Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-19, 02:28
Autor Wiadomość
marcin.prusowski 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 11 Lis 2012
Posty: 12

Wysłany: 2012-11-27, 10:01   

bardzo dobrze napisane, ja również jestem tego zdania. Jestem nowy i też muszę trochę popracować aby móc zadawać pytania. Ale jeżeli oczekuję pomocy za DARMO to też od siebie daję to co mogę
pzdr
______________________________________________________
obiektywny blog o zarobkach pasywnych http://mojepasywnezarabianie.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

kurczaczek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 5

Wysłany: 2013-01-20, 21:49   

Fajnie.... forum bardzo fajne duzo informacji i porad ale mam jedno ale;)osoba taka jak ja zielona z html czytająca rady innych pomimo ich wypocin nie zawsze jest w stanie sobie poradzic. Probuje,robie i nic mi nie wychodzi a najgorsze jest to ze nie moge zadac pytania ktore w 95% pomogłoby mi osiągnąć cel:) jestem tutaj od dwóch dni, spędziłam prawie 2 godziny na czytaniu ,szukaniu i nadal nie jestem w stanie sama sobie poradzić. To tyle:)
 
  podziel si� tym postem na:
Eisen 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 29 Sty 2013
Posty: 61

Wysłany: 2013-02-02, 19:28   

bolesne dla osób, które wpadają tylko po jakieś rady odnośnie bloga, a tam limit... od 15 postów ;d
 
  podziel si� tym postem na:
pemkad 
Blogger.Klub

Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-02-08, 13:40   

Z jednej strony rozumiem administrację, że chce przyciągnąć i zatrzymać nowych użytkowników, co pozwoli na rozwijanie forum, jednak z drugiej strony dla osób konkretnych jest to lekko mówiąc irytujące. Takie bezcelowe trochę. Bo, żeby moc pisać w wątkach dotyczących właściwej tematyki tego forum (forum o blogach), trzeba najpierw w bezsensowny sposób "nabić" ilość postów klepiąc o tzw doopce maryni, tylko po to żeby osiągnąć własciwy numerek. Do tego w tematach zupełnie nie łączących się z główna tematyką forum.
Zdecydowanie bardziej jestem za ocena merytoryczną postow aniżeli za kręceniem licznika.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-02-08, 16:30   

Cytat

Zdecydowanie bardziej jestem za ocena merytoryczną postow aniżeli za kręceniem licznika.


Arek, na pewno nie dałoby się powalczyć z tym (uwzględniając czasochłonność/wszelkie ryzyko operacji na funkcjonującym forum)?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-08, 17:25   

Lukem napisał/a:

Arek, na pewno nie dałoby się powalczyć z tym (uwzględniając czasochłonność/wszelkie ryzyko operacji na funkcjonującym forum)?
ale co to pomoże? to jest nagradzanie za pomoc jakby. Każdy kto przeczytał post może dać piwko a nie tak jak mamy obecnie tylko autor tematu. To nie rozwiązuje problemu osób rejestrujących się tylko po to by zadać pytanie lub zostawić reklamę.

pemkad napisał/a:

Zdecydowanie bardziej jestem za ocena merytoryczną postow aniżeli za kręceniem licznika.
Ja też jestem za jakością, ale problem polega na tym, że jak nie było limitu to nie było czego czytać. Nie pojawiało się prawie nic poza kolejnymi pytaniami nowych użytkowników. Rozwiązanie problemu nie skutkowało ich aktywnością.

W ostatnim roku rejestruje się ponad 200 osób miesięcznie, większość przegląda tylko tematy związane z działem pomocy a ja oczekuję głównie dyskusji. Nie mam tyle czasu i ochoty żeby codziennie siedzieć tutaj X godzin za darmo (bo forum nie zarabia na siebie) i rozwiązywać różnego rodzaju zagwozdki dotyczące kodu HTML, JS itd.
Postanowiłem zatem pomagać tylko aktywnym użytkownikom. Ktoś rozwija działy na forum i dba o to by ożywało a ja poświęcam mu potem swój czas w dziale pomocy.

Jak znajdziesz lepsze i konkretniejsze rozwiązanie możemy je przedyskutować i wprowadzić.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pemkad 
Blogger.Klub

Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-02-08, 18:40   

osobisacie uwazam ze sprawdzilby sie tutaj dobry zespol moderatorski. Forum nie tworzymy po to zeby na nim zarabiac (to ewentualnie moze byc czynnikiem dodatkowym) ale ze wzgledu na pasję jaka mamy. Mialam pasję, otworzylam forum jak trzeba bylo dodac mody ktore przerastaly moje umiejetnosci robilo sie ściepę forumową - bo kazda z nas tam chciala zeby "nasze" forum bylo lepsze. Bylo 3 adminow plus 6 modów. Siedzialam na forum dniami i nocami, odbieralam telefony i smsy z panika "nie dziala" nigdy nie pomyslalam o zaplacie bo.. to bylo to co lubilam. zarabialam na pracy w realu ;)
To forum jest strasznie rozbudowane, czesc tematow wrecz az kuje w oczy - po co?, to nie to forum. Wg mnie oczywiscie. Jestem za tym aby brac przyklad z innych, szczegolnie jesli stworzyli cos co dziala bardzo dobrze.
jesli to ma byc forum o blogach dla blogerow, centrum pomocy to niech bedzie takie a nie kompletnym grochem z kapustą. mam na mysli kilka rozwiazan oczywiscie ale nie wiem czy jako nowemu uzytkownikowi wolno mi sie tak tu rzadzic :)
______________________________________________________
CurlyWorld - czyli afro ujarzmione
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-08, 20:12   

pemkad napisał/a:

Forum nie tworzymy po to zeby na nim zarabiac (to ewentualnie moze byc czynnikiem dodatkowym)
To Twoje wyobrażenie o tym po co się zakłada jakąś stronę. Każdy ma inne. Ja założyłem forum 7 lat temu żeby gromadzić w jednym miejscu osoby chętne do dyskusji na różne tematy. Powstały także dział pomocy, bo wiele pytań powtarzało się w kółko i nie chciało mi się tego samego odpisywać w mailach czy prywatnych wiadomościach.
Wychodziło nam to całkiem dobrze, pisaliśmy setki postów miesięcznie. Mieliśmy wielu stałych użytkowników. Dobrze się bawiliśmy. Potem Ci ludzie odeszli i zostałem prawie sam. Nastała era rejestracji w sprawie naprawy bloga a pozostałe działy forum umarły, bo nikogo nie interesowały. Zmieniłem zasady, zablokowałem część treści i ruszyło na nowo.
Ja pomijam kwestie pieniędzy dla mnie, ale za domenę, hosting, obsługę itp. trzeba płacić. Całe szczęście, że kolega udostępnia mi miejsca, bo pewnie stając rok temu przed wyborem płacenia za coś co nie powodowało uśmiechu na mej twarzy a zamknięciem wybrałbym to drugie.

pemkad napisał/a:

ale ze wzgledu na pasję jaka mamy.
tyle, że po kilku latach niektóre pasje stają się naszymi zawodami i wiążemy z nimi przyszłość.

pemkad napisał/a:

zarabialam na pracy w realu ;)
Robieniem blogów i stron pasjonuję się od 10 lat i teraz chcę także zarabiać na tym.

pemkad napisał/a:

Siedzialam na forum dniami i nocami, odbieralam telefony i smsy z panika nie dziala nigdy nie pomyslalam o zaplacie bo.. to bylo to co lubilam.
90% rejestrujących się było tylko biorcami, nie dawali nic od siebie. Nawet dzisiaj rejestrują się ludzie i marudzą, że ich nie interesuje nic poza rozwiązaniem problemu. W momencie kiedy nie masz wsparcia od innych to tracisz motywację.
Postanowiłem zatem, że swoją pomoc będę traktował jak porady fachowca (szklarza, informatyka, mechanika itd.). Za darmo tym, którzy udzielają się na forum a pozostałym komercyjnie.

pemkad napisał/a:

Bylo 3 adminow plus 6 modów.
Tutaj jest jeden amin i zero modów, bo starzy odeszli. Moderatorem mogę mianować osobę, którą znam od dłuższego czasu (lub osobiście), widzę, że jest pomocna, rozwija jakiś upatrzony przez siebie dział i zagląda często.

pemkad napisał/a:

To forum jest strasznie rozbudowane, czesc tematow wrecz az kuje w oczy - po co?, to nie to forum.
Tworzyliśmy nowe działy kiedy liczba wątków o podobnej tematyce była już dość spora. Wątki tworzyli użytkownicy, są różnej jakości. Luźne i poważne. Teraz trochę sprzątam. Kasuję nieużywane, zamykam stare. Nie zamierzam jednak zostawiać tylko działu blogowego, bo chciałbym dyskutować na różne tematy.
Ktoś miał się zająć działem muzycznym, zarejestrowało się sporo osób z blogami o muzyce i co? i nic.
Niektórzy zamiast zakładać ciekawe tematy na forum wolą pisać na swoim blogu a tutaj wpadać tylko jak im coś nie działa :-) Na szczęście są tez ludzie, którzy chętnie się udzielają, szkoda tylko, że z własnej inicjatywy nie tworzą nowych tematów. To samo tyczy się nowych użytkowników. Zamiast marudzić, że muszą nabijać głupie posty (pisać o slipach, imionach, kolorach oczu) mogliby utworzyć nowy, ciekawy wątek i rozpocząć dyskusję.

pemkad napisał/a:

jesli to ma byc forum o blogach dla blogerow, centrum pomocy to niech bedzie takie a nie kompletnym grochem z kapustą.
forum dla blogerów, ale to nie znaczy, ze mamy tutaj dyskutować tylko i wyłącznie o blogach. Kilka dyskusji z pozostałych działów było inspiracją do wpisów na blogach :) Możemy zobaczyć czy coś poza tym ,że piszemy blogi nas jeszcze łączy. Bez działów ogólnych to będzie suche Q&A, czyli coś czego nie chcę.

pemkad napisał/a:

mam na mysli kilka rozwiazan oczywiscie ale nie wiem czy jako nowemu uzytkownikowi wolno mi sie tak tu rzadzic :)
Jestem otwarty na propozycje, takie przemyślane, na podstawie których da się wprowadzić rozwiązania zadowalające większość.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
skanking 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 49

Wysłany: 2013-02-14, 16:10   

Arek, trafiłam tu - jak pewnie większość obecnie - szukając jakiegoś rozwiązania dla swego blogu.
Pomoc otrzymałam i to nie raz. Rozumiałam i akceptowałam zasady, ze najpierw trzeba coś popisać, dać od siebie.

Dziś zaskoczyłeś mnie wyrzutem, że nie pisałam w "normalnych" tematach od pięciu miesięcy.
Dla mnie normalnym było odzywanie się w cudzych tematach, a nie w sprawie swoich problemów. Zniechęciło mnie to - bo czego tu się oczekuje - że będę sztucznie nabijać posty w tematach, które mnie nie interesują?

Dopiero w tym temacie przeczytałam o co Ci tak naprawdę chodzi. I wiesz co?
Myślę, że nie tylko ja źle odbieram to forum, Twą ideę. Na forach zwykle na samej górze jest to co najważniejsze, a dalej zapełniacze czasu. A Ty właśnie pomoce blogowe dałeś na samą górę - to sprawia, że wydają się one najważniejsze - wydają się głównymi działami tego forum, a nie to co - jak się okazuje - jest najważniejsze dla Ciebie.

Pozamieniaj kolejność. Wciśnij je gdzies na koniec, ukryj nieco, wsadź pod w jeden dział, niech się otwierają po kliknięciu, by trzeba było się przekopać, by jak w hipermarkecie - chcąc kupić chleb, trzeba było obejrzeć po drodze wszystko inne :) Jak komuś zależy, a większości zależy - to obejrzy. A może i sięgnie na inne półki, bo będą miały szansę przykuć spojrzenie.

A tak, to mamy ten chleb przy kasie i po co zaglądać głębiej? :)


Z pozdrowieniem.
 
  podziel si� tym postem na:
Qneza 
Blogger.Klub

Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 10

Wysłany: 2013-02-14, 16:25   

Popieram. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-14, 17:55   

skanking napisał/a:

Dziś zaskoczyłeś mnie wyrzutem, że nie pisałam w normalnych tematach od pięciu miesięcy.
w sumie to było małe niedopatrzenie, bo pisałaś też inne posty, ale w dziale pomocy (a że była 3 w nocy to nie zauważyłem), więc przepraszam. Mamy tutaj jednak osoby, które zaglądają raz na pół roku i jedyne co piszą to nowe pytanie.

Cytat

że będę sztucznie nabijać posty w tematach, które mnie nie interesują?
a kto każe odzywać się w tematach, które Cię nie interesują? sam tego nie robię przecież. Może warto zmienić podejście i założyć kilka własnych wątków? W ten sposób jesteś aktywnym użytkownikiem, dbasz o rozwój i masz gdzie pisać kolejne posty. Dlaczego każdy narzeka na głupie tematy, ale nie założy mądrych?

skanking napisał/a:

Myślę, że nie tylko ja źle odbieram to forum, Twą ideę. Na forach zwykle na samej górze jest to co najważniejsze, a dalej zapełniacze czasu. A Ty właśnie pomoce blogowe dałeś na samą górę - to sprawia, że wydają się one najważniejsze - wydają się głównymi działami tego forum, a nie to co - jak się okazuje - jest najważniejsze dla Ciebie.
To jest forum blogowe, najważniejsze dla mnie są rozmowy o blogach a nie tylko ciągłe rozwiązywanie problemów z HTML. Dział jest na górze, bo wszystkie są tematycznie pogrupowane. Bez sensu rozdzielać forum danej platformy z działem jej pomocy.

Jestem świadomy po co przychodzi tutaj większość, dlatego to co najważniejsze dla nowego użytkownika nie jest dostępne tuż po rejestracji. To właśnie tak jak z tym chlebem, najpierw muszą przejść po działach żeby dostać się do pieczywa. Nie jest to idealne rozwiązanie i tego też jestem świadomy.
Niestety nikt tutaj nie proponuje porządnego, które pozwoli na to by sytuacja się zmieniła. Z aktywnością też jest ostatnio różnie, tematów około blogowych przestaje przybywać. Dzieje się trochę w blogosferze a jakoś mało kto decyduje się by o tym napisać. Jak ja dodaję tematy to zostają prawie bez odzewu.

I teraz pytanie:
Jeżeli blogerów nie interesuje dyskutowanie tutaj z innymi blogerami na temat blogów a mnie mało interesuje kolejny problem z przesuniętym nagłówkiem, gadżetem, niedziałającym szablonem, którego używa z 10 osób - to jaka jest przyszłość tego miejsca i sens jego istnienia?

Mam kilka pomysłów na zmiany, ale one wymagają większego zaangażowania ze strony stałych bywalców a także tych, którzy się tu rejestrują najpierw po poradę.

Planowałem poczekalnię z tematami pomocy, podobny pomysł miała też jedna osoba, z którą mailowałem. Wiem jednak z czym to się wiąże -> z masą jednakowych tematów. Pamiętam jak było wcześniej i widzę jak to wygląda na grupach Google. Ludzie potrafią założyć trzy jednakowe wątki o tym samym. Żadne z nich nie przejrzało nowych postów sprawdzając czy ktoś już miał taki problem wcześniej.
Nie chcę syfu, chcę dbać o jakoś działów pomocy i mam dylemat.

Jak limity były mniejsze w dziale "o blogach" to wiele osób zakładało konto tylko po to by zostawić linka do swojego bloga i nigdy nie wrócić. Rejestrują się tu także awatary reklamowe. Piszą kilka postów a w stopkach reklamują różne strony. Takiego syfu też nie chcę. Według mnie tematy typu "o czym jest twój blog" powinny być dostępne tylko dla aktywnych.

Jestem skłonny zmniejszyć limity, ale ich anulowanie musi się jednak wiązać z jakimś innym wymogiem. Jeżeli pomoc ma być nadal na najwyższym poziomie - a to wymaga poświęcania dużej ilości czasu - to użytkownik powinien w jakiś sposób odpracować / zasłużyć sobie - inaczej nie będzie szanował.

Gdyby znawców bloggera i innych platform było tu dużo więcej to pewnie lepiej dałoby się o wszystko i limity były by zbędne. Ci ludzie jednak nie przybyli tutaj przez ostatnie lata, niektórzy woleli założyć bloga, wrzucić reklamy, pisać kiedy mają na to ochotę niż udzielać się na forum, szczególnie, że rzadko kiedy coś się z tego ma.

Chcę ruszyć z ocenianiem blogów. Trzeba się jednak zebrać ustalić konkrety i działać. Sam tego nie ogarnę.

To nie jedyne działy do stworzenia, ale potrzeba wsparcia, bez niego nie mam motywacji do działania.

Problemy do rozwiązania przy okazji ewentualnej zmiany zasad:
- ludzie rejestrujący się tu tylko po jednorazową pomoc
- ludzie zakładający konta tylko by zareklamować bloga lub stronę internetową
- zarejestrowani, którzy nabili kiedyś 25 postów a teraz zaglądają co X miesięcy tylko po to by dodać nowy wątek z problemem
- nagradzanie aktywności stałych bywalców
- zachęcanie ludzi do zakładania nowych wątków
- forma "odpracowania" pomocy przy blogu, szczególnie w przypadku bardzo skomplikowanych problemów wymagających poświęcenia dużej ilości czasu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
skanking 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 49

Wysłany: 2013-02-14, 19:09   

A może jednak to rozdzielenie ma sens? Lekkie przeredagowanie działu o blogosferze... - Sam tytuł "Ogólnie o blogach" nie zachęca do wchodzenia, bo brzmi jak zbiór regułek, bardziej zachęcająco może by brzmiało Rozmowy o blogach, Dyskusje o blogosferze, coś takiego...
Wyciągnęłabym też w tym dziale niektóre tematy jako osobne (pod)fora, np. Jaką platformę blogową wybrać i rozbicie: blog, blogspot, wordpress, my-opera, cba i inne - tak jak masz w pomocy - tak, by wizualnie spuchło ;)
A może też jakieś podforum "prawne" - w końcu blogera obowiązuje prawo prasowe i można by zamieścić zbiorek informacji o możliwościach z tym związanych, a takze perypetiach z jakimi się blogerzy już spotkali :)

Wiesz - jeśli to jest ten dział na którym najbardziej Ci zależy na tym forum - by go troszkę w tym własnie kierunku rozbudować, by nie rzucała się tak w oczy ta część pomocowa (dalej uważam, że warto ją wywalić na sam dół - niezależnie od "rozbicia porządku"). Niech to co ważne "wali po oczach" :D

Nie traktuj tego jako jakieś krytyki - potraktuj jako spojrzenie z boku.
A skoro odczuwasz zniechęcenie - nic nie szkodzi spróbować, prawda? :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz