Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 3
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: CleanSkin - retusz zdjęć w kilka sekund!
Lukasz654

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6292

PostForum: Grafika - dyskusje, tutoriale, pomocna dłoń   Wysłany: 2010-03-06, 22:20   Temat: CleanSkin - retusz zdjęć w kilka sekund!
CleanSkin - prosty program, dzięki, któremu retusz zdjęć staje się przyjemnością. Program zajmuje bardzo mało miejsca. Działa na każdym systemie operacyjnym.

→ Odnośnik zewnętrzny do pobrania CleanSkin.

Okno programu:

#Powiększ#

Działanie tej prostej aplikacji ogranicza się zaledwie do kilku kliknięć. Na początku należy wybrać "Load" - pojawi się wówczas okienko, w którym trzeba z zasobów swojego komputera wybrać fotkę do retuszu. Po lewej stronie okienka znajduje się nienaruszony obraz zdjęcia, zaś po prawej po ingerencji programu.


#Powiększ#

Jeżeli efekt Was zadowala to pracę można zapisać klikając na "Save" - pojawi się okienko, w którym trzeba wybrać miejsce na swoim komputerze, gdzie plik ma zostać umiejscowiony. Na końcu należy wybrać "Zapisz". Gotowe.

* Pisząc tą instrukcję miałem na myśli osoby niezaawansowane w grafice.
  Temat: Photo To Sketch - stwórz świetny szkic.
Lukasz654

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 10429

PostForum: Grafika - dyskusje, tutoriale, pomocna dłoń   Wysłany: 2010-03-06, 20:56   Temat: Photo To Sketch - stwórz świetny szkic.

miglu149 napisał/a:

Hmmm...
Taki efekt można uzyskać w kilka minut w GIMPie, ale jeśli ktoś woli to, to może sobie ściągnąć.


W Photo to Sketch również nie zajmie to więcej niż dwie minuty. Instrukcja jest dość długa, ponieważ opisałem każdy najmniejszy szczegół :)
  Temat: Photo To Sketch - stwórz świetny szkic.
Lukasz654

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 10429

PostForum: Grafika - dyskusje, tutoriale, pomocna dłoń   Wysłany: 2010-03-06, 19:17   Temat: Photo To Sketch - stwórz świetny szkic.
Photo To Sketch - jest aplikacją, dzięki, której zwykłe zdjęcie można przemienić w artystyczny szkic. Tworzenie szkicu zajmuje krótką chwilę i nie wymaga od użytkownika żadnych umiejętności graficznych, gdyż praca jest generowana automatycznie.

→ Odnośnik do pobrania programu Photo To Sketch.

Screen okna programu:

#Powiększ#

Tworzenie szkicu:
1. Wybierz zdjęcie z zasobów swojego komputera, z którego ma zostać utworzony szkic
Ja przykładowo wybrałem następujące:>>Kliknij<<

2. Następnie zaznacz czy ma to być szkić ołówkiem, czy piórem [pomijam Pastel, bo jest dostępny w rozszerzonym pakiecie].



3. Kolejno kliknij na Od tej pory masz już podgląd tworzonego szkicu.

4. Określ parametry tworzonego szkicu odpowiednio przesuwając suwaczki. Efekty zmian obserwuj na podglądzie[na górze programu], po każdej zmianie parametrów zawsze klikaj na



5. Teraz można, ale nie trzeba dodać jedną z siedmiu dostępnych tekstur do szkicu. Jest dozwolone wybrać jeden z dwóch sposobów jej ułożenia. Po jej wybraniu również wybierz

6. Jeżeli efekt jest wystarczająco dobry, należy powrócić do zakładki "Sketch" oraz kliknąć na "Save", następnie trzeba wybrać miejsce zapisu szkicu na komputerze.



Przykładowe efekty z mojego zdjęcia: 1 2 3

Instrukcja całkowicie mojego autorstwa. Niegdyś opublikowana na moim blogu, który już nie istnieje. Mam nadzieję, że się przyda komukolwiek ;)
 
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz