Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 10385
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [blogger] linki w komentarzach otwierane w nowym oknie
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 103

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-05-11, 15:29   Temat: [blogger] linki w komentarzach otwierane w nowym oknie
zazwyczaj wystarczy dodanie atrybutu target, na przykład

Kod

target="_blank"
, ale nie każdy formularz kontaktowy będzie to akceptował. Wiele pozwala tylko na podstawowe opcje znaczników HTML a ewentualną resztę dodają same.

ps: klikając na kółko (scroll) myszy możesz sam otwierać odnośniki w nowych oknach. Na telefonie wystarczy przytrzymać palec na hiperłączu, żeby pojawiło się menu kontekstowe z opcją otwarcia w nowej karcie.
  Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 217

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-04-13, 16:55   Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
PS: Zauważyłem również, że kopiujesz teksty z innego programu, zapewne z WORDa. Niestety takie zabiegi (przenoszenie zawartości z jednego edytora wizualnego do drugiego) mają swoje konsekwencje-wady. Jakie? Wraz z tekstem zabierasz wszystkie jego ustawienia - rozmiar tekstu, deklarację rodziny fontu, wielkość interlinii, kolory treści i tła pod nim. Sporo niepotrzebnych rzeczy, które pozornie są niewidoczne (pojawiają się dopiero po przełączeniu na widok HTML), ale powodują często problemy z wyświetlaniem tekstu lub całego bloga (szczególnie przy braku ręcznego "czytaj dalej"). Formatowanie najlepiej robić bezpośrednio na bloggerze (można zaznaczyć cały tekst i skasować obecne, wciskając ikonkę Tx) a rozmiary tekstu, kolory itp. mieć zadeklarowane w sekcji CSS szablonu. Dzięki temu wszystko będzie wyświetlało się zawsze tak samo.
  Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 217

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-04-13, 02:55   Temat: [Widok dynamiczny Snapshot] kafelki generują się ze wszystkich zdjęć
Hej,
nie korzystam zbyt często z motywów dynamicznych, bo mają one ograniczone możliwości jeżeli chodzi o zaawansowaną edycję. Wygląda na to, że ten widok - Snapshot - generuje kafelki ze wszystkich zdjęć, jakie znajdzie w treści wpisów. Możesz spróbować skrócić je za pomocą ręcznego czytaj dalej tak, aby przed tą przerywaną kreską była tylko jedna fotografia i jakiś wstęp.

Jeżeli taki zabieg nie rozwiąże problemu, sugeruję poszukanie sobie innego, nowszego rozwiązania lub jak możesz przeznaczyć jakiś budżet, zamówienie indywidualnego motywu.

Polecam również zastanowienie się nad dokupieniem do bloga domeny. Nadal bloguje się na bloggerze, ale zmienisz adres na taki, który będzie Twoim imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem artystycznym, bez końcówki blogspot.com a jedynie .pl lub .com (jest też wiele innych rozszerzeń, typu .art). Roczny koszt utrzymania takiego adresu to około 50zł (pełny cennik na stronie ovh.pl), więc przy działaniach związanych z czymś więcej niż samo hobby, wcale nie wychodzi tak dużo.
  Temat: [Blogspot, 04.2019] Problem z logowaniem do panelu Bloggera
Htsz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 277

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-04-04, 11:51   Temat: [Blogspot, 04.2019] Problem z logowaniem do panelu Bloggera
Hej, jeżeli w ostatnich dniach (początek kwietnia 2019) macie problem z zalogowaniem się do kokpitu swoich blogów na Bloggerze: https://www.blogger.com to prawdopodobnie do tej pory korzystaliście z profilu Google Plus* i nie zobaczyliście ekranu (lub go pominęliście niechcący) z opcją przełączania się z powrotem na profil Bloggera.

Bez obaw, jest rozwiązanie! Wystarczy wejść bezpośrednio, przez tę stronę: https://www.blogger.com/switch-profile.g - a następnie wypełnić pole na nazwę, która będzie się wyświetlała jako Wasz podpis w komentarzach na blogspotach lub w sekcji autora posta. Można wpisać swoje prawdziwe dane lub ksywkę. Potem powinno wystarczyć kliknięcie pomarańczowego guzika poniżej, który przeniesie Was do kokpitu.

Jeżeli chcecie uzupełnić profil większą ilością informacji, wgrać zdjęcie lub awatara, to należy skorzystać z innego linka, czyli: https://www.blogger.com/edit-profile.g - tutaj również można zmodyfikować wyświetlaną nazwę / nick, adres strony internetowej i publicznie widocznych blogów a także napisać więcej o sobie (zainteresowania, lokalizacja, płeć, itp.).

*Google+ zostało wycofane 2 kwietnia i zamknięto prywatne profile, stąd ta zmiana na Bloggerze.

jeżeli macie pytania związane z tym problemem, zadawajcie na fb:
fp: https://www.facebook.com/...395227120509594
grupa: https://www.facebook.com/...41757402615197/

wątek na oficjalnym forum bloggera: https://support.google.co...6?msgid=3534194

Nie możesz się zalogować do Blogspota z innego powodu? Dodaj nowy wątek na forum i opisz dokładnie swój problem.
  Temat: [Szablon Stylia] problem - czarne tło zamiast rotatora / slidera
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 256

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-03-22, 14:23   Temat: [Szablon Stylia] problem - czarne tło zamiast rotatora / slidera
hej,
wybrane elementy szablonu Stylia (od Blogia / Blogopasja) pobierane są z zewnętrznych źródeł, które nie wspierają szyfrowanego połączenia. Należy zmienić te źródła (skrypty / css itp. na obsługujące szyfrowanie lub przenieść ich zawartość do źródła bloga. HTTPS, to obecnie dość istotny temat, więc przy okazji warto zaktualizować motyw, żeby w pełni działał na HTTPS a potem wymusić taki URL także w ustawieniach Bloggera. Dzięki temu na blogu pojawi się zielona kłódeczka i wszystkie gadżety również się poprawnie załadują.
  Temat: Likwidacja google+, a zdjęcia z bloggera
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 145

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-03-09, 22:02   Temat: Likwidacja google+, a zdjęcia z bloggera
Archiwum Albumów jest pozostałością po dawnej usłudze Picasa Web Albums, niezależnej od Google Plus. Oprócz tego Google ma coś takiego jak Photos (Zdjęcia). Zatem te, wgrywane i wstawiane poprzez opcje w kokpicie Bloggera, powinny być przechowywane jak do tej pory ;-)
  Temat: [blogsot] Przyszłość darmowej platformy blogowej
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 280

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2019-03-01, 19:50   Temat: [blogsot] Przyszłość darmowej platformy blogowej

Adam Okuń napisał/a:

jaka jest przyszłość blogów blogspot? Czy jest sens zacząć tworzyć i rozwijać się tu czy za chwilę padnie decyzja: likwidujemy bo się nie monetyzuje...
Na chwilę obecną nie ma żadnych komunikatów o zamknięciu a platforma wciąż się rozwija - jest ulepszana i poprawiane są błędy - przez dedykowany do tej usługi zespół w Google. Kilka dni temu zaktualizowano także oficjalne forum pomocy (w języku angielskim, ale można pytać także po polsku). Pod koniec zeszłego roku (październik 2018) byłem w Sunnyvale (Kalifornia, USA) na zjeździe dla Ekspertów Google i uczestniczyłem także w spotkaniu z ekipą Bloggera. Podobnie było w 2015 i 2013 roku, kiedy omawiane były przyszłe zmiany. Część z nich jest już od dawna wdrożona, jak chociażby przebudowany kod i 4 nowoczesne motywy systemowe bazujące na na nim.

Oprócz onetblogów i bloxa, w ostatnich latach zamknięte zostały także blogi wirtualnejpolski i interii. Poza rosnącą popularnością platform społecznościowych, szczególnie facebooka, dostrzegam inny powód znikania tych usług. Brak rozwoju oraz konkurencyjnej oferty względem Bloggera i jemu podobnych. Nawet jeżeli blogspot miałby zakończyć działalność za XX lat, to jest się w lepszej sytuacji, bo można pobrać z niego swoje dane a także podpiąć płatną domenę. Dzięki temu posty z bloga indeksowane są pod adresem, z którym możemy migrować w inne miejsca i nie stracić ruchu. Onet, wp, interia, agora nie udostępniali takiej opcji, nawet za opłatą.

Na bloggerze oraz tumblr można wgrywać i modyfikować kod HTML/CSS/JS szablonów w o wiele lepszy sposób niż na bloxie. W przypadku wp.com jest to dostępne dopiero w płatnym pakiecie (podobnie zresztą jak możliwość ustawienia swojej domeny). Co ciekawe, Blogger nie wyświetla reklam na stronach i pozwala włączyć zarabianie poprzez swoją usługę AdSense. Nie ma także problemu z wrzucaniem własnych kreacji lub z programów partnerskich.

W zeszłym roku, pod artykułem na techcrunch, czytałem komentarz jednego z pracowników google, że Blogger rośnie w siłę w Indonezji, Indiach i Brazylii. To kolejny argument za nim a przeciw małym platformom, które działają tylko lokalnie i mają ograniczoną liczbę potencjalnych użytkowników / klientów.
  Temat: [Szablon PaperMag] Zmiana kadrowania / rozmiaru / proporcji miniatur
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 196

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-02-26, 11:43   Temat: [Szablon PaperMag] Zmiana kadrowania / rozmiaru / proporcji miniatur
Hej,
można kadrować zdjęcia w inny sposób, za pomocą kodów systemowych bloggera, ale jak wrzucasz pionową fotkę a miniatura jest pozioma, to zawsze będzie coś obcięte.

W motywie PaperMag wykorzystana jest stara metoda tworzenia skrótów wpisów, wykorzystująca częściowo javascript. Dodatkowo ten fragment jest zaszyfrowany, bo zagraniczni projektanci próbują chronić w ten sposób swoje rozwiązania i wymusić na użytkownikach zakup pełnej licencji (jak najdzie ich ochota na modyfikacje / personalizacje).

Z takich szybszych zabiegów możesz na przykład zwiększyć wartość height w elemencie .post-home-image .post-thumb a - ale to będzie miało sens, jeżeli pierwsze zdjęcie zawsze będzie pionowe, bo poziome zostaną zapewne zniekształcone lub powiększone. To ustawienie znajdziesz w 2 miejscach sekcji CSS - dla widoku tabletowego (250px) i pozostałych (160px).
  Temat: [blogspot] Błąd 404 po wejściu na bloga (bez domeny)
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 181

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-02-19, 17:57   Temat: [blogspot] Błąd 404 po wejściu na bloga (bez domeny)
Hej,
jesteś w grupie Blogger Polska! na facebooku? Omawialiśmy tam kwestie związane z wyświetlającym się 404, zamiast zawartości blogów. Wyglądało to na problemy związane z DNS u wybranych dostawców internetu. Osoby nie mogły wyświetlić stron na laptopach / komputerach podłączonych do domowej sieci, ale nie miały problemu z wywoływaniem ich na telefonie komórkowym od innego operatora.

Możesz sprawdzić czy tymczasowe ustawienie googlowych DNSów 8.8.8.8 lub cloudflare 1.1.1.1 na karcie sieciowej coś pomoże.

Jeżeli chodzi o Twój profil Bloggera, to obecnie nie widzę na nim żadnego zdjęcia. Możesz je ustawić tu: https://draft.blogger.com/edit-profile.g Na gmailu standardowo pobierane jest z profilu Google, ale w ustawieniach poczty również jest sekcja pozwalająca na zmiany. Z wczytywaniem Twojego bloga z podpisu na forum i wielu innych nie mam problemu - sprawdzane na łączach netii.

Problem ze zdjęciami może być jak zamiast zawartości widzisz szary znak zakazu lub wykrzyknik - wtedy sugeruje to wykasowanie ich z albumów bloga.
  Temat: [Blogspot] Statystyki najpopularniejszych postów
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 136

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-02-14, 17:19   Temat: Systemowe statystyki Bloggera - odsłony wpisów
Po prawej stronie masz możliwość wybrania okresu z jakiego mają być pokazane dane. To jedyne co możesz modyfikować w tej zakładce. Informacje aktualizują się same. Alternatywą dla systemowych statystyk Bloggera, dostarczającą więcej informacji jest usługa Google Analytics. Zbiera ona dane nie tylko o odsłonach, ale również czasie wizyty, szczegółowej lokalizacji, rodzaju urządzeń, ruchu mobilnym, pokazuje zachowania użytkowników itp. Informacje gromadzone będą od momentu wstawienia kodu śledzenia na blogu.
  Temat: [Szablon Watermark] Reklamy pomiędzy określoną liczbą postów
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 226

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-02-11, 10:37   Temat: [Szablon Watermark] Reklamy pomiędzy określoną liczbą postów
Po włączeniu adsense na blogu aktywuje się także opcja automatycznych konfiguracji dla reklam. Są to gadżety, które można wstawić do paska bocznego, ale także ustawienia, dostępne po kliknięciu na edycję gadżetu Blog (posty na blogu). Tak określasz po ilu wpisach ma się wygenerować kreacja.

Inne, niestandardowe konfiguracje wymagają już ręcznej ingerencji w kod źródłowy motywu, posiłkowania się tagami warunkowymi oraz pętlami. Zadanie wymaga nieco więcej wiedzy na temat kodów bloggera i budowania stron, więc raczej nie dla początkujących.
  Temat: [Blogger 2019] Wyłączenie usługi Google Plus na Blogspocie
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1633

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-02-07, 14:19   Temat: [Blogger 2019] Wyłączenie usługi Google Plus na Blogspocie
w panelu Bloggera pojawił się komunikat - na początku w wersji angielskiej, ale go spolszczono:

Cytat

Tak jak ogłaszaliśmy, w marcu 2019 r. wycofamy interfejs API Google+. W związku z tym 4 lutego 2019 wprowadzimy kilka zmian w integracji Google+ z Bloggerem.

Widżety Google+: układ nie będzie już obsługiwać widżetów „Przycisk +1” „Obserwatorzy w Google+” i „Plakietka Google+”. Wszystkie wystąpienia tych widżetów zostaną usunięte z Twojego bloga.

Przyciski +1: przyciski +1/G+ oraz linki do udostępniania w Google+ pod postami na blogu i na pasku nawigacyjnym zostaną usunięte.

Pamiętaj, że jeśli masz szablon niestandardowy, który obejmuje funkcje Google+, konieczne może być jego zaktualizowanie. Jeśli potrzebujesz porady, skontaktuj się z dostawcą szablonu.

Komentarze Google+: obsługa Komentarzy Google+ zostanie zakończona. Wszystkie blogi wykorzystujące Komentarze Google+ wrócą do obsługi komentarzy Bloggera. Niestety komentarzy Google+ nie da się zmienić w komentarze Bloggera, dlatego nie będą one dłużej widoczne na Twoim blogu.


Przypominam, że eksport / import komentarzy możliwy jest poprzez Google+ API, ale na własną rękę będzie to raczej niemożliwe do wykonania dla osób nietechnicznych i zostało mało czasu żeby go ewentualnie przeprowadzić. Warto rozejrzeć się za gotowym narzędziem lub zlecić prywatnie.
 
Strona 1 z 866
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2019 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony wordpress
kod zniżkowy -10% za licencję
w koszyku wpisz: Blogowicz
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz