Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
remnaj 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Gru 2011
Posty: 3
Miasto: Zielona Góra

Wysłany:    Google dziwnie indeksuje wpisy na blogu

Witam,
dziwna rzecz mnie spotkala a mianowicie od niedawna zauwazylem mocny spadek z pozycji :( zaczalem szukac i zauwazylem dziwna rzecz a mianowicie gdy wpisze frazy jakie znajduja sie w temacie posta to nie kieruje mnie do adresu tego posta tylko daje dziwny adres z koncowka archive. sprawdzalem i robi tak do pewnego momentu, starsze posty indeksowane sa juz normalnie i gogole kieruje mnie bezposrednio do samoge posta. co to moze byc?
moj blog to www.morelastudio.blogspot.com

dziekuje za pomoc Remek
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-01, 13:12   

Czy w Ustawienia -> podstawy -> prywatność masz "Widoczny w Bloggerze. Widoczny dla wyszukiwarek."?

Czy Twój blog masz dodany do narzędzi dla webmasterów? tam zwykle pokazuje błędy w indeksowaniu.

=> https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl
blogi tworzone na tym samym koncie weryfikują się chyba automatycznie, jak nie to wybierz opcję dopisania meta tagu i wrzuć go do źródła HTML.

W narzędziach możesz dodać także mapę witryny. Wystarczy zgłosić adresy:

a) dla blogów, które mają mniej niż 500 wpisów:

Kod

atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500

b) mniej niż 1000 wpisów ten powyżej plus ten:

Kod

atom.xml?redirect=false&start-index=501&max-results=500

c) powyżej 1500, dwa powyższe plus ten:

Kod

atom.xml?redirect=false&start-index=1001&max-results=500


Swoją drogą to po zapytaniu Google -> site:morelastudio.blogspot.com widać zaindeskowane także strony wpisów na blogu. Najnowszy wpis (z 28 stycznia) jest na 7 stronie wyników. Widocznie Google z jakiś przyczyn uważa podstrony archiwum za ważniejsze od nich - bo 2012_01_01_archive.html to link do strony archiwum stycznia 2012.

Zastanów się co zrobiłeś w międzyczasie. Być może to wpłynęło na taki stan. Osobiście nie polecam wrzucania takiej ilości tagów w stopce bloga, bo to wygląda jak spam ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
remnaj 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Gru 2011
Posty: 3
Miasto: Zielona Góra

Wysłany: 2012-03-01, 21:10   

Witaj,
Zweryfikowalem bloga, teraz pytanie gdzie dokaldnie wkleich ten kod zwiazany z iloscia postów ? wlasnie nie wiem co zrobilem ze tak m ispadly noty w pozycji i notabene spadaja caly czas na leb i szyje. na fraze fotografia ślubna zielona góra bylem na 1 podstronie a w ciagu 2-3 miesiecy polecialem na srodek 3 podstrony i widze ze spadam. doluje mnie to i juz rece rozkaldam. co do tagów to chodzi Ci o te na samym dole bloga czy tych pod kazdym postem. co do tych tagów na samym dole to juz przejaw desperacji. A moze przyczyną są takie zabiegi ze zmieniłem juz w istniejących postach tagi? i zmienilem 2 razy tytul bloga. Nie wiem moze to jest winne? Moze przy chodzi Ci cos do glowy

Bardzo dziekuje za pomoc Remek


a zapomnialem nie moge znalez kwestii w ustawieniach zwiazanej z prywatnoscia. Gdzie to dokaldnie sie znajduje?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-01, 22:06   

remnaj napisał/a:

gdzie dokaldnie wkleich ten kod zwiazany z iloscia postów ?
konfiguracja witryny -> mapy witryn

remnaj napisał/a:

wlasnie nie wiem co zrobilem ze tak m ispadly noty w pozycji i notabene spadaja caly czas na leb i szyje. na fraze fotografia ślubna zielona góra bylem na 1 podstronie a w ciagu 2-3 miesiecy polecialem na srodek 3 podstrony i widze ze spadam.
nic nie trwa wiecznie, nie osiada się na laurach po osiągnięciu pozycji tylko dba o to by ją utrzymać. Na to dbanie składa się wiele czynników, o których poczytasz sobie na stronach odn. SEO.
Być może załapałeś się na filtr. Strona mojego znajomego była w takim filtrze przez trzy miesiące i w tym czasie praktycznie nie istniała w wynikach Google.

remnaj napisał/a:

co do tagów to chodzi Ci o te na samym dole bloga czy tych pod kazdym postem.
o tą farmę linków na dole, nie sądzę, żeby Google lubiło takie zagrywki ;)

remnaj napisał/a:

a zapomnialem nie moge znalez kwestii w ustawieniach zwiazanej z prywatnoscia. Gdzie to dokaldnie sie znajduje?
podałem dokładną lokalizację. Od czasu kiedy wszedł nowy kokpit wszystkie instrukcje publikowane są na tym forum zgodnie z jego układem.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz