Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
kamilans 
Blogger.Klub

Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 30

Wysłany: 2013-03-10, 10:46   

Htsz napisał/a:

Z tymi lajkami to się chyba powoli zmienia, bo zauważyłem ostatnio, że nie wszystko co się 'lubi' ląduje na tablicy. Trzeba to dodatkowo udostępnić znajomym i wtedy ma moc.

Inna sprawa, że na tablicy pojawia się aktywność znajomych z którymi mamy najwięcej interakcji (komentujemy, klikamy Lubię to)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Jasna8 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 56
Miasto: Elbląg

Wysłany: 2013-03-10, 17:26   

Htsz napisał/a:

Każdy chciałby być sławny (popularny / znany / rozpoznawalny / czytany / niepotrzebne skreślić) po tygodniu od założenia bloga albo po napisaniu kilku notek :D Najpierw praca (często ciężka) a potem przyjemności.

Ja od wielu lat jestem w internecie i pewnie gdyby nie to, że wszędzie staram się mieć taki sam nick i avatar (oba jednocześnie) to by mnie nadal nikt nie kojarzył :D a tak to się czasem trafi.


Avatar to masz extra ...
Co pytanie w google to wyskakiwałeś razem z tym avatarem.
Zapamiętałam :yes:
 
  podziel si� tym postem na:
lighter18 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 08 Cze 2013
Posty: 18

Wysłany: 2013-06-08, 15:27   

Tutaj: http://www.tipy.pl/artyku...owac-bloga.html znajduje się ciekawy artykuł na temat: Jak rozpowszechnić bloga? Dowiedziałem się z niego przede wszystkim o pingowaniu. Wcześniej nie wiedziałem, że istnieje taka możliwość.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-08, 15:37   

lighter18, nie napisali tam nic ponadto co mamy tutaj na forum. O pingowaniu też był temat, ale to się przydaje głównie do zapraszania robotów i nie można tego przeliczyć bezpośrednio na ilość odwiedzających. Nawet napisałem w tym w/w wątku, że blogger i tak jest wystarczająco dobrze inwigilowany przez boty ;-)

Odradzam punkt 5 "Dołącz do programu wymiany linków" - szczególnie automatyczne systemy wymiany linków. Google tego nie lubi i więcej można sobie zaszkodzić niż na tym zyskać. Jeżeli się wymieniać to tylko ze stronami o tej samej lub bardzo zbliżonej tematyce. Darmowe linki można zyskać komentując nie kontem Bloggera a anonimowo, wtedy jest pole na adres URL :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wieszcozjesz 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 46
Miasto: Podkarpacie

Wysłany: 2013-06-09, 01:03   

Co przysparza więcej wejść z FB? Czy jak ktoś udostępni mojego posta czy raczej jak da lajka? Wydaje mi się że jest lepiej jak na FB udostępnia się posty znajomym niż je lajkuje ale chciałbym opinie ekspertów na temat. Poza tym czy da się bardziej uwidocznić przycisk udostępnij w poście?
______________________________________________________
mój sprzeciw dla szkodliwej chemii w żywności
 
  podziel si� tym postem na:
swieczka 
WordPress.Klub


Imię: Monika
Wiek: 39
Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 23
Miasto: Gdańsk/Londyn

Wysłany: 2013-07-05, 16:12   

Ostatnio dużo mówi się o blogowaniu przez pryzmat pieniędzy. Blogerzy są postrzegani jako ludzie na wiecznych wakacjach, którym płacą za przyjemności . Dlatego nowi blogerzy chcą szybko się wybić, zależy im na zbudowaniu wizerunku w bardzo krótkim czasie . Jeżeli pisanie jest czyjąś pasją to nikomu nie będzie zależało na szybkiej popularności. Moja rada to niezbyt częste zaglądanie do statystyk bo jeśli masz słabą motywację to na początku bark czytelników może odebrać Ci chęć pisania. Daj sobie czas i luz a jeśli dobrze piszesz to zostaniesz zauważona/ny
______________________________________________________
www.swieczkowska.wordpress.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-07-05, 16:40   

swieczka napisał/a:

Moja rada to niezbyt częste zaglądanie do statystyk bo jeśli masz słabą motywację to na początku bark czytelników może odebrać Ci chęć pisania.
słuszna uwaga.

swieczka napisał/a:

Daj sobie czas i luz a jeśli dobrze piszesz to zostaniesz zauważona/ny
szczęściu czasem trzeba dopomóc ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wieszcozjesz 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 46
Miasto: Podkarpacie

Wysłany: 2013-07-14, 13:17   

Jako że zbliżam się powoli do 1000 lajka mojego fanpejdża pomyślałem nad konkursem który przy okazji rozpowszechni stronę.
Konkurs będzie polegał na udostępnieniu znajomym konkretnego posta przez facebooka. Będzie trwał powiedzmy 3 dni. Wśród osób które go udostępnią ale bezpośrednio z mojej tablicy (żebym widział kto udostępnił) rozlosuję jakieś fanty. Mogę to udokumentować zdjęciowo lub filmowo (żeby nie było). Listę osób będę miał przy udostępnianym poście, wystarczy to wydrukować powycinać, zatrudnić sierotkę która włoży rękę do jakiegoś pojemnika i gotowe. Jedna czy tam 3 a może 5 osób dostanie nagrody.
Nagrody zorganizuję od jakiegoś sklepu ze zdrową żywnością. Kwestia dogadania się ile maksymalnie mogą na takie coś wydać. Oczywiście wszędzie będzie informacja kto to ufundował zresztą najlepiej by było jakby paczki wysłał sklep a nie ja.

Taki pomysł wpadł mi do głowy i pytam się doświadczonych blogowiczów co o tym sądzą.
______________________________________________________
mój sprzeciw dla szkodliwej chemii w żywności
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-07-16, 11:17   

Ode mnie: http://powiedzialem.pl/tech/jak-wypromowac-bloga/

Zebrałem się w sobie, kilka (myślę) cennych podpowiedzi.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-07-23, 20:12   

wieszcozjesz napisał/a:

Jako że zbliżam się powoli do 1000 lajka mojego fanpejdża pomyślałem nad konkursem który przy okazji rozpowszechni stronę.
Konkurs będzie polegał na udostępnieniu znajomym konkretnego posta przez facebooka. Będzie trwał powiedzmy 3 dni. Wśród osób które go udostępnią ale bezpośrednio z mojej tablicy (żebym widział kto udostępnił) rozlosuję jakieś fanty. Mogę to udokumentować zdjęciowo lub filmowo (żeby nie było). Listę osób będę miał przy udostępnianym poście, wystarczy to wydrukować powycinać, zatrudnić sierotkę która włoży rękę do jakiegoś pojemnika i gotowe. Jedna czy tam 3 a może 5 osób dostanie nagrody.
Nagrody zorganizuję od jakiegoś sklepu ze zdrową żywnością. Kwestia dogadania się ile maksymalnie mogą na takie coś wydać. Oczywiście wszędzie będzie informacja kto to ufundował zresztą najlepiej by było jakby paczki wysłał sklep a nie ja.

Taki pomysł wpadł mi do głowy i pytam się doświadczonych blogowiczów co o tym sądzą.


Uważaj na losowanie. Jest to bardzo śliska prawnie metoda przeprowadzania konkursów. Lepiej prosić ich o napisanie jakiegoś tekstu, z których wybierzesz najciekawsze.

Jestem ciekawa faktycznych efektów takiego rozdania. Jaką ilość lajków Ci to wygeneruje? I jak się to przełoży na statystyki samego bloga? Daj koniecznie znać :)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
wieszcozjesz 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 46
Miasto: Podkarpacie

Wysłany: 2013-07-23, 23:23   

Basia napisał/a:

Uważaj na losowanie. Jest to bardzo śliska prawnie metoda przeprowadzania konkursów. Lepiej prosić ich o napisanie jakiegoś tekstu, z których wybierzesz najciekawsze.


Już po napisaniu posta pomyślałem o kwestii losowania i ustawie o grach hazardowych. Więc pewnie trzeba będzie dać:
1. lubie to
2. udostępnienie posta z konkursem
3. napisanie czegoś - i wybrać najlepsze

Swoją drogą przez głupią ustawę nie mogę sobie spokojnie legalnie wylosować zwycięzcy. W takich konkursach losowość jest jak najbardziej wskazana bo najsprawiedliwsza. A już dumałem jak kamerować losowanie żeby było wiarygodnie że nie wybrałem sobie znajomych albo kogoś z fajnym zdjęciem :)
Chyba że znacie jakieś inne sprawiedliwe rozstrzygnięcia w konkursach które można użyć.
______________________________________________________
mój sprzeciw dla szkodliwej chemii w żywności
 
  podziel si� tym postem na:
Wujek_Grzyb 
Blogger.Klub


Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 45
Miasto: Ciechanów

Wysłany: 2013-08-03, 23:49   

A ja dalej nie wiem jak wypromować bloga. Pomóżcie bo jakoś na razie mało odwiedzających . A chyba aż tak zle nie pisze :)
______________________________________________________
Książki w Pajęczynie Serdecznie zapraszam na swojego bloga z recenzjami książek!

Lubie Książki na FB!! Czyli Fan page na Facebook
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz