Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-04-08, 19:02
Autor Wiadomość
tmx2 
Blogger.Klub


Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 29
Miasto: PL

Wysłany:    [blogger] Jak przywrócić skasowane posty na bloga?

Skasowałam przez pomyłkę kilkadziesiąt postów na blogu
Oczywiście kopii zapasowej wcześniej nie zrobiłam

Znalazłam taką możliwość na angielskojęzycznej stronie, aby przez wyszukanie kopii z pamięci podręcznej Google, gdzie widzę moje posty wyszukać ID posta. Następnie wchodząc na blog i pisząc nowy past zamienić w adresie id nowego posta na stary. Wszytko się zgadza i można to zrobić - w oknie posta wyświetla się cała zawartość starego usuniętego, ale niestety nie mogę go zapisać i opublikować, gdyż za każdym razem pojawia się inny błąd tylu bx, np. bx-jxyexp, bx-ti5zo6 itd.
Jak ominąć te błędy????
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-08, 03:20   jak odzyskać usunięte przypadkiem posty i komentarze?

tmx2 napisał/a:

Skasowałam przez pomyłkę kilkadziesiąt postów na blogu
Oczywiście kopii zapasowej wcześniej nie zrobiłam
To w sumie nauczka na przyszłość, by mieć zapisane kopie postów na dysku.

tmx2 napisał/a:

Znalazłam taką możliwość na angielskojęzycznej stronie, aby przez wyszukanie kopii z pamięci podręcznej Google, gdzie widzę moje posty wyszukać ID posta.
Opiszę jak zdobyć Identyfikator posta (dla zainteresowanych). Znajduje się on w źródle dokumentu. Nie ma problemu jeżeli post nadal jest na blogu, ale w przypadku kiedy go skasowaliśmy pozostaje nam tylko kopia wykonana przez roboty wyszukiwarek. Poniżej instrukcja dla Google:

najpierw wyświetlimy listę podstron naszego bloga. Trzeba pamiętać, że kopie zostaną utworzone jeżeli w Ustawienia -> Podstawowe -> Prywatność -> mamy Widoczny w Bloggerze. Widoczny dla wyszukiwarek.

Otwieramy wyszukiwarkę google.pl i wpisujemy site:nazwa-naszego-bloga.blogspot.com
przykład: site:msp-instrukcje.blogspot.com
wyniki można zawęzić poprzez dopisanie po spacji słowa, które zawarte było w tytule skasowanego posta.

Po wyświetleniu wyniku odszukujemy nasz post, ale nie klikamy na niego, tylko na strzałkę po prawej. Wczyta się podgląd a nad nim powinno być widać link "kopia". To w niego klikamy. Zostanie nam wczytana wersja zapisana przez Google. Może być sprzed kilku dni zatem wszelkie komentarze zostawione w międzyczasie i naniesione zmiany nie będą tam widoczne.

Co teraz? w przeglądarce wybieramy "pokaż źródło strony". Wciskamy ctrl+f i w polu wyszukiwania wpisujemy tytuł posta. Kod w tym miejscu będzie wyglądał bardzo podobnie do tego:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Interesuje nas to:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
ten długi numer przy postId to ID posta. Oczywiście każdy ma inny. Kopiujemy (lub zapisujemy go sobie np. w notatniku).

Kolejny etap to kokpit bloggera. Przechodzimy tam i edytujemy dowolny post. Adres w przeglądarce będzie wyglądał mniej więcej tak:

Kod

blogger.com/blogger.g?blogID=7593902381194275807#editor/target=post;postID=894769916489991197
pierwszy długi kod, jak wskazuje nazwa to IDentyfikatora naszego bloga (każdy ma inny), drugi to ID posta (każdy post ma inny). Ten drugi zamieniamy na wcześniej skopiowany i wciskamy enter.

Naszym oczom ukaże się zawartość skasowanego posta. Po przełączeniu na widok HTML możemy skopiować sobie jego zawartość.

tmx2 napisał/a:

ale niestety nie mogę go zapisać i opublikować, gdyż za każdym razem pojawia się inny błąd
bardzo mnie zaciekawił ten sposób. Kiedyś w Blogger Draft dało się dorobić dodatkowe strony. Pomyślałem, że ten sposób pozwoli na przywracanie postów w łatwy sposób - i to bez utraty komentarzy - ale okazało się, że ja także nie mogę zapisać takiego posta.

Powody mogą być różne. Blogger coś psuje ostatnio, także w sekcji postów. Być może łatają jakieś dziury i przy okazji zablokowali ten trik (szczególnie, że do niedawna musiał działać, skoro na zagranicznych blogach pojawiały się instrukcje nawet w lutym 2013). Może to być także tymczasowe i przywracanie znowu zacznie działać niebawem - chociaż to takie "oszukanie systemu".

Zastanawiam się także dlaczego nie ma czegoś takiego jak "kosz" (na WordPress skasowane posty lądują właśnie w nim i automatycznie kasują się po 30 dniach a przez ten okres da się je przywrócić) - z tego co widzę zawartość posta jest dostępna jeszcze kilka dni (a może nawet miesięcy?) po skasowaniu, co zatem stoi na przeszkodzie? Przydałaby się jakaś wtyka w ekipie Bloggera :D
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-15, 17:37   

Chciałem coś dodać w tym temacie.

Od jakiegoś czasu, podczas dodawania postów mamy po prawej stronie opcję "link bezpośredni", możemy tam ustawić własną zawartość URL - jeżeli zaproponowana automatycznie (po wpisaniu tytułu postów) nam nie odpowiada.
Przyda się to także przy przyklejaniu odzyskanych kopii. Sprawdzamy jaki adres i datę miała skasowana notka i wprowadzamy takie same wartości do nowego posta.

Kolejna przydatna rzecz to Ustawienia -> Błędy i przekierowania. Jeżeli nie udaje nam się odzyskać wpisów, to możemy niedziałające adresy przekierować na inne. Wybieramy Niestandardowe przekierowania -> Edytuj i uzupełniamy pola. Górne z błędnym adresem, dolne z nowym (inny post lub podstrona na blogu).

W przypadku komentarzy pozostaje nam jedynie włączenie anonimowych i ręczne przekopiowanie treści z kopii w Google do odzyskanych wpisów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz