz