Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Pricz 
Blogger.Klub


Imię: Agata
Wiek: 31
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 26
Miasto: Opole

Wysłany: 2013-05-05, 16:59   

ttt4 napisał/a:

Cześć,
mam właśnie problem z tym nowym edytorem, ponieważ od jakiegoś czasu nie wgrywa się.


Mi też się nie wgrywa, ale wtedy odświeżam stronę i pokazuje się od razu :)

Ale ja np. mam problem z tym, że przy założeniu teraz nowego bloga mam problem z odnalezieniem i wstawieniem podstawowych (dla mnie) funkcji w kodzie, jak usunięcie ramki ze zdjęć czy zmienienie wyglądu czytaj więcej... dla mnie trochę masakra.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-05, 20:31   

Pricz napisał/a:

mam problem z odnalezieniem i wstawieniem podstawowych (dla mnie) funkcji w kodzie, jak usunięcie ramki ze zdjęć czy zmienienie wyglądu czytaj więcej... dla mnie trochę masakra.
wyszukiwanie w kodzie się przecież nie zmieniło, na poprzedniej stronie masz pokazane jak to robić. Wszelkie instrukcje z forum powinny nadal działać. Teraz jedynie nie wciskamy "rozszerz szablony widżetów", bo już tego nie ma ;)

ttt4 napisał/a:

Cześć,
mam właśnie problem z tym nowym edytorem, ponieważ od jakiegoś czasu nie wgrywa się. Niby mogę przesuwać suwakiem po treści pustego okienka, wyszukuje widżety, ale nie pokazuje treści. Nie spotkałam się z tym problemem w google, dzieje się tak dla każdej przeglądarki. Na drugim komputerze problem pojawia się od czasu do czasu. O co może chodzić?
masz aktualne przeglądarki, masz włączone akceptowanie ciasteczek ze stron trzecich? Próbowałaś logować się z innego komputera? tam też występuje ten problem?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 06-05-2013, 03:29 ]
p.s. na jednym z blogów miałem taką sytuację, że nie widać kodu. Pomaga zmniejszenie okna przeglądarki na chwilę :-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ttt4 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Mar 2013
Posty: 15

Wysłany: 2013-05-07, 09:40   

Htsz napisał/a:



[ Komentarz dodany przez: Htsz: 06-05-2013, 03:29 ]
p.s. na jednym z blogów miałem taką sytuację, że nie widać kodu. Pomaga zmniejszenie okna przeglądarki na chwilę :-)


Dzięki zadziałało! Ale właśnie cały dowcip polega na tym, że nie działa pod żadną przeglądarką: FF, Chrome, IE.
No i tylko to nie działa, więc problem sam w sobie mnie intryguje.
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-05-07, 11:58   

Również mam problem z tym, że nie widać kodu. Przycisk F5 w tej sytuacji pomaga, ale muszę go użyć kilka razy. :zly:

Ogólnie kolorowe składnie są dobre, ale wolałem jak było wszystko czarno na białym. Teraz mam problemy ze znalezieniem odpowiednich składni, w dodatku wszystko mi się "zlewa" jak patrzę na cały kod.

Ściągnąłem sobie szablon, który wymaga drobnych korekt - wiadomo. Ale przez te ulepszenia bloggera nie mam ochoty ich robić.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
AngelikaeM 
Blogger.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 21
Miasto: Aberdeen

Wysłany: 2013-05-10, 17:48   

Ja szczerze napiszę, że dla mnie ten wygląd jest okropny i w ogóle się w nim nie łapie. Przyzwyczaiłam się do tamtego i byłabym szczęśliwa gdybym mogła do niego wrócić, ale pewnie się nie da.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-10, 18:12   HTML Blogspot - skin CSS

Przyzwyczajenia robią swoje, za jakiś czas przywykniemy do tego :P
Wcześniej należało rozszerzyć szablony widżetów a teraz klikamy na zwinięte sekcje i robi się to samo.
Moim zdaniem trudniej o pomyłki dzięki tym kolorom. Chociażby sekcja CSS, która jest granatowa i ukazuje się w pełni po kliknięciu na strzałkę (lub wielokropek) przy

Kod

<b:skin>...</b:skin>
po rozwinięciu tego elementu na samym końcu znajdziemy ]]><

AngelikaeM napisał/a:

Ja szczerze napiszę, że dla mnie ten wygląd jest okropny i w ogóle się w nim nie łapie.
co Ci sprawa największą trudność? wyszukiwarka nie pomaga?


//edit

inne miejsce do wklejania CSS to -> Szablon -> Dostosuj -> Zaawansowane -> Dodaj arkusz CSS.
Przydatne jeżeli chcemy wprowadzić zmiany uniwersalne (niezależne od szablonu jaki mamy aktualnie) lub korzystamy z widoków dynamicznych.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
AngelikaeM 
Blogger.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 21
Miasto: Aberdeen

Wysłany: 2013-05-11, 00:29   

Chodzi np o to, że miałam wyróżnione komentarze autora bloga. Robiłam to tym sposobem

Kod

http://hafija-background.blogspot.co.uk/2012/09/jak-wyroznic-komentarze-autora-bloga.html
Mam coś takiego, że jak zrobię coś w kodzie html notuje to w zeszycie i mój kod wyglądał tak jak u tej dziewczyny na blogu. Dzisiaj chciałam pozmieniać kolory i ten kod wyglądał całkiem inaczej i nic z niego nie rozumiałam. Musiałam skasować pare linijek jak to się mówi `na czuja` i wklejałam ten kod od nowa.

aha i jeszcze coś za każdym razem jak chcę coś zmienić
np.
zmieniam coś w kolumnie 998 zapisuje szablon i wyskakuje mi błąd w kolumnie 1420
w tej kolumnie jest np pojedyncze </div> , </b:if> , <footer> , </script>

wiem wiem domyślam się, że przyzwyczajenie robi swoje. Ja na starym edytorze przerabiałam mojego bloga baaardzo dużo razy znałam wszystko na pamięć wiedziałam gdzie co jest i szybko mi wszystko szło. Mnie np te kolory denerwują wolałam jak wszystko było czarne. Ale wiadome jest, że każdy będzie miał inaczej :oczami:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-11, 02:43   

AngelikaeM napisał/a:

Dzisiaj chciałam pozmieniać kolory i ten kod wyglądał całkiem inaczej i nic z niego nie rozumiałam.
jedynych różnic jakich mógłbym się spodziewać to cudzysłów zamieniony na kod # 39; - ale to się działo nawet kiedyś - masz jakiś zrzut ekranu żeby porównać?

AngelikaeM napisał/a:

zmieniam coś w kolumnie 998 zapisuje szablon i wyskakuje mi błąd w kolumnie 1420
w tej kolumnie jest np pojedyncze </div> , </b:if> , <footer> , </script>
powodami błędów są często niedomknięte znaczniki (nadmiar lub zbyt mała liczba).

AngelikaeM napisał/a:

Ja na starym edytorze przerabiałam mojego bloga baaardzo dużo razy znałam wszystko na pamięć wiedziałam gdzie co jest i szybko mi wszystko szło. Mnie np te kolory denerwują wolałam jak wszystko było czarne. Ale wiadome jest, że każdy będzie miał inaczej :oczami:
Ja nie miałem problemu z przestawianiem się, bo większość edytorów kodu koloruje składnię. Nawet zastanawiałem się kiedyś jak to wprowadzić na forum.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Angelfallen 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Cze 2013
Posty: 16
Miasto: Łódzkie

Wysłany: 2013-06-25, 21:50   

Ja też nie mogę połapać się z tym nowym szablonem.
Wcześniej na moim blogu pod każdym postem miałam mój podpis.
Niedawno zmieniłam tło bloga i postów i teraz kolor podpisu bardzo rzuca się w oczy.
gdy chciałam zmienić kolor podpisu to w ogóle nie mogę znaleźć tego w kodzie HTML
Masakra jakaś.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-25, 22:42   

Angelfallen, a próbowałaś szukać po adresie / nazwie obrazka? W twoim przypadku: s150/podpis.jpg
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Angelfallen 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Cze 2013
Posty: 16
Miasto: Łódzkie

Wysłany: 2013-06-25, 22:48   

Próbowałam i nic.
Normalnie czuje że coś się zj*****
Wcześniej jeszcze potrafiłam coś na tym blogu zdziałać i pobawić się w kodzie HTML a teraz nic nie mogę zrobić. Za każdym razem gdy coś próbuje wyskakuje jakiś błąd.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-25, 23:09   

Cytat

Próbowałam i nic.
Zanim klikniesz ctrl+f należy kliknąć wewnątrz edytora. Skoro dodawałaś obrazek do stopki posta w źródle to na 100% musi tam być ;-)

Angelfallen napisał/a:

Za każdym razem gdy coś próbuje wyskakuje jakiś błąd.
a jaki to jest "jakiś błąd"? czy pod inną przeglądarką też występuje ten problem? czy przeglądarkę, flash, java itp. masz zaktualizowane?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz