Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
puma 
Blogger.Klub


Dołączyła: 18 Kwi 2012
Posty: 43

Wysłany:    [Szablon Johny Prett] Dopasowanie wyglądu - posty, rotator

Kochani naprawdę nie wiem jak zatytułować mój problem bo dotyczy on kilku ważnych dla mnie spraw, nie wiem czy rozbijać to na cząsteczki :)

Podam listę problemów które wystąpiły po zmianie szablonu.

1. Chcę poszerzyć bloga na 1000px wpisuję w header-wrapper width 1000 px ale nic się nie zmienia.
2. Slider pokazuje wszystkie posty co kilka sekund, czy jest możliwość aby ustawić go by pokazywał posty z ostatnich np 2 miesięcy? Chodzi mi także o rozmiar zdjęć aby był stały niezależnie jakich rozmiarów wrzucę do sieci. Co do slidera nie chciałabym aby pojawiał się ten napis comments, pozamieniałam gdzie mogłam tu nie mogę trafić...
3. Na stronie głównej niektóre posty nie wyświetlają zdjęć, jak to można naprawić? Zdjęcie powinno ukrywać pod spodem treść, niektóre mają treść na wierzchu.
4. Za nic nie mogę z poziomu bloggera dodać licznika, i tak samo nie mogę dodać obserwuj z google +.
5. No i nieszczęsny nagłówek, którego nie mogę ani usunąć ani cokolwiek z nim zrobić. Interesowałby mnie taki jak na tej stronie http://demo.rockingtempla...kompi-wide.html lecz w szblonie nie było chyba żadnego kodu na ten gadżet :)


Jeśli nie zanudziłam to bardzo proszę o pomoc
:help:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-19, 03:15   

Ten szablon występuje także pod nazwą "Kompi Wide" - nie wiem, która z wersji jest starsza, ale jak pobrałem jako "Johny Prett" to kod wygląda nieco inaczej. Chyba lepiej.

ad1. Jak zmienić szerokość bloga?
W oryginale widzę ustawienia na 970px w teorii wystarczy wyszukać wszystkie miejsca z taką wartością i zamienić ją na 1000px.
#header-wrapper, .menu, #outer-wrapper, #footer-wrapper, .credit
w tej wersji "Kompi Wide" jest jeszcze #toppic i #topwrapper, które mają 960px i trzeba je zmienić na 990px (czyli o 10px mniej).
#carousel będzie miało 998px, do tego dochodzi edycja szerokości paska bocznego i wpisów: #sidebar-wrapper,#sidebar1-wrapper oraz #main-wrapper
ad2. Tutaj będzie trochę grzebania bo obie wersje korzystają z innych rozwiązań. Sprawdzę na ile jest dostęp do edycji - czy da się ustawić okres, z którego mają być pobrane posty oraz zmienić teksty wewnątrz.
ad3. W postach, które nie wyświetlają miniatur masz fotki pobrane z innych stron czy sama dodawałaś do swojego blogspota?
ad4. W zakładce Układ widać opcję dodawania gadżetów i po dodaniu wyświetlają się one na liście (w pasku bocznym)?
ad5. Z tego co widzę na demie ten dzyndzel (ruchomy) jest obrazkiem umieszczonym w gadżecie header1 (nagłówek), próbowałaś tam dodać grafikę? Jak chcesz sam tekst to musisz wtedy z .toplogo usunąć text-indent: -9999px;
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
puma 
Blogger.Klub


Dołączyła: 18 Kwi 2012
Posty: 43

Wysłany: 2013-09-19, 08:44   

Szerokości zmienione oprócz menu nie mogłam znaleźć :( i sidebar które na razie nie ruszałam, ale jak widać nic się nie zmieniło. W edytorze na podglądzie html układ szablonu jest poszerzony a na żywo niema żadnych zmian .

Co do zdjęć zmieniłam w przykładowym poście jego źródło i wkleiłam link url do fotki, tak więc czy dodam zdjęcia z kompa czy z sieci nie wchodzą .. nie wiem więc dlaczego inne się pokazują :/

Układ gadżetów w załączniku.

Z logiem muszę jeszcze popracować :)

[ Dodano: 19-09-2013, 08:54 ]
Chociaż muszę przyznać że minimalnie poszerzył się układ bloga, ale minimalnie :zly:

[ Dodano: 19-09-2013, 19:38 ]
Dodałam grafikę do nagłówka, jeszcze istnieje problem z przesunięciem jej na sam brzeg lewej strony szablonu :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-20, 05:21   

puma napisał/a:

Chociaż muszę przyznać że minimalnie poszerzył się układ bloga, ale minimalnie :zly:
między tym co miałaś a 1000px nie ma zbyt dużej różnicy.
Ważne jest też by powiększyć proporcjonalnie ramkę wpisów i bocznego paska (lub zmniejszyć go na rzecz wpisów).

puma napisał/a:

Dodałam grafikę do nagłówka, jeszcze istnieje problem z przesunięciem jej na sam brzeg lewej strony szablonu :)
identyfikator tego DIV to #header - widzę, że już jest z lewej, ja bym jeszcze podniósł do góry (czyli zamiast "0 0 0 -50px" ustawiłbym margines na "-55px 0 0 -50px").

Blogger tworzy sobie miniatury postów z pierwszych zdjęć, które muszą być załączone na Twojego bloga. Skrypt chyba z tego korzysta i powiększa wersję 72-c do rozmiaru kafelków.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
puma 
Blogger.Klub


Dołączyła: 18 Kwi 2012
Posty: 43

Wysłany: 2013-09-20, 10:54   

[ Dodano: 20-09-2013, 13:13 ]
a co do tych miniatur, to edytowałam post, dodałam zdjęcie z bloga i tak nie jest widoczne na głównej stronie :(

[ Dodano: 20-09-2013, 17:22 ]
Dobra wrzuciłam inną grafikę służącą za logo, ale chciałabym minimalnie ją opuścić ..

Poprawiłam szablon bo slider nie współgrał z like boxem.

[ Dodano: 21-09-2013, 15:03 ]
Blog już jako tako wygląda, najgorsze już za mną :) jednak martwi mnie jeszcze ten główny slider i małe kafelki na głównej stronie . Htsz próbowałeś zaglądnąć 'bardziej" do slidera czy nie można dodać mu jakiejś ścieżki wyświetlania w czasie, tak jak pisałam postów z np ostatnich dwóch miesięcy?

Ale marudzę ... :hyhy:

[ Dodano: 24-09-2013, 18:07 ]
Coś chyba nagrzebałam i zrobił mi się chyba konflikt z javą bo slider nie chce się uruchomić .. Jak to naprawić?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz