Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 10444
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [blogspot] Indeksowanie i liczba podstron wyświetlanych w Google
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 40

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: Wczoraj 13:26   Temat: [blogspot] Indeksowanie i liczba podstron wyświetlanych w Google
Hej,

użyj narzędzia google search console i zgłoś w nim mapę witryny. Każdy blogspot ma wygenerowany automatycznie plik robots.txt i sitemap.xml - da się je także modyfikować, ale nie polecam tego robić, bo nieumiejętna zmiana może pogorszyć sytuację.
  Temat: Jak dodać stronę FB do grupy i pisać posty jako strona?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 523

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2019-08-11, 18:44   Temat: Jak dodać stronę FB do grupy i pisać posty jako strona?
Jeżeli grupa utworzona jest z tego samego konta co strona na facebooku, to powinnaś mieć możliwość przełączania się pomiędzy profilami w lewym pasku (początek kolumny, widok komputerowy). Jeżeli jesteś tylko zwykłym członkiem cudzej grupy, to jej autor / administrator decyduje o tym, czy strony mogą do niej dołączyć.
  Temat: [blogger.com] problem z zalogowaniem się na konto
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 835

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-07-09, 22:05   Temat: [blogger.com] problem z zalogowaniem się na konto
Hej, jeżeli dawno się nie logowałeś a korzystałeś wcześniej z profilu google plus, to musisz przełączyć się najpierw na profil bloggera. Szczegóły tutaj: https://forum.blogowicz.i...era-vt11577.htm

W innych przypadkach potrzeba więcej informacji. Jako, ze odpowiadanie w wątkach niezbyt działa, możesz spróbować z nowym wątkiem, dołączyć do grupy na fb albo zapytać na oficjalnym forum bloggera (linki na stronie głównej mojego forum).
  Temat: Miniaturka strony głównej bloga na Facebooku
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 787

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-07-07, 18:16   Temat: Miniaturka strony głównej bloga na Facebooku
Tak, dla strony głównej, stron etykiet i archiwum trzeba dodać ręcznie kod do sekcji head z konkretnym obrazem w tagu og:image, bo inaczej będą tam sugerowane wszystkie miniatury z danego okresu lub żadna i pewnie facebook wybiera sobie wtedy losową grafikę ze źródła witryny.
  Temat: [Szablon Blogger] Najnowsze posty bez zdjęcia na stronie głównej
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 343

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-06-07, 18:56   Temat: [Szablon Blogger] Najnowsze posty bez zdjęcia na stronie głównej
Taka jest konstrukcja strony głównej / sekcji wpisów na blogspocie. Zawiera zdjęcie, tytuł, fragment tekstu i link do pełnej treści. Niektóre szablony mogą mieć inną budowę i prezentować samo zdjęcie z tytułem. Możesz sprawdzić co się stanie jak wpis nie będzie zawierał zdjęcia przed kreską czytaj dalej. Jeżeli nic to nie zmieni, edycja będzie bardziej zaawansowana i niestety nie wlicza się do darmowych porad.
  Temat: [blogger] linki w komentarzach otwierane w nowym oknie
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 355

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-05-11, 15:29   Temat: [blogger] linki w komentarzach otwierane w nowym oknie
zazwyczaj wystarczy dodanie atrybutu target, na przykład

Kod

target="_blank"
, ale nie każdy formularz kontaktowy będzie to akceptował. Wiele pozwala tylko na podstawowe opcje znaczników HTML a ewentualną resztę dodają same.

ps: klikając na kółko (scroll) myszy możesz sam otwierać odnośniki w nowych oknach. Na telefonie wystarczy przytrzymać palec na hiperłączu, żeby pojawiło się menu kontekstowe z opcją otwarcia w nowej karcie.
  Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 520

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-04-13, 16:55   Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
PS: Zauważyłem również, że kopiujesz teksty z innego programu, zapewne z WORDa. Niestety takie zabiegi (przenoszenie zawartości z jednego edytora wizualnego do drugiego) mają swoje konsekwencje-wady. Jakie? Wraz z tekstem zabierasz wszystkie jego ustawienia - rozmiar tekstu, deklarację rodziny fontu, wielkość interlinii, kolory treści i tła pod nim. Sporo niepotrzebnych rzeczy, które pozornie są niewidoczne (pojawiają się dopiero po przełączeniu na widok HTML), ale powodują często problemy z wyświetlaniem tekstu lub całego bloga (szczególnie przy braku ręcznego "czytaj dalej"). Formatowanie najlepiej robić bezpośrednio na bloggerze (można zaznaczyć cały tekst i skasować obecne, wciskając ikonkę Tx) a rozmiary tekstu, kolory itp. mieć zadeklarowane w sekcji CSS szablonu. Dzięki temu wszystko będzie wyświetlało się zawsze tak samo.
  Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 520

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-04-13, 02:55   Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
Hej,
nie korzystam zbyt często z motywów dynamicznych, bo mają one ograniczone możliwości jeżeli chodzi o zaawansowaną edycję. Wygląda na to, że ten widok - Snapshot - generuje kafelki ze wszystkich zdjęć, jakie znajdzie w treści wpisów. Możesz spróbować skrócić je za pomocą ręcznego czytaj dalej tak, aby przed tą przerywaną kreską była tylko jedna fotografia i jakiś wstęp.

Jeżeli taki zabieg nie rozwiąże problemu, sugeruję poszukanie sobie innego, nowszego rozwiązania lub jak możesz przeznaczyć jakiś budżet, zamówienie indywidualnego motywu.

Polecam również zastanowienie się nad dokupieniem do bloga domeny. Nadal bloguje się na bloggerze, ale zmienisz adres na taki, który będzie Twoim imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem artystycznym, bez końcówki blogspot.com a jedynie .pl lub .com (jest też wiele innych rozszerzeń, typu .art). Roczny koszt utrzymania takiego adresu to około 50zł (pełny cennik na stronie ovh.pl), więc przy działaniach związanych z czymś więcej niż samo hobby, wcale nie wychodzi tak dużo.
  Temat: [Blogspot, 04.2019] Problem z logowaniem do panelu Bloggera
Htsz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 586

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-04-04, 11:51   Temat: [Blogspot, 04.2019] Problem z logowaniem do panelu Bloggera
Hej, jeżeli w ostatnich dniach (początek kwietnia 2019) macie problem z zalogowaniem się do kokpitu swoich blogów na Bloggerze: https://www.blogger.com to prawdopodobnie do tej pory korzystaliście z profilu Google Plus* i nie zobaczyliście ekranu (lub go pominęliście niechcący) z opcją przełączania się z powrotem na profil Bloggera.

Bez obaw, jest rozwiązanie! Wystarczy wejść bezpośrednio, przez tę stronę: https://www.blogger.com/switch-profile.g - a następnie wypełnić pole na nazwę, która będzie się wyświetlała jako Wasz podpis w komentarzach na blogspotach lub w sekcji autora posta. Można wpisać swoje prawdziwe dane lub ksywkę. Potem powinno wystarczyć kliknięcie pomarańczowego guzika poniżej, który przeniesie Was do kokpitu.

Jeżeli chcecie uzupełnić profil większą ilością informacji, wgrać zdjęcie lub awatara, to należy skorzystać z innego linka, czyli: https://www.blogger.com/edit-profile.g - tutaj również można zmodyfikować wyświetlaną nazwę / nick, adres strony internetowej i publicznie widocznych blogów a także napisać więcej o sobie (zainteresowania, lokalizacja, płeć, itp.).

*Google+ zostało wycofane 2 kwietnia i zamknięto prywatne profile, stąd ta zmiana na Bloggerze.

jeżeli macie pytania związane z tym problemem, zadawajcie na fb:
fp: https://www.facebook.com/...395227120509594
grupa: https://www.facebook.com/...41757402615197/

wątek na oficjalnym forum bloggera: https://support.google.co...6?msgid=3534194

Nie możesz się zalogować do Blogspota z innego powodu? Dodaj nowy wątek na forum i opisz dokładnie swój problem.
  Temat: [Szablon Stylia] problem - czarne tło zamiast rotatora / slidera
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 469

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-03-22, 14:23   Temat: [Szablon Stylia] problem - czarne tło zamiast rotatora / slidera
hej,
wybrane elementy szablonu Stylia (od Blogia / Blogopasja) pobierane są z zewnętrznych źródeł, które nie wspierają szyfrowanego połączenia. Należy zmienić te źródła (skrypty / css itp. na obsługujące szyfrowanie lub przenieść ich zawartość do źródła bloga. HTTPS, to obecnie dość istotny temat, więc przy okazji warto zaktualizować motyw, żeby w pełni działał na HTTPS a potem wymusić taki URL także w ustawieniach Bloggera. Dzięki temu na blogu pojawi się zielona kłódeczka i wszystkie gadżety również się poprawnie załadują.
  Temat: Likwidacja google+, a zdjęcia z bloggera
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 310

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-03-09, 22:02   Temat: Likwidacja google+, a zdjęcia z bloggera
Archiwum Albumów jest pozostałością po dawnej usłudze Picasa Web Albums, niezależnej od Google Plus. Oprócz tego Google ma coś takiego jak Photos (Zdjęcia). Zatem te, wgrywane i wstawiane poprzez opcje w kokpicie Bloggera, powinny być przechowywane jak do tej pory ;-)
  Temat: [blogsot] Przyszłość darmowej platformy blogowej
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1033

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2019-03-01, 19:50   Temat: [blogsot] Przyszłość darmowej platformy blogowej

Adam Okuń napisał/a:

jaka jest przyszłość blogów blogspot? Czy jest sens zacząć tworzyć i rozwijać się tu czy za chwilę padnie decyzja: likwidujemy bo się nie monetyzuje...
Na chwilę obecną nie ma żadnych komunikatów o zamknięciu a platforma wciąż się rozwija - jest ulepszana i poprawiane są błędy - przez dedykowany do tej usługi zespół w Google. Kilka dni temu zaktualizowano także oficjalne forum pomocy (w języku angielskim, ale można pytać także po polsku). Pod koniec zeszłego roku (październik 2018) byłem w Sunnyvale (Kalifornia, USA) na zjeździe dla Ekspertów Google i uczestniczyłem także w spotkaniu z ekipą Bloggera. Podobnie było w 2015 i 2013 roku, kiedy omawiane były przyszłe zmiany. Część z nich jest już od dawna wdrożona, jak chociażby przebudowany kod i 4 nowoczesne motywy systemowe bazujące na na nim.

Oprócz onetblogów i bloxa, w ostatnich latach zamknięte zostały także blogi wirtualnejpolski i interii. Poza rosnącą popularnością platform społecznościowych, szczególnie facebooka, dostrzegam inny powód znikania tych usług. Brak rozwoju oraz konkurencyjnej oferty względem Bloggera i jemu podobnych. Nawet jeżeli blogspot miałby zakończyć działalność za XX lat, to jest się w lepszej sytuacji, bo można pobrać z niego swoje dane a także podpiąć płatną domenę. Dzięki temu posty z bloga indeksowane są pod adresem, z którym możemy migrować w inne miejsca i nie stracić ruchu. Onet, wp, interia, agora nie udostępniali takiej opcji, nawet za opłatą.

Na bloggerze oraz tumblr można wgrywać i modyfikować kod HTML/CSS/JS szablonów w o wiele lepszy sposób niż na bloxie. W przypadku wp.com jest to dostępne dopiero w płatnym pakiecie (podobnie zresztą jak możliwość ustawienia swojej domeny). Co ciekawe, Blogger nie wyświetla reklam na stronach i pozwala włączyć zarabianie poprzez swoją usługę AdSense. Nie ma także problemu z wrzucaniem własnych kreacji lub z programów partnerskich.

W zeszłym roku, pod artykułem na techcrunch, czytałem komentarz jednego z pracowników google, że Blogger rośnie w siłę w Indonezji, Indiach i Brazylii. To kolejny argument za nim a przeciw małym platformom, które działają tylko lokalnie i mają ograniczoną liczbę potencjalnych użytkowników / klientów.
 
Strona 1 z 871
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2019 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony wordpress
kod zniżkowy -10% za licencję
w koszyku wpisz: Blogowicz
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz