Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
przystanekautob 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 25 Kwi 2012
Posty: 31
Miasto: Warszawa

Wysłany:    Niedziałająca kursywa i pogrubienie na Bloggerze

Witam,
jestem autorem bloga Przystanek Autobusowy, ostatnio ściągnąłem na niego darmowy szablon Apparet, napisałem wpis, kiedy okazało się, że nie działa kursywa i pogrubienie, podkreślenie już tak. Sprawdziłem już wszystko co mogłem, w kodzie html posta wszystko się zgadza, ale tekst jest wyświetlany jako normalny. Macie może pomysł jak to naprawić? Czy w kodzie html całego szablonu jest jakiś błąd? Męczę się już z tym kilka dni. Korzystałem już z masy szablonów, ale pierwszy raz spotykam się z tym, aby nie uwzględniał on takich podstawowych funkcji.

W wersji demo kliknięcie na obraz postu, z widoku strony głównej, pozwala na otwarcie go w nowej karcie. Jednak na moim blogu takie działanie powoduje powrót do góry strony, obraz zostaje wyświetlony, ale nakłada się na element slideru. Wiecie może jak to zmienić, aby wyglądało to tak, jak w przypadku wersji pokazowej?

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas,
pozdrawiam Piotrek ;)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-26, 14:32   

Jeżeli chodzi o pomijanie formatowania to chyba brak konkretnych ustawień dla tej części tekstu powoduje wczytywanie ich z sekcji "reset".
Odszukaj taki fragment:

Kod

/* CSS Reset */

Pod nim będzie coś takiego:

Kod

html,body,div,span,applet,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,big,cite,code,del,dfn,em,img,ins,kbd,q,s,samp,small,strike,strong,sub,sup,tt,var,b,u,i,center,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,table,caption,tbody,tfoot,thead,tr,th,td,article,aside,canvas,details,embed,figure,figcaption,footer,header,hgroup,menu,nav,output,ruby,section,summary,time,mark,audio,video{border:0;font-size:100%;font:inherit;vertical-align:baseline;margin:0;padding:0;}
Należy wykasować fragment:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
W ten sposób przywrócisz pogrubienia, pochylenia i parę innych ustawień na szablonie.

Twoje zdjęcia otwierane są w podglądzie "lightbox" jednak niektóre elementy szablonu wystają nad ciemną warstwę i robi się brzydko. Możesz wyłączyć to w Ustawienia -> Posty i komentarze -> Zaprezentuj obrazy w widoku Lightbox -> NIE

lub zmniejszyć z-index dla tych elementów szablonu Apparet:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
w obu ustaw na 10.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
przystanekautob 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 25 Kwi 2012
Posty: 31
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2012-04-27, 22:18   

Wielki dzięki za pomoc, sam pewnie nie dałbym sobie rady. :D
Wiem, że już nadużywam Twojej życzliwości, ale mam jeszcze jedno pytanie, wiesz może jak zmienić język "Read more", które są wyświetlane pod postami i w sliderze, na jakieś bardziej polskie polecenie jak "Czytaj więcej"? Próbowałem coś wymyślić, ale Google odsyła mnie do samych stron z instrukcjami dla WordPressa. ;)
Jeszcze raz, dzięki za pomoc. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-27, 22:38   

przystanekautob napisał/a:

jak zmienić język Read more, które są wyświetlane pod postami i w sliderze, na jakieś bardziej polskie polecenie jak Czytaj więcej?
Już to parę razy przerabialiśmy na forum.

Najszybciej będzie tak:
Szablon -> edytuj kod HTML -> kontynuuj -> zaznacz "rozszerz szablony widżetów -> wyszukaj (za pomocą ctrl+f) frazę "Read more" w całym szablonie i zamień na "Czytaj dalej ››" -> zapisz zmiany. Gotowe.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz