Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany:    [blogger] Obserwatorzy i ich ilość

Jeżeli zły dział to przepraszam, można przenieść.

Może teraz wykażę się hm zawiścią, zazdrością czy też szukaniem dziury w całym, ale...


Czytam sobie różne blogi, czasem na niektóre trafiam zupełnie przypadkowo, trafię raz i nigdy więcej tam nie trafiam.

Często są to blogi o zasięgu niewielkim (nawet mniejszym niż mój) - przynajmniej w teorii - statystyki, które pokazane słabe, fanpage lichy (bardziej nawet niż mój), blog prowadzony od pół roku, czasem krócej po kilka postów miesięcznie.

Patrzę na liczbę obserwatorów - i tu jestem w szoku - 522, 691, 832 - hę? Czy faktycznie? Jest tak?
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-15, 21:21   

a jaka jest średnia wieku tych blogerów? Na stronie zapytaj.onet codziennie przewala się masa pytań w stylu "obserwacja za obserwację?". Nabijają je sobie wzajemnie, więc większość to puste awatary na liście setek subskrybentów.

Pewnie dużo zależy od tematyki. Ja osobiście bardzo rzadko subskrybuję blogi, prawie wcale ich nie czytam, czasem daję szansę jakiemuś, ale niestety szybko przestają mnie interesować. Mało też lajkuję a znam przypadki osób, którym lajkowanie zostało zablokowane, bo używali tej opcji zbyt często ;-)

Mam testowego bloga na blogspocie z kilkoma instrukcjami i też ma więcej obserwatorów (obecnie 137) niż Ty: http://msp-instrukcje.blogspot.com/ a prawie połowę mniej wyświetleń (77 tysięcy) :P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-11-15, 21:31   

Ja może inaczej. Blogi, które ja znam z wielkim gronem obserwatorów to blogi o wszystkim i o niczym niestety. Niby jest temat, niby jest szał, ale nie lubię czytać mieszanki włosowych informacji na przemian z odchudzaniem. Bleh, jeśli już to nazwijmy bloga po prostu lifestylem i milej się będzie go wtedy czytać. Czasami wejdę od niechcenia w jakiś link niepozornego bloga, a tam tysiące fanów na fb.
ZAZDROSZCZĘ, no oczywiście, że tak, ale nie płaczę, bo nie dawno zaczęłam od nowa i wiem już z doświadczenia ile pracy muszę teraz włożyć w budowanie własnej "marki" i społeczności.
Obserwatorzy to już jednak przeżytek. Warto też zauważyć, że kiedyś dodawano się do grona obserwatorów, bo fanpejdże na facebooku albo nie istniały, albo nie były jeszcze tak bardzo popularne. Jednak świeże blogi też mają wzięcie, a to to już chyba po prostu ich zajebistość ;)
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-20, 09:31   

Ewelajna napisał/a:

Obserwatorzy to już jednak przeżytek. Warto też zauważyć, że kiedyś dodawano się do grona obserwatorów, bo fanpejdże na facebooku albo nie istniały, albo nie były jeszcze tak bardzo popularne. Jednak świeże blogi też mają wzięcie, a to to już chyba po prostu ich zajebistość ;)
Rzeczywiście gadżet został przesunięty na dalsze pozycje, bo zamiast niego Google promuje Plusa. Ciekawe jak to będzie kiedy oficjalnym gadżetem do obserwowania będzie tylko G+.
Patrzę na liczbę blogów na blogspocie, ilość obserwatorów, powolne przejścia na profile G+ i zastanawiam się: czy blogerzy użyją tej społeczności odpowiednio? czy wykorzystają jej potencjał? Czy stanie się konkurencją dla fejsa i gdzie będą się toczyły ciekawsze dyskusje pod linkami do postów? Mam nadzieję, że blogerzy polubią to miejsce. Czekam, aż polski plus się ożywi, bo fejs mnie już nudzi powoli.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
PaniPedagog 
Blogger.Klub


Dołączyła: 04 Sty 2014
Posty: 61

Wysłany: 2014-01-04, 11:16   

Ja szczerzę za google+ nie przepadam, wolałabym zostać przy klasycznym gadżecie obserwatorów tj. żeby + nie był tak promowany jak obecnie.
______________________________________________________
Pedagogika, literatura, lifestyle!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz