Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
PioMro 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 49

Wysłany:    Co to właściwie znaczy: blog lifestylowy?

Co to właściwie znaczy: blog lifestylowy? O czym pisze się na takim blogu? Jakie są jego cechy charakterystyczne?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

colorfulflowers 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-08-08, 03:47   

Blog lifestyl'owy dotyczy wielu dziedzin życia i skupia się głównie na elementach bliskich autorowi bloga. Nie jest to blog dotyczący tylko jednej wybranej dziedziny. Często blog lifestyl'owy jest formą pamiętnika autora, opisuje jego życie codzienne, lub wybrane bliskie mu elementy codzienności, np modę, muzykę, czas spędzony na koncercie, lub w modnej restauracji, kosmetyki których używa i inne podobne elementy codzienności. Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłam:) Pozdrawiam serdecznie!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-08, 16:48   

Tematyka "lifestyle" to świetny sposób na niezliczone ilości wpisów z lokowaniem produktów ;-)

Kiedyś mawiało się, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. W zeszłym roku mówili, że lajfstajlowe blogi to przyszłość. Dzisiaj wielu znanych blogerów ma właśnie takie strony. Czym to ich odróżnia od pisemek typu: logo, avanti? nie wiem, nie czytam.

Nie interesuje mnie życie obcych ludzi i pseudogwiazd (cewebrytów). Nie postrzegam ich także jako specjalistów od technologii czy zdrowego trybu życia. Nie potrzebuję wiedzieć co nowego kupili, zjedli, gdzie byli, co polecają.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-08-08, 17:28   

Definicja bloga lifestyle'owego? Blog, którego autor ma ambicje mówić swoim czytelnikom, jak żyć. Tak mi się wydaje.
 
  podziel si� tym postem na:
dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-08-12, 12:43   

Lukem napisał/a:

Definicja bloga lifestyle'owego? Blog, którego autor ma ambicje mówić swoim czytelnikom, jak żyć. Tak mi się wydaje.


Fajna definicja;p wydaje mi się, że osoby prowadzące owego bloga maja tak rozbieżne upodobania, że ciężko im stwierdzić o czym tak naprawdę chcieliby pisać. Zazwyczaj jest to wszystko poprzeplatane - trochę o modzie, trochę o książkach, stylu zycia itp. Sama znam kilka takich blogów i wydaje mi się, że jeśli blog tego typu prowadzi osoba inteligentna z fajnymi upodobaniami to może wyjść z tego naprawdę fajna strona, ciekawa i wciągająca czytelników do ciągłego zaglądania;)
 
  podziel si� tym postem na:
T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.


Zaproszone osoby: 14
Imię: Tomek
Wiek: 29
Dołączył/a: 23 Maj 2011
Posty: 319
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-08-12, 20:45   

Wydaje mi się, że blogi lifestylowe to blogi o wszystkim i o niczym - bo w zasadzie wszystko można podciągnąć pod lajfstajl.
Jednak najczęściej takie blogi odbierane są jako stronki, gdzie autorzy publikują swoje ogólne przemyślenia dotyczące choćby nawet związków, zachowań w sklepie czy sensu noszenia, dajmy na to, szalików. Czyli subiektywne, często kontrowersyjne felietony, które mimo wszystko rzadko zahaczają o prywatność autora.
______________________________________________________
Rozruszajmy dział muzyczny!
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-08-18, 00:08   

Wraz ze wskazówką dla niektórych.

"I w końcu lifestyle, czyli kierunek, w który podążyłem już dawno. Lifestyle może być wszystkim. Lifestyle to motoryzacja, kultura, sport, moda, technologie, kulinaria, rodzina, zdrowie itd.
To styl życia blogera, styl, który jego czytelnicy mogą, choć nie muszą naśladować. To angażowanie blogera w promocję marki. Taka firma jak Peugeot nie dała do testów samochodu jakiemuś blogerowi motoryzacyjnemu, tylko mnie, nie bacząc na to, że z samochodami mam tyle wspólnego, co z kangurami. Zależało im na pokazaniu stylu życia. Wsiądź Kominku w ten wózek i rób co chcesz. My ci ufamy i pokrywamy wszelkie koszta – stwierdzili. I wyszła z tej współpracy doskonała kampania.
Teoretycznie najbardziej opłaca się zakładać blogi lifestylowe, ale nie polecam tego początkującym blogerom. Pisząc o wszystkim i niczym przyciągniesz nie wszystkich, a nikogo. Nie mając żadnego poważania wśród czytelników, nie będziecie wiarygodni promując jakiś tam styl życia. Zacznij od jednego tematu, najbliższego tobie, takiego, na który masz najwięcej do powiedzenia. Przez pierwszy rok rozwijaj bloga, a potem dorzuć kolejną tematykę."
 
  podziel si� tym postem na:
menklawa 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 16 Sie 2013
Posty: 26
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-08-19, 11:17   

To taki blog, w którego głównym celem jest kreowanie autora tegoż. Dzięki temu jego opinie stają się cenne w oczach czytelników,a co za tym idzie pożądane przez reklamodawców.Niestety np blogi męskie najczęściej prowadzone są przez facetów w rurkach, dobrze uczesanych, piszących o emocjach i promujących zdrowy styl życia co sprawia że trafiają głównie do kobiet.
______________________________________________________
http://menklawa.blogspot.com/

Mężczyzna - nazwa osobnika płci męskiej z gatunku Homo sapiens.

Enklawa - miejsce dające komuś poczucie bezpieczeństwa.
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-30, 15:00   

Blog lajfstylowy, temat rzeka! U siebie na blogu opisałem to w taki oto sposób:

Cytat

Tak z po­zoru esen­cjo­nalnie za­kre­ślona te­ma­tyka po­zwala mi czuć się wolnym, co do do­boru pu­bli­ko­wa­nych tutaj ma­te­riałów. Bo konia z rzędem temu, kto w sposób jed­no­znaczny wy­znaczy za­kres po­jęcia ”życie”. Życie to ra­dość, ale i smutek. Życie to mi­łość, nie­na­wiść, fa­scy­nacja, obrzy­dzenie. Życie to po­waga i humor za­razem. Praca, przy­jem­ności, obo­wiązki, słodkie le­ni­stwo. Głowa w chmu­rach i stopy twardo stą­pa­jące po ziemi. Myśli i uczucia, emocje. Ma­rzenia, roz­cza­ro­wania, droga pod górę i z górki. Zima, lato, sport, cho­roba, zdrowie. Po­dróże, dy­na­mika, trwanie w miejscu i stateczność.

Styl życia to dla mnie wszystko, czego do­świad­czam na co dzień. I temu wła­śnie po­świę­cony jest ten blog. Życie ma swój nie­po­wta­rzalny styl, ze wszech miar wy­jąt­kowy. A ja tylko pró­buję go tutaj uchwycić, zro­zu­mieć, ubrać w słowa.


Czyli wychodzi na to, że blog lajfstylowy to blog o wszystkim i o niczym. O wszystkim, co interesuje autora. I tutaj pojawia się problem, bo najczęściej nie są to treści, będące w stanie przyciągnąć uwagę czytelników. Decydując się na taką tematykę, należy liczyć się z tym, że bardzo ciężko będzie przebić się do świadomości szerszej grupy odbiorców. Najważniejszy będzie styl, poczucie humoru i osobowość. Tylko nie wszystkim będzie chciało się tę osobowość autora zgłębiać - tym bardziej, że blogi takie wyrastają jak grzyby po deszczu.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-09-04, 22:29   

Czyli (bo nie jest to jakoś dla mnie jasne po poprzednich wpisach) blog lifestyleowy różni się czymś od bloga-pamiętnika? (bo chciałbym wiedzieć co ja właściwie piszę :rotfl: )
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-09-05, 13:21   

Pamiętnik jest bardziej osobisty, więcej w nim Twoich emocji i Twojego życia. Spotkało mnie to i tamto, rzuciła mnie dziewczyna, spadłem ze schodów. Lifestyle to dla mnie natomiast światopogląd oparty na obserwacji świata. Jasne, że nieco pokazujesz również siebie, ale nie są to skrajnie osobiste przemyślenia.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
kasia89tn 
Blogger.Klub


Imię: Kasia
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Mar 2013
Posty: 40
Miasto: Toruń

Wysłany: 2013-09-07, 22:40   

Lifestyle to prezentacja stylu życia, taka nasza blogowa wizytówka. Pamiętnik to opisywanie życia ze szczegółami - przynajmniej ja tak to widzę ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz