Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-03-15, 16:22
Autor Wiadomość
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany:    Strona internetowa od pdstaw

Witam, chciałbym kupić pewną domenę na home.pl, czy mógłby mi ktoś od podstaw wyjaśnić jak przebiega takie kupno oraz jaki najlepiej kupić hosting itd.
Chcę zrobić stronę w stylu bezuzyteczna.pl lub tenmomentgdy.pl - czyli prosty szablon, kilka podstron itp. chcę tam umieszczać krótkie notki, o podobnej długości co posty z bezużytecznej lub ten moment gdy. Ile kosztowałby zrobienie takiej strony?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-04-08, 20:25   

Po pierwsze raczej odradzałbym Home.pl, niezależnie od tego, co chcesz tam kupić. Hosting mają kiepski, a domeny drogie - w tym drugim przypadku nie zyskujesz absolutnie niczego przepłacając. Promocje na domeny mają ten haczyk, że za ich odnowienie po roku zapłacisz znacznie więcej niż u konkurencji.

Sam zakup domeny wszędzie wygląda podobnie - wybierasz nazwę i końcówkę, a jeżeli jest wolna, to dostajesz możliwość jej zakupu. Podajesz swoje dane adresowe (m.in. adres tradycyjny, nr telefonu, e-mail) i dokonujesz płatności (najczęściej kartą, przelewem bankowym, pocztowym, itd.). Dostajesz login i hasło do panelu, który udostępni Ci firma rejestrująca domenę - możesz m.in. podpiąć ją do hostingu.

Z kolei co do strony - nie ma jednej ustalonej ceny, każdy odpowie Ci inaczej. Jeśli chcesz umieszczać tam treści samemu (bez możliwości wrzucania ich przez internautów z zewnątrz), to lepiej rozejrzeć się za jakimś gotowym systemem - sam polecam WordPressa, ale jest wiele innych równie sensownych opcji.
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-04-08, 20:45   

Cytat

sam polecam WordPressa
lecz blogi z WordPress mają końcówkę wordpress.com a chciałbym mieć samo .com tzw. chciałbym mieć .pl lecz adres jest już zajęty, więc pozostaje .com

Mam jeszcze jedno pytanko, stronę stworzyłaby (jakaś tam) osoba, posty dodawałby ja oraz jeszcze kilka osób, i czy trzeba znać HTML alby dodawać posty, czy np. można napisać post np. na blogspot.com następnie zmienić go na HTML skopiować i dodać na stronę?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-08, 21:16   

Lukem napisał/a:

Po pierwsze raczej odradzałbym Home.pl, niezależnie od tego, co chcesz tam kupić. Hosting mają kiepski, a domeny drogie - w tym drugim przypadku nie zyskujesz absolutnie niczego przepłacając. Promocje na domeny mają ten haczyk, że za ich odnowienie po roku zapłacisz znacznie więcej niż u konkurencji.
Oczywiście jedni będą zadowoleni a inni nie, ale ja również odradzam, szczególnie jak zechcesz skorzystać z Wordpressa (CMS) do zarządzania swoją stroną.

maniek96 napisał/a:

Witam, chciałbym kupić pewną domenę na home.pl, czy mógłby mi ktoś od podstaw wyjaśnić jak przebiega takie kupno
Oni kuszą niskimi albo wręcz darmowymi rejestracjami za pierwszy rok, ale domeny zwykle kupuje się na lata i trzeba przeliczyć opłaty za przynajmniej dwa ;-) Do tej pory najtaniej wychodziło mi w OVH.

=> mamy temat o domenach
=> Mamy także temat o DNS, przyda się jak kupisz domenę gdzie indziej niż hosting.

Cytat

lecz blogi z WordPress mają końcówkę wordpress.com a chciałbym mieć samo .com tzw. chciałbym mieć .pl lecz adres jest już zajęty, więc pozostaje .com
wp z .com to są darmowe, jest też wordpress.org, z którego pobierasz paczkę i instalujesz na swoim serwerze. Wiele firm ma też automatyczne instalatory w panelu zarządzania kontem (hostingiem).

maniek96 napisał/a:

Mam jeszcze jedno pytanko, stronę stworzyłaby (jakaś tam) osoba, posty dodawałby ja oraz jeszcze kilka osób, i czy trzeba znać HTML alby dodawać posty, czy np. można napisać post np. na blogspot.com następnie zmienić go na HTML skopiować i dodać na stronę?
WordPress i blogspot mają edytory wizualne i widoki HTML, można dodawać posty na dwa sposoby.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-04-08, 22:56   

Ok, dziękuję za odpowiedzi, lecz mam jeszcze trochę pytań:
1. Czy nie znając HTMLa (znając, lecz w bardzo małym stopniu) dam radę pisać posty na stronie? Czy są jakieś gotowe szablony?
2. @Htsz ile "wziąłbyś" za napisanie takiej stronki? (w stylu tenmomentgdy.pl lub bezuzyteczna.pl - czyli prosty szablon, post każdy w osobnej ramce, kilka podstron itp.)
Wybrana domena na na home.pl z końcówką .com kosztuje 29zł.
3. Jaki polalibyście hosting na początek? Ma mieć co najmniej 2 maile (z pewnością w ofercie będzie więcej, lecz napisałem dla ścisłości;))
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-08, 23:19   

maniek96 napisał/a:

Czy nie znając HTMLa (znając, lecz w bardzo małym stopniu) dam radę pisać posty na stronie? Czy są jakieś gotowe szablony?
posty są niezależne od szablonów (poza sposobem wyświetlania). Większość CMSów ma wiele darmowych i kilka wbudowanych szablonów. Najpopularniejsze: Joomla, Wordpress, Drupal, mają ich bardzo dużo.

maniek96 napisał/a:

2. @Htsz ile wziąłbyś za napisanie takiej stronki?
nie wiem, nie robiłem takich i zastanawiam się nad sensem tworzenia setnej strony w stylu "kwejka" czy "demotywatorów" ;-)

maniek96 napisał/a:

Wybrana domena na na home.pl z końcówką .com kosztuje 29zł.
z tego co widzę jest to kwota netto a odnowienie za 59. Obie kwoty wyższe niż w OVH :-)

maniek96 napisał/a:

3. Jaki polalibyście hosting na początek? Ma mieć co najmniej 2 maile (z pewnością w oferice będzie więcej, lecz napisałem dla ścisłości;))
ilość maili to nie jest wyznacznik dobrego hostingu.

=> o hostingach też mamy temat

można się rozliczać w tradycyjny sposób, czyli według ilości miejsca i ewentualnego transferu - lub w nietypowy - na podstawie wygenerowanego ruchu, tutaj odsyłam do http://zenbox.pl/zamow.html Duże firmy typu name oferują też pakiety bez limitu (za np. 37 dolców rocznie) pod bloga na WP.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-04-13, 16:28   

Dziękuję za odpowiedzi.
Tyle z tym zachodu, że postanowiłem pozostać przy blogu;)
 
  podziel si� tym postem na:
BaRoNeQ 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 30
Dołączył/a: 17 Mar 2013
Posty: 17
Miasto: Zgierz

Wysłany: 2013-04-13, 18:01   

home.pl mają bardzo dobre serwery nie tak dobre jak 1&1 ale dla zwykłego webmastera ich możliwości są wystarczalne . Jeśli chcesz szybko i łatwo założyć stronę polecam proserwery mają darmową domenę xaa.pl masz pełny dostęp do wszystkich danych i łatwo założyć stronę na dowolnym CMS .Raz miałem zlecenie na założenie forum na tych serwerach i byłem mile zaskoczony .
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz