Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 10447
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [domena, blogger] Komunikat OVH zamiast zawartości bloga
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 139

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-10-28, 23:53   Temat: [domena, blogger] Komunikat OVH zamiast zawartości bloga
Zajrzałem do WHOIS Twojej domeny i wygląda na to, że nie wszystko jest zrobione tak, jak robię to zwykle ja. Wyrzuciłbym rekordy A wskazujące na IP google dla subdomeny WWW oraz rekord A wskazujący na serwer OVH.

Rekord CNAME dla subdomeny www powinien wskazywać na ghs.google.com.

Widzę również, że nie korzystasz z darmowej skrzynki email - warto.

Możesz zgłosić się na priw, ogarniemy kwestię konfiguracji domeny niestandardowej na ovh, włączymy maila w domenie, połączymy bloga pod analytics i serach console z HTTPS.

Pomyśl także o zmianie motywu na bardziej przyjazny urządzeniom mobilnym. Google od jakiegoś czasu zmienia sposób indeksowania witryn i patrzy teraz jak wyglądają i działają na komórkach. Na wielu stronach ten ruch stanowi już większość, więc możesz zacząć tracić spore ilości potencjalnych czytelników.
  Temat: [Blogspot] Problem z podłączeniem domeny kupionej na home.pl
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 58

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-10-28, 23:41   Temat: [Blogspot] Problem z podłączeniem domeny kupionej na home.pl
Hej, jeżeli wszystko jest ustawione poprawnie, dodałaś 4 rekordy A z adresami IP oraz dwa rekordy weryfikacyjne CNAME, widoczne w panelu bloggera (po wpisaniu adresu nowej domeny), to pozostaje odczekać chwilę i spróbować za 1-2h. Możesz także podesłać adres URL domeny, wtedy sprawdzę czy wszystko jest widoczne publicznie.

Jeżeli chodzi o home / nazwa, to osobiście odradzam. Z dwóch powodów: ceny odnowień domeny, które wychodzą drożej w perspektywie 2 lat, nawet jak pierwszy rok jest u nich za darmo. Drugim jest gorsza oferta pod bloggera. Na ovh za .pl płaci się nieco ponad 55zł rocznie a dodatkowo można uruchomić sobie szyfrowaną pocztę w utrzymywanej tam domenie.

W razie czego ogarniam takie kwestie: pomoc w przeniesieniu domeny do innego rejestratora (potrzebny kod AUTHINFO), poprawne ustawienie adresu niestandardowego na bloggerze -wraz z HTTPS, połączenie bloggera z analytics i search console oraz włączenie poczty w domenie i podpięcie jej do gmaila (skojarzonego z blogiem).
  Temat: [blogspot] Blog jest nie widoczny w wyszukiwarce
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 994

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-09-18, 22:07   Temat: [blogspot] Blog jest nie widoczny w wyszukiwarce
Hej jak wykonasz zapytanie w wyszukiwarce:

cache:myfancyblogaboutunicorns.blogspot.com

zobaczysz ostatnio zapisaną kopię swojego bloga wraz z datą. U Ciebie widzę 3 września, więc praktycznie dwa tygodnie temu, ale jednak robot był. Trzeba poczekać na kolejną wizytę.

dla zapytania:

site:myfancyblogaboutunicorns.blogspot.com

otrzymasz spisz części zindeksowanych już podstron.

Zapoznaj się także z narzędziem Google Search Console: https://search.google.com/search-console w którym możesz dodać adres swojego bloga oraz mapę witryny ze wszystkimi postami opublikowanymi na blogu. Została ona utworzona automatycznie na Bloggerze, więc w konsoli wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu: sitemap.xml
Dorzuć do tego Google Analytics a będziesz mieć więcej danych o źródłach ruchu i swoich czytelnikach.

Miej także na uwadze, że google nie gwarantuje pojawienia się w wyszukiwarce, szczególnie jak jakaś podstrona jest sprzeczna z ich wytycznymi. Drugą kwestią jest to, że Twoja witryna jest nowa. Najlepiej najpierw skupić się na pisaniu, odpowiednio optymalizować tekst pod wyszukiwarki a potem rozsyłać linki w sieci - w mediach społecznościowych, na stronach, forach itp. - bez spamu oczywiście. Wiele osób dodaje jeden wpis i zaczyna reklamować takie "puste strony". Obecnie treści w sieci jest więcej niż ogarniamy, dlatego najlepiej już na start przygotować dla czytelnika kilka artykułów na różne tematy. Większa szansa, że zostanie dłużej.

zajrzyj też tutaj: https://support.google.com/blogger/answer/41373
  Temat: [blogspot] Indeksowanie i liczba podstron wyświetlanych w Google
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 241

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-09-15, 12:26   Temat: [blogspot] Indeksowanie i liczba podstron wyświetlanych w Google
Hej,

użyj narzędzia google search console i zgłoś w nim mapę witryny. Każdy blogspot ma wygenerowany automatycznie plik robots.txt i sitemap.xml - da się je także modyfikować, ale nie polecam tego robić, bo nieumiejętna zmiana może pogorszyć sytuację.
  Temat: Jak dodać stronę FB do grupy i pisać posty jako strona?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6868

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2019-08-11, 17:44   Temat: Jak dodać stronę FB do grupy i pisać posty jako strona?
Jeżeli grupa utworzona jest z tego samego konta co strona na facebooku, to powinnaś mieć możliwość przełączania się pomiędzy profilami w lewym pasku (początek kolumny, widok komputerowy). Jeżeli jesteś tylko zwykłym członkiem cudzej grupy, to jej autor / administrator decyduje o tym, czy strony mogą do niej dołączyć.
  Temat: [blogger.com] problem z zalogowaniem się na konto
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3178

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-07-09, 21:05   Temat: [blogger.com] problem z zalogowaniem się na konto
Hej, jeżeli dawno się nie logowałeś a korzystałeś wcześniej z profilu google plus, to musisz przełączyć się najpierw na profil bloggera. Szczegóły tutaj: https://forum.blogowicz.i...era-vt11577.htm

W innych przypadkach potrzeba więcej informacji. Jako, ze odpowiadanie w wątkach niezbyt działa, możesz spróbować z nowym wątkiem, dołączyć do grupy na fb albo zapytać na oficjalnym forum bloggera (linki na stronie głównej mojego forum).
  Temat: Miniaturka strony głównej bloga na Facebooku
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3715

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-07-07, 17:16   Temat: Miniaturka strony głównej bloga na Facebooku
Tak, dla strony głównej, stron etykiet i archiwum trzeba dodać ręcznie kod do sekcji head z konkretnym obrazem w tagu og:image, bo inaczej będą tam sugerowane wszystkie miniatury z danego okresu lub żadna i pewnie facebook wybiera sobie wtedy losową grafikę ze źródła witryny.
  Temat: [Szablon Blogger] Najnowsze posty bez zdjęcia na stronie głównej
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 643

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-06-07, 17:56   Temat: [Szablon Blogger] Najnowsze posty bez zdjęcia na stronie głównej
Taka jest konstrukcja strony głównej / sekcji wpisów na blogspocie. Zawiera zdjęcie, tytuł, fragment tekstu i link do pełnej treści. Niektóre szablony mogą mieć inną budowę i prezentować samo zdjęcie z tytułem. Możesz sprawdzić co się stanie jak wpis nie będzie zawierał zdjęcia przed kreską czytaj dalej. Jeżeli nic to nie zmieni, edycja będzie bardziej zaawansowana i niestety nie wlicza się do darmowych porad.
  Temat: [blogger] linki w komentarzach otwierane w nowym oknie
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 766

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-05-11, 14:29   Temat: [blogger] linki w komentarzach otwierane w nowym oknie
zazwyczaj wystarczy dodanie atrybutu target, na przykład

Kod

target="_blank"
, ale nie każdy formularz kontaktowy będzie to akceptował. Wiele pozwala tylko na podstawowe opcje znaczników HTML a ewentualną resztę dodają same.

ps: klikając na kółko (scroll) myszy możesz sam otwierać odnośniki w nowych oknach. Na telefonie wystarczy przytrzymać palec na hiperłączu, żeby pojawiło się menu kontekstowe z opcją otwarcia w nowej karcie.
  Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 820

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-04-13, 15:55   Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
PS: Zauważyłem również, że kopiujesz teksty z innego programu, zapewne z WORDa. Niestety takie zabiegi (przenoszenie zawartości z jednego edytora wizualnego do drugiego) mają swoje konsekwencje-wady. Jakie? Wraz z tekstem zabierasz wszystkie jego ustawienia - rozmiar tekstu, deklarację rodziny fontu, wielkość interlinii, kolory treści i tła pod nim. Sporo niepotrzebnych rzeczy, które pozornie są niewidoczne (pojawiają się dopiero po przełączeniu na widok HTML), ale powodują często problemy z wyświetlaniem tekstu lub całego bloga (szczególnie przy braku ręcznego "czytaj dalej"). Formatowanie najlepiej robić bezpośrednio na bloggerze (można zaznaczyć cały tekst i skasować obecne, wciskając ikonkę Tx) a rozmiary tekstu, kolory itp. mieć zadeklarowane w sekcji CSS szablonu. Dzięki temu wszystko będzie wyświetlało się zawsze tak samo.
  Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 820

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-04-13, 01:55   Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
Hej,
nie korzystam zbyt często z motywów dynamicznych, bo mają one ograniczone możliwości jeżeli chodzi o zaawansowaną edycję. Wygląda na to, że ten widok - Snapshot - generuje kafelki ze wszystkich zdjęć, jakie znajdzie w treści wpisów. Możesz spróbować skrócić je za pomocą ręcznego czytaj dalej tak, aby przed tą przerywaną kreską była tylko jedna fotografia i jakiś wstęp.

Jeżeli taki zabieg nie rozwiąże problemu, sugeruję poszukanie sobie innego, nowszego rozwiązania lub jak możesz przeznaczyć jakiś budżet, zamówienie indywidualnego motywu.

Polecam również zastanowienie się nad dokupieniem do bloga domeny. Nadal bloguje się na bloggerze, ale zmienisz adres na taki, który będzie Twoim imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem artystycznym, bez końcówki blogspot.com a jedynie .pl lub .com (jest też wiele innych rozszerzeń, typu .art). Roczny koszt utrzymania takiego adresu to około 50zł (pełny cennik na stronie ovh.pl), więc przy działaniach związanych z czymś więcej niż samo hobby, wcale nie wychodzi tak dużo.
  Temat: [Blogspot, 04.2019] Problem z logowaniem do panelu Bloggera
Htsz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 916

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-04-04, 10:51   Temat: [Blogspot, 04.2019] Problem z logowaniem do panelu Bloggera
Hej, jeżeli w ostatnich dniach (początek kwietnia 2019) macie problem z zalogowaniem się do kokpitu swoich blogów na Bloggerze: https://www.blogger.com to prawdopodobnie do tej pory korzystaliście z profilu Google Plus* i nie zobaczyliście ekranu (lub go pominęliście niechcący) z opcją przełączania się z powrotem na profil Bloggera.

Bez obaw, jest rozwiązanie! Wystarczy wejść bezpośrednio, przez tę stronę: https://www.blogger.com/switch-profile.g - a następnie wypełnić pole na nazwę, która będzie się wyświetlała jako Wasz podpis w komentarzach na blogspotach lub w sekcji autora posta. Można wpisać swoje prawdziwe dane lub ksywkę. Potem powinno wystarczyć kliknięcie pomarańczowego guzika poniżej, który przeniesie Was do kokpitu.

Jeżeli chcecie uzupełnić profil większą ilością informacji, wgrać zdjęcie lub awatara, to należy skorzystać z innego linka, czyli: https://www.blogger.com/edit-profile.g - tutaj również można zmodyfikować wyświetlaną nazwę / nick, adres strony internetowej i publicznie widocznych blogów a także napisać więcej o sobie (zainteresowania, lokalizacja, płeć, itp.).

*Google+ zostało wycofane 2 kwietnia i zamknięto prywatne profile, stąd ta zmiana na Bloggerze.

jeżeli macie pytania związane z tym problemem, zadawajcie na fb:
fp: https://www.facebook.com/...395227120509594
grupa: https://www.facebook.com/...41757402615197/

wątek na oficjalnym forum bloggera: https://support.google.co...6?msgid=3534194

Nie możesz się zalogować do Blogspota z innego powodu? Dodaj nowy wątek na forum i opisz dokładnie swój problem.
 
Strona 1 z 871
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2019 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony wordpress
kod zniżkowy -10% za licencję
w koszyku wpisz: Blogowicz
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz