Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 5
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: blogspot vs zwykła domena
annsni

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2656

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2016-12-17, 16:14   Temat: blogspot vs zwykła domena
Mam bloga na blogspocie i teraz wykupiłam domenę
Czy będzie różnica to będę wiedziała za jakiś czas.
Jedno co mnie cieszy to krótszy adres. :-)
  Temat: Czy powinnam linkować do przepisów, którymi się inspiruję?
annsni

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1201

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2016-11-09, 09:15   Temat: Czy powinnam linkować do przepisów, którymi się inspiruję?
Dziękuję za odpowiedzi. Pomyślałam i zrobiłam to co uważałam za najbardziej właściwe, a mianowicie : przepisy na potrawy, które znam z dzieciństwa i były przygotowywane przez moją mamę, babcię, później ja je robiłam - pozostawiam bez żadnych zmian ( w niektórych dopisałam, że to przepis ze starego zeszytu z przepisami mamy, czy że taką drożdżówkę robiła moja babcia ). Przepisy, które trafiły do mnie od koleżanek, dopisałam, że mam je od koleżanki, czy że dotarły pocztą pantoflową, albo zwyczajnie, że nie pamiętam z jakiego bloga pochodzą, bo zapisałam już dawno temu. Przepisy, które wiem skąd mam dodałam odpowiedni podpis i link do przepisu np do zrobienia tej potrawy zainspirował mnie przepis na blogu ( nazwa-link ). Napisałam także do autorów przepisów z pytaniem czy nie mają nic przeciwko temu, że korzystam z ich przepisów, lekko je zmieniam, ale podaję ich stronę jako źródło. :-)
Myślę, że zrobiłam dobrze i jest to fair wobec tych, którzy przepisy na swoim blogu mieli, a ja z nich skorzystałam. :-)
  Temat: Czy powinnam linkować do przepisów, którymi się inspiruję?
annsni

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1201

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2016-11-08, 09:21   Temat: Czy powinnam linkować do przepisów, którymi się inspiruję?
Tak właśnie zrobię. :-)
Dziękuję za odpowiedź.
  Temat: Czy powinnam linkować do przepisów, którymi się inspiruję?
annsni

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1201

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2016-11-08, 06:23   Temat: Czy powinnam linkować do przepisów, którymi się inspiruję?
Chyba będę musiała poszukać odpowiedzi na jakimś forum pomocy prawnej.
Teoretycznie faktem jest, że zmieniając tylko kilka składników potrawa nadal jest tą samą potrawą, ale z drugiej strony ktoś kto zainspirował mnie do zrobienia np drożdżówki sam jej nie wymyślił.
Nie mówię o daniach, które nie są znane i istnieje prawdopodobieństwo, że cały przepis ktoś mógł sam skomponować, ale mowa o przepisach ogólnie dostępnych i znanych każdemu.
  Temat: Czy powinnam linkować do przepisów, którymi się inspiruję?
annsni

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1201

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2016-11-07, 22:27   Temat: Czy powinnam linkować do przepisów, którymi się inspiruję?
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewne pytanie i chociaż przejrzałam dużo artykułów to nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi, a mianowicie chodzi o prawa autorskie.
Prowadzę bloga kulinarnego, często przeglądam w sieci przepisy i jeśli któreś mnie zainteresują to w/w przepis przygotowuję z modyfikacją składników według własnego gustu smakowego. ;-)
Do rzeczy : znajduję przepis zmieniam niektóre składniki, opis jest całkowicie moimi słowami ( nic nie kopiuję ), sama robię zdjęcia potrawy i wrzucam na swojego bloga.
Czy powinnam napisać z jakich blogów czerpałam inspirację do przepisów ( nigdy nie jest to jeden blog )?
Np ciasto drożdżowe widziałam na blogu X, Y, Z, ale zmieniłam ilość tego, tego i tego i wyszło moje ciasto???
 
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz