Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:21
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [Gmail] czat głosowy i video

To wprawdzie nie jest świeża funkcja i bardziej zaawansowani już ją znają, ale wydaje mi się, że na naszym forum jeszcze nic na ten temat nie wspominaliśmy. Wiele osób korzysta ze Skype a można mieć videoczata w swojej poczcie ;)

wystarczy wejść na stronę:

=> http://mail.google.com/videochat?hl=pl

i doinstalować pewien składnik do Gmaila. W ten sposób uzyskujemy mozliwość rozmowy video i głosowej z naszymi kontaktami :)



próbowaliście już tego ? spróbujcie i dajcie znać jakie są wasze wrażenia i jak porównujecie tą funkcję ze skypem czy innym programem, którego używacie do rozmów ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Denatis 

Wiek: 32
Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 28

Wysłany: 2009-01-18, 21:15   

Wygodna funkcja. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-01-18, 22:14   

ja z tego korzystam codziennie. przestawiłam się w ten sposób ze skype'a, który mnie ostatnio bardzo denerwował. google cichaczem (moim zdaniem) wprowadziło tę usługę, którą wykorzystałam od razu. muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. przede wszystkim (porównam tu ze Skypem, bo tylko ten program używałam na tyle długo, aby wyciągnąć jakieś wnioski) rozmowy są porównywalne z tymi przez telefon. żadnych zacięć, echa, dziwnych dźwięków. wideo także jest na wysokim poziomie. nie ma problemu z jego uruchomieniem, nie cofa obrazu, nie zatrzymuje się nagle. i jakoś jest w porządku.
ja generalnie jestem na tak.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-01-18, 22:23   

a ja i tak tego mieć nie będę... na gmaila nie chce mi się przenosić... login kryczus już zajęty... Gnidy!!!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-01-18, 22:42   

a z tego co wyczytałem w sieci jakość rozmów video ma być zależna od jakość połączenia, więc jeżeli obie strony będą miały szybkie łącza można się spodziewać rozmów jakości HD ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-01-19, 00:02   

Zauważyłam, że większość tego, co tworzy Google jest dość dobre, więc pewnie i to jest niezłe, choć sama tego nie używałam... I nie dlatego, że nie wiedziałam o istnieniu tego, ale nie korzystam z tego typu funkcji, ale zobaczę jak to wygląda, bo w sumie trochę mnie zaintrygowało :D .
 
  podziel si� tym postem na:
Tobiasz 

Imię: Tobiasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Wrz 2006
Posty: 955

Wysłany: 2009-01-22, 22:31   

Wolę używać do rozmów głosowych Skype'a, a do wideo Eyeball chat. Zgodnie z przeznaczeniem tych komunikatorów.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-01-23, 00:16   

Skype wcale nie jest taki fajny. Jeżeli prowadzisz rozmowę z więcej niż jedną osobą - odpada wideokonferencja a jakość rozmów głosowych wcale nie powala. ooVoo oferuje możliwość rozmowy na kamerkach 3 osób jednocześnie w dobrej jakości oraz 6ciu osób w wersji na abonament - przetestowane na 6ciu osobach i skype przy tym wysiada ;)

Poza tym jeżeli mam mieć możliwość rozmowy głosowej i wideo instalując jedynie plugin do mojej poczty to jest to wyjście o wiele bardziej ekonomiczne niż instalowanie osobnych aplikacji i tworzenie na nich dodatkowych kont - kolejne hasła, podawanie maila, zaśmiecanie i obciążanie komputera itp.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Tobiasz 

Imię: Tobiasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Wrz 2006
Posty: 955

Wysłany: 2009-01-23, 15:59   

Htsz napisał/a:

odpada wideokonferencja a jakość rozmów głosowych wcale nie powala. ooVoo oferuje możliwość rozmowy na kamerkach 3 osób jednocześnie w dobrej jakości
Od kamerek służy Eyeball Chat, który jest całkowicie darmowy.

www.eyeballchat.com

[ Dodano: 23-01-2009, 16:02 ]

Htsz napisał/a:

Poza tym jeżeli mam mieć możliwość rozmowy głosowej i wideo instalując jedynie plugin do mojej poczty to jest to wyjście o wiele bardziej ekonomiczne niż instalowanie osobnych aplikacji i tworzenie na nich dodatkowych kont - kolejne hasła, podawanie maila, zaśmiecanie i obciążanie komputera itp.
Z o wiele gorszą jakością.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-01-23, 18:21   

Tobiasz napisał/a:

Z o wiele gorszą jakością.
rozumiem, że tym razem testowałeś skoro się tak wypowiadasz ? bo ja np. testowałem rozmowy głosowe na Skypie nawet w 14 osób, jakość nie jest powalająca. W kilka osób często też nie, najlepiej wychodzi przy szybkich łączach, ale nie każdy takie ma. Do komunikacji bez obciążeń komputera lepiej nadaje się TeamSpeak, który ma małe opóźnienie, ale przynajmniej się nie tnie ;) - gracze używają go podczas grania w różne gry i sprawuje się świetnie :)

Cytat

Od kamerek służy Eyeball Chat, który jest całkowicie darmowy.

www.eyeballchat.com
oovoo też jest darmowe, pewnie nawet nie sprawdziłeś co to jest. Tak czy inaczej obie aplikacje to zakładanie dodatkowych kont.

Wracając do rozmowy odnośnie tematu, Nie twierdzę, że produkt Google jest najlepszy i niezastąpiony, każdy ma inne preferencje a propozycja GmailVideoChat to jak wspomniałem wyjście najbardziej opłacalne, bo po założeniu JEDNEGO konta, zainstalowaniu JEDNEJ aplikacji, masz mozliwość wykonywania pięciu czynności: mail, dysk wirtualny, czat pisany, czat głosowy, czat wideo.
instalując ten lekki pliczek masz dostęp do swojej listy u każdego, kto ma kamerkę i łącze internetowe i nie śmiecisz nikomu dysku dodatkowymi programami ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Tobiasz 

Imię: Tobiasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Wrz 2006
Posty: 955

Wysłany: 2009-01-23, 18:34   

Htsz napisał/a:

bo ja np. testowałem rozmowy głosowe na Skypie nawet w 14 osób, jakość nie jest powalająca.
Bo go trzeba odpowiednio skonfigurować, posiadać szybkie łącze (minimum 1 Mb/s), dobrą karte dźwiękową i mikrofon.

[ Dodano: 23-01-2009, 18:35 ]

Cytat

GmailVideoChat to jak wspomniałem wyjście najbardziej opłacalne, bo po założeniu JEDNEGO konta, zainstalowaniu JEDNEJ aplikacji, masz mozliwość wykonywania pięciu czynności: mail, dysk wirtualny, czat pisany, czat głosowy, czat wideo.
A myślałem, że to jakość jest ważniejsza od ilości.

[ Dodano: 23-01-2009, 18:36 ]

Htsz napisał/a:

oovoo też jest darmowe, pewnie nawet nie sprawdziłeś co to jest. Tak czy inaczej obie aplikacje to zakładanie dodatkowych kont.
Ale wspominałeś, że za dodatkowe usługi trzeba wykupywać abonament, a Eyeball jest całkowicie darmowy bez żadnych abonamentów za dodatkowe usługi.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-01-23, 19:26   

Tobiasz napisał/a:

Bo go trzeba odpowiednio skonfigurować, posiadać szybkie łącze (minimum 1 Mb/s), dobrą karte dźwiękową i mikrofon.
mam go nie od wczoraj i wiem jak go obsługiwać, łącze mam 6 megowe, dlatego jestem wstanie obsłużyć konferencje powyżej 10 osób bezproblemowo ;) a co do karty dźwiękowej, to mało kto ma osobną, dobrej jakości kartę (taka za więcej niż 50 złoty) ;)

Tobiasz napisał/a:

A myślałem, że to jakość jest ważniejsza od ilości.
i tu wychodzi to co zawsze ;) czytasz pobieżnie i mędrkujesz. Otóż napisałem, iż jest to bardziej opłacalne z uwagi na ilość możliwości po założeniu JEDNEGO konta i pobraniu JEDNEJ aplikacji a jakość na pewno nie jest dużo gorsza ;)

Tobiasz napisał/a:

a Eyeball jest całkowicie darmowy bez żadnych abonamentów za dodatkowe usługi.
i na telefony stacjonarne też tam dzwonisz za darmo ;) ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz