Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
CZEKOOLADA 
Blogger.Klub

Wiek: 27
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 0

Wysłany:    Losowy nagłówek i zmiana tła

Sprawa pierwsza dotyczy losowego nagłówka, co zrobić żeby nagłówek zmieniał się? Tzn. jak zrobić żeby nagłówek zmieniał się za każdym odświeżeniem bloga?
Sprawa druga dotyczy zmiany tła. Szablon, który mam na blogu :
http://btemplates.com/201...antastico/demo/ i chciałam się dowiedzieć jak zmienić te tło, dokładniej te kwiatki?
No i jeszcze mam taką trzecią sprawę odnośnie tego szablonu do którego link podałam wyżej, czy jest możliwość zmiany koloru tego menu rozwijanego? A dokładniej czy jest możliwość zmiany tego koloru po najechaniu myszką na którąś z podstron? I jeszcze mam pytanie jak zmienić ten napis 'Read more' w poście np. na 'Czytaj dalej' ? Z góry dzięki za pomoc :D
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-25, 22:06   

CZEKOOLADA napisał/a:

Sprawa pierwsza dotyczy losowego nagłówka, co zrobić żeby nagłówek zmieniał się? Tzn. jak zrobić żeby nagłówek zmieniał się za każdym odświeżeniem bloga?
Poczytaj informacje zawarte w tym temacie => za każdym razem inny nagłówek

CZEKOOLADA napisał/a:

i chciałam się dowiedzieć jak zmienić te tło, dokładniej te kwiatki?

Kod

#wrapper {
background: url("http://4.bp.blogspot.com/-eZSmbU4hol8/TwKpY82pYvI/AAAAAAAAD7g/nNYEbhf7z5E/s000/wrapper-bg.jpg") no-repeat scroll center top transparent;
}
ten fragment odpowiada za wyświetlanie obrazka z kwiatkami, zamieniasz URL na inny lub całą linijkę na background-color: #000000; gdzie #000000 to wybrany przez ciebie kolor

CZEKOOLADA napisał/a:

czy jest możliwość zmiany koloru tego menu rozwijanego? A dokładniej czy jest możliwość zmiany tego koloru po najechaniu myszką na którąś z podstron?
odnajdź w kodzie #subMenusContainer a:hover i kolor #C04C80 zamień na inny.

CZEKOOLADA napisał/a:

I jeszcze mam pytanie jak zmienić ten napis 'Read more' w poście np. na 'Czytaj dalej' ?
odszukaj w kodzie tę frazę Read more - powinna być wewnątrz kodu odnośnika, czyli coś w tym stylu:

Kod

<a href="" coś tutaj jeszcze>Read more</a>
i zamień na polskie słowa ;)

CZEKOOLADA napisał/a:

Z góry dzięki za pomoc :D
odnośnik zwrotny do forum będzie odpowiednim podziękowaniem ;p
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
CZEKOOLADA 
Blogger.Klub

Wiek: 27
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 0

Wysłany: 2012-03-26, 12:50   Jak zmienić kolor menu rozwijanego

Mój szablon : http://btemplates.com/201...shopstore/demo/
Tylko jest mały problem, zmieniłam w nim kolor podstron, ale nie wiem jak zmienić kolor menu? Tzn. tego gdzie pisze 'Home', 'Business' itd. Pomoże ktoś ? :D
 
  podziel si� tym postem na:
CZEKOOLADA 
Blogger.Klub

Wiek: 27
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 0

  Wysłany: 2012-03-26, 13:08   Jak zmienić kolor tekstu i jak zmienić kolor postów?

Mam pobrany szablon: http://btemplates.com/201...shopstore/demo/ i nie wiem jak mogę zmienić w nim kolor postów z białego na przeźroczysty lub na jakiś inny? Czy w ogóle jest taka możliwość?
A drugie pytanie brzmi jak zmienić w szablonie do którego link podałam wyżej kolor tekstu postów itd?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-26, 13:47   

Scaliłem Twoje posty, bo szablony Shop Store i Fantastico wyglądają na robione z tego samego schematu, więc pewnie zmian dokonuje się w ten sam sposób na obu.

CZEKOOLADA napisał/a:

Tylko jest mały problem, zmieniłam w nim kolor podstron, ale nie wiem jak zmienić kolor menu? Tzn. tego gdzie pisze 'Home', 'Business' itd. Pomoże ktoś ? :D
odszukaj w CSS element #navcontainer - tam jest linia background i link do obrazka pod tym menu.
Ten ciemniejszy kolor pod aktualną podstroną ustawiony jest w #navcontainer .current-cat a (też jako obrazek tła).

CZEKOOLADA napisał/a:

i nie wiem jak mogę zmienić w nim kolor postów z białego na przeźroczysty lub na jakiś inny? Czy w ogóle jest taka możliwość?
jak skasujesz obrazek tła z #content-wrapper to zniknie biały kolor pod postami, jak spod #outer-wrapper to w nagłówku.

CZEKOOLADA napisał/a:

A drugie pytanie brzmi jak zmienić w szablonie do którego link podałam wyżej kolor tekstu postów itd?
możesz zmienić color dla body lub dopisać linijkę color: #tutajkod; bezpośrednio dla ramki #main-wrapper.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz