Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-04-23, 18:25
Autor Wiadomość
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany:    Kiedy założyć Fan Page?

Nie wszyscy ludzie mają facebook'a. Nie wszyscy korzystają z tego portalu. Ale oczywistym jest, że portal dociera do ogromu ludzi, że większość osób posiadających tam konto spędza na nim po kilka godzin.
Idealne miejsce dla reklamy naszego bloga. Fan pejdża może założyć każdy i wszystkiego.
Zaczynając od łyżki do zupy kończąc na fan pejdżach drużyn sportowych.
Kiedy bloger, powinien założyć fan pejdża, by dojść do jak największego grona potencjalnych nowych czytelników?
A może w ogóle nie powinien zakładać? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

RG
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

PannaNienaganna 
Blogger.Klub
Szukam męża


Imię: Dominika
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 149
Miasto: Wrocław / Bristol

Wysłany: 2012-07-09, 21:19   Re: Kiedy założyć Fanpage?

Ja założyłam jak blogowi stukneło 100 obserwatorów. Czyli jakieś półtora miesiąca temu? Teraz blog ma ponad 400 obserwatorów a na fb ok 180? Zawsze to jakiś sposób na szybki kontakt :)
______________________________________________________
[you] , a Ty kim, kim dla mnie...?
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-07-10, 01:29   

Ja się dalej zastanawiam , obecnie mam 263 obserwatorów i około 2 500 - 3 000 wyświetleń dziennie. Niedługo mam dostać paczkę od kuriera, kurację dla mnie i dla czytelników do rozdania. Więc chyba najwyższy czas na fan page poprzez konkurs zdobędę obserwatorów.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-07-10, 09:46   

Chyba nie ma jednej recepty dla wszystkich. Pewnie od tematyki zależy jaki jest próg wejścia. To podobnie jak z reklamami. Ogólna tematyka (czy rozrywka) musi mieć setki tysięcy wejść by coś zarobić. Strony specjalistyczne mogą nie zarabiać nic lub bardzo sporo przy niewielkim ruchu. Seks to się chyba szybko sprzedaje. Zawsze możesz założyć fan page dotyczący tego tematu, nie bezpośrednio bloga. Dodawać media związane z tematyką i wplatać w nie artykuły ze swojego bloga ;)

Blogowicz ma koło 30tys unikalnych użytkowników miesięcznie a liczba fanów zebrana przez 15 miesięcy to obecnie 314. Według mnie mało, ale także mało dzieje się na samym fan page'u. Jak się dzieje to nie ma prawie wcale odzewu mimo, że wiadomość dociera zwykle do 45%. Samo założenie strony na Facebook nie zagwarantuje sukcesu. To dopiero początek ciężkiej pracy do niego.

P4uli napisał/a:

Więc chyba najwyższy czas na fan page poprzez konkurs zdobędę obserwatorów.
To często spotykany sposób na zebranie fanów masowych. Trzeba jednak pamiętać, żeby potem ich odpowiednio zaciekawić, bo inaczej odejdą tak samo szybko jak przyszli ;)

RayGarraty napisał/a:

Nie wszyscy ludzie mają facebook'a. Nie wszyscy korzystają z tego portalu. Ale oczywistym jest, że portal dociera do ogromu ludzi, że większość osób posiadających tam konto spędza na nim po kilka godzin.
Idealne miejsce dla reklamy naszego bloga.
Ludzie często traktują to jako subskrypcję, ale taka forma suchego wklejania linków z bloga może być też zabójcza, trzeba metodą prób i błędów dojść do tego jakich treść oczekują Twoi fani. Interakcja to istotny element (komunikacja jest ważna).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2012-07-10, 11:27   

Ja założyłem Fanpage kilka dni po powstaniu bloga, po 9,5 miesiąca myślę że udało mi się przetrwać i wybić. Ponad 4000 lubię to.

Pomimo tego że tematyka jest popularna to mimo konkurencji jakoś udało się dotrzeć do tego grona ludzi, oczywiście łatwo na początku nie jest.
Najpierw na fb pojawiały się tylko linki do wpisów na blogu co dawało bardzo małą ilość fanów, dopiero zamieszczanie dużej ilości ciekawych zdjęć napędziło to wszystko.

Szczerze mówiąc to teraz Fanpage i Bloga traktuję jako dwie osobne rzeczy które łączy tylko nazwa. Dlaczego? Teraz to wszystko działa na często dodawanych zdjęciach (kilku dziennie) bo większość 'lubiących to' to obcokrajowcy których wpis na blogu w języku polskim wcale nie zainteresuje (oczywiście jak coś się pojawi na blogu to na fb link wędruje), wejścia z Facebooka na bloga oczywiście są, ale raczej od polaków więc jest to mała część (ewentualnie jeśli są to same zdjęcia lub video to wejść jest więcej).


Ale to tylko mój przykład, wszystko zależy od tematyki bloga... ;)
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-07-11, 14:43   

krzysiekg65 napisał/a:

Szczerze mówiąc to teraz Fanpage i Bloga traktuję jako dwie osobne rzeczy które łączy tylko nazwa.


Też mam zamiar tak zrobić, Fanpage który informuje tylko o nowym poście nie jest ciekawy.
Ja ze swoją tematyką mam zamiar na FB zamieszczać bardziej spontaniczne wpisy i dużo motywacji a na Blogu podsumowania całych dni i artykuły.
 
  podziel si� tym postem na:
Perspektyma 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 03 Lut 2012
Posty: 28

Wysłany: 2012-07-13, 22:53   

Stronę na fb uważam że trzeba założyć jak najszybciej. Tym więcej Ciebie, tym łatwiej jest zauważyć to co robisz. Ważne jest by pisać przynajmniej trzy posty dziennie o odpowiednich godzinach. Dobrze jest zacząć od prób przy kilkudziesięciu lajkach by wyczuć co ludzi lubią oraz kiedy są na fejsie, tak by info do nich trafiło. Ja swój Fan-page traktuję jako rozwinięcie bloga. Na Perspektymie są konkrety, a na fb ciekawe linki, krótsze informację. Pod koniec zeszłego roku miałem serie najciekawszych animacji komputerowych, co tydzień jedna lądowała. Od najnowszej do najstarszej. Muszę coś w tym stylu powtórzyć bo sporo osób z tego korzystało jak na moje warunki. Teraz powoli walczę o kolejnych subskrybentów, chociaż nie idzie mi to najlepiej. Przede wszystkim mała ilość komentarzy i lajków. No, ale to pewnie kwestia tego że tylko 78 osób lubi mój profil.
______________________________________________________
http://perspektyma.blogspot.com - moje atelier.

https://www.facebook.com/Perspektyma - więcej słów - bieżące informacje ze świata sztuki, dizajnu, architektury i co nieco o nowych technologiach.
 
  podziel si� tym postem na:
Petrolheads 
Blogger.Klub


Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył/a: 08 Cze 2012
Posty: 29
Miasto: Lubin

Wysłany: 2012-07-14, 10:45   

Ja fejsbukowe profile blogów, które czytuje, traktuję jako źródło powiadomień o nowym wpisie. Przejrzenie FB zajmuje mi mniej czasu niż otwieranie każdego bloga osobno, dlatego uważam, że powiadamianie o nowym wpisie przez FB to dobra sprawa. Dodatkowo można na profil wrzucać jakieś ciekawostki, pojedyncze zdjęcia albo filmiki i już mamy interesujący profil, będący rozszerzeniem bloga. Z tego co zauważyłem, ważne są częste i regularne aktualizacje, które zapewniają stałych odbiorców i napływ nowych.
______________________________________________________
http://petrolheads-blog.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-07-14, 14:12   

Petrolheads napisał/a:

Ja fejsbukowe profile blogów, które czytuje, traktuję jako źródło powiadomień o nowym wpisie. Przejrzenie FB zajmuje mi mniej czasu niż otwieranie każdego bloga osobno, dlatego uważam, że powiadamianie o nowym wpisie przez FB to dobra sprawa.
do przeglądania powiadomień wcale nie trzeba facebooka. Na dole kokpitu bloggera masz listę czytelniczą, prawie każdy blog ma kanał RSS, który można dodać tam lub jako zakładki w przeglądarce, są też różnego rodzaju czytniki.

Petrolheads napisał/a:

Z tego co zauważyłem, ważne są częste i regularne aktualizacje, które zapewniają stałych odbiorców i napływ nowych.
Tak to istotne, trzeba jednak przeprowadzać testy na fanach co jakiś czas i sprawdzać jakie treści przyciągają największą uwagę. Nie można też przesadzać z ilością wpisów na dzień, bo można skończyć z wyłączeniem powiadomień lub cofniętym lajkiem ;) Interakcje z fanami są istotne, bo chyba jak się ktoś nie udziela to przestaje dostawać nasze wpisy na tablicę (chyba, że zaznaczył "pokaż w aktualnościach").
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Petrolheads 
Blogger.Klub


Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył/a: 08 Cze 2012
Posty: 29
Miasto: Lubin

Wysłany: 2012-07-14, 16:29   

Używam czytnika RSS w telefonie, ale tam dodaje tylko najważniejsze i najbardziej interesujące kanały. Chyba, że uda mi się znaleźć program, który umożliwi mi stworzenie dwóch niezależnych list kanałów, z różnymi ustawieniami odświeżania.
______________________________________________________
http://petrolheads-blog.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
7lukasz7 
Blogger.Klub


Imię: Łukasz
Wiek: 27
Dołączył/a: 15 Lip 2012
Posty: 25
Miasto: Opole

Wysłany: 2012-07-16, 20:31   

a co sądzicie o serwisach like za like? wiem, że to fikcyjne konta, ale zawsze lepiej mieć 1000 lubiących niż 100. Według mnie, wywoła to efekt tłumu i inni ludzie łatwiej będą klikać lubie to. Poza tym, nasz Fan Page będzie wyżej w wynikach wyszukiwania. A jakie są wasze opinie?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-07-16, 21:22   

7lukasz7 napisał/a:

a co sądzicie o serwisach like za like? wiem, że to fikcyjne konta, ale zawsze lepiej mieć 1000 lubiących niż 100.
Chyba lepiej mieć fanów zaangażowanych w stronę niż tysiące pionków? Zatem według mnie nie zawsze taka wymiana jest dobrym pomysłem, ale ja jeszcze nie posiadam na swoim koncie strony z tysiącami fanów. Oczywiście liczby robią wrażenie jednak nie każdemu jest to wskazane. Jak prowadzisz kolejną stronę rozrywkową to wymiana z "fajne dupcie", "rwałbym jak Reksio szynkę" itd. ma jakiś sens, bo grupa docelowa jest podobna. Potem jednak trzeba publikować wiele durnych postów nie mających wartości merytorycznej, ale generujących spore ilości lajków, szarów i komentarzy. Pewnie ostatnio zauważyliście to na swoich tablicach ;) Jak ktoś nie jest zaangażowany to przestaje dostawać powiadomienia, stąd takie działania na fan pejdżach.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz