Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Witek 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 15 Lis 2015
Posty: 44
Miasto: Gdynia

Wysłany:    A co sądzicie o moim?

Żeby nie było, odwiedziłem najpierw Wasze blogi. Będę je odwiedzał nadal, a teraz proszę byście ocenili mój


Blog jest jeszcze w fazie szlifowania ostatecznej architektury i chciałby wiedzieć, czy idzie ona we właściwym kierunku.
Za wszelkie uwagi i sugestie będę ogromnie wdzięczny, a o autorach konstruktywnych rad nie zapomnę.
______________________________________________________
I aby żyć siebie samego trzeba dać... (St. Soyka - Tolerancja)
http://byistniec.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

BloginiPL 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lis 2015
Posty: 35
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-12-25, 21:14   

Wydaje mi się, że szablon jest trochę za ciężki. Za dużo się w nim dzieje.
I czcionka trochę przypominająca stare, średniowieczne pismo kojarzy się z blogiem o tematyce typowo historycznej.

Takie moje spostrzeżenia :)
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-12-25, 21:48   

Zgadzam się z BloginiPL, góra zdecydowanie za ciężka, przynajmniej w porównaniu do części, w której są posty. Za dużo kolorów, za dużo czcionek. Postawiłabym na maksymalnie 3 kolory (z czego jeden wiodący) i dwa rodzaje czcionek. Uwielbiam szablony, gdzie przewodnim hasłem jest "im mniej, tym lepiej". Wizualna strona jest czymś, co zatrzymuje mnie, jako potencjalnego czytelnika na dłużej. Jeśli szablon mi się nie podoba, jest w nim za dużo chaosu, po prostu olewam treść, jaka by ona nie była.
Co do treści... prowadzisz bloga sam, a czasem znajduję sformułowania sugerujące, że jednak tworzy Twoje miejsce w sieci kilka osób (np. "Sklep wewnętrzny w trakcie konfiguracji. Zapraszamy do niego za kilka dni"). Brak tu konsekwencji. Wiem, drobna rzecz, niby nic, ale mnie jednak razi. Dalej, nie lubię stylu pisania postów na zasadzie "Ty czytelniku, bo chciałbym się z Tobą podzielić". Zdecydowanie bardziej wolę formę "Was", ale to zupełnie subiektywne odczucie. Inni mogą traktować to jako wyraz szacunku, ja nie bardzo.
Natomiast podoba mi się to, że masz tak wiele postów na blogu i że zwróciłeś uwagę na kategorie. Popracuj jeszcze nad drobiazgami i szablonem i będzie ok :)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
rebelberry 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 45
Miasto: Chełm/Warszawa

Wysłany: 2015-12-28, 13:15   

Gdyby to był mój blog, pierwsze co bym zrobiła to zmieniła tło. Nie musi być koniecznie biały, może być jakiś delikatny kolor, bo obecne strasznie odciąga wzrok od treści. Następnie poszerzyłabym troszkę szpaltę tekstową, bo raz, że nie potrzebujesz tyle pustego miejsca po lewej i prawej stronie a dwa, że ciężko się czyta tekst na wąskiej szpalcie. Później zadbałabym o fonty, najlepiej jakiś prosty jednoelementowy. Nawet Arial byłby super. Na koniec poprawiłabym fotki we wpisach. W sensie, żeby każda była tej samej wielkości no i żeby były tak duże jak np. ta we wpisie "3. A jednak to nie przypadek (2)". I byłoby super :)
 
  podziel si� tym postem na:
Witek 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 15 Lis 2015
Posty: 44
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2015-12-28, 21:46   

BloginiPL napisał/a:

Wydaje mi się, że szablon jest trochę za ciężki. Za dużo się w nim dzieje.
I czcionka trochę przypominająca stare, średniowieczne pismo kojarzy się z blogiem o tematyce typowo historycznej.

Takie moje spostrzeżenia :)

Dzięki, popracuję nad tym, ale dziać się raczej dużo będzie. Taką mam nadzieję ;)
______________________________________________________
I aby żyć siebie samego trzeba dać... (St. Soyka - Tolerancja)
http://byistniec.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Witek 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 15 Lis 2015
Posty: 44
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2015-12-28, 21:50   

suvennes napisał/a:

...Co do treści... prowadzisz bloga sam, a czasem znajduję sformułowania sugerujące, że jednak tworzy Twoje miejsce w sieci kilka osób (np. Sklep wewnętrzny w trakcie konfiguracji. Zapraszamy do niego za kilka dni).(...) Natomiast podoba mi się to, że masz tak wiele postów na blogu i że zwróciłeś uwagę na kategorie. Popracuj jeszcze nad drobiazgami i szablonem i będzie ok :)

Dziękuję za uwagi i oczywiście poprawię się.
______________________________________________________
I aby żyć siebie samego trzeba dać... (St. Soyka - Tolerancja)
http://byistniec.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Witek 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 15 Lis 2015
Posty: 44
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2015-12-28, 22:04   

rebelberry napisał/a:

Gdyby to był mój blog, pierwsze co bym zrobiła to zmieniła tło. (...)

Już wcześniejsze komentarze sugerowały zbyt ciężki szablon. Popracuję nad tym.

rebelberry napisał/a:

... Następnie poszerzyłabym troszkę szpaltę tekstową,(...)

Tylko jak to zrobić? Nie bardzo wiem... :(

rebelberry napisał/a:

...Później zadbałabym o fonty, najlepiej jakiś prosty jednoelementowy. Nawet Arial byłby super. Na koniec poprawiłabym fotki we wpisach. W sensie, żeby każda była tej samej wielkości no i żeby były tak duże jak np. ta we wpisie 3. A jednak to nie przypadek (2). I byłoby super :)

Zmienię czcionkę, co do fotek, hmmm, będzie trudno jeden format stosować, ale postaram się.
Bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i już w tym nowym nadchodzącym roku rozpocznę nad tym prace a przy okazji życzę Wam Wszystkim kochani
Szczęśliwego Nowego Roku!!
______________________________________________________
I aby żyć siebie samego trzeba dać... (St. Soyka - Tolerancja)
http://byistniec.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Dejw93 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Lut 2015
Posty: 34
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2016-01-30, 14:17   

Dlaczego nie mogę wejść w twojego linka?
 
  podziel si� tym postem na:
Witek 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 15 Lis 2015
Posty: 44
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2016-01-30, 16:31   

Dejw93 napisał/a:

Dlaczego nie mogę wejść w twojego linka?

No właśnie, ni stąd ni zowąd, któregoś dnia system zaczął przekierowywać wejścia do mojego bloga na stronę dostawcy hostingu. Nie mogę również wejść do kokpitu tego bloga, by zrobić porządek!! Oczywiście napisałem do nich kilkakrotnie i za każdym razem otrzymałem beznamiętną informację, jakby maszynową, o przekroczeniu współczynnika INODE. Na moją prośbę by wpuszczono mnie do kokpitu choć na pół godziny padła informacja. że mogę to zrobić poprzez FTP z wykorzystaniem menadżera plików.
Niestety nie mam zielonego pojęcia jak w ten sposób zrobić to, co bez problemu mogę zrobić w kokpicie. Myślałem, że chodzi o przekroczenie limitu plików przydzielonego na plan darmowy, ale nie - chodzi o jakieś CPU.
Jestem wściekły i chyba z Hostingera zrezygnuję.
______________________________________________________
I aby żyć siebie samego trzeba dać... (St. Soyka - Tolerancja)
http://byistniec.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz