Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2015-05-04, 05:05
Autor Wiadomość
T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.


Zaproszone osoby: 14
Imię: Tomek
Wiek: 29
Dołączył/a: 23 Maj 2011
Posty: 319
Miasto: Kraków

Wysłany:    Niewidzialne ramki + znikające tło, etc.

No tego już za wiele - nie wiem co znowu zepsułem, ale coś mi się nieźle zrąbał obecny szablon - białe tło + niewidzialna ramka z menu. Nie wiem dlaczego, ale cały szablon mi sie trochę sypnał... Kod szablonu mojego bloga podaję w załączniku

Poza tym miałbym jeszcze parę dodatkowych pytań, bo w ogóle ten blogger jest jakiś dziwny:
Jak mogę 'podpiąć' kategorie (tagi) pod te w pasku menu?
Jak poszerzyć obszar notki (w sensie, że jej szerokość) - czytałem na jakims tam blogu jak to się robi, ale z tego co próbowałem widocznie nie dotyczy to 'takich' szablonów?

Jako, że problem jest dość duży, nie oczekuję na natchmiastową odpowiedź, wystarczy, że w ogóle się ona pojawi :)
Link do owego bloga: http://recenzje-muzyki.blogspot.com/
Szablon: http://btemplates.com/201...late-idesigner/
______________________________________________________
Rozruszajmy dział muzyczny!
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-06-19, 07:29   

Mam wrażenie, że blog, na którym trzymano pliki graficzne szablonu został skasowany - nie mogę sobie np. włączyć podglądu tego szablonu, na stronie, którą podałeś. Druga sprawa to, że w twoim kodzie jest link do niedziałającej grafiki:

Kod

http://4.bp.blogspot.com/-BtwdnxHYmDU/TeRdizgmgmI/AAAAAAAABUk/pW6M18LT1Zo/s000/wrapper-bg.jpg


Wygląda na to, że pozostało ci szukać kopii szablonu z innym źródłem obrazków lub ścigać autora pytaniami o nie ;)

Na przyszłość pamiętaj żeby zapisywać sobie kobię wersji szablonu, która działa (np w notatniku) żeby w razie takiej sytuacji móc przywrócić bloga do stanu sprzed 'awarii' ;)
To samo z obrazkami, nie ma co ufać obrazkom trzymanym na darmowym hoście lub prywatnym blogu - lepiej je mieć u siebie ;)

swoją drogą to Blogowicz jest jedną z nielicznych stron (w Polsce), gdzie grafika do szablonów trzymana jest na płatnym serwerze przez co jest praktycznie zawsze dostępna i nie znika w dziwnych okolicznościach ;-)

T-Virus napisał/a:

Jak mogę 'podpiąć' kategorie (tagi) pod te w pasku menu?
wspominałem o tym ostatnio na forum => jak zrobić menu z etykietami / kategoriami / stronami - u ciebie będzie trzeba zapewne przygotować kod najpierw w szablonie a potem ewentualnie bawić się gadżetami.

Cytat

Jak poszerzyć obszar notki (w sensie, że jej szerokość) - czytałem na jakims tam blogu jak to się robi, ale z tego co próbowałem widocznie nie dotyczy to 'takich' szablonów?
o tym też było: 1, 2
u ciebie będzie to zabawa z szerokościami dla #outer-wrapper i #main-wrapper oraz #rsidebar-wrapper jeżeli ma być węższy ;) suma main i sidebar + marginesy obu musi być mniejsza lub równa temu co wpiszesz w outer
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz