Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2010-01-15, 18:18
Autor Wiadomość
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-06-12, 01:18   

Lukem napisał/a:

Tylko z drugiej strony... po jasną Anielkę mi numer, skoro dzwonienie na niego będzie ciosem po kieszeni?

i właśnie tutaj pojawia się pytanie: czy warto. w tym momencie sporo osób odpada z Playa. oczywiście są też przypadki ludzi, którzy uważają, że najwazniejsze jest to, że mają tanio, nie zastanawiając się nawet , dlaczego tak rzadko ktoś do nich dzwoni ;)

przykład: mój były niedoszły ma numer w Playu, ja miałam na koncie 50zł... zadzwoniłam raz i mi zjadło połowę kasy z konta :/ to jakaś masakra jest.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-06-12, 16:50   

Lukem napisał/a:

po jasną Anielkę mi numer, skoro dzwonienie na niego będzie ciosem po kieszeni?

Wiesz... Jeśli ktoś do Ciebie MUSI zadzwonić na Playa bo nie masz innego numeru to tak czy siak mu się uda :P .

W ogóle to jednym z najbardziej wkurzającym faktów apropos tej sieci jest brak możliwości wysyłania SMSów przez GG albo sms.pl. Ogólnie... Przez bramki internetowe. Może się mylę i już można, ale nie wydaje mi się...
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-06-12, 17:03   

Inez napisał/a:

W ogóle to jednym z najbardziej wkurzającym faktów apropos tej sieci jest brak możliwości wysyłania SMSów przez GG albo sms.pl. Ogólnie... Przez bramki internetowe. Może się mylę i już można, ale nie wydaje mi się...


ależ można.
tyle, ze trzeba być klientem Play i mieć konto na stronie :P
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-06-12, 17:08   

Inez, ale wysyłać smsy z bramek i gg do numerów z play chyba nie sprawia trudność, jak np. w erze >.<
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-06-12, 22:30   

ja w ogóle nie wysyłam smsów z bramek internertowych , bo to dla mnie strata czasu.

Krzysiek napisał/a:

ale wysyłać smsy z bramek i gg do numerów z play chyba nie sprawia trudność, jak np. w erze >.<

no właśnie z tego co się orientuję, to wygląda to tak samo... czy się mylę?
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2009-06-12, 22:58   

W Erze to nie jest wcale taki wielki problem - trzeba tylko założyć konto. :P
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-06-12, 23:49   

Lukem napisał/a:

W Erze to nie jest wcale taki wielki problem - trzeba tylko założyć konto. :P

No a w Playu też?
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-06-13, 00:27   

No w Playu też ale... do konta logujesz się swoim numerem telefonu. jak nie masz numeru w Play, to kiszka :P
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-06-13, 01:00   

teneniel napisał/a:

jak nie masz numeru w Play, to kiszka :P

No właśnie... O to mi chodziło :P .
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-06-13, 08:49   

Lukem napisał/a:

W Erze to nie jest wcale taki wielki problem - trzeba tylko założyć konto. :P


Mam, tylko zapodziałem gdzieś hasło i za chiny nie mogę go odzyskać ;/

[ Dodano: 13-06-2009, 08:49 ]

Inez napisał/a:

teneniel napisał/a
jak nie masz numeru w Play, to kiszka :P

No właśnie... O to mi chodziło :P .
no to buba
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2009-08-24, 23:06   

Od ponad miesiąca mam w końcu ten numer w Play i powoli wyrabiam sobie opinię na temat sieci. Przy okazji przeniosłem numer do Heyah i po tej operacji Play stracił wiele w moich oczach.

Play jest fajne, bo:

+ wystarczy doładować konto za minimum 10 zł i faktycznie ważne jest przez rok, słownie 365 dni. Do tego punktu podchodziłem sceptycznie, ale skoro okazało się to prawdą, to jest to wielki plus dla tej sieci. Od tej pory rozumiem ludzi, którzy posiadają dwie prywatne komórki - o ile jedną z nich jest Play. ;)

+ przy każdym doładowaniu dostaję kupę darmowych SMSów do wszystkich (chyba tylko polskich) sieci. Przy pierwszym doładowaniu dostałem ich 1000. Przy drugim (jakieś 2-3 tygodnie później) kolejny tysiąc, przy czym poprzednia pula nie przepadła. Jeden warunek - trzeba te smsy szybko wykorzystać, bo nie są ważne w nieskończoność (te 1000 mogłem wytrąbić chyba przez miesiąc). Ale chyba nie przepadają tak szybko - trzeba to doczytać w regulaminie, ja nie będę nikogo wprowadzał w błąd.

+ w miarę jasne reguły. Przeglądając regulaminy czy taryfy nie znajdowałem ukrytych kruczków, jak to miało miejsce choćby w Simplusie. To jest ważny punkt dla mnie i jeden z powodów, dla którego dziś mam Czerwoną Łapę.

Ale tak różowo do końca też nie jest...

- do Play dzwoni się drożej, nawet ze stacjonarnego, o czym już tu mówiliśmy i nie będę powtarzał.

- marna oferta mobilnego internetu - mówię tu o normalnym dostępie przez komórkę, bez ofert dodatkowych typu Play Online. 12 gr za 100 kB bije po kieszeni dość mocno, a jedyny pakiet jaki widziałem, to... 5 MB za 5 zł. Tutaj Simplus i Heyah powinny prześwietlić Play tak, jak on sam prześwietla innych. Ani porządnej oferty pakietowej dla normalnego użytkownika telefonu (tak jak Simplus), ani przystępnej ceny (tak jak Heyah - 2 gr/100 kB).

- do tego ten internet chodzi kiepsko - przynajmniej u mnie. Nie wiem, może to wina mojego telefonu i lokalizacji. Ale nim się połąąąąąączy, uruchomi ten nieszczęsny GPRS i właduje strone w Operze Mini, mija często wieczność. Do tego ma irytującą przypadłość rozłączania się zaraz po zakończeniu operacji (dla porównania: w Heyah przy uruchomieniu netu zapala mi się ikonka kuli ziemskiej i trzyma się przez długi czas, przez co kolejne operacje lecą już szybko; w Play kula ziemska gaśnie i znowu trzeba się łączyć - co oczywiście oznacza kolejne 12 gr). Nie pomogła nawet zmiana profilu dostępowego.

- dziwne historie z SMSami i rozmowy też jakieś takie... - SMSy chodzą jak chcą, raz dochodzą szybko, raz po pięciu minutach, a czasem po kilku godzinach, a czasem wcale. Wysyłałem pod różne numery i nie ma żadnej reguły. Jakość rozmów w moim przekonaniu też mogłaby być lepsza.

Ogólnie Play może być jako drugi zapasowy numer. Na to, żeby całkiem do niego przejść raczej się na razie nie zdobędę.

Mogę Wam walnąć podobne recenzje Simplusa i Heyah jak będziecie chcieli. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-25, 15:04   

myślę, że to nadal spory minus jeżeli do wszystkich masz już tanio a do play dużo drożej ;) chociaż zauważyłem, że jak wysyłam sms do play to pobiera mi tyle samo co do innych (mam taktak).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz