Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-02-04, 23:21
Autor Wiadomość
wieszcozjesz 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 46
Miasto: Podkarpacie

Wysłany:    Oszczędne palenie węglem w piechach CO

Witam
Nie wiem ilu użytkowników zajmuje się tutaj domem i przygotowuje do sezonu grzewczego ale być może to co napiszę przyda się komuś.
Wiadomo że palenie w piecach CO bywa niekiedy uciążliwe, trzeba chodzić co jakiś czas, zaglądać podrzucać węgla no i uważać żeby się nie wysmarować sadzą przy okazji. Zainteresowany tematem postanowiłem przekopać internet i znalazłem bardzo ciekawy sposób rozpalania pieca (oczywiście mowa o zwykłym piecu na węgiel tzw. dolnego spalania gdzie na ruszt wrzucamy papiery, patyki, drewno i potem węgiel i zapalamy od dołu).
Sposób polega na zupełnie odwrotnym ułożeniu materiałów do palenia tzn.: na sam spód wrzucamy węgiel, na to papiery, później patyki i trochę grubszego drzewa. Piec zapalamy od góry, możemy się na początku wspomóc rozpałką ale do wprawy się szybko dochodzi. Jak się trochę rozpali możemy dorzucić jeszcze trochę drzewa. Nowy sposób spalania jest wydajniejszy, bardziej ekologiczny a piec od momentu rozpalenia staje się bezobsługowy.
Ja przy maksymalnym zasypie węglem mam spokój z chodzeniem do pieca na 10-12 godzin.

Sposób spalania węgla przy takim zasypie:


Rozwinięcie tematu znajdziecie na pewnym forum ale nie wiem czy mogę podać linka więc dam inny namiar: google > ekonomiczne spalanie węgla kamiennego >> 1 temat, forum budowlane

Mam nadzieje że komuś pomogę przyoszczędzić czas i pieniądze.
______________________________________________________
mój sprzeciw dla szkodliwej chemii w żywności
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-11-20, 01:13   

Hmm, dziękuję, zagłębię się w tematykę :)
 
  podziel si� tym postem na:
wieszcozjesz 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 46
Miasto: Podkarpacie

Wysłany: 2012-11-20, 21:09   

wendigo napisał/a:

Hmm, dziękuję, zagłębię się w tematykę :)


Tak, musisz sprawdzić, zobaczyć jak się będzie piec zachowywał. Czy nie trzeba miarkownika doregulować. Może się dłużej rozpala ale jak później mam spokój do nocy. Nie trzeba zaglądać. Praktycznie dymu z komina nie ma bo przy takim spalaniu więc też nie śmierdzi koło domu no i nie kopcimy sąsiadom. Zużywam dużo mniej drzewa tylko trochę drobnego pasuje mieć na rozpałkę.
______________________________________________________
mój sprzeciw dla szkodliwej chemii w żywności
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz