Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 10454
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [blogspot, search console] Blokada pliku robots.txt - co robić?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 130

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-02-01, 01:33   Temat: [blogspot, search console] Blokada pliku robots.txt - co robić?
hej, a dlaczego uważasz, że powinieneś cokolwiek z tym robić? Standardowo plik robots zawiera zapis wykluczający z indeksowania wszystkie podstrony z katalogu /search. Robot wyszukiwarki powiadomił Cię o tym. Tyle. Te podstrony nie zawierają nowej treści, jedynie inaczej posortowaną, więc lepiej jak nie zostaną zindeksowane. Najważniejsze, żeby strony statyczne i posty nie były blokowane ;-)
  Temat: [blogspot] Jak utworzyć starszy post na bloggerze?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 121

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-01-14, 19:08   Temat: [blogspot] Jak utworzyć starszy post na bloggerze?
Hej, utwórz nowy wpis. Po prawej stronie masz sekcję menu, gdzie jest kalendarz. Jeżeli wybierzesz datę wsteczną, to post zostanie opublikowany jako jeden ze starszych. URL będzie zawierał ten rok i miesiąc. Jeżeli tylko edytujesz już opublikowany wpis, wtedy zmieni się tylko data w nagłówku (bez URL, bo żeby zmienić także URL trzeba przywrócić go do szkicu a potem przekierować stary adres na nowy - w ustawieniach bloggera).
  Temat: [blogger] niewidoczny gadżet
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 202

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-12-09, 17:54   Temat: [blogger] niewidoczny gadżet

KsiążęKsiężyca napisał/a:

łączna liczba wyświetleń, bez wyświetlania tychże wyświetleń
to wygląda raczej na blokadę w przeglądarce - może kwestia ustawień prywatności albo restrykcyjne filtry wtyczki adblock.
  Temat: Jak naprawić zduplikowaną treść Bloggera ?m=1
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 97

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-12-03, 22:13   Temat: Jak naprawić zduplikowaną treść Bloggera ?m=1
?m=1 to parametr dla wersji komórkowej. To, że robot search console pokazuje jakieś błędy / uwagi, nie zawsze znaczy, że trzeba się nimi przejmować. Czasami jakieś zamierzone działanie wykaże tam błąd, bo robot dostał zlecenie indeksowania zawartości strony a nie wszystkie zasoby zostały mu udostępnione (więc o tym poinformował).

Zgodnie z artykułem pomocy:

Cytat

Alternatywna strona zawierająca prawidłowy tag strony kanonicznej: ta strona to duplikat strony rozpoznanej przez Google jako strona kanoniczna. Ta strona prawidłowo wskazuje stronę kanoniczną, więc nie musisz nic robić.
źródło: https://support.google.co.../answer/7440203

sprawdź także, czy odczytujesz dane dla poprawnej wersji swojego bloga. Dla robota wyszukiwarki wersja http i https to osobne byty. To samo jest w przypadku domeny niestandardowej, www i bez. W search console można dodać adresy we wszystkich wersjach a także jako usługę domeny.

https://support.google.co...wer/34592?hl=pl
  Temat: [blogger] niewidoczny gadżet
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 202

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-12-03, 21:52   Temat: [blogger] niewidoczny gadżet
Dodałeś, ale są w stopce. Przeciągnij je do paska bocznego i zapisz rozmieszczenie :-)
  Temat: [Szablon Okno Obrazu] Zmiana koloru w wersji mobilnej
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 376

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-11-19, 14:35   Temat: [Szablon Okno Obrazu] Zmiana koloru w wersji mobilnej
Z tego co widzę te kolory brane są z dziwnych miejsc, bo tło jest takie jak kolor linków a kolor tekstu jak tło posta. Jeżeli ustawiłeś na przeźroczyste, to jednocześnie tekst "strona główna" i strzałki stają się niewidoczne.

Po przełączeniu na motyw niestandardowy możesz ingerować w szablon komórkowy. Zmień kolory elementom: .mobile-link-button oraz .mobile-link-button a:link, .mobile-link-button a:visited - w pierwszym ustalisz tło przycisku a w drugim napisów.
  Temat: [Szablon Okno Obrazu] Zmiana koloru w wersji mobilnej
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 376

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-11-18, 19:33   Temat: [Szablon Okno Obrazu] Zmiana koloru w wersji mobilnej
Ten link prowadzi do panelu zarządzania blogiem, do którego dostęp mają tylko administratorzy i autory tego bloga. To nie jest publiczny podgląd.

Spróbuj zmienić motyw komórkowy na Niestandardowy, wtedy powinien zadziałać kod CSS, który wkleisz na blogu. Jeżeli to nie wystarczy, to kwestie modyfikacji motywów kwalifikują się już niestety do prywatnej pomocy.
  Temat: [domena, blogger] Komunikat OVH zamiast zawartości bloga
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 241

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-10-28, 23:53   Temat: [domena, blogger] Komunikat OVH zamiast zawartości bloga
Zajrzałem do WHOIS Twojej domeny i wygląda na to, że nie wszystko jest zrobione tak, jak robię to zwykle ja. Wyrzuciłbym rekordy A wskazujące na IP google dla subdomeny WWW oraz rekord A wskazujący na serwer OVH.

Rekord CNAME dla subdomeny www powinien wskazywać na ghs.google.com.

Widzę również, że nie korzystasz z darmowej skrzynki email - warto.

Możesz zgłosić się na priw, ogarniemy kwestię konfiguracji domeny niestandardowej na ovh, włączymy maila w domenie, połączymy bloga pod analytics i serach console z HTTPS.

Pomyśl także o zmianie motywu na bardziej przyjazny urządzeniom mobilnym. Google od jakiegoś czasu zmienia sposób indeksowania witryn i patrzy teraz jak wyglądają i działają na komórkach. Na wielu stronach ten ruch stanowi już większość, więc możesz zacząć tracić spore ilości potencjalnych czytelników.
  Temat: [Blogspot] Problem z podłączeniem domeny kupionej na home.pl
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 127

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-10-28, 23:41   Temat: [Blogspot] Problem z podłączeniem domeny kupionej na home.pl
Hej, jeżeli wszystko jest ustawione poprawnie, dodałaś 4 rekordy A z adresami IP oraz dwa rekordy weryfikacyjne CNAME, widoczne w panelu bloggera (po wpisaniu adresu nowej domeny), to pozostaje odczekać chwilę i spróbować za 1-2h. Możesz także podesłać adres URL domeny, wtedy sprawdzę czy wszystko jest widoczne publicznie.

Jeżeli chodzi o home / nazwa, to osobiście odradzam. Z dwóch powodów: ceny odnowień domeny, które wychodzą drożej w perspektywie 2 lat, nawet jak pierwszy rok jest u nich za darmo. Drugim jest gorsza oferta pod bloggera. Na ovh za .pl płaci się nieco ponad 55zł rocznie a dodatkowo można uruchomić sobie szyfrowaną pocztę w utrzymywanej tam domenie.

W razie czego ogarniam takie kwestie: pomoc w przeniesieniu domeny do innego rejestratora (potrzebny kod AUTHINFO), poprawne ustawienie adresu niestandardowego na bloggerze -wraz z HTTPS, połączenie bloggera z analytics i search console oraz włączenie poczty w domenie i podpięcie jej do gmaila (skojarzonego z blogiem).
  Temat: [blogspot] Blog jest nie widoczny w wyszukiwarce
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1105

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-09-18, 23:07   Temat: [blogspot] Blog jest nie widoczny w wyszukiwarce
Hej jak wykonasz zapytanie w wyszukiwarce:

cache:myfancyblogaboutunicorns.blogspot.com

zobaczysz ostatnio zapisaną kopię swojego bloga wraz z datą. U Ciebie widzę 3 września, więc praktycznie dwa tygodnie temu, ale jednak robot był. Trzeba poczekać na kolejną wizytę.

dla zapytania:

site:myfancyblogaboutunicorns.blogspot.com

otrzymasz spisz części zindeksowanych już podstron.

Zapoznaj się także z narzędziem Google Search Console: https://search.google.com/search-console w którym możesz dodać adres swojego bloga oraz mapę witryny ze wszystkimi postami opublikowanymi na blogu. Została ona utworzona automatycznie na Bloggerze, więc w konsoli wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu: sitemap.xml
Dorzuć do tego Google Analytics a będziesz mieć więcej danych o źródłach ruchu i swoich czytelnikach.

Miej także na uwadze, że google nie gwarantuje pojawienia się w wyszukiwarce, szczególnie jak jakaś podstrona jest sprzeczna z ich wytycznymi. Drugą kwestią jest to, że Twoja witryna jest nowa. Najlepiej najpierw skupić się na pisaniu, odpowiednio optymalizować tekst pod wyszukiwarki a potem rozsyłać linki w sieci - w mediach społecznościowych, na stronach, forach itp. - bez spamu oczywiście. Wiele osób dodaje jeden wpis i zaczyna reklamować takie "puste strony". Obecnie treści w sieci jest więcej niż ogarniamy, dlatego najlepiej już na start przygotować dla czytelnika kilka artykułów na różne tematy. Większa szansa, że zostanie dłużej.

zajrzyj też tutaj: https://support.google.com/blogger/answer/41373
  Temat: [blogspot] Indeksowanie i liczba podstron wyświetlanych w Google
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 331

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-09-15, 13:26   Temat: [blogspot] Indeksowanie i liczba podstron wyświetlanych w Google
Hej,

użyj narzędzia google search console i zgłoś w nim mapę witryny. Każdy blogspot ma wygenerowany automatycznie plik robots.txt i sitemap.xml - da się je także modyfikować, ale nie polecam tego robić, bo nieumiejętna zmiana może pogorszyć sytuację.
  Temat: Jak dodać stronę FB do grupy i pisać posty jako strona?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7660

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2019-08-11, 18:44   Temat: Jak dodać stronę FB do grupy i pisać posty jako strona?
Jeżeli grupa utworzona jest z tego samego konta co strona na facebooku, to powinnaś mieć możliwość przełączania się pomiędzy profilami w lewym pasku (początek kolumny, widok komputerowy). Jeżeli jesteś tylko zwykłym członkiem cudzej grupy, to jej autor / administrator decyduje o tym, czy strony mogą do niej dołączyć.
 
Strona 1 z 872
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2020 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony wordpress
kod zniżkowy -10% za licencję
w koszyku wpisz: Blogowicz
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz