Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
alice-wake-up 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 0

Wysłany:    [blogger] GALERIA na stronie bloga

Witam,

Problem polega na tym, że jestem amatorem, samoukiem i niestety słabo znam angielski. Więc proszę o pomoc.

Interesuje mnie załadowanie na stronę blogspota galerię typu AutoViewer (http://www.simpleviewer.net/autoviewer)

Bawiłam się już trochę html, efekty widać na moim blogu, ale niestety "instalacja" tego skryptu jest ponad moje siły... to co znalazłam w sieci jest niewystarczające, bym samodzielnie mogła wykorzystać możliwości tego skryptu.

Stąd proszę o kontakt osoby, które korzystały/ją, mogą poświęcić chwilę, by wytłumaczyć krok po kroku "co zrobić" by działało ;)

Wielkie dzięki za każdą sugestię.

PS. Nie interesują mnie alternatywy w postaci galerii Picassa, czy inne "proste / ubogie wizualnie" rozwiązania.

PSS. Ostatecznie czy istnieje możliwość włączenia opcji Lightbox tylko na konkretnej stronie (nie w całym blogu) ? Jeśli tak jaki zapis i gdzie wrzucić ;)


pozdr. AL

[ Dodano: 17-02-2012, 22:02 ]
Z braku zainteresowania tematem z Waszej strony zdecydowałam się na standardową wersję Lightbox dostępną na bloggerze + najprostsze skatalogowanie w formie kolumn i wierszy... może z czasem sama dojdę jak to trochę podrasować ;)


Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 20-12-2013, 07:21 ]
Zobacz także:
=> Galeria na podstronie bloga (np. Picasa Web Albums / Google+ lub Facebook)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-02-19, 03:38   

alice-wake-up napisał/a:

Interesuje mnie załadowanie na stronę blogspota galerię typu AutoViewer (http://www.simpleviewer.net/autoviewer)
Taka galeria wymaga zewnętrznego serwera do obsługi plików skryptu - konkretnie javascriptu, pliku flash i .xml z listą zdjęć danej galerii (każda galeria musi mieć osobny plik).

Sporo zabawy a efekt wizualny wcale nie jest dużo lepszy od gadżetu Picasy. W jednym z tematów na forum opisałem jak przerobić ten mały rotator w taki, który prezentuje fotki w większym rozmiarze. Masz slider, masz zdjęcia w ramach konta Picasa, nie bawisz się z zewnętrznymi serwerami.

do poczytania tutaj => rotator zdjęć

Jeżeli chodzi o sam AutoViewer i zabawę z serwerami.

1. potrzebujesz miejsce na pliki, może to być jakiś dropbox czy inny serwer, na który można wrzucić plik o rozszerzeniu .swf, .xml oraz .js - serwer musi zezwalać na hotlink, czyli umieszczanie plików na innych stronach (niektóre darmowe hostingi mają zablokowane hotlinkowanie).

2. Wrzucasz fotki np. do albumu na Picasa i pobierasz ich oryginalne rozmiary.
Uzupełniasz plik galery.xml według schematu:

Kod

<image>
<url>url fotki</url>
<caption>tytuł/opis</caption>
<width>szerokosc(np. 800)</width>
<height>wysokosc(np. 533)</height>
</image>
Jak edytujesz ten plik to zobaczysz o co chodzi ;) edycja powinna udać się nawet za pomocą notatnika. Zapisujesz zmiany po uzupełnieniu wszystkimi fotkami

3. Logujesz się na hosting i wysyłasz pliki, jeżeli potrzebujesz więcej galerii to do każdego pliku dopisz kolejną cyfrę np. galery2.xml

4. Logujesz się na bloggera i przechodzisz do Szablon -> edytuj HTML.
w źródle doklejasz przed tagiem </head> to:

Kod

<script src="http://adresjakiegoshostingu.pl/katalog/swfobject.js" type="text/javascript"></script>
zapisujesz zmiany

5. Na zakładce strony edytujesz treść i wklejasz kod:

Kod

<div id="flashcontent"><object height="600" width="900"><param name="Movie" value="http://adresjakiegoshostingu.pl/katalog/autoviewer.swf"><param name="Flashvars" value="xmlURL=http://adresjakiegoshostingu.pl/katalog/gallery.xml"><param name="bgcolor" value="#181818"><embed src="http://adresjakiegoshostingu.pl/katalog/autoviewer.swf" flashvars="xmlURL=http://adresjakiegoshostingu.pl/katalog/gallery.xml" type="application/x-shockwave-flash" bgcolor="#181818" height="600" width="900"></embed></object></div>
zapisujesz zmiany. W przypadku kolejnych galerii w miejscu gallery.xml wpisujesz ich nazwy.

to instrukcja według tego: http://iphotowalker.blogs...in-blogger.html

Na stronie AutoViewer dostępny jest taki kod:

Kod

<script type="text/javascript" src="swfobject.js"></script>
<script type="text/javascript">
var fo = new SWFObject("autoviewer.swf", "viewer", "800", "533", "8", "#181818");
fo.write("flashcontent");
</script>
wklejasz go podczas edycji Stron/y pomijając punkty 4 i 5 w instrukcji powyżej.

tutaj też trzeba podać ścieżki do plików .swf i .js
8 określa czas pokazywania zdjęcia - w sekundach
800 - szerokość, 533 - wysokość
#181818 - kolor tła
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
alice-wake-up 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 0

Wysłany: 2012-02-19, 11:28   

Wielkie dzięki. Wszystko jasne i klarowne, pobawię się z tym wrzucając kilka zdjęć, ale jeśli efekt będzie mało odbiegał od tego, który już zastosowałam to dam sobie spokój.

Dzięki za poświęcony czas !


Pozdr. AL
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-02-19, 11:47   

alice-wake-up napisał/a:

ale jeśli efekt będzie mało odbiegał od tego, który już zastosowałam to dam sobie spokój.
W przypadku rotatora zdjęć wszystko odbywa się automatycznie tuż po uruchomieniu podstrony z galerią. Zdjęcia zaczynają się automatycznie zmieniać w kolejności z albumu na Picasa i prędkości ustalonej w opcjach skryptu.

Rozwiązanie standardowe, które masz obecnie to tylko statyczne linki/obrazki z możliwością podglądu za pomocą efektu lightbox - po kliknięciu na nie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
alice-wake-up 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 0

Wysłany: 2012-02-19, 17:30   

Wszystko poszło gładko. Efekt TU

Nie korzystałam z Picassa, wrzuciłam wszystkie zdjęcia do osobnego katalogu 'images' i kopiowałam ich url do 'galery.xml'.

Wyszło, jak wyszło - jeśli mi się znudzi, poszukam bardziej rozwiniętej wersji.

PS. Jedyne czego nie wiem, jak zrobić to usunąć numerację zdjęć, która pojawia się wraz z wyświetlającym się kolejno zdjęciem.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.


Pozdr. AL
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz