Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 2
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [opinia] Blog literacki - co sądzicie o treści/ estetyce ?
pequeninha

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2200

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2015-04-10, 04:14   Temat: [opinia] Blog literacki - co sądzicie o treści/ estetyce ?
No ja też jestem za zawijaniem tekstu, zwłaszcza jeśli posty są długie, jak w przypadku blogów literackich. Wydaje mi się to bardziej przyjaźniejsze czytelnikowi.

Też rzuciła mi się w oczy ta nieszczęsna interpunkcja, poza tym popełniasz czasem błędy spowodowane chyba redagowaniem tekstu: "dla osób starszych zapragnie głębi" (osoby starsze zapragną głębi lub dla osób starszych / osobom starszym zabraknie głębi), akcja toczy się w szybkim tempem (tempie albo toczy się szybkim tempem). Może poproś kogoś, żeby czytał Twoje teksty przed publikacjami? Autor nie zawsze takie błędy od razu wyłapie :)

Ogólnie blog jest przejrzysty, podoba mi się, że piszesz z uczuciem i pasją :) Co prawda fantasy jest mi zupełnie obce, ale fajnie jest poczytać tekst, w którym brzmią jakieś pozytywne emocje :)

Czasem zdarzy się jakaś wielka nieestetyczna luka w miejscu, gdzie wstawiłeś znak zawijania tekstu (np. w poście Strzał w piętę). Możesz to skorygować wchodząc w edytor html i usuwając w tym miejscu odpowiednią ilość znaków <br />

Nie do końca łapię, dlaczego w wielu postach dwa razy pojawia się to samo zdjęcie tej samej okładki? Jeśli chcesz jakoś "przerzedzić" tekst, możesz porobić nagłówki do konkretnych akapitów. Byłoby to chyba lepsze wyjście niż kilkakrotna okładka.

Jeszcze mały szczegół, nagłówki gadżetów są po angielsku: warto je przetłumaczyć.

Aha, i czy celowo dałeś ten sam gadżet (Popular Posts) na górze i na dole strony?

Myślę, że blog jest obiecujący :) Życzę powodzenia i pozdrawiam :)

PS. Gdy klikam w adres bloga z Twojej stopki (nie z przypisku Blog), wyświetla mi się error :(
  Temat: [Opinia] Meddiedolls - blog o lalkach
pequeninha

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 5662

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2014-11-22, 18:19   Temat: [Opinia] Meddiedolls - blog o lalkach

Vashta_Nerada napisał/a:

Tzn. mniej więcej tak samo jak wcześniej, tylko kolory zmieniłam na bardziej stonowane.


Faktycznie tym razem wszystko działa. Kolory podobały mi się o wiele bardziej w wersji pierwszej, teraz jest trochę pościelowo.

Vashta_Nerada napisał/a:

Chciałabym trafić do szerszego grona odbiorców niż tylko tych, którzy sami mają lalki.


Z tym trochę jest problem. Twoje sesje są fajne, ale myślę, że bez kontekstu mogą trochę ludzi odstraszać, a w najlepszym razie hm... dezorientować. Mówię tu o ujęciach bardziej erotycznych (nawiasem mówiąc, sesja bliźniaczek Neferure? Mega :) Z jednej strony jest to bardzo kreatywne, masz dużo wyobraźni, lalki świetnie pozują, w ogóle nie wiedziałam, że tyle można z nimi robić. Z drugiej strony bez odpowiedniego kontekstu skazujesz się chyba na niszowość.

Oczywiście fajny pomysł z tymi wycieczkami krajoznawczymi, ale jednak nie wykorzysta on całego potencjału Twoich lalek. Lalka to przecież wydumany model ciała kobiety. Myślałaś kiedyś o tym, żeby ze swoich lalek zrobić taki ironiczny komentarz do świata showbiznesu i reklamy, ogólnie do całego przemysłu, który w jakiś sposób (najczęściej wyidealizowany) pokazuje kobiece ciało?

Podobną rzecz robią na swoim blogu Niemodne Polki, tylko poziom ich zdjęć i pozowania jest na o wiele niższym poziomie niż Twój. U nich po prostu regularnie pojawia się sesja zdjęciowa z lalką (chyba Barbie), która jest parodią stylizacji polskich szafiarek + odpowiedni cięty komentarz.

Myślę, że Ty mogłabyś pójść o wiele dalej. Robić np. sesje inspirowane kultowymi ujęciami na okładkach czy w filmach. Sharon Stone w Nagim instynkcie, Catherine Zeta-Jones i jej balet w Osaczonych, Demi Moore i jej słynna ciążowa okładka, Anja Rubik, o której kościste kolanka niedawno rozpętała się w mediach burza. Tak sobie rzucam niezwiązane propozycje, musiałabyś to oczywiście trochę uporządkować, ale myślę, że taki ironiczny komentarz do kanonów piękna spotkałby się z większym zainteresowaniem niż dotychczasowe ujęcia.

Na razie przeglądałam stronę pod kontem treści, ale wyłapałam kilka kwestii technicznych:

1) niektóre posty wyświetlane po prawej stronie pojawiają się z dużym napisem: No Image Available. Jak dotąd były to posty: Unfortunate Events, Bajka o bezinteresowności..., EEE, Plaid, Little Princess Ariel, Dream a Little Dream.

Nawiasem mówiąc, dlaczego angielski? Czy spodziewasz się wejść na stronę z zagranicy?

2) W poście Porównanie Ciał... pierwszy obrazek w poście rozlał się na prawie cały ekran i szpaltę boczną.

3) Jaki jest sens dodawania etykietek, do których nie ma kontentu? Klikam w "Costume Dolls": nic. Klikam w: "That 50s": nic. To samo w "All of Africa", "Austria", "China", "Indonesia"... na tym etapie przestaję klikać. Nie wiem, czy to błąd, czy docelowo coś tam będzie, ale jeśli jeszcze nie ma, to nie powinna się pojawiać ta etykietka.

4) Nie wiem, czy zależy Ci na poprawności językowej, ale zamiast "That 50s / 60s" etc. powinno być "Those 50s / 60s" (a najlepiej to bez żadnych rodzajników).

Jeszcze chyba coś miało tu być, ale się rozpisałam, więc na razie przestanę :)
 
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz