Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Boltozaurus 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Sie 2010
Posty: 20
Miasto: ZG

Wysłany:    Recent Post z Blogspota na stronę www . . .

Tak wygląda mój blog : http://smashthemall.blogspot.com/
Tak wygląda mój kanał : http://smashthemall.blogs...s/posts/default

I chodzi o to, że chciałbym sobie na prywatnej stronie www umieścić jakąś ramkę, w której by się pojawiała zajawka najświeższego posta na blogu, albo też losowego, nieważne.

Zajawka powinna wyglądać mniej więcej tak jak w powyższych linkach, czyli tytuł, pierwszy obrazek i kilka zdań wstępu. No i link do źródła, czyli bloga i może jeszcze jakaś data albo liczba komentarzy.

Na moje oko, to potrzebny jest jakiś javascript zaciągający dane z rss, ale to ponad moje siły. Ktoś mógłby pomóc?
______________________________________________________
Smash Them All ! ! ! - czyli zielone archiwum, główne źródło gamma informacji oraz inne okołohulkowe fanaberie.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-01-15, 11:50   ostatnie posty z bloga (z miniaturami) na stronie

W sieci jest trochę skryptów "Recent posts" (najnowsze posty) dla Bloggera. Można zatem wygenerować sobie taki kod i zamiast wstawiać go jako gadżet na bloga skopiować źródło i wkleić na stronę. Jedyne co trzeba potem zrobić to dodać odpowiedni styl dla poszczególnych elementów: tytuł, miniatura, zajawka, linki do data oraz "czytaj więcej" i "komentarze".

Wybrałem taki skrypt:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Zamiast [tutaj adres z http] wklejasz link do swojego bloga. Mozna go dowolnie konfigurować. Określać długość tytułu i wypisu z bloga. Wielkość miniatury (ale tnie tylko do kwadratów), pokazywanie linków do czytaj więcej czy komentarzy oraz jak wiele postów ma być pokazywanych.

Elementy do ostylowania w CSS:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Oczywiście klamry trzeba uzupełnić odpowiednim kodem, ale to zależy od tego co jest niezbędne i od ogólnego stylu całej strony, na którj ma to być wklejone ;)

generator oraz możliwość dodania tego jako gadżet na blogu znajduje się tutaj:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Boltozaurus 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Sie 2010
Posty: 20
Miasto: ZG

Wysłany: 2012-01-15, 16:57   

No właśnie widziałem te gotowe gadżety, ale jak włażę w ich kody, to są dla mnie zbyt skomplikowane, żebym sam je zedytował. Nie potrzebuje żadnych zastrzeżeń i dodatkowych funkcji na długość, obrazkowe miniaturki itp. itd.. Przez to tylko nie mogę się w kodzie połapać.

U mnie zawsze w postach jest tak samo, więc tego wszystkiego nie potrzebuje i również tak samo chciałbym na stronie www wyświetlać. Tytuł, obrazek, wstęp do linii podziały, czyli cały feeds, plus data, więcej i komentarze.

Tak to sobie na przykład wyobrażam te ramki na stronie www : http://slur.cba.pl/
a na samym dole widać ile mogę wycisnąć z gotowego gadżetu.

Potrzebuję jak najprostszych skryptów odwołujących się do rss. Albo chociaż jak z tego zapodanego pozbyć się przerabiania obrazków na kwadraty, bo resztę to bym był w stanie dopasować css. Chyba :]
______________________________________________________
Smash Them All ! ! ! - czyli zielone archiwum, główne źródło gamma informacji oraz inne okołohulkowe fanaberie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-01-15, 18:30   

Htsz napisał/a:

a na samym dole widać ile mogę wycisnąć z gotowego gadżetu.
wystarczy elementy wczytywane przez skrypt ubrać w styl tych ramek i będzie wyglądało tak samo ;)
np. naglowki to w skrypcie item_title

Boltozaurus napisał/a:

Potrzebuję jak najprostszych skryptów odwołujących się do rss.
Podałem Ci prosty skrypt. Jak potrzebujesz rozwiązania indywidualnego to zamów sobie u kogoś. Programiści za pieniądze napiszą cokolwiek chcesz :)

Boltozaurus napisał/a:

Albo chociaż jak z tego zapodanego pozbyć się przerabiania obrazków na kwadraty, bo resztę to bym był w stanie dopasować.
Edytowałem kod źródłowy tego skryptu i wywaliłem tworzenie kwadratów. Minusem jest to, że trzeba teraz pobrać kod, zapisać na dysku a potem wrzucić np. na serwer swojej strony i zamienić z tamtym.

Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
tutaj masz edytowane źródło. Wybierz w menu Plik w przeglądarce opcję "zapisz stronę jako", wskaż pulpit i wpisz nazwę recentpostsfull.js
Następnie wyślij na swój FTP i w kodzie skryptu zastąp odnośnik wewnątrz src='[tutaj]'

Pamiętaj także o wpisaniu szerokości miniatury w wierszu imgDim. Twoje obrazki mają 520.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Boltozaurus 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Sie 2010
Posty: 20
Miasto: ZG

Wysłany: 2012-01-15, 18:43   

O, dzięki.
Teraz już dam radę sobie powalczyć z wyglądem :D

[ Dodano: 18-01-2012, 00:13 ]
dubel

Boltozaurus napisał/a:

O, dzięki.
Teraz już dam radę sobie powalczyć z wyglądem

Bułka z masłem http://www.slur.cba.pl/ ;)

Strasznie to łopatologicznie zrobiłem (pewnie dlatego trochę przymula), bo musiałem stworzyć 4 pliki .js i 4 klasy w css, dla każdej ramki osobną, inaczej mi je zlepiało i jeszcze nie odkryłem dlaczego, ale udało mi się maksymalnie skrócić kod i pozbyć wszystkich zmiennych przy wywoływaniu :

Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

Ale pojawiło się też kilka rzeczy, których nie przeskoczę :

- Np, ostatnia ramka jest niby losowa, ale okazało się, że skrypt nie pobiera głębiej niż 20 ostatnich postów z bloga. Chciałbym losować ze wszystkich, tak z około 150, a mogę jedynie z ostatnich 20.

- Przy tym wstępie posta też pobiera tylko do iluś tam znaków, więc całkowicie zdjąłem zabezpieczenia, a i tak wyświetla za mało. A chciałbym, żeby był ten cały wstęp. Do linii podziału posta.

- I jak zrobić, żeby w tym wstępie były zachowane właściwości tekstu? Znaczy, że jak na blogu we wstępie pojawiają się pogrubienia/linki/entery/kursywy, to żeby też były w ramkach. A teraz tak nie jest.

EDIT :
łeee, myślałem, że hide zwinie tekst kodu..
______________________________________________________
Smash Them All ! ! ! - czyli zielone archiwum, główne źródło gamma informacji oraz inne okołohulkowe fanaberie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-01-29, 11:34   

Boltozaurus napisał/a:

Np, ostatnia ramka jest niby losowa, ale okazało się, że skrypt nie pobiera głębiej niż 20 ostatnich postów z bloga. Chciałbym losować ze wszystkich, tak z około 150, a mogę jedynie z ostatnich 20.
ja w generatorze wprowadziłem 150 to mi pobrało wszystkie posty. link wygląda tak (fragment): summary?max-results=150&orderby=published a w opcjach jest: var numberOfPosts = 150;

Cytat

- Przy tym wstępie posta też pobiera tylko do iluś tam znaków, więc całkowicie zdjąłem zabezpieczenia, a i tak wyświetla za mało. A chciałbym, żeby był ten cały wstęp. Do linii podziału posta.

Boltozaurus napisał/a:

- I jak zrobić, żeby w tym wstępie były zachowane właściwości tekstu? Znaczy, że jak na blogu we wstępie pojawiają się pogrubienia/linki/entery/kursywy, to żeby też były w ramkach. A teraz tak nie jest.
To chyba da się zmienić (o ile jest to możliwe) edytując kod źródłowy skryptu, który mieli RSS i wyświetla go potem w określony sposób. Trzeba odszukać (podobnie jak w przypadku miniaturek) odpowiedni kod i go edytować, niestety na JavaScript nie znam się prawie wcale.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Boltozaurus 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Sie 2010
Posty: 20
Miasto: ZG

Wysłany: 2012-02-11, 15:29   

Htsz napisał/a:

To chyba da się zmienić (o ile jest to możliwe) edytując kod źródłowy skryptu, który mieli RSS i wyświetla go potem w określony sposób. Trzeba odszukać (podobnie jak w przypadku miniaturek) odpowiedni kod i go edytować, niestety na JavaScript nie znam się prawie wcale.

Też się nie znam na js, pewnie nawet bardziej. Zresztą już się przyzwyczaiłem, że te ramki zawsze równe są, więc odpuszczam zmienianie tego.

Htsz napisał/a:

ja w generatorze wprowadziłem 150 to mi pobrało wszystkie posty. link wygląda tak (fragment): summary?max-results=150&orderby=published a w opcjach jest: var numberOfPosts = 150;

Heh, usunąłem tą zmienną na wstępie, bo się skrypt nigdzie do niej nie odwoływał, tylko przy pętli. A mi ona była zbędna, jak się odwołuję do konkretnego, pojedynczego wpisu. Trochę pogłówkowałem i doszedłem do wniosku, że wystarczy w samym linku dopisać 'max-results=150', a teraz widzę, że napisałeś to samo, tylko wtedy jeszcze tego nie załapałem :D


Za to mam dwa inne, nowe problemy, chyba łatwiejsze :

- Jak przy tym fragmencie odwołać się jeszcze do dnia tygodnia?

Kod

var postdate = entry.published.$t;
var cdyear = postdate.substring(0, 4);
var cdmonth = postdate.substring(5, 7);
var cdday = postdate.substring(8, 10);
var monthnames = new Array();
monthnames[1] = "stycznia";
monthnames[2] = "lutego";
...
Na blogu je mam w dacie, to na stronie z ramkami też bym chciał. Jakieś 'cdweek' czy cuś?

- I przydała by się jakaś funkcja, która zamienia cyfry na wartość liczbową. Wtedy przy wywoływaniu cdday mógłbym ją narzucić i zamiast na przykład '08 luty 2012' pisało by '8 luty 2012'. Jakaś konwersja z char na real, czy cuś, czy jak to się tam w js nazywa? Taka tam kosmetyka :]


EDIT :
pierwsze se odpuściłem, już przyzwyczaiłem się do równych ramek nawet
a w drugim starczyło zwykłe zaokrąglenie


EDIT 2 :
efekt niemal finalny : http://www.slur.neostrada.pl/ :]
______________________________________________________
Smash Them All ! ! ! - czyli zielone archiwum, główne źródło gamma informacji oraz inne okołohulkowe fanaberie.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz