Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany:    Jak wstawić na stronę listę postów oznaczonych danym tagiem

Jak wstawić na stronę listę postów oznaczonych danym tagiem . dokładnie tak jak jest na tym blogu:

http://liliowyzakatek.blo...k%20w%C5%82osom

ogólnie mam też problem bo w moim szablonie nie ma możliwości wstawienia komentarzy do ston.

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-04-21, 00:25 ]
przeczytaj również:
=> jak pozbyć się komunikatu o etykietach z nowych szablonów (soho, emporion, notable, contempo)
=> skasuj Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ze starych szablonów
=> jak uzyskać adres URL konkretnej etykiety
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-06, 22:27   

P4uli napisał/a:

Jak wstawić na stronę listę postów oznaczonych danym tagiem . dokładnie tak jak jest na tym blogu:
To po prawej stronie?
Układ -> dodaj gadżet -> Etykiety
w wierszu Pokaż zaznaczasz "wybrane" i naciskasz edytuj - zaznaczasz te, które chcesz i zapisujesz zmiany. Gadżetów z etykietami można dodawać wiele w dowolnych konfiguracjach.

W menu poziomym na górze ma gadżet Lista linków.

Jak ktoś zna HTML to może sobie utworzyć własną listę dodając ją do gadżetu HTML/JavaScript.

P4uli napisał/a:

gólnie mam też problem bo w moim szablonie nie ma możliwości wstawienia komentarzy do ston.
nie wiem czy to pomoże, ale spróbuj w zakładce szablon zrobić kopię zapasową na dysku a potem otwórz edytor HTML i wybierz opcję "przywróć szablony widżetów" i zapisz zmiany.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-07, 11:18   

Nie nie chodzi mi o coś innego. Pomiędzy nagłówkiem a treścią są zakładki "strony" bloga. Chodzi mi o to jak wstawić na stronę listę postów oznaczonych konkretnym tagiem tak jak to jest pokazane na wybranym przykładzie.
Na stronie głównej ma wszystkie posty a w konkretnej zakładce tylko wybrane posty.

[ Dodano: 07-05-2012, 11:24 ]
na stronie (page) na ratunek włosom
"Pokazywanie postów oznaczonych etykietą na ratunek włosom"
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-07, 16:08   

Napisałem przecież:

Cytat

W menu poziomym na górze ma gadżet Lista linków.
Robisz taki gadżet w tym samym miejscu i wklejasz do niego adresy URL danej etykiety, schemat adresu wygląda tak:

Kod

http://nazwabloga.blogspot.com/search/label/nazwa-etykiety


Korzystasz w ogóle w etykiet (tagów)? dodaje się je podczas pisania posta (w nowym kokpicie po prawej stronie).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-07, 16:27   

tak korzystam ale nie są wyświetlane :)

[ Dodano: 07-05-2012, 16:32 ]
i nadal nie rozumiem to co napisałeś nie daje takiego efektu :/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-07, 16:43   

jakiś przykład taga? (próbowałem dieta, sport, ale nie ma przypisanych postów do takich).
i gdzie to masz wstawione? skąd mam wiedzieć co robisz źle?

1. przechodzisz do układ
2. dodajesz gadżet lista linków na poziomym pasku nad treścią
3. wklejasz pełne adresy podstron i etykiet
4. zapisujesz zmiany (jak się nie pojawi to dodatkowo zapisz rozmieszczenie)

efekt: poziome menu z różnego rodzaju linkami (strony, adresy internetowe, tagi, profile społecznościowe).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-07, 19:21   

mam Etykiety np dziennik

Ok zrobiłam pojawiła się lista linków która była pod stronami

To może : jakiego kodu użyć aby po kliknięciu na stronę przenosiło mnie na dany adres, często widzę ze po kliknięciu na stronę przechodzi się na facebooka.

Może jak dodam takie przekierowanie na stronę:

Kod

http://nazwabloga.blogspot.com/search/label/nazwa-etykiety

bo ogólnie udało mi się zrobić to co chciałam tak jak napisałeś ale pojawił mi się drugi rząd linków

[ Dodano: 07-05-2012, 19:30 ]
Chyba że inne blogi używają po prostu listy linków zamiast stron (page)... i dlatego mają komentarze pod "stronami" bo po prostu są to odnośniki do ich wcześniejszych postów?? które działają w tym momencie jako strony?

Czyli muszę zmienić swoje strony na posty a później w poziomym pasku dać odnośniki do tych postów?

Chyba wiem już o co chodzi :)

[ Dodano: 07-05-2012, 19:52 ]
Nie, jednak wszystkie mają w stronach bo inne zakładki bloga liliowy zakątek mają taki adres:

Kod

http://liliowyzakatek.blogspot.com/p/recenzje-i-swatche.html


/p/ po nazwie bloga oznacza że to jest strona bloga

To ja już kompletnie nie wiem jak to ma być, jak zrobić aby była strona bloga, później link później znowu strona??
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-07, 20:54   

P4uli napisał/a:

To ja już kompletnie nie wiem jak to ma być, jak zrobić aby była strona bloga, później link później znowu strona??
trzeci raz piszę to samo: gadżet lista linków

P4uli napisał/a:

To może : jakiego kodu użyć aby po kliknięciu na stronę przenosiło mnie na dany adres, często widzę ze po kliknięciu na stronę przechodzi się na facebooka.
nie potrzebujesz 'kodów' - dodajesz ten gadżet a potem wstawiasz tam adresy URL podstron i etykiet na swoim blogu (lub adresy typu facebook, nk, fora itd.)

przykład twojej strony dla etykiety dziennik: http://www.bycidealna.blo.../label/dziennik
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-08, 00:02   

To widzę że nie możemy się zrozumieć


1. Gdy zrobię tak jak napisałeś efekt wygląda tak:

[zdjęcie wygasło]

Nie chce dwóch rzędów zakładek chciałabym ten link przesunąć wyżej

[zdjęcie wygasło]

Ale nie mam pojęcia jak wstawić link między strony bo wszystkie moje zakładki są stronami

[zdjęcie wygasło]

Po prostu gadżetem lista linków nie da się wsadzić linka pomiędzy strony. Myślę że jedynym rozwiązaniem będzie usunąć strony i wsadzić w te miejsca linki chyba że jest inne rozwiązanie... O to cały czas mi chodzi - wbrew pozorom nie jestem ciężko kapująca !!! i przepraszam za to img :)

[ Dodano: 08-05-2012, 00:19 ]
ehh usunęłam strony wstawiłam listę linków i niby wszystko ok ale zrobiła mi się za duża przerwa pomiędzy nagłówkiem chociaż w przy stronach w ogóle tej przerwy nie było, wracam do stron..:(

[zdjęcie wygasło]

[ Dodano: 08-05-2012, 00:50 ]
Może jeszcze małe pytanie do etykiet.

Ogólnie to własnie otagowałam sobie tylko ten dziennik i jeszcze 2 inne . Nie chcę wstawiać na blog etykiet, kategorii bo zrobiłam spis treści ( który działa bo posty dzięki temu są przeglądane)

Pytanie:
Jeśli będę dodawać etykiety mimo tego że nawet pod postem nie są one pokazywane to pomoże mi to w statystykach?
Np czy prędzej google znajdzie mój post gdy oprócz frazy w tytule będę miała ją również w etykiecie?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-08, 18:05   

P4uli napisał/a:

Po prostu gadżetem lista linków nie da się wsadzić linka pomiędzy strony. Myślę że jedynym rozwiązaniem będzie usunąć strony i wsadzić w te miejsca linki chyba że jest inne rozwiązanie... O to cały czas mi chodzi - wbrew pozorom nie jestem ciężko kapująca !!! i przepraszam za to img :)
skoro gadżet strony służy TYLKO do pokazywania podstron na blogu a Ty potrzebujesz czegoś więcej - co daje Ci dodatek 'lista linków' - to dla mnie logiczne jest, że kasujemy jedno, wstawiamy drugie a nie dwa naraz ;)

P4uli napisał/a:

ehh usunęłam strony wstawiłam listę linków i niby wszystko ok ale zrobiła mi się za duża przerwa pomiędzy nagłówkiem chociaż w przy stronach w ogóle tej przerwy nie było, wracam do stron..:(
odstęp zrobił się z jakiegoś powodu. Nie dało się listy linków podnieść wyżej? czasami w różnych miejscach można robić kilka warstw gadżetów jak się ustawia je w zakładce Układ. Jeżeli nie dało się trzeba było to zostawić, sprawdziłbym jak pozbyć się tej przerwy.

P4uli napisał/a:

Jeśli będę dodawać etykiety mimo tego że nawet pod postem nie są one pokazywane to pomoże mi to w statystykach?
Np czy prędzej google znajdzie mój post gdy oprócz frazy w tytule będę miała ją również w etykiecie?
Jeżeli etykiety nie są pokazywanie nigdzie to jak Google ma je znaleźć? etykiety to inaczej tagi, czyli słowa kluczowe, kilka opisujących dany post. Ludzie z uwagi na ograniczenia Bloggera używają tego do kategoryzowania swoich wpisów i potem za pomocą gadżetu etykiety lub lista linków robią menu kategorii.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz