Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany:    Porzucić pracę na rzecz bloga

Porozmawiajmy o czymś ciekawym. Przy jakim miesięcznym dochodzie z bloga rzucalibyście pracę na rzecz blogowania? Myślę że tutaj będzie też ważne co robicie na co dzień. Student na pewno nie ma tyle wydatków co mąż i ojciec dwójki dzieci. Czy ktoś ma w planach bycie blogerem na pełen etat ?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-10-12, 20:53   

Wprawdzie jeszcze nie pracuję, ale gdybym miał pracę i dostał propozycję bycia blogerem na pełen etat, to pod uwagę wziąłbym zarobki. Najważniejsze byłoby to, czy zarabiałbym tyle samo, czy - z bólem serca :P - więcej.

Następnie rozważałbym kwestię zainteresowania, tzn. co mnie bardziej kręci. Blogowanie czy praca X. Jeżeli zdecydowanie blogowanie, to z chęcią rzuciłbym pracę X, nawet gdybym blogując zarabiał nieco mniej. Nieco mniej, czyli taka kwota, która nie pogorszyłaby standardu życia.

No i oczywiście godziny pracy. Jeżeli życie etatowego blogera miałoby polegać na dwudziestogodzinnym ślęczeniem przed komputerem siedem dni w tygodniu, a praca X na harówce tylko przez osiem godzin dziennie i wolne weekendy, to pomimo większej chęci bycia blogerem, zostałbym przy starej robocie.

A gdybyśmy założyli, że żyjemy w świecie idealnym i praca X byłaby identyczna pod względem zarobków, godzin/dni pracy do blogowania, to wybrałbym to drugie. Dlaczego? Bo pisanie to to, co chcę w życiu robić najbardziej.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-10-13, 00:02   

chomik21m, napisałeś bardziej o zatrudnianiu kogoś na etatowego blogera. Ten wątek też można rozwijać, ale to w sumie praca jak każda inna, jeżeli nie prowadzisz własnego a masz predyspozycje, to chyba lepiej zarabiać na pisaniu niż rąbaniu drewna ;-)

Paulina pytała raczej o sytuację, w której masz już jakaś pracę i z prowadzenia bloga też zaczynasz mieć profity - ile by ich musiało być żebyś zrezygnował z etatu?

Ja bloga, który by na siebie zarabiał nie prowadziłem nigdy. Nawet to forum na siebie nie zarabia. Bardzo bym chciał żeby ludzie chętniej przychodzili z propozycjami komercyjnej współpracy a nie korzystali jedynie z mojego czasu za darmo (mają okazję, to wykorzystują do końca), szczególnie kiedy chcą przerobić pół szablonu.
Gdybym widział, że dochód pasywny z prowadzenia strony z instrukcjami na bloga wynosi koło 2 tysięcy, zacząłbym się przymierzać do rzucenia etatu, nawet już przed tą kwotą podejmowałbym odpowiednie przygotowania. Ideałem byłoby powyżej 3, wtedy bez zastanawiania, skupiłbym się na pomnażaniu tej kwoty.

Z drugiej strony wszystko zależy od sytuacji w jakiej jesteśmy i gdzie pracujemy na tym etacie. Być może jest to firma powiązana z działalnością naszego bloga, może dzięki niej mamy możliwość zebrania materiałów, wejściówek itp. Wtedy sprawdziłbym najpierw na ile nieopłacalne byłoby porzucanie etatu, być może dałoby się pogodzić jakoś obie działalności.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kuc_Filolog 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 25 Wrz 2013
Posty: 66

Wysłany: 2013-10-13, 01:51   

Zasada jest prosta. Dopóki stała praca nie ogranicza mnie jako blogera - mogę pracować.
A blogować można wszędzie. Ostatnio posty piszę na wykładach. Kreślę, przesuwam zdania, robię sajgon jak w wordzie, albo i gorszy pisząc koniec, początek, środek, prawie koniec. W tej kolejności.
______________________________________________________
http://kucfilolog.blogspot.com
Pełen deathstyle. Inaczej mówiąc: Taki lifestyle, ale bez obcisłych spodni, koszulek z kryzą, kremów pod oczy i całej reszty ucinaczy penisa.
Tak, na blogu jest x postów. Sukcesywnie go zapełniam. Tak, blog jest szpetny. Muszę znaleźć kobietę, która potrafi się zajmować designem.
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-10-13, 12:39   

Chodziło mi bardziej o taką sytuacje:

Piszesz bloga masz fanpage zarabiasz na tym około 1 tys zł /m-c
Masz oprócz tego pracę na etacie w której zarabiasz 1,8 tys zł /m-c

Praca zajmuje ci dużo czasu, piszesz posty raz na 3 dni.

Jeśli rzucisz pracę masz szanse skupić się tylko na blogu, pisać częściej, wymyślać nowe serie na blogu, rozwijać się w Social Media i dzięki temu z czasem zarabiać kilka razy więcej, startować z nowymi, ciekawymi, czasochłonnymi pomysłami itp ale najpierw trzeba zaryzykować...

Kto by zaryzykował ?
 
  podziel si� tym postem na:
sieah 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 09 Paź 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-10-13, 12:57   

Zależy, czy w życiu zawodowym czuję się usatysfakcjonowany.
Jeżeli tak to raczej bym nie rzucał, bo kontakt z ludźmi, których lubię to raz, a styczność z nowymi pomysłami, nowinkami technicznymi, kursami i szkoleniami jest często możliwy (darmowo) jedynie przy wsparciu pracodawcy.

Natomiast jeżeli nie znosiłbym swojej pracy i wznosił codziennie modły o to, by to był już piątek 16:01- to bym się zastanowił. Problemem może być to, że w miejscu pracy masz umowę, masz stałe zarobki, tymczasem blog nie zawsze będzie generował przychody w takiej samej wysokości. W miejscu pracy zazwyczaj masz swoje stanowisko, na którym masz względny spokój, w blogosferze może pojawić się prężna konkurencja pisząca na ten sam temat, co ty (zakładam, że jakiś specjalistyczny, nie pierdoły o twoim szalonym studenckim życiu czy jakaś mdła poezja) i widzowie mogą się przenieść do niego.

Podsumowując- ryzykowne, ja bym chyba tak nie zrobił.
 
  podziel si� tym postem na:
Maggie90 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 46

Wysłany: 2013-10-13, 18:13   

Jeśli chodzi o tą konkretną sytuację, którą opisałaś, to raczej nie zaryzykowałabym. Nie masz 100% pewności, że nagle przychody z bloga się rozmnożą.

Rzuciłabym pracę (jeśli bym ją miała), gdyby dochód z bloga był zbliżony do zarobków na etacie i praca nie sprawiałaby mi przyjemności - te dwa czynniki w koniunkcji.
______________________________________________________
ILoveHowItFeels.pl: Fit blog - sport, zdrowe odżywianie, pielęgnacja naturalna
 
  podziel si� tym postem na:
Silaqui 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 49
Miasto: Chorzów

Wysłany: 2013-10-16, 01:59   

Z mojego bloga nie da się raczej utrzymać, inna bajka niż moda, lifestyle czy tego typu podobne modne sprawy. Gdyby jednak na pisaniu o książkach dało się zarobić jakiś 1000 (pasywnie: poprzez reklamy, i aktywnie: biorąc kasę za promowanie jakiejś książki, sprzedając zdublowane egzemplarze itp), to nie zastanawiałabym się nawet minuty. Moja praca do "fajnych" nie należy, męczy mnie psychicznie i fizycznie (za śmiesznie małe pieniądze). A i siedząc w domu zawsze można jakoś rozwinąć swoją bytność w sieci: chociażby odpłatnie prowadząc czyjeś FP na facebooku :)
 
  podziel si� tym postem na:
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-10-16, 13:59   

Ciężko powiedzieć, bo na obecną chwilę blog dopiero co raczkuje.

Nie chciałbym chyba komercjalizować bloga, ze względu na to, że sam mam uraz do większości takich blogów. Coś co traktuję jako hobby i pewną odskocznię nie mogłoby chyba być dla mnie sposobem na zarabianie, bo automatycznie przestałoby być dla mnie tym czym jest.

Przyszłość jednak może przynieść różne możliwości, jeśli więc za kilka lat postawi przede mną wybór: blog-pasja a blog-zarobek to zestawię wszystkie 'za' i 'przeciw' i zdecyduję wtedy, co dalej.
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-10-16, 23:36   

Ja bym nie zaryzykowała, aczkolwiek ja i tak nie miałam dochodów w Polsce, więc jak dostawałam po 400zł miesięcznie + kosmetyki do testowania to byłam w siódmym niebie. To już było coś, ALE wyjechałam i już nie zarabiam i póki co nie będę, bo nie znam na tyle angielskiego, by napieprzać w tym języku, a po za tym nie wiem, czy w Anglii są jakieś współprace z blogerami, bo troszkę już czytam blogiUK, a prócz rozdań nie spotkałam się jeszcze z jakąś konkretną współpracą (możliwe, że reklamy w formie bannerów są opłacane). Jeśli chodzi o Polskę to jestem skreślona, bo nie mogę robić nic na odległość (umowy itp) a obarczać tym bliskich? Nie.

Jeśli jednak bym pracowała, to w Polsce nie zaryzykowałabym by podmienić pracę w zakładzie (na pewno tam bym trafiła), której bym nienawidziła na samo blogowanie. Wolałabym już robić na dwa etaty.
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Silaqui 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 49
Miasto: Chorzów

Wysłany: 2013-10-16, 23:56   

Ewelajna napisał/a:


Jeśli jednak bym pracowała, to w Polsce nie zaryzykowałabym by podmienić pracę w zakładzie (na pewno tam bym trafiła), której bym nienawidziła na samo blogowanie. Wolałabym już robić na dwa etaty.

To zależy od pracy. Jak człowiek popierdziela 8 godzin dziennie, a po pracy nie ma siły myśleć...
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-10-17, 16:52   

Ewelajna napisał/a:

Ja bym nie zaryzykowała, aczkolwiek ja i tak nie miałam dochodów w Polsce, więc jak dostawałam po 400zł miesięcznie + kosmetyki do testowania to byłam w siódmym niebie. To już było coś, ALE wyjechałam i już nie zarabiam i póki co nie będę, bo nie znam na tyle angielskiego, by napieprzać w tym języku, a po za tym nie wiem, czy w Anglii są jakieś współprace z blogerami, bo troszkę już czytam blogiUK, a prócz rozdań nie spotkałam się jeszcze z jakąś konkretną współpracą (możliwe, że reklamy w formie bannerów są opłacane). Jeśli chodzi o Polskę to jestem skreślona, bo nie mogę robić nic na odległość (umowy itp) a obarczać tym bliskich? Nie.


Nie nawiążesz współprac z angielskimi firmami ponieważ masz polskich czytelników. Ja współpracowałam z firmami będąc za granicą, również w Anglii i nie było problemu. Poczta czy kurier wcale tak dużo nie kosztuje. Umowy wysyłałam, paczki przychodziły. Problemem mogą być eventy albo akcje w których musisz znaleźć się w danym miejscu. Jednak nie zdarzają się one zbyt często.

[ Dodano: 17-10-2013, 16:55 ]

Silaqui napisał/a:

To zależy od pracy. Jak człowiek popierdziela 8 godzin dziennie, a po pracy nie ma siły myśleć...


Zgadzam się, sama pracowałam dorywczo i jak miałam 4 dni po 10h z rzędu to nic w tym czasie z blogiem nie robiłam. Teraz już nie pracuje.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz