Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany:    Szablon MetroMinimalist - kilka problemów

Po długich poszukiwaniach - w końcu znalazłem szablon, który mi odpowiada.

O dziwo, nawet praca nad nim nie była trudna i uciążliwa.

Wszystko działa poza jednym - przy instalacji social buttonów Shareoholic czcionka zmienia się.

Za pomocą tego wpisu udało mi się zainstalować polskie znaki, do aktualnej na blogu czcionki.

Jednak nie wiem co się dzieje, gdy zainstaluję ów Shareoholica (choć może źle go instaluje? - nie pokazuje ilości lajków na stronie głównej, dopiero na wejściu w dany wpis) jakby instalacja polskich znaków była ignorowana i powracam do początku i znowu brak polskich ogonków.

Może ktoś wie co jest przyczyną?

Dodałem social buttony od AddThis - jako alternatywa. I pytanie - czemu nalicza lajki tylko gdy wejdzie się na stronę postu? Na stronie głównej - wszystko po kolei ma ZERO.

Jak zrobić większą odległość między postami, a konkretniej między właśnie tymi buttonami, a kolejnym postem? Powiększałem odległość, ale wraz z odległością - buttony, jakby przyklejone do posta poniżej przesuwały się w dół, więc to nic nie dało.


I - na przykład w najnowszym wpisie - za gościem z pizzą jest napis "No image available" - jak go usunąć?


I czemu nie mogę mieć pogrubionego tekstu we wpisach? Do CSS dodałem

Kod

strong { font-weight:bold; }

ale to nic nie pomogło...

ktoś coś potrafi pomóc?
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-02-05, 03:19   

RayGarraty napisał/a:

I czemu nie mogę mieć pogrubionego tekstu we wpisach? Do CSS dodałem
a gdzie tego pogrubionego tekstu nie masz? w kafelkach? skróty postów robi javascript i kasuje formatowanie za pomocą removeHtmlTag, wystarczy wywalić fragment i będzie pogrubione, pochylone itd.

RayGarraty napisał/a:

I - na przykład w najnowszym wpisie - za gościem z pizzą jest napis No image available - jak go usunąć?
widzę, że znalazłeś. Był jako obraz tła dla .postright ;=)

RayGarraty napisał/a:

Jak zrobić większą odległość między postami,
dolny margines dla .post

RayGarraty napisał/a:

a konkretniej między właśnie tymi buttonami, a kolejnym postem? Powiększałem odległość, ale wraz z odległością - buttony, jakby przyklejone do posta poniżej przesuwały się w dół, więc to nic nie dało.
można dopisać górny margines dla klasy (lub identyfikatora) DIVa, w którym te ikony siedzą, ale najlepiej pokazywać je tylko na stronach postów.

RayGarraty napisał/a:

Dodałem social buttony od AddThis - jako alternatywa. I pytanie - czemu nalicza lajki tylko gdy wejdzie się na stronę postu? Na stronie głównej - wszystko po kolei ma ZERO.
być może źle pobierany jest adres wpisu.

RayGarraty napisał/a:

przy instalacji social buttonów Shareoholic czcionka zmienia się.
a sprawdzałeś czy po dodaniu tych ikon zmiany naniesione dla czcionki są widoczne w źródle szablonu?

Nie ma co kombinować z takimi dodatkami, najlepiej ręcznie wstawić ładne przyciski => ikony społecznościowe do dzielenia się treściami, pod każdym postem.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2014-02-05, 14:24   

Jeżeli chodzi o dodatki - Shareoholic, Addthis - odpuściłem, dodałem przyciski lajków, tweeta i g+.
Z tym, że są one widoczne dopiero po rozwinięciu posta. Niestety nie potrafiłem dojść do tego by były także pod postami na stronie głównej, przed rozwinięciem. Udzielisz może wskazówki?


Chodzi mi o treść wpisu. Mogę w edytorze nawet cały tekst dać pogrubiony, a jak opublikuję to i tak cały tekst jest normalny, bez pogrubienia. Trochę to irytujące, gdy np. coś wyliczam chętnie bym pogrubił, czy podtytuły, ale się nie da.

I zauważyłem, że w poście wszystkie zdjęcia mają jednakową wielkość. Czasem, gdy fotka jest podłużna - wygląda to co najmniej śmiesznie. Można ustalić szerokość edytowała się do ustalonej (np. takiej jak teraz) tylko w przypadku fotek większych? A by przy mniejszych fotkach ta szerokość była oryginalna?
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-02-05, 15:08   

RayGarraty napisał/a:

Z tym, że są one widoczne dopiero po rozwinięciu posta. Niestety nie potrafiłem dojść do tego by były także pod postami na stronie głównej, przed rozwinięciem. Udzielisz może wskazówki?
a w jakim celu mają być widoczne na stronie głównej skoro pokazujesz tam tylko urywki? Klikasz 'lubięto' zanim przeczytasz jakiś artykuł?
Nie wiem z jakiej instrukcji korzystałeś, ale zwykle wystarczy pominąć/skasować Tagi warunkowe.

RayGarraty napisał/a:

Chodzi mi o treść wpisu. Mogę w edytorze nawet cały tekst dać pogrubiony, a jak opublikuję to i tak cały tekst jest normalny, bez pogrubienia. Trochę to irytujące, gdy np. coś wyliczam chętnie bym pogrubił, czy podtytuły, ale się nie da.
Musiałbyś mi podać konkretny przykład - element, który pogrubiłeś, opublikowałeś a nadal jest normalny.

RayGarraty napisał/a:

I zauważyłem, że w poście wszystkie zdjęcia mają jednakową wielkość. Czasem, gdy fotka jest podłużna - wygląda to co najmniej śmiesznie. Można ustalić szerokość edytowała się do ustalonej (np. takiej jak teraz) tylko w przypadku fotek większych? A by przy mniejszych fotkach ta szerokość była oryginalna?
Masz zdefiniowaną stałą wartość dla obrazów w gadżecie Blog => #Blog1 img - przestaw wartości lub zamień je na max-width i max-height.
ewentualnie zrób podobnie jak tu => jak ustawić jednakową szerokość zdjęć?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2014-02-05, 15:58   

O dokładnie w tym wpisie jest tekst :

Cytat

Hipoalergiczny szampon Biały Jeleń dla mężczyzn z chmielem (...)


który w edytorze wpisu jest pogrubiony, a w tekście jest normalny.

Co do lajków niby racja, ale czasem warto mieć taki licznik - ludzie zwracają na ilość lajków, a niekoniecznie chcą rozwijać każdy wpis. Ale z drugiej strony - to ich może zmusić do kliknięcia... Hm, przekonałeś mnie.

A nad zdjęciami popracuję, dzięki za naprowadzenie.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-02-05, 16:20   

spróbuj tak:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
lub skasuj

Kod

font-weight: 300;
z elementu .pagepost
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2014-02-05, 16:34   

Usunięcie wystarczyło. Działa! Dzięki wielkie!
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz