Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany:    Komentarze G+ na blogu nie wyświetlają się na podstronach

Witam

Mam taki problem. Otóż postanowiłem podpiąć swoje blogi pod konto Google+. Chciałem zrobić jeszcze jeden krok w przód i włączyć komentarze G+ na blogu. I w tym momencie pojawiły się komplikacje.

O ile komentarze G+ pojawiają się pod każdym postem i w każdej chwili można dodać nowe, to w przypadku podstron w ogóle nie pojawia się okienko, umożliwiające dodanie komentarza, jak również nie pojawiają się komentarze, które były już wcześniej dodane.

I tu moje pytanie: co trzeba zrobić, aby opcja komentarzy G+ była dostępna również na podstronach?
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

abigail 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 62

Wysłany: 2013-06-02, 11:55   

Ja w ogóle z tego zrezygnowałam, gdyż zniknął zwykły sposób komentowania a komentowanie z g+ wymagało, aby każdy komentujący miał konto w g+, co mi się nie podoba. Chyba, że coś źle podpięłam ;) ... Jestem ciekawa jak to działa u Ciebie.
______________________________________________________
Koty: http://kociki-abigail.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-03, 07:15   jak włączyć komentarze na podstronach bloga?

abigail napisał/a:

Ja w ogóle z tego zrezygnowałam, gdyż zniknął zwykły sposób komentowania a komentowanie z g+ wymagało, aby każdy komentujący miał konto w g+, co mi się nie podoba. Chyba, że coś źle podpięłam
To działa na pododnej zasadzie jak komentarze facebook. Tylko osoby posiadające konto Google/plus mogą komentować w nowym systemie. Jak chcesz mieć anonimowe to zostajesz przy standardowych lub wybierasz disqus, który ma fb, twitter, g i anonimowe.

chomik21m napisał/a:

w przypadku podstron w ogóle nie pojawia się okienko, umożliwiające dodanie komentarza, jak również nie pojawiają się komentarze, które były już wcześniej dodane.
po włączeniu nowych komentarzy na karcie Google+ (w kokpicie Bloggera) stary system zostaje wyłączony. Znikają nawet zakładki z tym związane.

Nie widzę tego na Twoim blogu a ja nie połączyłem jeszcze bloga z kontem, zatem nie mam jak tego sprawdzić, postanowiłem migrować z konta Bloggera do Google plus.
Ciekawa sprawa z tymi komentarzami na podstronach. Może to być błąd lub równie dobrze jeszcze tego nie skończyli wdrażać. Może komentowanie stron nie jest tak popularne jak postów?

posiłkowałem się kilkoma stronami:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

dokształciłem się na temat komentarzy Google+, ale nie pozwoliło mi to na rozwiązanie problemu. Na moim blogu z instrukcjami miałem dokładnie to samo. Zapytałem na Google+ pod wpisem Bloggera na temat nowych komci. Może coś odpiszą.

dodałem jeszcze na grupach google http://productforums.goog...B3w/yOJEOOr-55Y - kliknijcie pod tym "ja też" - jak będzie dużo zgłoszeń to może zauważą i zareagują.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-03, 08:08   

Wrzuciłem ręcznie kod komentarzy i to raczej odgórny problem gadżetu, bo też na podstronie się nie pojawiają (na samym końcu).
strona: http://msp-instrukcje.blo...a.html#comments
dowolny wpis: http://msp-instrukcje.blo...w.html#comments

Jak kogoś interesuje wrzucenie tego u siebie to należy odszukać kody podobne do tego:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
w przypadku stron a postów:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
w niektórych przypadkach w środku jest:

Kod

<b:include data='post' name='comments'/>
lub

Kod

<b:include data='post' name='threaded_comments'/>


tuż nad, pod lub zamiast:

Kod

<b:include data='post' name='comment_picker'/>
wklejamy nasze komentarze Google plus:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
jak wkleimy nad/pod to będziemy mieli dwa systemy komentarzy, tyle, że wiele z nich będzie zdublowanych.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz