Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany:    [blogi] jak często aktualizujesz swojego bloga?

Cześć. Od dawna się tutaj nie udzielałam. O ile dobrze pamiętam, że wielu z was prowadziło blogi. Kilka lat temu każdy chwalił się, że założył bloga i pisze sobie tam o czym chce, ale to jakoś przeminęło, wtedy to była jakaś moda na blogowanie ogólnie. Ma ktoś z was jeszcze bloga? Często piszecie posty?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-11-02, 21:00   

zabawne pytanie zadajesz :)
chociaż sensowne z perspektywy ram czasowych.
cóż, ja bloguję nieprzerwanie (no dobra była przerwa 3 miesiące, ale to inna bajka) od nieco ponad 8 lat i do tej pory posiadam i prowadzę.
o ile notki kiedyś były częste (początkowo codziennie po dwie, potem po jednej) o tyle teraz zwykle dodaję jedną na tydzień do dwóch tygodni.
Dlaczego?
nie czuję potrzeby opisywania każdej najmniejszej drobnostki - internet stał się takim narzędziem, że niektórzy bez trudu mogliby mnie zlokalizować, ale także poznać z imienia i nazwiska, a to bywa nieraz bardzo krępujące i niebezpieczne w pewnych okolicznościach, o czym miałam okazję się raz już przekonać.
także stosuje autocenzurę - piszę na tyle, na ile wiem, że to są informacje mało szczegółowe, przy czym nie zamieszczam swoich, ani najbliższych mi osób zdjęć.
Już nie raz się spotkałam z kradzieżą nie tylko ich, ale też osobowości, więc wolę tego uniknąć.
Co do mody... może i jakaś tam moda była zauważalna, ale teraz ludzie raczej traktują blogi (chyba) inaczej. Co nie znaczy, że posiadanie kilku blogów na raz to efekt "mody", raczej chęci do rozdzielenia poszczególnych dziedzin, o których piszemy.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-11-02, 21:35   

Bloguję nadal, choć od początku mojej blogerskiej "kariery" (sierpień 2005) było kilka dłuższych lub krótszych przerw.

Jednak częstotliwość mojego pisania spadła do 2-3 wpisów miesięcznie i nie mam aspiracji, by ten wynik poprawiać. Praca i studia bardziej mnie zajmują, poza tym 3/4 potecjalnych tematów na bloga zamykam w 160 znakach na Blipie. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-11-02, 22:09   

Lukem napisał/a:

poza tym 3/4 potecjalnych tematów na bloga zamykam w 160 znakach na Blipie. ;)
a ja swojego bloga nie otworzyłem do dzisiaj :D to już chyba 5 rok kiedy się zbieram, ale jak nie mam czasu na blipowanie to ciężko żeby był na dłuższe teksty. Swojego fotobloga bym chętnie częściej aktualizował, zbyt rzadko to robię...
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-11-02, 23:20   

U mnie częstotliwość się raczej nie zmieniła, na początku pisałam zazwyczaj notkę co tydzień - i tak jest do dziś; czasem się zdarzą dwie w tygodniu, a czasem nie piszę przez dwa tygodnie - ale i tak wychodzi w miarę regularnie. Mimo że nie odczuwam żadnego wewnętrznego przymusu, piszę po prostu wtedy, kiedy mam czas i chęć.

teneniel napisał/a:

Już nie raz się spotkałam z kradzieżą nie tylko ich

mały offtop, ale złodziejstwo wszelakie i plagiaty szerzące się w sieci doprowadzają mnie do szału. Od dłuższego już czasu walczę z tą plagą, ale to niestety walka raczej z wiatrakami, bo co można zrobić? Nie rozumiem tego zupełnie, byłabym w stanie wyobrazić sobie (wyobrazić, oczywiście nie zaakceptować, bo to tak samo naganne), że ktoś kradnie, nie wiem, cudze zdjęcia, przepisy kucharskie albo wiedzę specjalistyczną - na tej zasadzie, jak ludzie czerpią z Wikipedii, bez podawania źródeł. Ale po jaką cholerę ktoś kradnie z blogów takich jak mój, czyli pamiętników? Mój blog to taki, powiedzmy, strumień świadomości w formie prozy (pseudo)poetyckiej - ale to wciąż pamiętnik. Są tam moje słowa, sformułowania, ale przede wszystkim - moje myśli, odczucia, emocje. Nie wiem, jak bardzo trzeba być ubogim mentalnie czy emocjonalnie, żeby kraść cudze ekspresje emocje - ale chyba bardzo, bardzo. Żałosne. Pół biedy, jak natykam się na soupie/wizażu/opisach na gg na pojedyncze zdania, ale jak spotykam całe notki na cudzych blogach/fotoblogach to szlag mnie trafia. Jakbym spotkała plagiatorów tych to uduszę gołymi rękami!

(ok, koniec offtopa :) )
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-11-04, 16:16   

Ja jeśli mam dostęp do Internetu to piszę jakieś 3 razy na tydzień ogólnie rzecz biorąc - mam trochę blogów, więc jest gdzie pisać.
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
sMiley 
Ownlog.Klub
już kierowca


Imię: Katarzyna
Pomogła: 3 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 458
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-11-04, 17:02   

jak mam czas to piszę całkiem często, chociaż to też zależy od weny twórczej, która jest takim małym zdradzieckim czymś, co nie zawsze przychodzi. ostatnio aktualizuje bloga kilka razy na miesiąc.
______________________________________________________
sława przemija, ale internet pozostaje na zawsze
~Ferb
 
  podziel si� tym postem na:
lolidie 
Blogger.Klub

Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Paź 2010
Posty: 12

Wysłany: 2010-11-12, 14:38   

Gdyby nie mój słomiany zapał, aktualizowałbym bloga co 3 dni. Czekam aż yzoja się odezwie. Nasz blog :d będzie :d najlepszy :D :D
 
  podziel si� tym postem na:
saxifraga 
Ownlog.Klub
sekciara


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 85
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-12-11, 21:12   

bloguję odkąd mam internet, będzie jakieś 5 lat.
a jak często dodaję notki? to zależy czy coś się dzieje w moim życiu lub w głowie i czy zwyczajnie mi się chce, czy mam natchnienie i czas. ale średnio wychodzi chyba ok. 1 notki tygodniowo. chyba, nigdy nie byłam dobra w obliczaniu czegokolwiek.
 
  podziel si� tym postem na:
P.ja 

Imię: Paulina
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 8
Miasto: z sieci ;)

Wysłany: 2010-12-15, 15:09   

Ja różnie, to zależy od tego czy mam natchnienie. Ostatnio nowe posty pojawiały się bardzo często, nawet kilka dziennie, ale to dlatego, że chciałam opowiedzieć pewną historię (o narkotykach). Teraz pewnie nowe notki będą pojawiać się, co jakieś 3-4 dni.
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-12-15, 21:15   

Raz na miesiąc, jak mi się zechce :P
 
  podziel si� tym postem na:
alfred 

Wiek: 32
Dołączył/a: 21 Gru 2010
Posty: 27

Wysłany: 2010-12-21, 10:27   

Aktualizuję kilka razy dziennie, co prawda krótkie notki, ale jednak czytając wasze posty czuję się trochę nadgorliwy :D
______________________________________________________
333 prawie jak szatan ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz