Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
T0lkingF
[Usunięty]



Wysłany:    [2014+] Gdzie najlepiej założyć bloga?

Myślę, że dla osoby zakładającej nowego/pierwszego bloga najlepszy będzie blogger. Tzn. jest bardzo plastyczny, przejrzysty, prosty w obsłudze, a przy tym darmowy, więc jeśli ktoś chce wypróbować swój blog, lub sprawdzić, czy blogowanie mu się spodoba, to Google ma chyba najlepszą ofertę, zwłaszcza w porównaniu z darmowymi konkurentami typu blog, albo Onet blog :P

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2014-03-19, 22:48 ]
Ten wątek został wydzielony (jest też kontynuacją) z => jaki serwis najlepszy na założenie bloga
nadal nie wiesz gdzie założyć bloga? => dyskusja o platformach blogowych - wypowiedzi z 2016 i 2017 roku
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-03-19, 20:54   Re: gdzie założyć bloga?

osobiście jestem zakochana w Wordpress. Jest zwyczajnie cudowny! Ma tyle wtyczek, że aż nie wiadomo na co się zdecydować! Bajeczka :ok: :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-03-19, 22:45   

GoodByAccident napisał/a:

Ma tyle wtyczek, że aż nie wiadomo na co się zdecydować!
Najlepiej tylko na te najpotrzebniejsze. Warto sprawdzać opinie, zgłoszenia dziur i aktualizacje (w sensie czy ktoś pracuje nad jej bezpieczeństwem i rozwojem).

WordPress świetnie nadaje się na bardzo skomplikowane projekty blogowe, ułatwi pracę osobie przygotowującej szablon. Wykonuję właśnie dość spory projekt pod bloggera i wiele rzeczy trzeba było przygotować w JavaScript/jQuery a na Wordpressie dałoby się to upchnąć w php by wykonało się jeszcze po stronie serwera (przed wczytaniem strony).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-03-20, 00:36   

Uciekłem z wordpressa na bloggera. Na moje potrzeby blogger wystarczy. Na wordpressie miałem ciągłe problemy z włamaniami na stronę, choć mogła to być wina hostingu - hakerzy publikowali listę zhackowanych stron na facebooku, wszystkie strony stały na serwerze konkretnej firmy.
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Wiek: 27
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-03-20, 07:05   

Bloga najlepiej postawić na własnej domenie i hostingu z dostepem do FTP.
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-03-20, 12:51   

Cytat

Bloga najlepiej postawić na własnej domenie i hostingu z dostepem do FTP.
a przeczytałeś posta wyżej? Ratowałem jednego bloga kulinarnego (przeniesiony z bloggera na WP), na który w jakiś sposób dostały się szkodliwe pliki i podmieniały strony - tylko jeżeli został wykryty robot wyszukiwarki. W ten sposób w wynikach wyszukiwania zaczęły pojawiać się linki z przekierowaniami do sklepu (buty ugg) a potem komunikat o zagrożeniu (Google).
Drugiej pani (też się przenosiła blogspot -> wp, za namową) spadł ruch z wyszukiwarki. Obie zastanawiały się czy nie wrócić na blogspota.

m_okry napisał/a:

Uciekłem z wordpressa na bloggera. Na moje potrzeby blogger wystarczy.

Są oczywiście masy zadowolone z przenosin na WordPressa. Nie dziwię się, bo dla wielu blogger może być za mały (uciążliwy lub nieprofesjonalny), ale moim zdaniem to zawsze indywidualna sprawa. Należy sobie wypisać wszystko co nam się podoba i irytuje w dotychczasowym miejscu, czego potrzebujemy, przemyśleć za i przeciw lub skonsultować się z osobą, która doradzi nam gdzie i czy warto przenosić manatki (być może uda się problemy rozwiązać w łatwy sposób).

Po decyzji o założeniu bloga "od początku na własnym", trzeba jeszcze ogarnąć kilka ważnych rzeczy - min. dobry hosting (na podstawie opinii nieznajomych i znajomych, z dobrym wsparciem technicznym, które nie rozkłada rąk przy większych problemach i nie zwala winy tylko na klienta -> na przykład: ten), domenę (nie wszędzie utrzymywanie domeny przez lata jest tanie), porządnie przygotowany szablon (czasem trafi się darmowy, ale zazwyczaj trzeba zainwestować kilka dolców i spędzić trochę czasu na konfiguracji, bo demo wygląda pięknie, ale po wstawieniu szablonu wszędzie czegoś brakuje), wtyczki ze sprawdzonego źródła.

Przy przenoszeniu bloga dochodzi także eksport i import wszystkich treści, przekierowanie starych linków na nowe (to bardzo ważne dla osób, które mają dobre pozycje w wyszukiwarkach) oraz wybór odpowiedniego pakietu hostingowego, który przy sporym ruchu może okazać się droższy niż zakładaliśmy (lub opowiadali znajomi). Patrzmy przez pryzmat naszych potrzeb a nie trendów wśród blogerów.

Wybór darmowego blogspota daje ten luz, że jak nam się blogowanie nie uda, nie będzie sprawiało przyjemności lub z jakiegoś powodu będziemy musieli przestać, to nie stracimy na tym nic poza kilkoma złotymi wydanymi na własny adres. O bezpieczeństwo dba Google, można wprowadzić weryfikację dwuetapową. Nie brakuje już ciekawych szablonów i osób wykonujących skórki na zamówienie. Nie ma problemu z wieloma popularnymi dodatkami (rotator zdjęć i wpisów, instagram, facebook, twitter, podobne posty z miniaturami - trzeba je tylko pobierać z wiarygodnych źródeł), ekipa Bloggera wprowadza własne gadżety (np. związane z G+). Oczywiście tutaj również zdarzają się awarie, czasem uciążliwe (obecnie z obserwatorami), ale na forach produktowych są osoby, które pomogą rozwiązać problem lub zgłoszą go do pracowników.

Wykupienie domeny sugeruję każdemu, kto ma ambicję prowadzić bloga długo. Z własnym adresem platforma nie jest już taka istotna, bo jak zdecydujemy się przenieść, to wielu naszych czytelników nawet tego nie zauważy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ggusienka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Gru 2013
Posty: 33

Wysłany: 2014-03-23, 20:20   

Ogólnie jestem zadowolona z bloggera, ale kiedyś planuję przenieść się na własną domenę.
______________________________________________________
http://pozytywnespojrzenie.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-03-23, 20:27   

Ggusienka napisał/a:

Ogólnie jestem zadowolona z bloggera, ale kiedyś planuję przenieść się na własną domenę.
Na domenę, czyli zmianę nazwy na dfserw342fsdf.com, czy wykupione miejsce na serwerze w innej, prywatnej firmie? To pierwsze można wykonać także na bloggerze, w ustawieniach widnieje jako "domena niestandardowa".
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ggusienka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Gru 2013
Posty: 33

Wysłany: 2014-03-23, 20:44   

Myślałam o wykupieniu miejsca na serwerze, ale to jeszcze trochę potrwa:)
______________________________________________________
http://pozytywnespojrzenie.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-03-23, 21:08   

Ten temat będzie pomocny jeżeli swoje wypowiedzi poprzemy argumentami. Wtedy można dyskutować, oceniać i porównywać ze swoimi potrzebami. Napisz dlaczego zamierzasz przenieść bloga, czego brakuje Ci w obecnym miejscu, dlaczego to potrwa, dlaczego nie zaczęłaś od razu od własnej domeny, jaki silnik wybierzesz i czy już go znasz (sprawdzałaś jak się go obsługuje) itd.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ggusienka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Gru 2013
Posty: 33

Wysłany: 2014-03-23, 21:15   

Szczerze mówiąc potrwa dlatego, że chcę właśnie się z tym tematem dokładnie zapoznać, żeby potem nie wylądować z ręką w nocniku :P Myślałam o tym, bo wydaje mi się, że ma się wtedy większe możliwości. Jednak są to na razie tylko przypuszczenia, dlatego chciałabym to w przyszłości sprawdzić.

Nie zaczęłam od własnej domeny ze względów finansowych, jednak teraz mogłabym sobie na to pozwolić.
______________________________________________________
http://pozytywnespojrzenie.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2014-03-25, 17:58   

Ja jestem zadowolona z bloggera. Dobrze rozbudowany edytor graficzny z pewnością przyda się osobom, które dopiero zaczynają bawić się w blogowanie i np. nie znają html-a. Duża ilość gadżetów pozwala na dowolne wariacje blogowe. Z drugiej strony, dla osób obeznanych z tworzeniem stron internetowych, jest możliwość dowolnej edycji kodu szablonu i zmieniania wyglądu swojego sieciowego zakątka.
Do niewątpliwych zalet należy z pewnością to, że mamy do czynienia z darmową platformą blogową. Oprócz tego jest to platforma na tyle popularna, że możemy z łatwością znaleźć w internecie porady, jeżeli tylko coś nas niepokoi. :super:
Do wad mogę zaliczyć (to jest tylko i wyłącznie moje zdanie) dość skomplikowany kod szablonu. Nie zawsze umiem się w nim połapać. To chyba tyle ode mnie
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz