Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 10470
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [blogspot] Jak odnaleźć inne polskie blogi i bloggerów?
Htsz

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 21817

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2021-03-11, 14:36   Temat: [blogspot] Jak odnaleźć inne polskie blogi i bloggerów?
Aktualizacja 2021, gdzie jak szukać innych blogerów?:

Na chwilę obecną linki w zainteresowaniach na profilu Bloggera zostały wycofane. Są przedstawiane jako zwykły tekst. Nadal jednak działają URLe z parametrami, ale nie wiadomo jak długo jeszcze, więc nie przywiązywałbym się do tej metody (poza tym jest nieco skomplikowana).

Przypominam o tym, że podstawowa wyszukiwarka google posiada wiele opcji filtrowania tego co szukamy. Możemy ograniczyć wyniki do konkretnego adresu lub domeny - w tym przypadku blogspot.com lub blogger.com:

- blogi w domenie blogspot.com zindeksowane już w google: https://www.google.com/se...%3Ablogspot.com ale należy pamiętać, że wielu blogerów, szczególnie tych, którzy prowadzą działalność komercyjną, mają także domeny niestandardowe.
- filtrowanie po zindeksowanych w ostatnim roku: https://www.google.com/se...e=lnt&tbs=qdr:y
- zawierające konkretne słowa lub frazy, na przykład moda: https://www.google.com/se...ogspot.com+moda

- w podobny sposób przeszukujemy zindeksowane i publiczne profile: https://www.google.com/se...r.com%2Fprofile
- filtr z konkretną frazą, Wrocław: https://www.google.com/se...le+wroc%C5%82aw
  Temat: [Blogger, Błąd] Strona jest nieosiągalna
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 340

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2021-03-09, 11:24   Temat: [Blogger, Błąd] Strona jest nieosiągalna
Hej, ovh to obecnie jedna z najlepszych ofert pod Bloggera, bo w ramach opłaty za domenę dają jeszcze szyfrowanego maila (mało kto o tym wie i korzysta). Rzadko to się zdarza a dawniej rzadkością były też strefy DNS bez konieczności kupowania hostingu (potrzebny jest dostęp do dodawania rekordów CNAME / A / TXT). Ich panel może być nieco mylący (np mieli opcję tworzenia stref DNS a nie powinno się tego robić pod blogspota), jednak po poprawnym skonfigurowaniu adresu komercyjnego, przekierowanie ustawiany w panelu Bloggera, nie w panelu domeny.

Najpierw musisz poprawić strefę DNS zgodnie z poradnikiem konfigurowania domeny niestandardowej (4 rekordy A oraz dwa rekordy CNAME): https://support.google.com/blogger/answer/1233387 a następnie aktywować odpowiednie przełączniki na Bloggerze - przekierowanie domeny, dostępność https i przekierowanie https.

Poprawność swojej konfiguracji możesz sprawdzać narzędziami typu:

Kod

https://www.digwebinterface.com/
  Temat: [blogspot] Przekazanie bloga innej osobie
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 823

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-11-06, 09:59   Temat: Jak oddać bloga na bloggerze komuś innemu?
Hej,
możesz przekazać administrację blogiem innemu kontu, wystarczy zaprosić je najpierw jako autora a potem zmienić uprawnienia na admina. Opcję znajdziesz w ustawieniach Bloggera. Na końcu usuwasz siebie. Jest jednak jeden, bardzo ważny szczegół. Multimedia (czyli zdjęcia, filmy itp.) przypisane są do danego konta google. Przekazując pałeczkę innej osobie, nie oddajesz zatem tych plików. Jeżeli skasujesz swoje konto google lub usuniesz wgrywane kiedyś załączniki, to znikną one z postów na tym blogu. Trzeba je zatem przechowywać u siebie jako kopie albo pobrać na dysk, przesłać dalej i polecić nowemu właścicielowi ich ponowne wgranie do każdego posta.


artykuł pomocy: https://support.google.co...r/9691230?hl=pl
  Temat: [nowy blogger] Miniaturka posta nie wyświetla się na blogu
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 658

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-09-25, 13:08   Temat: [nowy blogger] Miniaturka posta nie wyświetla się na blogu
Hej,
wraz z ostatnimi zmianami wizualnymi, dotyczącymi panelu zarządzania blogiem, zaszło także kilka przemian technicznych. Jedną z nich jest wprowadzenie nowych parametrów kadrowania zdjęć w URL. Stare wyglądają mniej więcej tak: /s640/ /s1600/ /s800/ natomiast nowe: /w800-h533/ /w345-h123/

Elementy systemowych gadżetów, które nie bazują na kanale witryny RSS wyświetlają miniatury poprawnie. Natomiast część ze starych rozwiązań, opartych o RSS i javascript przestało z tego powodu poprawnie działać. Błąd zgłosiłem już jakiś czas temu przez moje kanały, ale Ty również możesz skorzystać z "prześlij opinię", żeby dać im znać, iż problem dotyczy Ciebie.

Co można zrobić do czasu naprawienia problemu? Sposobem na ominięcie jest podmiana nowego parametru na stary w pierwszym zdjęciu, które umieszczasz przed czytaj dalej.
  Temat: [blogger, błąd] komunikat: nieważny certyfikat dla domeny
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 511

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-09-22, 07:19   Temat: [blogger, błąd] komunikat: nieważny certyfikat dla domeny
Wszystko wydaje się już być w porządku? Czy nadal nie?

Problemy z ustawieniem przekierowania lub certyfikatu wynikają najczęściej z nieprawidłowej konfiguracji domeny, rzadko z błędu po stronie bloggera, chociaż takowe (w kontekście https i domeny) się już zdarzały.

Podstawowym adresem bloga z domeną niestandardową jest www. twoja nazwa .rozrszerzenie - czyli z www na początku. Wersja bez subdomeny www powinna automatycznie przekierowywać na tę drugą. Na początku najlepiej sprawdzić czy konfiguracja rekordów w strefie DNS jest wykonana według wytycznych bloggera - musisz mieć dwa rekordy CNAME - ten z www wskazującym na ghs.google.com oraz drugi, z ciągami znaków, które jednocześnie weryfikują i przypisują domenę do Twojego konta google. Do tego cztery rekordy A z adresami IP.

Sugeruję skasować inne rekordy A dla domeny głównej (bez www) oraz inne rekordy CNAME dla subdomeny www. Są one zazwyczaj dodawane w domyślnej strefie lub przy okazji delegowania domeny na jakieś inne serwery (sklepy, hostingi).

Jeżeli mamy pewność, że strefa DNS jest poprawna, przechodzimy do sekcji ustawień bloggera. Tam oprócz dodania domeny niestandardowej należy jeszcze kliknąć edycję tego adresu i zaznaczyć pole z przekierowaniem domeny głównej na www. Dopiero potem zabieramy się za włączanie HTTPS (i generowanie certyfikatu SSL) a następnie wymuszanie przekierowania z http na https.

Po wykonaniu wszystkich kroków prawidłowo, nasze adresy bez www, zarówno z http jak i htpps powinny kierować na wersję z https i www.

Jeżeli wcześniej działało a żadne z ustawień nie było modyfikowane (tych na bloggerze ani w strefie dns), to wtedy możemy zacząć podejrzewać błąd po stronie bloggera. Na oficjalnym forum warto sprawdzić najnowsze wątki lub dodać swój z opisem problemu i adresem bloga. Można także zgłosić problem przez panel bloggera "prześlij opinię".
  Temat: Trwałe usunięcie bloga - czy da się przywrócić i jak to zrobić?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 538

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-09-22, 02:10   Temat: Trwałe usunięcie bloga - czy da się przywrócić i jak to zrobić?
Zacznę od tego, że dość ciężko jest skasować bloga (trwale) przez przypadek, bo trzeba wykonać kilka kroków a najpierw zostaje on usunięty tak, że da się go odzyskać przez pewien czas. Tego trwale skasowanego już nie, dlatego należy uważnie czytać komunikaty zanim się wykona tę czynność.

Na potwierdzenie załączam cytat z oficjalnej pomocy. Po angielsku, bo chwilowo polskie tłumaczenie zawiera błąd i sugeruje, co innego (zgłosiłem do poprawy). W artykule mamy jasno zaznaczone, że trwale usuniętych blogów nie da się przywrócić ani użyć tego samego URL ponownie:

Cytat

Delete a blog permanently

Important: When you delete a blog permanently, you delete all its information, posts, and pages. You can’t restore a permanently deleted blog or use the URL again.
źródło: https://support.google.co...wer/41387?hl=en

Co teraz? Jeżeli nie robiłaś kopii zapasowych treści, to niestety zostaje odzyskanie fragmentów z tego co zapisał bot google oraz strony typu archive.org. W pierwszym przypadku możesz wpisać do wyszukiwarki google zapytanie:

site:adrestwojegobloga.blogspot.com i klikać na "kopia" przy znajdujących się tam jeszcze wynikach wyszukiwania

W drugim przypadku nie jest kolorowo, bo archiveorg może nie mieć w bazie Twojego bloga.

Skopiowane teksty trzeba wstawić jako nowe posty na nowego bloga.
  Temat: [blogspot] Księga gości i forum na bloggerze
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 751

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-08-04, 12:27   Temat: [blogspot] Księga gości i forum na bloggerze
Dodatkowa uwaga w kwestii komentowania:

Okazuje się, że w widokach dynamicznych opcja komentowania stron statycznych nie jest aktywna, mimo odpowiednich ustawień na bloggerze. Nie pamiętam czy to zamierzone, ale warto wysłać zgłoszenie poprzez "prześlij opinię". Być może przy odpowiednio dużej liczbie takich uwag przywrócą opcję komentowania na podstronach. Do tego czasu trzeba się obyć bez tego albo zmienić motyw na jeden z nowszych (na przykład: Soho, Contempo, Essential, Notable itp.)
  Temat: [blogspot] Księga gości i forum na bloggerze
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 751

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-08-03, 15:30   Temat: [blogspot] Księga gości i forum na bloggerze
Hej,
poruszasz kilka wątków w jednym pytaniu, więc odpowiem, dzieląc wypowiedź na części.

1) księga gości
Przypominają mi się czasy pierwszego blog.pl, gdzie była taka zakładka, która potem powieliło wiele platform blogowych. Na blogspocie nie ma tego, ale są strony statyczne, na których można mieć włączone komentarze. Wystarczy zatem utworzyć nową podstronę, wpisać kilka słów wstępu, upewnić się, że komentowanie jest aktywne i opublikować. W ustawieniach bloggerze zmieniasz także uprawnienia dla komentujących (można zezwolić lub zabronić na anonimowe wpisy - opcja dotyczy wszystkich komentarzy, także tych w postach).

2) forum na bloggerze
Tu sprawa się nieco komplikuje. Blogspot to platforma typowo pod blogi, zatem nie masz dostępu do bazy danych i opcji instalowania skryptów (innych niż javascript/jquery). Pozostają zewnętrzne usługi. No chyba ,że to ma być bardzo małe forum, z ograniczoną liczbą użytkowników z uprawnieniem do tworzenia nowych tematów. Wtedy można utworzyć drugiego bloga i wykorzystać opcję dodawania postów jako narzędzie do tworzenia wątków. Blogger pozwala na kooperację. Blog może mieć do 100 autorów (99 + Ty). Pozostali będą mieli jedynie opcję komentowania (anonimowo lub w ramach konta google). Wątkiem będzie post a odpowiedzi w formie komentarzy pod nim. Z odpowiednio przygotowanym motywem wszystko może wizualnie przypominać forum.

Z zewnętrznych opcji niewiele podpowiem. W przypadku darmowych opcji warto sprawdzić jakie są warunki usługi. Bardzo często wyświetlają reklamy albo ograniczają funkcje. Możesz też rozważyć utworzenie grupy na fb (moja: Blogger Polska).

3) wersje robocze
To są inaczej szkice i takie wpisy nie pojawiają się na blogu do czasu wciśnięcia przycisku publikacji. Opublikowaną podstronę lub wpis możesz zalinkować w dowolnym miejscu za pomocą gadżetu (lista linków, strony, etykiety) lub ręcznie w HTML.


P.S.>W przypadku rozwijania marki o coś więcej niż blog, można pomyśleć o domenie niestandardowej. Roczny koszt utrzymania .pl to mniej więcej 55zł. W ramach tej opłaty można utworzyć sobie skrzynkę email i podpiąć ją pod blogowego gmaila a także tworzyć wiele subdomen - jedną wskazać na bloga (www lub blog.), drugą na forum, kolejne na sklep i inne projekty, które stworzyć pod tą samą nazwą.
  Temat: Układ kafelkowy - problem, kafelki różnych wielkości.
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1252

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2020-07-25, 12:11   Temat: Układ kafelkowy - problem, kafelki różnych wielkości.
Autor(ka) szablonu to pierwsza osoba, do której powinno się zgłosić z pytaniem o poprawki. Jeżeli masz w pakiecie wsparcie techniczne, to w ramach jakiejś reklamacji, jeżeli bez niego, to warto przygotować się na dodatkowy wydatek. Szablon o nazwie "Galeria" przygotowała grafiterka, która zdaje się już od dłuższego czasu jest nieaktywna - może być zatem problem z uzyskaniem od niej odpowiedzi.

Z tego co widzę w źródle wygenerowanej już strony, Javascript podmieniał parametry w linkach obrazów wewnątrz kontenera summary-image na takie, żeby obrazki były kwadratowe. Nie uwzględnia jednak nowego typu parametrów i dlatego zdjęcia wgrywane poprzez nowy panel zarządzania blogiem nie wyglądają już tak dobrze. Bez możliwości zajrzenia w oryginalny kod szablonu (nie ma skąd pobrać), ciężko jest mi zgadnąć w jaki sposób generowany jest kafelek, że wymaga takich zabiegów.

To da się naprawić. Przydałoby się całkowicie zrezygnować z opcji podmiany z użyciem skryptu JS i zastosować rozwiązanie systemowe, które samo generuje miniatury w takim kształcie. Zaawansowana edycja, szczególnie "cudzych" szablonów, wykracza jednak poza darmową poradę (bo zwykle jest to problem indywidualny a trzeba nad nim trochę posiedzieć). Zapraszam ewentualnie na priw ;-)
  Temat: [blogger] Jak dodać film (ważący ponad 1GB) na bloga?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 601

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-07-25, 11:57   Temat: [blogger] Jak dodać film (ważący ponad 1GB) na bloga?
Hej, szkoda marnować 10% powierzchni na jeden filmik. W ramach konta google masz dostęp do platformy youtube. Wykorzystaj ją do wgrania filmu, dodaj odpowiedni tytuł, opis, ewentualne tłumaczenia, oznacz licencję. Po opublikowaniu będziesz mógł pobrać spod niego kod do wrzucenia na swojego bloga (w nowym panelu zarządzania blogiem da się również wyszukiwać filmy z własnego kanału, połączonego z kontem bloga). Klip może być ustawiony jako niepubliczny, więc nie pojawi się wcześniej w innych miejscach niż Twoja strona.

Opcja z kanałem YT jest o tyle fajna, że daje Ci przy okazji dostęp do wielu narzędzi (część wymieniłem), w tym statystyk odtworzeń i szybką edycję. W przypadku wgrywania filmików przez Bloggera dostajesz jedynie podgląd i możliwość skasowania / zarchiwizowania.

Jeżeli mimo wszystko chcesz dodać "po staremu", sprawdź czy format jaki wgrywasz jest obsługiwany oraz spróbuj lepiej zoptymalizować klip, skoro to tylko 3 minuty.
  Temat: Brak menu po lewej stronie w bloggerze
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 391

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-07-20, 19:28   Temat: Brak menu po lewej stronie w bloggerze
Hej, Twoje uprawnienia zostały zmienione z administratora na autora. Na blogu musi być więcej niż jeden użytkownik, żeby takie coś mogło nastąpić. Zrobiła to druga osoba lub Ty, przez przypadek. Jeżeli tamta osoba była tylko autorem, to w grę wchodzi druga sytuacja i to ona jest teraz z automatu administratorem, który ewentualnie może przywrócić Twoje uprawnienia (w ustawieniach tego bloga).

//edit

Zajrzałem do archiwum bloga i widzę tam drugiego autora, obecnie wyświetla się jako "unknown", czyli zapewne po zlikwidowaniu google plus nikt się na nie nie logował i nie przywrócił nazwy. Profil został aktywowany w 2014 roku, a zatem przed tym, który pojawia się pod najnowszymi wpisami jako "Wioleta".

Co można zrobić? Jeżeli masz możliwość zalogowania się na drugie konto (najlepiej w innej przeglądarce lub w trybie incognito), zrób to i przywróć uprawnienia temu świeższemu. Jeżeli nie pamiętasz hasła, trzeba skorzystać z opcji przypominania lub odzyskiwania dostępu do konta google: https://support.google.co...r/7477074?hl=pl a jeśli to było cudze konto, trzeba się spróbować skontaktować z tą osobą.
  Temat: [Nowy Blogger] Jak dodać posta w nowym wyglądzie kokpitu bloggera?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 559

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-06-01, 11:00   Temat: [Nowy Blogger] Jak dodać posta w nowym wyglądzie kokpitu bloggera?
Hej, w zakładce z postami szukaj pomarańczowego kołeczka z plusikiem, powinien być dostępny / widoczny w prawym, dolnym rogu i przesuwać się także za ekranem. Jeżeli zmiany na nowy panel dokonałaś niedawno, warto odświeżyć pamięć podręczną przeglądarki dla domeny blogger.com
 
Strona 1 z 873
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2021 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
snapchat blogowicz instagram blogowicz