Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
ksmks 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 34
Miasto: Łódź

Wysłany:    [Szablon Sight] ikony społecznościowe i edycja wyglądu

Witam,
Parę dni temu rozpocząłem remont na swoim blogu. Dość spory remont. Wybrałem szablon Sight (http://sight-soratemplates.blogspot.com/#) i trochę już go zmodyfikowałem, co mogłem to zrobiłem, ale nie mogę sobie poradzić jeszcze z paroma problemami.

Po pierwsze: logo, które miałem na starym szablonie, nijak nie chce się wpasować, zawsze jest za małe, niezależnie jak zmieniam wielkość - JUŻ SKOŃCZONE

Po drugie: tam gdzie mam przyciski, a raczej odnośniki do innych portali, chciałbym dodać jeszcze Tumblr, to znaczy zmienić ikonkę, bo póki co wyświetla się ikonka od Twittera. :O

Po trzecie: chciałbym dodać przyciski udostępniania posta na różnych portalach. Póki co zrobiłem zgodnie z instrukcjami na forum, przyciski "like, share" i analogicznie "tweet it". Jednak wolałbym coś innego, najchętniej taki paseczek jaki oferuje strona: http://www.sharethis.com/ A niestety nie daje się to zrobić.

Po czwarte: chciałbym jeszcze, po wejściu w post, żeby po prawo nad archiwum wyświetlały się ostatnie powiedzmy 5 postów

I ostatnie: na stronie głównej, nie mieści mi się ilość lajków obok "czytaj dalej" i jeżeli byłoby możliwe wyłączenie tego, żeby pokazywało autora posta. :)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-02-04, 04:07   powiększenie obrazka w nagłówku, gadżet z nowymi postami

Wybacz, że tak późno, ale mam coraz mniej czasu na darmowe pomaganie a jak widać nie było chętnych na podpowiedzi.

Uwagi na początek: z tego co widzę korzystasz z wersji DEMO a to ma sporo minusów. Min. brak pełnego arkusza stylów CSS.

ksmks napisał/a:

Po pierwsze: logo, które miałem na starym szablonie, nijak nie chce się wpasować, zawsze jest za małe, niezależnie jak zmieniam wielkość
styl tego elementu znajduje się w zewnętrznym pliku i ma takie ustawienia:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
każda grafika będzie wyświetlana z wysokością maksymalną 50px - możesz dopisać w kodzie szablonu lub edytorze wizualnym (zaawansowane -> własny arkusz CSS) swoje ustawienie dla tego elementu.

ksmks napisał/a:

tam gdzie mam przyciski, a raczej odnośniki do innych portali, chciałbym dodać jeszcze Tumblr, to znaczy zmienić ikonkę, bo póki co wyświetla się ikonka od Twittera. :O
Ikony znajdują się w DIV:

Kod

<div class='socials'>
i według schematu powinna wystarczyć odpowiednia nazwa dla klasy odnośnika (obrazek z ikonami):

Kod

<a title="Tumblr" href="http://adres-profilu-tumblr/" class="tumblr">Tumblr</a>
ale z tego co widzę zewnętrzny arkusz nie ma ustawień dla pozostałych społeczności, dopisz sobie:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


ksmks napisał/a:

o trzecie: chciałbym dodać przyciski udostępniania posta na różnych portalach. Póki co zrobiłem zgodnie z instrukcjami na forum, przyciski like, share i analogicznie tweet it. Jednak wolałbym coś innego
Szczerze powiedziawszy to facebook, google plus, twitter, pinterest i tumblr to raczej najpopularniejsze społeczności i nie ma sensu wklejania większej ilości przycisków. Próbowałeś wkleić kod w to samo miejsce, gdzie przyciski lubię to i udostępnij (czyli pomiędzy zawartością postów a post-footer)?

ksmks napisał/a:

Po czwarte: chciałbym jeszcze, po wejściu w post, żeby po prawo nad archiwum wyświetlały się ostatnie powiedzmy 5 postów
wśród gadżetów Bloggera masz taki, który pokazuje popularne posty - dodasz go paroma kliknięciami. Taki, który pokazuje najnowsze z całego bloga lub wybranych etykiet trzeba dodać ręcznie. Odsyłam do dwóch wątków:

2013 => najnowsze posty z kategorii (pobrane z szablonu Johny Simple Magazine)
2012 => ostatnie wpisy z wybranej etykiety (miniatura, tytuł, fragment)

powinno zadziałać także z adresem głównym lub kombinacją kilku etykiet.

ksmks napisał/a:

I ostatnie: na stronie głównej, nie mieści mi się ilość lajków obok czytaj dalej
spróbuj dopisać:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

ksmks napisał/a:

jeżeli byłoby możliwe wyłączenie tego, żeby pokazywało autora posta.
a nie działa w ustawieniach? Układ -> posty w blogu -> i tam wyłączasz autora.
Jeżeli nie, to szukaj DIV post_meta, w nim będzie SPAN z klasą user - tam znajdziesz kod autora.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz