Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:03
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

  Wysłany:    Kobietą być?

Temat może na to wskazywać, ale nie jest to pytanie chętnego na zmianę płci ;)

Kobietą być? na co dzień czy tylko od Święta?

Z uwagi na zbliżający się niebawem dzień kobiet (dla zapominalskich przypominam - 8 marca) chciałem rozpocząć dyskusję o kobietach :D

ogólnie:
Cieszycie się, że urodziłyście się kobietami :P ? Czy czujecie się prawdziwymi (rasowymi) kobietami? co sprawia, że tak? co przeszkadza i chętnie byście wyeliminowały z kobiecego życiorysu? ;)

kariera:
Czy według was bycie kobietą sprzyja sukcesom w pracy, lepszemu życiu? a może przeszkadza? Mówi się, że kobiety coraz częściej awansują na wysokie stanowiska, wiele kierunków na studiach zdominowanych jest także przez kobiety. Myślicie, że to już jest wasz czas, czy jednak jeszcze za wcześnie i obecnie kobiety przecierają dopiero wiele szlaków?

związki:
Czy wasi partnerzy swoim zachowaniem pokazują wam, że im zależy i jesteście dla nich kimś wyjątkowym? są zazdrośni? Robią to tylko od święta czy częściej? Jak myślicie, doceniają w was tylko fizyczne walory kobiecości czy także charakterek?

flirt:
Staracie się flirtować z facetami jeżeli macie do tego okazję czy może uważacie, że to tylko oni powinni się zajmować podrywaniem?

szufladkowanie:
Do jakiej grupy kobiet byście się zaliczyły? jesteście typowymi mamuśkami, może potulne jak baranki, czy raczej stanowcze? Zaradne czy raczej leniwe lub dwiema lewymi rękoma ;>?

stereotypy:
jak bardzo zgadzacie się z tym co śpiewa Alicja Majewska w piosence "Być kobietą" ?


zdrowie:
a Jak z pielęgnacją swojego ciałka ;P? dbacie o to by sprostać kanonom dzisiejszego pojęcia o pięknej kobiecie, czy uważacie, że jest okej i dobrze się ze sobą czujecie?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-03-05, 17:12   

Cytat

Cieszycie się, że urodziłyście się kobietami?

Y... chyba tak :P

Cytat

Czy czujecie się prawdziwymi (rasowymi) kobietami?

Nie :P

Cytat

co przeszkadza i chętnie byście wyeliminowały z kobiecego życiorysu?

Okres :D

Cytat

Czy według was bycie kobietą sprzyja sukcesom w pracy, lepszemu życiu? (...)Myślicie, że to już jest wasz czas, czy jednak jeszcze za wcześnie i obecnie kobiety przecierają dopiero wiele szlaków?

Tak :D Żadna tajemnica, że z ładną buzią wszystko ci się uda :P Ale własnie myślę, że czas na zdominowanie świata przez kobiety jeszcze nie nadszedł i jeszcze trochę czasu do tego minie.

Punkty Związki i Flirt opuszczę, bo nie mam doświadczenia ;)

Cytat

Do jakiej grupy kobiet byście się zaliczyły?

Kiedyś zostałam nazwana femme fatale :zdziwko: I nie wiem na jakiej podstawie, bo kolega w ogóle mnie nie znał, ale niech se uważa, co chce :P

Cytat

jesteście typowymi mamuśkami, może potulne jak baranki, czy raczej stanowcze? Zaradne czy raczej leniwe lub dwiema lewymi rękoma ;>?

Raczej rozpieszczony bachor :P Czyli trochę potulna, trochę stanowcza, zaje~ leniwa i dwie lewe ręce w kuchni :D

Piosnki słuchać mi się nie chcę, bo nie lubię ;)

Cytat

dbacie o to by sprostać kanonom dzisiejszego pojęcia o pięknej kobiecie, czy uważacie, że jest okej i dobrze się ze sobą czujecie?

Nie dbam o to, bo to nudy. Ale jednocześnie nie zbyt dobrze czuję się, taka jaka jestem, ale pracuję nad tym i żadne głupie gazetki się wtrącać nie będą :D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-03-05, 17:20   

dzięki za odpowiedź, może to sprawi, ze inne panie zechcą się udzielić, bo wiele zaglądało do tematu, ale nie napisały nic ;)

spodziewałem się odpowiedzi o okresie, wiadomo, że to nić fajnego. A coś innego? czy to jedyny minus kobiecości :D ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-03-05, 18:49   

Nooo, np. w moim przypadku minus kobiecości to to, że czekam, aż facet zrobi pierwszy krok ;) I proszę nie naskakiwać na mnie, że jestem ociemniała i zaboboniasta - tak zostałam wychowana. Zresztą nawet gdyby było inaczej, to nie mam za grosz odwagi, więc z podrywu nici.

Zostawmy ten tekst bez odpowiedzi :P

Chyba nic na siłę nie wymyślę, mam dziś dobry nastrój i nie użalam się nad sobą ;)

Choć wymyśliłam :D Minus kobiecości to obsesja na punkcie własnego ciała - paznokcie, biuścik, buciczki, torebusia, bluzeczka, ODCHUDZANECZKO... (Boże jedyny, czyś ty się nie pomylił stwarzając mnie kobietą? :D )
 
  podziel si� tym postem na:
Promyczek 

Imię: Ola
Wiek: 35
Dołączyła: 05 Mar 2010
Posty: 7

Wysłany: 2010-03-05, 21:24   Re: Kobietą być?

Htsz napisał/a:

Cieszycie się, że urodziłyście się kobietami :P ?


Zdecydowanie. Jedyna płeć, która potrafi myśleć logicznie. :]

Cytat

Czy czujecie się prawdziwymi (rasowymi) kobietami?


Tak.

Cytat

co przeszkadza i chętnie byście wyeliminowały z kobiecego życiorysu? ;)


Huśtawki nastrojów, fochy i płakanie na widok biedronki. ^^ Mogę się starać tak jak to tylko możliwe, a i tak będę dokładnie taką kobietą jaką opisują demotywatory. ^^

Cytat

Czy według was bycie kobietą sprzyja sukcesom w pracy, lepszemu życiu? a może przeszkadza? Mówi się, że kobiety coraz częściej awansują na wysokie stanowiska, wiele kierunków na studiach zdominowanych jest także przez kobiety. Myślicie, że to już jest wasz czas, czy jednak jeszcze za wcześnie i obecnie kobiety przecierają dopiero wiele szlaków?


Na moim kierunku dziewczyn było 20 na 280 osób. Teraz trochę mniej. I nie ma najmniejszych szans, żebym się nie wyróżniała. To irytuje. I zawsze muszę pierwsza wchodzić do sali, bo wszyscy muszą mnie przepuścić. :] Nie cierpię być traktowana inaczej. Wszystko co osiągnęłam, osiągnęłam ciężką pracą. I tak ma być. A niektórzy mają tendencję do traktowania mnie jak maskotki drużyny.

Cytat

Do jakiej grupy kobiet byście się zaliczyły? jesteście typowymi mamuśkami, może potulne jak baranki, czy raczej stanowcze? Zaradne czy raczej leniwe lub dwiema lewymi rękoma ;>?


Zaradna, chociaż i cholernie roztrzepana. :D I nie potrafię gotować.

Cytat

a Jak z pielęgnacją swojego ciałka ;P? dbacie o to by sprostać kanonom dzisiejszego pojęcia o pięknej kobiecie, czy uważacie, że jest okej i dobrze się ze sobą czujecie?


Nie będę nosić koszuli w kratę. :] Lubię ładnie (według mnie) wyglądać, to poprawia humor.

Cytat

Nooo, np. w moim przypadku minus kobiecości to to, że czekam, aż facet zrobi pierwszy krok I proszę nie naskakiwać na mnie, że jestem ociemniała i zaboboniasta - tak zostałam wychowana. Zresztą nawet gdyby było inaczej, to nie mam za grosz odwagi, więc z podrywu nici.


Też tak mam. Oweż zabobony chyba wciąż z reguły funkcjonują. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-03-05, 21:47   

Promyczek napisał/a:

Jedyna płeć, która potrafi myśleć logicznie. :]
jak dla mnie to jest całkowicie odwrotnie, ale boję się rozpętać wojnę płci :D
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-03-05, 21:50   

Łe tam, nigdy nie poznałam nikogo, kto myślałaby logicznie, płeć nie ma nic do rzeczy :D
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-03-06, 14:23   

Htsz napisał/a:

Cieszycie się, że urodziłyście się kobietami :P ?

A jak! :D

Htsz napisał/a:

Czy czujecie się prawdziwymi (rasowymi) kobietami? co sprawia, że tak?

A dlaczego miałabym się nie czuć rasową kobietą? Patrzę w lustro i widzę duży biust, okrągłe biodra i wcięcie w talii. Widziałeś kiedyś w ten sposób wyglądającego faceta? :D

Htsz napisał/a:

co przeszkadza i chętnie byście wyeliminowały z kobiecego życiorysu? ;)

Z kobiecego życiorysu najchętniej wyeliminowałabym chęć pogoni za ideałem. Sama może do tego nie dążę, ale denerwuje mnie gdy te wszystkie laski się głodzą, żeby być chude, szczupłe, idealne. Już nawet nie chodzi o diety, ale o tą wieczną wojnę między kobietami pt. "która wygląda lepiej". Niefajne to jest...
No i jeszcze kobieta ma ciężkie życie - miesiączki, ciąża, zajmowanie się dziećmi, domem, podczas gdy jej mężczyzna robi karierę zawodową. Mówią, że w dzisiejszych czasach to jest stereotyp, ale prawda jest taka, że i tak większość kobiet ma w swoim życiu taki etap, gdy stoi w brudnych pieluchach, i w zlewie, że tak się wyrażę metaforycznie...

Htsz napisał/a:

Czy według was bycie kobietą sprzyja sukcesom w pracy, lepszemu życiu? a może przeszkadza? Mówi się, że kobiety coraz częściej awansują na wysokie stanowiska, wiele kierunków na studiach zdominowanych jest także przez kobiety. Myślicie, że to już jest wasz czas, czy jednak jeszcze za wcześnie i obecnie kobiety przecierają dopiero wiele szlaków?

To wszystko zależy od typu wykonywanej pracy. Do dzisiaj na przykład istnieje przeświadczenie, że kobieta - informatyk jest jak świnka morska - ani świnka, ani morska. Niektórzy uważają, że są zawody, których kobieta wykonywać nie może właśnie ze względu na to, że jest kobietą. Ja się z tym muszę zgodzić, bo przecież wszystkie wiemy, że istnieją zawody, w których najlepsza jest tylko i wyłącznie kobieta, a nie facet ;) .

Htsz napisał/a:

Czy wasi partnerzy swoim zachowaniem pokazują wam, że im zależy i jesteście dla nich kimś wyjątkowym?

Znasz Michała i wiesz, że traktuje mnie dość specyficznie. Mimo wszystko wiem, że mu zależy i traktuje mnie jak kobietę i jako kogoś wyjątkowego, bo gdyby nie to, to przecież nie bylibyśmy ze sobą już nieco ponad dwa lata, prawda? ;)

Htsz napisał/a:

są zazdrośni? Robią to tylko od święta czy częściej? Jak myślicie, doceniają w was tylko fizyczne walory kobiecości czy także charakterek?

Od dłuższego czasu byłam przekonana, że zazdrość dla mojego partnera nie istnieje, ale ostatnimi czasy zmieniłam zdanie, gdy usłyszałam, że M. jest chory gdy słyszy imię mojego byłego, muahahaha :D . No bywa, pochlebia mi to, nie ukrywam.
Mój mężczyzna ceni sobie we mnie moje walory fizyczne, to oczywiste, podoba mu się we mnie to i owo (Ty Arek pewnie się domyślasz co :D ), ale sam powtarza, że uroda przemija, dlatego sądzę, że docenia również to, jaka jestem, choć często się na mnie wkurza o różne pierdoły. Nie mniej jednak, docenia mój charakter, wiem o tym.

Htsz napisał/a:

Staracie się flirtować z facetami jeżeli macie do tego okazję czy może uważacie, że to tylko oni powinni się zajmować podrywaniem?

Flirt wychodzi sam z siebie. Jeśli jest jakiś facet, który mi się podoba to delikatnie z nim flirtuję, no bo czemu nie? Od tego jeszcze nikt nie umarł ;) . Jeśli kobieta jest na tyle odważna, żeby to rozpocząć, to ja nie widzę w tym niczego złego. Nie jest nigdzie napisane, że to facet musi zacząć :) .

Htsz napisał/a:

Do jakiej grupy kobiet byście się zaliczyły? jesteście typowymi mamuśkami, może potulne jak baranki, czy raczej stanowcze? Zaradne czy raczej leniwe lub dwiema lewymi rękoma ;>?

Ja sądzę, że w każdym z tych opisów jest cząstka mnie :D . Nie potrafię się jednoznacznie określić i "zaszufladkować". Zaletą (dla niektórych wadą :D ) kobiet jest to, że są po prostu ZMIENNE.

Htsz napisał/a:

jak bardzo zgadzacie się z tym co śpiewa Alicja Majewska w piosence Być kobietą ?

Każda kobieta jest inna :) . Jedne są zdradzieckie, inne kochające i wierne. Po prostu.

Htsz napisał/a:

a Jak z pielęgnacją swojego ciałka ;P? dbacie o to by sprostać kanonom dzisiejszego pojęcia o pięknej kobiecie, czy uważacie, że jest okej i dobrze się ze sobą czujecie?

Nie znam kobiety, która czułaby się w stu procentach dobrze w swojej skórze :P . Tu za dużo, tam za mało... Tak to już jest w życiu, że nie doceniamy tego, co mamy. Ja oczywiście czuję się dobrze z tym, co mam, ale mogłabym mieć mniejszy brzuszek, i może trochę nogi... :D Haha. No tak to już jest. Ale dbamy o siebie, dbamy ile sił :) .
 
  podziel si� tym postem na:
Laleczka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 245

Wysłany: 2010-03-06, 20:06   

Htsz napisał/a:

Cieszycie się, że urodziłyście się kobietami :P ?

Oczywiście, nie wyobrażam sobie innego stanu rzeczy. Jakie to byłoby dziwne, gdyby mi coś między nogami latało.;DDDD'

Htsz napisał/a:

Czy czujecie się prawdziwymi (rasowymi) kobietami? co sprawia, że tak?

Hm. Bycie kobietą przez duże K to nie tylko wygląd, ale także zespół cech. Taka kobieta powinna być świadoma swojej kobiecości, eksponować swoje walory i być damą przede wszystkim.;-) (tak wiem, że moje myślenie trąca o dziewiętnasty wiek, ale strasznie odrzucają mnie tzw. babochłopy i nie tylko o wygląd mi chodzi) Czy czuję się taką kobietą? Myślę, że jestem na dobrej drodze.;p

Kariera:
Nie ma się co okłamywać, że wygląd się nie liczy. Wiadomą rzeczą jest, że pracodawca mając do wyboru dwie kobiety, które mają identyczne wykształcenie wybierze tą, która bardziej wizualnie przypadnie mu do gustu. Ponadto pracodawcy są nieufni w stosunku do młodych kobiet, gdyż taka może wyjść za mąż, urodzić dziecko, wychować je, itakdalej. z drugiej jednak strony bardzo dużo firm przystępuje do kampanii takich jak "mama w pracy". I bardzo wierzę, że gdy będę starała się o pracę, to pod uwagę będą brane moje umiejętności oraz to, jakim człowiekiem jestem. A płeć zejdzie na drugi plan.

Związki:
Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni są wzrokowcami i nie od dziś wiadomo, że kobieca ciało jest samo w sobie piękne, także w pełni zdaję sobie sprawę, że mój facet je kocha. Jednak jest ono jedynie częścią całości, która składa się z ciała oraz charakteru/umysłu.

Ja bardzo lubię, gdy mężczyźni są szarmanccy, gdy przepuszczają w drzwiach, odsuwają krzesło i podają płaszcz. I tak też traktuje mnie Mój, z należytym szacunkiem. I jest czasem okropnym zazdrośnikiem, chociaż bardzo stara się tego nie pokazywać.;p

Flirt:
Umiem zainteresować sobą mężczyznę, ale to on powinien robić pierwszy krok. Zdecydowanie. Moda, która obecnie panuje na kobiety mega wyzwolone, które bzykają się z pierwszym lepszym, bo są świadome swoich potrzeb jest zupełnie nie dla mnie.

Szufladkowanie:
Ojej. Ciężko się zaszufladkować. Czasem lubię być taka nieporadna, wrażliwa, bezbronna, która potrzebuje silnych męskich ramion. (O tak, nawet bardzo lubię!;DD) Z drugiej strony lubię postawić na swoim, mieć swoje zdanie, z którym inni by się liczyli. Niańczę dzieci (na szczęście jeszcze nie swoje), gotuję obiady. Także jestem każdą z wymienionych po trochu.

Stereotypy:
Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże
i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże.
Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie.
(...)
Może muzą dla poetów, adresatką wielkich wzruszeń.

Całym sercem jestem za tym! :serce:
Te części o zdradach zupełnie nie o mnie. Jestem cholernie stała w uczuciach.

Zdrowie:
Oczywiście, że dbam o siebie. Nie bez powodu mam trzy szafy kosmetyków w łazience.;DDD A serio, to dbam o siebie jak tylko mogę, na ile pozwala mi czas.;-)
______________________________________________________
Ale on zmartwychwstał i wiedział o tym, czuł to całym swym odnowionym jestestwem,
a ona – ona żyła przecież tylko jego życiem.
 
  podziel si� tym postem na:
gossip_girl 

Wiek: 30
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 99

Wysłany: 2010-04-29, 09:42   

Miałam coś jeszcze dodac i napisac coś od siebie, ale po wypowiedzi koleżanki wyżej, się speszyłam. :P
______________________________________________________
Mam chyba 3 półkulę mózgu, stworzoną specjalnie do idiotyzmu..
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz