Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-02-04, 22:46
Autor Wiadomość
Niebieskoszara 
Blogowicz.Friend


Dołączyła: 26 Paź 2012
Posty: 19
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Blog Roku 2012

Hej :)
Nie wiem, czy dobry dział- jak coś to proszę o przeniesienie.

Jak sam temat wskazuje chciałabym dowiedzieć się co sądzicie o samym konkursie, czy bierzecie udział?

Najbardziej jednak mnie interesuje, czy wypatrzyliście tam jakieś ciekawe blogi, których wcześniej nie znaliście? ;)


Strona oficjalna konkursu:
http://www.blogroku.pl/


Widziałam kilka opinii w ShoutBox, ale one zaraz się ulotnią ;) ;)
Pozdrawiam!
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-01-07, 15:43   

Niebieskoszara napisał/a:

Jak sam temat wskazuje chciałabym dowiedzieć się co sądzicie o samym konkursie, czy bierzecie udział?


Nie biorę, nigdy się nim nie interesowałam. Nie jestem takim blogerem, który szuka poklasku więc wszelkie przejawy takich czynów eee.. omijam ;)
Nie wykluczam jednak zmiany nastawienia bo jak widze są tam kategorie więc jest i życiówka, która mnie interesuje więc możliwe, że coś tam poprzeglądam ;>
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-01-07, 17:59   

Ja wrzuciłem swojego bloga na ten konkurs. Oczywiste jest, że nagrody nie zdobędę. Zrobiłem to wyłącznie ze względu na reklamę bloga.

Dzięki temu konkursowi poznałem ciekawego bloga z mojej dziedziny i myślę, że to jeden z nielicznych plusów tego konkursu.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2013-01-07, 18:14   

Ja mam plan zrobić tak samo jak chomik21m.

Również zgłoszę się do konkursu dla reklamy i przeglądania blogów :)
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-01-07, 19:15   

Moim zdaniem nawet dla tych niebiorących udziału to fajny moment, żeby właśnie poszukać ciekawych blogów. Wbrew pozorom wyłapanie takich w sieci nie jest proste, bo nie mówimy tutaj o pierwszym lepszym blogu z danej dziedziny, który wyświetli google, tyko o jakiś wartościowych. Myślę, że zestawienie blogów w tym konkursie to ułatwia.
Z tego co widzę niektóre blogi po dodaniu są usuwane przez organizatorów, zatem wierzę, że te które zostają to jednak mają coś do pokazania i można znaleźć coś dla siebie.

Z drugiej strony dla biorących udział, ale nieliczących na wygraną to też mimo wszystko jakiś sposób promocji. Przecież nigdy nie można być pewnym kto przegląda te blogi.


Ja dzisiaj przeglądałam blogi firmowe i profesjonalne, i wpadły mi w oko poza raczej bardziej znanymi w blogosferze Blogoslawiony i Pijaru Koksu, również Akademia Internetu i Kariera pod kontrolą. Z pozostałymi kategoriami zapoznałam się pobieżnie, ale myślę, że wrócę, bo kilka tytułów mnie zaintrygowało.
 
  podziel si� tym postem na:
Niebieskoszara 
Blogowicz.Friend


Dołączyła: 26 Paź 2012
Posty: 19
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-08, 10:13   

Mnie zastanawiają trochę kategorie, jakbym miała się zgłaszać to miałabym nie lada problem z dopasowaniem się ;)
Trochę lifestyle, zainteresowania w sumie też by pasowały, ja i moje życie jak najbardziej, zdrowie i kulinaria no też.

A może to problem zbyt rozległej tematyki mojego bloga :D :D
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-01-08, 15:15   

Z kategoriami to tam od początku bywało dziwnie. Nie potrafiłem zrozumieć wrzucenia w jeden worek fotografii i komiksu.

A do konkursu nie mam jeszcze z czym startować. Za rok. :)
 
  podziel si� tym postem na:
T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.


Zaproszone osoby: 14
Imię: Tomek
Wiek: 29
Dołączył/a: 23 Maj 2011
Posty: 319
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-01-08, 16:09   

Anna Mucha, Katarzyna Zielińska, Honey - WTF? Fajne jury.
______________________________________________________
Rozruszajmy dział muzyczny!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-08, 22:34   Onet konkurs na Bloga (Blogera) Roku

T-Virus napisał/a:

Anna Mucha, Katarzyna Zielińska, Honey - WTF? Fajne jury.
Miałem się o to zapytać właśnie. Jak Wam się jury podoba :D ?

RayGarraty napisał/a:

zgłoszę się do konkursu dla reklamy

Agatonek napisał/a:

dla biorących udział, ale nieliczących na wygraną to też mimo wszystko jakiś sposób promocji

chomik21m napisał/a:

Zrobiłem to wyłącznie ze względu na reklamę bloga.
Muszę Was zasmucić, ale kokosów z tego nie ma. Jeżeli wysyłacie sporo SMSów i widać blogi w rankingu na pierwszych 2-3 stronach to można się załapać na trochę wejść jeżeli blog jest w popularnej kategorii. Jak Wasz blog spadnie na dalekie miejsca to odwiedziny są śladowe. Oczywiście ciekawi mnie jak to będzie w tym roku, ale mój komentarz jest potwierdzony opiniami z poprzedniego konkursu blog roku 2011 (a tutaj jeszcze 2009).

W tym temacie jest też poruszona pewna sprawa "życiowa" - tak się dziwnie złożyło, że nagrody zdobywa dużo blogerów pokrzywdzonych przez życie. Ciekawe jak jurorzy będą na to patrzyć w tym roku. Nikomu oczywiście nie zazdroszczę, ale o trochę dziwne podejście, bo przecież wszyscy powinni być traktowani na równi.

Lukem napisał/a:

Nie potrafiłem zrozumieć wrzucenia w jeden worek fotografii i komiksu.
Ta kategoria i tak nie jest zła. Najgorzej mają blogi TEEN, ponieważ tam jest wszystko w jednym worku. Kulinarne, podróżnicze, literackie itd.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-01-09, 17:31   

Htsz napisał/a:

Muszę Was zasmucić, ale kokosów z tego nie ma. Jeżeli wysyłacie sporo SMSów i widać blogi w rankingu na pierwszych 2-3 stronach to można się załapać na trochę wejść jeżeli blog jest w popularnej kategorii. Jak Wasz blog spadnie na dalekie miejsca to odwiedziny są śladowe. Oczywiście ciekawi mnie jak to będzie w tym roku, ale mój komentarz jest potwierdzony opiniami z poprzedniego konkursu blog roku 2011 (a tutaj jeszcze 2009).


Mam koleżankę która w tamtym roku zajęła chyba 16 miejsce w jednej z kategorii. Powiedziała w tedy że nie warto brać w tym udziału - szkoda sms a w ciągu całego konkursu może miała z tego ze 100 wejść. Teraz zgłosiła się drugi raz i w dniu zgłoszenia miała około 250 wejść więc nie jest źle.

Mi się nie podoba cała formuła konkursu, są przecież ludzie którzy poruszą niebo i ziemię aby przekonać wszystkich dookoła aby wysłać na nich sms, szczególnie że szanowne jury ma za zadanie wybrać 1 bloga z 10 które otrzymają najwięcej głosów. Wg mnie wszystkie zgłoszone blogi powinny być klasyfikowane przez komisję później ewentualnie kolejny etap głosowanie sms i finał.

Niebieskoszara napisał/a:

Mnie zastanawiają trochę kategorie, jakbym miała się zgłaszać to miałabym nie lada problem z dopasowaniem się
Trochę lifestyle, zainteresowania w sumie też by pasowały, ja i moje życie jak najbardziej, zdrowie i kulinaria no też.


Lifestyle albo ja i moje życie - z kulinarnymi i zainteresowaniami lepiej nie rywalizować :P
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-10, 13:01   

Słabiutko z tymi opiniami jak na razie :chytry:

P4uli napisał/a:

Teraz zgłosiła się drugi raz i w dniu zgłoszenia miała około 250 wejść więc nie jest źle.
ale czy te wejścia były wartościowe? na forum codziennie wchodzą ludzie z zapytaj.onet tylko, że te odwiedziny średnio trwają 5-30 sekund, czyli nic nie wnoszą. Konkurs jest nagłośniony przez Onet i samych blogerów, więc pierwsze zgłoszenia pewnie miały nabite sporo odwiedzin.

Najlepiej zapytać tych co się zgłosili jak wygląda aktywność przeglądających konkurs. Wejścia utrzymują się Wam na jakimś stałym poziomie czy maleją wraz z przeskakiwaniem Waszych blogów na dalsze strony kategorii?
Wydaje mi się, że to podobnie jak wykop efekt - pierwszy 1-2 dni jest bardzo dużo a potem śladowe ilości..

Jak oceniacie w ogóle kategorie i przypisywanie do nich blogów? Pierwszy raz mamy kategorię dla wideoblogów (Vlogów) a blogi podróżnicze mają pretensje, że brak dla nich oddzielnej i zostały podpięte pod LifeStyle jak wiele innych, które niekoniecznie pasują.

Cytat

Mi się nie podoba cała formuła konkursu, są przecież ludzie którzy poruszą niebo i ziemię aby przekonać wszystkich dookoła aby wysłać na nich sms, szczególnie że szanowne jury ma za zadanie wybrać 1 bloga z 10 które otrzymają najwięcej głosów. Wg mnie wszystkie zgłoszone blogi powinny być klasyfikowane przez komisję później ewentualnie kolejny etap głosowanie sms i finał.
Zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, ale nie ma złotego środka. W obecnej wersji największą szansę masz posiadając rzeszę wiernych fanów, bo przecież łatwiej zebrać głosy jak masz 1-10tys aktywnych fanów na fejsie, tysiące odsłon na blogu, niż może nawet ciekawszego bloga, ale jeszcze nieodkrytego i odwiedzanego przez kilkaset dziennie.

Nawiązując jeszcze do promocji. Najwięcej "reklamowo" zyskuje sam konkurs bloga roku. Dlaczego? Na uczestnikach wymuszają wstawienie linku, który ma być zawsze widoczny (czyli nie może być w jakimś wpisie). Ludzie zazwyczaj wklejają to do bocznych kolumnach, dodają przy okazji wpis "zgłosiłem/łam się do bloga roku". Onet generuje banner z linkiem dofollow, natomiast sam Wasze blogi prezentuje na wizytówkach jako nofollow. Polecam dopisanie do kodu odnośnika, który dostaniecie w mailu fragmentu: rel=nofollow
Dodatkowo wiele blogów nie ma ustawionych metatagów i wrzucając swoje wpisy na Facebooka ciągle ma miniatury z logiem bloga roku.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
tourquise 
Blogger.Klub


Imię: Magdalena
Wiek: 37
Dołączyła: 02 Gru 2012
Posty: 36
Miasto: z kątowni?

Wysłany: 2013-01-10, 13:18   

Ja się zgłosiłam licząc tylko na reklamę, ale przeglądając statystyki to muszę przyznać, że bardzo mało osób wchodzi z tego źródła więc efektów brak :) A smsów to mi szkoda... nawet nie czytałam jaką formę ma mieć głosowanie...

A "dziury" no... dziwne? :)
______________________________________________________
Mój Blog... Moje dziecko...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz