Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-03-26, 15:00
Autor Wiadomość
mazurka18
[Usunięty]



  Wysłany:    Problem z wgraniem szablonu na Bloggera

=> Siemkaa. ;d Mam taki jeden problemik ostatnio ściągnełam szablon na bloogera taki jak ma starpoli . Ale gdy wchodzę w Projekt > Ehytuj kod HTML i potem pisze Przekaż szablon z pliku na dysku twardym: i wybierz plik jak wybieram plik z szablonem itp i daje potem przekaż to sie ładuje a potem wyskakuje takie coś .

Cytat

Zapisanie szablonu nie powiodło się
Popraw poniższy błąd, a następnie prześlij szablon ponownie.
Nie można przeanalizować szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany. Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte.
Komunikat o błędzie XML: Content is not allowed in prolog.

I nie wiem co z tym zrobić czytałam że trzeba to rozpakować w programie WinRAR a potem coś zrobić z tym Rar i zip. ale ja nie wiem o co chodzi. a tym bardziej bo mam ten program po angielsku . Błagam wytłumaczcie mi to dla mnie bardzo ważne. !
Dodałam załącznik ten szablon może coś z nim jest nie tak ? co ?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-26, 15:15   

1. Czy szablon został pobrany ze strony zawierającej skórki dla Blogger (blogspot)? PrintDesign ma wersję nie tylko pod bloggera.
2. Czy próbowałaś tej instrukcji => Jak wgrać szablon na Blogspota
3. Czy czytałaś ten wątek => wstawianie szablonu - tutaj jest przykład błędnie pobranego szablonu (na wordpress zamiast blogspot) i wyjaśnienie szczegółowe paru kwestii dotyczących wgrywania szablonów.

Jeżeli plik, który pobrałaś ma końcówkę .zip a folder ma suwaczek tak jak poniżej:

Wystarczy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i wybrać z menu "wyodrębnij wszystkie" (lub jakiś podobny komunikat "wypakuj").

Plik, który masz wgrać przez bloggera musi mieć rozszerzenie .xml
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
mazurka18
[Usunięty]



Wysłany: 2012-03-30, 18:27   

Dzięki . Udało się . Ale teraz mam problem z językiem na moim blogu prawie wszystko jest po angielsku ( wszystko co należy do szablonu ) Jak to zmienić . ?
Jeden chłopak powiedział mi że jest to na stronie z której ściągałam szablon .
Ja ściągałam go stąd :
http://www.premiumblogger...l#comment-25315
Czy tutaj coś piszę na ten temat bo ja nie widzę .
Bardzo proszę o pomoc . :help:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-30, 18:57   

musisz otworzyć plik z szablonem (ma rozszerzenie .xml) np. za pomocą notatnika - i w kodzie pozmieniać wszystkie angielskie słowa na polskie. Możesz sobie pomagać skrótem klawiszowym do wyszukiwania - ctrl+f - potem wpisujesz angielskie frazy i podmieniasz je na polskie. Na końcu zapisujesz zmiany i pobierasz przez Bloggera poprawiony szablon.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
mazurka18
[Usunięty]



Wysłany: 2012-03-30, 19:24   

to czeka mnie dużo pracy .
 
  podziel si� tym postem na:
Maxvi 
Blogger.Klub

Imię: Kasia
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Lip 2012
Posty: 17

Wysłany: 2012-07-16, 20:54   

U mnie wyskakuje taki komunikat (korzytam z Maca z wyszukiwarki Safari - może to jest problem?)


"Zapisanie szablonu nie powiodło się.
Nie można przetworzyć szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany. Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte. Komunikat o błędzie XML:
(SyntaxError) : Unexpected token '<' "


Szablon, który chce wgrać: http://btemplates.com/201...plate-feminina/

I pytanie, czy te szablony trzeba potem ręcznie edytować na język polski, czy da się w szablonie zmianiać kolejnośc np. kolumn?

pozdrawiam
Kasia - Maxvi
______________________________________________________
youhavethat.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-07-16, 21:27   

Maxvi, a w jaki sposób wgrywasz szablon na bloga? kopiujesz kod i wklejasz do edytora HTML czy przekazujesz plik .xml za pomocą formularza?

Htsz napisał/a:

I pytanie, czy te szablony trzeba potem ręcznie edytować na język polski, czy da się w szablonie zmianiać kolejnośc np. kolumn?
wszystko zależy od budowy szablonu. Zazwyczaj gadżety w bocznym menu i stopkach da się zamieniać miejscami (zakładka układ). Tłumaczenia trzeba niestety wykonywać ręcznie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Maxvi 
Blogger.Klub

Imię: Kasia
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Lip 2012
Posty: 17

Wysłany: 2012-07-16, 23:00   

Przekazuje plik i wtedy pojawia się właśnie ten komunikat.

[ Dodano: 16-07-2012, 23:59 ]
Dzizas, okazało się, że wgrał sie szablon, ale nie ten który chciałam (eksperymentalnie go wgrałam w ramach testu czy wyświetla się ten sam komunikat).
Edycja języka jest prosta, bo w ustawieniach można to robić, ale...nie można dostosować szerokości i jest teraz dużo błędów.

Np. wyświetlają się jakies dzine znaczki w archiwum bloga, a niektóre zdjęcia są niedostosowane wymiarem do szablonu i nachodzą na nie buttony komentarzy, daty dodania itp.

Masakra :(

Patrzyłam na kod HTML, ale tego jest za dużo, żeby znalazła gdzie jest np. szerokość kolumn.
______________________________________________________
youhavethat.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
morgoth666 
WordPress.Klub

Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 31

Wysłany: 2014-02-19, 00:14   

Jestem genialna! Nie wiem jak to zrobiłam, widocznie się da, usunęłam Gadget Pages! normalnie pokazywał się znaczek kluczyków i można sobie było manipulować menu. Teraz jak chce wgrać szablon z kopii zapasowej to mam

Cytat

Zapisanie szablonu nie powiodło się. Nie można przetworzyć szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany. Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte. Komunikat o błędzie XML: (SyntaxError) : syntax error
, próbowałam wklejać kodem to mam

Cytat

Niestety, nie mogliśmy zrealizować Twojego żądania. Zgłaszając ten błąd do pomocy technicznej Bloggera lub w grupie pomocy Bloggera: Opisz czynność wykonywaną w chwili wystąpienia tego błędu.
Podaj następujący kod błędu. bX-jqee0h. Te informacje pomogą nam prześledzić Twój problem i znaleźć jego rozwiązanie. Przepraszamy za niedogodności.
Wiem, jestem nieprzeciętnie debilowata. Trafił szlak bloga definitywnie, czy da się jeszcze coś z tym zrobić?

Rozwiązany. Wykasowałam wszystkie strony. Wstawiłam podstawowy szablon. Szablon->Edytuj kod HTML-> przywróć domyśle widgety. Potem wgrałam ponownie z kopii zapasowej i ponownie dodałam strony.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz