Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-02-14, 20:59
Autor Wiadomość
martag1410 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 0

Wysłany:    [blogspot] jak zrobić szablon w szafiarskim stylu?

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Niedawno założyłam swojego modowego bloga na blogspocie, ale... kompletnie nie mogę się połapać.
Chciałabym mieć coś w tym stylu:

http://www.karinainfashionland.com/

http://styledigger.blogspot.com/

Chodzi mi o tytuł, żeby był ciekawy napisa-ciekawa czcionka do tego obrazek zgodny z tematem bloga.
Dodatkowo chciałabym mieć to menu, które znajduje się pod tytułem.
Od jakiś trzech dni bawię się i nie mogę nic zdziałać. Wiem, że jest tam szablon?, HTML?, ale jak już pisałam nie wiem dokładnie co z tym "zrobić"
Chciałabym, aby ktoś mi to jasno wytłumaczył i dał wskazówki dot. prowadzenia bloga :)
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Marta.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-02-15, 02:10   blogger własny szablon

Nie wiem jak mogłaś pominąć tak wielki dział blogowy i zadać to pytanie dopiero w szkoła, ale przeniosłem we właściwe miejsce. Warto czytać opisy działów przed dodaniem tematu..

Oba blogi - style digger i kraina fashion land - mają ustawiony szablon SIMPLE, czyli jeden ze standardowych na Blogger.com

Ustawiamy ich skórkę:

Wchodzisz w zakładkę Szablon -> przyciskasz dostosuj i na nowej stronie - w sekcji 'szablony' - wybierasz szablon "Prosty".
Przechodzisz do sekcji 'układ' i wybierasz dwukolumnowy (z menu z prawej lub lewej strony), stopka jednokolumnowa.
Zapisujesz zmiany ("zastosuj do bloga").
Następnie - dalej w panelu dostosowywania wyglądu - przechodzisz do sekcji 'Dostosuj ustawienia szerokości' i tam ustawiasz szerokość bloga przynajmniej na 1000px, szerokość paska bocznego w zależności o indywidualnych preferencji (czyli tego jak bardzo chcesz by był szeroki) - jest podgląd można się bawić ;)

W sekcji 'Tło' zmieniasz obrazek tła i kolor a w 'Zaawansowane' czcionki i kolor tekstu.

Zapisujesz zmiany ("Zastosuj do bloga") i wracasz do kokpitu Bloggera.

Tam przechodzisz na zakładkę UKŁAD. To miejsce z elementami Twojego bloga, wybierasz tam gadżety i zmieniasz treść już istniejących (lub kasujesz).

Schemat jest mniej więcej taki: kilka szerokich pasków, potem dwie kolumny (posty i menu) i znowu kilka szerokich pasków.

Nagłówek:

Na pierwszych szerokich paskach powinien być taki gadżet "nazwa bloga (nagłówek)" - jeżeli go nie masz to wciśnij tam "dodaj gadżet" i wyszukaj go na liście a następnie kliknij na [+].
W przypadku kiedy taki jest (i w przypadku kiedy wciśniesz [+] na liście gadżetów) otworzy się okienko konfiguracji. Tam możesz wrzucić tekst do nagłówka lub obrazek.

Poziome menu:

To także zwykle jest gadżet - 'strony' bądź 'etykiety' - edytujesz treść gadżetu (lub dodajesz z listy nowy) i zaznaczasz jakie strony mają być widoczne w pasku. Jeżeli chcesz tam mieć kategorie to użyj do tego Etykiet.
Oczywiście najpierw trzeba utworzyć nowe podstrony bloga (sekcja 'strony') lub wpisać kilka etykiet w postach (dodawanie wpisu, po prawej).

Duże zdjęcia:

Należy wrzucać duże zdjęcia z dysku do albumu bloga a następnie po wstawieniu obrazka do wpisu kliknąć na niego raz i z paska opcji wybrać "duży rozmiar" lub "oryginalny".

Marginesy i szczegóły:

To zwykle jest już grzebanie szczegółowe w kodzie i dopasowywanie drobnostek do naszej wizji. Trzeba posiadać podstawową wiedzę z zakresu HTML i CSS (edytor wizualny na bloggerze nie daje możliwości decydowania o wszystkim, ale edycja kodu HTML tak).

Możesz przewertować nasze forum w poszukiwaniu rozwiązań lub zlecić dopasowanie swojego bloga (prywatnie) do swoich oczekiwań :)

//Uwaga//

p.s. jeżeli szukasz szablonu dla fotografa (blogspot), sprawdź ten: szablon na fotobloga
jeśli interesuje Cię profesjonalna skórka na bloga o modzie to zajrzyj tutaj: szablon modowy
inne szablony modowe na blogspota: dwukolumnowy modowy, jednokolumnowy modowy, kafelkowy

oraz polskie projekty z lat 2016, 2017 i nowsze => profesjonalne szablony na bloggera
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
martag1410 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 0

Wysłany: 2012-02-19, 13:16   

wielkie dzięki za odpowiedź :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz