Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:50
Autor Wiadomość
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany:    Polityka

Na chwile obecna nie mam sily, tudziez ochoty, na rozpisywanie sie i jakakolwiek dyspute.
Ale jednak przyznam ze jestem proamerykanskim skurczybykiem, jestem po prostu amerykanofilem i rusofobem.
Chce byscie wylali tu swoje frustracje i zgorzknienia, w sprawie implikacji globalnych USA i tarczy antyrakietowej.
Wiem ze moje marzenia typu ''w koncu forum bedzie mialo jeden temat, gdzie bedzie pr0 poziom, nie dla debili i zwyklych uzelow, emat gdzie beda sciany postow i elaboraty, temat gdzie dyskusja bedzie zazarta i na strasznie wysokim poziomie'' sa nikle, a nawet smiem twierdzic ze nemozliwe, sam post otwierajacy przekresla ta mozliwosc, moze w przyszlosci go zedytuje, ale raczej poterzeby nie bedzie.

Chce poznac wasz swiatopoglad, chce poznac was i rozpoczac dyskusje, jakaby nie byla, niech zacznie sie dziac tu cos ciekawego, ruszcie dupy i wysilcie swoje mozdzki.

Sprobuje wycisnac cos z siebie... uwazam ze to co robila i robi USA jest sluszne i w pelni to popieram. Rowniez jestem jak najbardziej za tarcza antyrakietowo i nie kryje ze jest ona w sumie dydekowana glownie dla Rosji, nie Iranu.
Rowniez polski offset, uwazam za bardzo udany, gdyby nie nieudolnosc polskich politykow i tych baranow ktorzy nagocjowali warunki offsetu, to bylbym wprost zachwycony.
Jednak juz same f-16, polskie jastrzebie, wchodza na wielki +.

Obecnie trzy supermocarstwa: USA, Rosja i Chiny(kolejnosc zamierzona) sa glownym tematem do dyskusji, jednak Chiny juz nie sa zagrozeniem dla ameryki, moze kiedys 60% obligacji rzadu USA znajdywalo sie w Chinskich bankach, ale to juz przeszlosc.
China mgoly latwo zabic amerykansa gospodarke, sprzedajac te astronomiczne rezerwy dolarow, jednak zmniejszono kilkukrotnie kurs dolara i zaczeto wykupywac dewizy, bardzo dobry i skuteczny sposob.
Wiec Chiny juz nie sa zagrozeniem dla USA i maja pelnic dalej role z lat '80, czyli byc przeciwwaga dla Rosji. Miomo przyjacielskich stosunkow miedzy Rosja a Chinami, przy ataku na Rosje, Chiny dolaczylyby sie, skuszone naturalnymi bogactwami syberii.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
Ostatnio zmieniony przez m@tarci 2008-11-02, 10:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-11-01, 14:21   

nie jestem w temacie USA, więc inteligentnej przemowy nie przedłużę :3
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-11-01, 21:18   

ale chyba nie nalezysz do 90% spoleczenstwa i masz jakies zdnaie nt. jakiejkolwiek polityki? :>

Czyli nie ma takiego tematu.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-11-02, 00:26   

Gdybym miała wypowiedzieć się na ten iście inteligentny temat wyszedłby z tego jeden, wielki bełkot. Może dlatego, że średnio interesuje mnie polityka i gówniane mocarstwa, które niewiadomo dlaczego nazywane są mocarstwami i światową potęgą. Nie no... Wiadomo, bo mają dużo kasy i nią szastają (choć Rosja to wciąż kolos na glinianych nogach).
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-11-02, 01:08   

Zzielona napisał/a:

(choć Rosja to wciąż kolos na glinianych nogach).

Dobrze powiedziane, ale najbardziej mnie bawilo jak Putin czy tan Midlejediew czy jak tam sie to pisze, podniecal sie udanymi ''testami'' rekity RS-12M typu ICBM.
Po pierwzse to byl test, mozna czepic sie szczegolow, bo bylo tam przeprowadzonych tysiace analiz et., ale jakby nie patrzec byl to tset jednej, wystrzelonej rakiety, ktora i tak by bardzo szybko spadla, poniewaz aerykanski Aegis BMD, na chwile obecna owni wszystkich i wszystko, nikt na ziemi nie zdola pokonac tego jedna rakieta typu ICBM, poiewaz na taka wystarczy jedna mala i celna kinetic energy interceptor.

Zzielona napisał/a:

które niewiadomo dlaczego nazywane są mocarstwami i światową potęgą

Teraz pojecie supermocarsta, rozni sie od tego z lat '50, glownym identyfikatorem suoermocarstwa, sa jego sidla, ktore oplataja jakas czesc globu - zapewne duza... wraz z roznymi ukladami towarzyszacymi temu.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-11-02, 01:16   

m@tarci napisał/a:

Teraz pojecie supermocarsta, rozni sie od tego z lat '50, glownym identyfikatorem suoermocarstwa, sa jego sidla, ktore oplataja jakas czesc globu - zapewne duza... wraz z roznymi ukladami towarzyszacymi temu.

Te sidła to raczej ogromna możliwość manipulacji innymi narodami, co sprawia, że ich kultura, z czasem nawet sztuka po prostu zanikają na rzecz tego, co robią wszyscy, co jest "trendi, dżezi i w ogóle". Zresztą Amerykanie są fajni bo mają dużo kasy a są idiotami (bez obrazy dla naprawdę inteligentnych Amerykaninów), co pobudza naszą polskość... Co zrobić, żeby się nie narobić? Chiny są supermocarstwem z wiadomych przyczyn... Ogromna, wydajna siła robocza, światowa produkcja i te sprawy. To chyba jako jedyne zasługuje na ten tytuł, bo rzeczywiście pełni na świecie naprawdę ważną rolę. Być może względem niektórych ludzi (np. względem małych Chińczyków zapieprzających jak małe mróweczki) jest to niezupłenie fair, ale dopóki wszystko jest zgodne z prawem i tak naprawdę nikomu to nie przeszkadza (a przynajmniej poszczególne jednostki nie zdają sobie z tego sprawy) wpływa to jak najbardziej korzystnie. Co z tego, że zasypie nas fala produktów "made in China"? Już chyba wolę te Chiny niż hamburgery z Ameryki. No a Rosja? Rosja jest fajna bo się wszędzie wpieprza starając się być przy tym państwem oryginalnym i niezależnym. Wszyscy doskonale wiemy, że jedno zaprzecza drugiemu, no bo skoro ktoś się komuś wpieprza to raczej po to, żeby stworzyć z tego jakiś związek, a Rosja to robi chyba tylko tak dla zasady, więc... Rasija, ja tjebja pazdrawlaju, dzjewuszka.
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2008-11-02, 08:04   

m@tarci napisał/a:

Midlejediew czy jak tam sie to pisze

Medwiediew :)

Ja tylko powiem, że jestem zadowolony, iż mamy tarczę, bo to nas trochę otwiera na zachód (czyt. USA). A Rosja poprzestała na straszeniu...
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-11-02, 09:40   

Zzielona napisał/a:

No a Rosja? Rosja jest fajna bo się wszędzie wpieprza starając się być przy tym państwem oryginalnym i niezależnym. Wszyscy doskonale wiemy, że jedno zaprzecza drugiemu, no bo skoro ktoś się komuś wpieprza to raczej po to, żeby stworzyć z tego jakiś związek, a Rosja to robi chyba tylko tak dla zasady, więc... Rasija, ja tjebja pazdrawlaju, dzjewuszka.

To mnie wlasnie denerwuje, nie wiem na co sowieci oczekuja, Czechy i Polska, juz dawno sie od nich wyrwaly... naczy nie do konca, ale nie ma co gadac i spekulowac nt. agentow, bo tak czy inaczej, spleczenstwo jak i granice pasntwa, sa wspierane przez UE, NATO, i kolejnym gwarantem ma byc USA, wraz ze swoja tarcza.

Choc z durgiej strony... polskie spoleczenstwo jest jendak zjebane, jak USA chce zamonotwac elementy tarczy w naszy kraju i zapewnic nam, a nawet podwoic, nasze bezpieczenstwo, to zle, ale jak Rosja powie, ze na razie nas nia zaatakuja, to wszyscy sie ciesza. co to do cholery ma byc? mamy dziekowac i cieszyc sie za to ze nas nie zniszcza? w 21 wieku? a podobno teraz jest tak bezpiecznie i nie ma wojen, choc niektorzy twierdza ze niedlugo bedzie trzecia wojna swiatowa, z czym sie nie zgadzam, poniewaz nadal trwa druga.

Co do Chin, niby sa supermocarstwem i zamykaja ta stawke, jednak ameryka ma ich w szachu, a oni Rosje, a... Rosja ich.
Juz w latach '40 planowano, by Chiny byly przeciwwaga dla Rosji, jednak troche nie wyszlo, ale w latach '80, bardzo dobrze Chiny odegraly swa oryginalna role i nawet dalej ja odgrywaja.
Tak wiec:

matarci napisał/a:

jednak Chiny juz nie sa zagrozeniem dla ameryki, moze kiedys 60% obligacji rzadu USA znajdywalo sie w Chinskich bankach, ale to juz przeszlosc.
China mgoly latwo zabic amerykansa gospodarke, sprzedajac te astronomiczne rezerwy dolarow, jednak zmniejszono kilkukrotnie kurs dolara i zaczeto wykupywac dewizy, bardzo dobry i skuteczny sposob.

Chiny mimo tego ze wielki % wszystkich wyrobow - ktore powstaja tam i sa na calym swiecie - nie sa grozne dla Ameryki przynajmniej, poniewaz Chiny to jeden z najwiekszych materialow na swiecie do destabilizacji.
Juz wyjasniam, na pln-wschodnich Chinach mieszkaja muzulmani i walcza o autonomie - moze nie na taka skale, ale Tybet rowniez. Taiwan posiada bron atomowa, rowniez armia nie jest slaba, ale Chiny nie chca nawet slyszec o jakiejkolwiek niepodleglosci.
Gdyby USA zostawilo to i nie tykala tego, nawet formlanie, to nie wiem co by zaczelo sie tam dziac.

miglu149 napisał/a:

Ja tylko powiem, że jestem zadowolony, iż mamy tarczę, bo to nas trochę otwiera na zachód (czyt. USA). A Rosja poprzestała na straszeniu...

I dobrze, lepiej stac sie proamerykanskim krajem i miec silna i bardziej niezalezna gospodarke, niz stac w kilkukilometrowych kolejkach z karteczkami w lapie i by wszyskie polki w sklepach swiecily pustkami.

[ Dodano: 02-11-2008, 09:41 ]

Zzielona napisał/a:

Już chyba wolę te Chiny niż hamburgery z Ameryki.

Czyli wolisz zdechnac na jakis nowotwor niz troche przytyc?
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-11-02, 09:54   

m@tarci napisał/a:

Czyli wolisz zdechnac na jakis nowotwor niz troche przytyc?

Z tym nowotworem to jest jedna wielka ściema, żeby ludzie zaczęli kupować produkty z Polski, a nie z Chin ponieważ to my mamy na tym zarobić, a nie inne państwa. A w jaki sposób ludzi postraszyć? No najlepiej chorobą, najlepiej nowotworem bo tego wszyscy się boją. A pamiętasz jak była akcja, że teflon jest rakotwórczy? Po pewnym czasie, gdy wykonano szczegółowe badania okazało się, że tak wcale nie jest! A co najlepsze? Ludzie dalej myślą, że smażenie na patelni powoduje raka. Geeez... Podobnie pewnie będzie z tymi rakotwórczymi talerzami i filiżankami :P . Ciekawe kto wymyślił takie bzdury, jak go znajdę to wyśmieję w twarz.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-11-02, 10:11   

Wiem ze przesadzaja i strasznie ciesni mi sie slowo ''propaganda'' na usa, ale jednak maja racje, wiele rzeczy jest niezdorych, m.in zabawki z fiszer-prajsa, juz bylo kilka takich, ktore calkowicie wycofano z rynku swiatowego.
Ja rowniez jak i wiele innych ludzi, nie mam zamiaru kupywac Chinskich slodyczy(np.), poniewaz nawet jak przyjada nowe, prsoto i Chin, zazwyczja wadaja sie stare i nawet przeterminowane... nawet tak smakuja, wiem to z doswiadczenia.

A z hamburgerami nie ma problemow, poniewa sa one produkowane w Polsce, kazdy McDonald czy KFC, sam sobie samzy to wszystko, a nie przywozi prosto z USA, wiec skargi prosze kierowac do Polskich linii tych ''restauracji''. ...cos mi sie powalilo z tymi ''liniami'', ale niech bedzie.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-11-02, 11:05   

m@tarci napisał/a:

ale chyba nie nalezysz do 90% spoleczenstwa i masz jakies zdnaie nt. jakiejkolwiek polityki? :>

Czyli nie ma takiego tematu.


w tym wypadku należę, do wiekszości i mam politykę głęboko w dupie.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-11-02, 11:21   

m@tarci napisał/a:

A z hamburgerami nie ma problemow, poniewa sa one produkowane w Polsce, kazdy McDonald czy KFC, sam sobie samzy to wszystko, a nie przywozi prosto z USA, wiec skargi prosze kierowac do Polskich linii tych ''restauracji''. ...cos mi sie powalilo z tymi ''liniami'', ale niech bedzie.

Te hamburgery to była taka przenośnia :D . Nie mam na myśli niezdrowego żarcia czy sposobu bycia Amerykan tylko tego wszystkiego co jest amerykańskie i tym samym uważane za fajne ;) . No a jeśli już mowa o tym amerykańskim żarciu produkowanym w Polsce to rzeczywiście, tutaj pretensje powinny być kierowane do polskich producentów i marnych "kucharzy" ;) .
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz