Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany:    [ocena] Co sądzicie o Rajdowej Kolekcji

Witajcie! Bloga Rajdowa Kolekcja prowadzę już prawie półtorej roku. Przedstawiam na nim swoją kolekcję modeli samochodów rajdowych w skali 1/43. We wpisach, oprócz zdjęć i krótkiej recenzji modelu, staram się przedstawić trochę historii związanej z danym samochodem/kierowcą/rajdem.

Staram się pisać w taki sposób, aby nawet osoby nie interesujące się za bardzo motoryzacją były w stanie zrozumieć o co chodzi. Unikam specjalistycznych terminów jak ognia, co nieraz jest nielada zagwozdką ;)

Ostatnio udało mi się dogadać z jednym z kolekcjonerów i zdjęcia wykonuję u niego w namiocie bezcieniowym oświetlonym dwoma lampami za pomocą jego aparatu.
Staram się też w wolnych chwilach odświeżać starsze wpisy o nowe zdjęcia i poprawiać tekst.

Dosłownie kilka dni temu jeden z fanów Rajdowej Kolekcji na Facebook'u podesłał mi projekt nowego loga, które bardzo przypadło mi do gustu i postanowiłem je wykorzystać.

Po wrzuceniu nowego logo postanowiłem pójść za ciosem i zmienić całkowicie wygląd strony. Pozbyłem się części animacji i efektów, a te co zostały, zostały ujednolicone. Cała szata graficzna zmieniła się dość znacznie. Zgodnie z paroma już wcześniejszymi sugestiami, postanowiłem pójść w biel i kontrastową czerń. Doszły też lżejsze czcionki. Szablon pozostał responsywny. Dodatkowo, przykleiłem menu główne, na którym pojawia się logo strony (o ile jest na tyle miejsca).

Dajcie mi proszę znać, jak podoba się wam wygląd strony po tych dużych zmianach. Czy zdjęcia wyglądają teraz lepiej? Wpisy potrafią zaciekawić?

Pozdrawiam, Damian! :)

Tak teraz wygląda strona:






A tak wyglądała wcześniej:

Stary wygląd można też zobaczyć na internet archive: http://web.archive.org/we...a.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez HitFan 2017-02-05, 14:29, w całości zmieniany 5 razy  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-08-16, 10:51   

Wygląd strony dość przeciętny - uwagi na przykuwa, ale też nie przeszkadza jakoś znacząco w odbiorze treści. Jasny tekst na ciemnym tle to dość ryzykowny wybór, choć w Twoim wykonaniu nie męczy oczu.

Zdjęcia, jak na telefon, wychodzą Ci nieźle, choć przy dużych zbliżeniach (np. tutaj) giną Ci szczegóły, a szkoda. ;) Poeksperymentuj z fotografią makro - są w sprzedaży specjalne obiektywy makro do telefonów, a jak chcesz maksymalnie budżetowo, to nawet 1-2 szkła powiększające zrobią efekt.

Teksty wyglądają na dopracowane. Tematyka raczej niespecjalnie mnie ciekawi, ale piszesz poprawnie i rzeczowo, przez co nie mam odczucia zmarnowanego czasu. :)
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-16, 11:02   

Dziękuję za opinię ;) Bardzo mnie cieszy, że odwiedzin nie uważasz za zmarnowany czas. Aktualnie pracuje nad nowym wyglądem i nawet to jakoś wygląda, aczkolwiek jeszcze parę dni mi zajmie, zanim będzie gotowy do wrzucenia na bloga. Co do zdjęć to niestety na razie więcej nie wyciągnę :/

Jak nowy szablon mi się uda, to na pewno dam tu znać :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-08-22, 10:30   

Dla spokojności duszy, o ile się da, przetłumaczyłbym komunikaty przy wyszukiwarce na polski (teraz są po angielsku).

Pomiędzy "Mogą Ci się spodobać" a wierszem z linkami do udostępniania przydałoby się z 20-30px marginesu.

Teksty w stopce są wyrównane do lewej krawędzi przeglądarki, wyśrodkowane wyglądałyby lepiej.

Co nie zmienia faktu, że zmieniło się bardzo na plus i wygląda teraz całkiem przyjemnie. Dobra robota.
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-22, 10:59   

Dziękuję za opinię i wyłapanie błędów.
Wiedziałem tylko o problemach z linkami do udostępniania. Niestety nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Kod jest identyczny jak w stopce na stronie głównej, w której odstępy są dobrze zachowane.
Teksty już spolszczyłem, natomiast nie wiem co boli stopkę, bo jest wycentrowana, tylko ma jakiś spory margines po prawej. Będę musiał jeszcze raz siąść i przejrzeć kod.

Jeszcze raz dziękuję za miłe słowa :)
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-23, 23:13   

Już wszystkie stopki poprawione. Jeszcze raz dziękuję ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2016-08-24, 00:17   

wiesz co by rozwinęło Twój blog? Gdybyś pisał swoje subiektywne myśli i doświadczenia o autach. To może być ciekawe. Wtedy ludzie mogli by poznać Cie lepiej. Poznać kogoś kto ma pasje i się jej poświęca :)
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-24, 10:07   

Pomysł dobry, ale doświadczenia stricte z motoryzacją mam mało. A prawdziwych aut rajdowych nie miałem okazji"dotknąć".
Stąd właśnie taki profil kolekcji. Na żywo tych aut nie zobaczę, dlatego zbieram ich miniatury :)
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-10-28, 20:58   

Udało mi się parę poprawek technicznych wprowadzić.
- Slider już się nie rozmazuje w przeglądarkach z silnikiem Google Chrome'a (błąd z dziesiętnymi częściami pixeli przy skalowaniu, pomogło zaokrąglenie w górę funkcją Math.ceil.
- W sekcji "Mogą Ci się spodobać" pod postem nie wyświetla się już aktualnie otwarty post (dodanie w JS odpowiedniego IFa do pętli rysującej tą część strony)
- Po najechaniu na przyciski społecznościowe wyświetlają się dymki z ich opisem
- Link "Czytaj dalej" został zamieniony na button z animacjami HTML5+CSS3

No i przy okazji lekko przeorganizowałem rozwijane menu i poprawiłem kilka statycznych stron.

Co uważacie o zdjęciach? Niedawno zacząłem je robić w namiocie bezcieniowym DIY (niestety bez sztucznego oświetlenia). Jak oceniacie zdjęcia z trzech ostatnich wpisów względem poprzednich postów? Jest lepiej?
 
  podziel si� tym postem na:
Tfor 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Mar 2014
Posty: 54
Miasto: Poznań

Wysłany: 2016-11-01, 02:36   

Uważam, że szablon jest za ciemny - może wypadałoby zmienić tło (zdjęcie z rajdu) na biały kolor? Tylko wtedy chyba musiałbyś też pokombinować z belkami lub sidebarem, coś z tego również powinno być wtedy białe - to już raczej sprawa testów, żeby to jakoś się zgrało i wyglądało.

Poza tym jest raczej ok. Tematyka nie moja, ale wygląda fajnie.
______________________________________________________
Zapraszam na swojego bloga o Azji, grach, kulturze, internecie i technologii ;)
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-11-04, 21:33   

Dziękuję za koncepcję. Parę dni się nad tym zastanawiałem, robiłem wstępne testy, ale niestety nie wygląda to dobrze w moim odczuciu. Za duże kontrasty odwracają uwagę od treści. Poza tym jasne tło nie pomaga przeglądaniu strony w nocy.
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2017-02-04, 16:26   

Jednak postanowiłem się przełamać i poszedłem w jasną, kontrastową kolorystykę. Na pewno pomogło w tym logo przygotowane, przez jednego z fanów Rajdowej Kolekcji na Facebooku.

Zaktualizowałem pierwszy wpis, dajcie znać, jak teraz wam się podoba. Jest lepiej?

Pozdrowienia!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz