Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2015-02-10, 10:11
Autor Wiadomość
xjolax 
WordPress.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 38
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2015-02-14, 13:01   

rodi napisał/a:

Ktoś kto wziął udział w konkursie może wkleić screen z analytics ? czy innych statystyk ? chciałbym zobaczyć czy przełozyło się to i jak mocno na wzrost wizyt na blogu.


Szczerze wątpię, że to angażuje i przynosi nowych odbiorców - no z pewnością dla wygranych blogów tak, ale reszta, tylko napędza konkurs.

Moim zdaniem powinny być ścisłe kryteria, żeby bloga zgłosić i powinny te blog przejść jakąś selekcję, zanim będą głosy sms. Wiadomo, że to co raz bardziej komercyjna impreza i nagrody są kuszące, ale blogi powinny być wyjątkowe i wyróżniające się w swojej kategorii. ;)

[ Dodano: 2015-02-14, 13:09 ]

Htsz napisał/a:

Tylko ile to jest ileś :D ? i czy warto wymieniać się za bannery reklamowe i wpisy w społecznościach, które promują ten konkurs? Jak np. kategoria liczy 300 osób a Twój blog nie zdobywa wielu głosów, bo jest nowy, to będzie gdzieś pod koniec tej listy. Ilu internautów przegląda wszystkie zgłoszenia?


Wydaje mi się, że blogerzy, którym zależy na promocji, więcej zyskaliby np. na wpisach o sobie na innych blogach - czyli np. bloger z jakąś tam liczbą czytelników i fanów publikuje artykuł o nas i naszym blogu. Tańsza i skuteczniejsza forma promocji, niż nagabywanie ludzi. Ja mam sporo fanów, którzy są 12-15 letni i nie wyobrażałabym sobie naciągać ich na smsy, chociaż pewnie niektórzy nie mają oporów. Ale to taka moja sugestia ;) .

Na tym konkursie bardziej promują się jurorzy, 'eksperci' i eksperci, sponsorzy i organizatorzy. Blogerzy, którym naprawdę zależy na promocji, powinni myśleć szerzej.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-02-16, 17:45   

Że blogi brylujące w konkursie są przeciętne? Trochę się zgodzę. Te nagrodzone i okrzyczane rzadko mnie zachwycają. (Choć należy też uwzględnić moją alergię na wszelkie rzeczy popularne i niechęć do list bestsellerów).

Ale co w takim przypadku: blog jest naprawdę na wysokim poziomie, ma dobre statystyki, ale jest mało angażujący (Alabastrova :) , bo porusza sprawy mocno kulturalne, więc w komentarzach wypowiadać się trzeba raczej inteligentnie (zgroza :) . Chodzi mi o konkretny blog, jeden z moich ulubionych. W sumie gdy na stronie zobaczyłam informację o starcie w konkursie, miałam mieszane uczucia. Blog jest bardzo alternatywny, często krytykuje współczesną kulturę, blogosferę i to, co ma ona do zaoferowania, więc trochę mnie to zdziwiło. (W sumie zastanawiam się nad tym, jak to się ma do spójności stworzonego wizerunku... ale nie o tym).

SMS-a nie wysłałam, choć bloga szczerze lubię i życzę mu jak najlepiej. Chyba nie jestem po prostu z tych, co wysyłają.

Podsumowując tyradę, w sumie nie mówię nic odkrywczego, tylko powtarzam za Htszem i Lizard Kingiem: konkurs na pewno zostawia w tyle fajne blogi, których wartość nie przekłada się na lajki, serduszka i oczywiście SMSy.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-02-27, 01:25   

Tuż po obradach jury Maciej Budzich przeprowadził rozmowę z Konradem Kruczkowskim i Michałem Szafrańskim o tym jak wybierali bloga roku:



Posłuchajcie i odpowiedzcie mi czy według Was blogerzy w roli jurorów oceniających własne środowisko sprawdzają się lepiej? Zrobią to dobrze?

Macie swoje typy w tej edycji? Wiadomo, że akcja z głosowaniem wstępnym popsuła atmosferę, ale jednak ktoś w tym roku wygra samochód ;) Kto zasłużył?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-03-03, 03:25   

Szczerze mówiąc, jestem pozytywnie zaskoczona poziomem tych rozważań, chociaż dopiero jutro się okaże, jak to wygląda w praktyce (np. literackość... wchodzę na bloga roku sprzed kilku lat, a tam tyle literówek, że trochę mnie to odrzuciło. Oczywiście poprawka na skrzywienie zawodowe; poza tym wiadomo, że to tylko jedno kryterium oceny).

Htsz napisał/a:

czy według Was blogerzy w roli jurorów oceniających własne środowisko sprawdzają się lepiej?


W pewnym sensie tak, chociaż w tej sytuacji ich ocena jest tylko wtórna - głosowanie SMSami zrobiło porządny odsiew i tak, jak pisaliśmy wyżej, na pewno wiele wartościowych blogów odpadło. Dziwię się, jak można tego nie widzieć - bo później faktycznie ma się do czynienia z takim trochę niezręcznym (i niewdzięcznym) zadaniem oceniania osób, które faktycznie zna się osobiście. Robi się małe środowisko, małe bajorko i mały smród :)

Abstrahując zupełnie od kwestii SMSów: osąd blogerów jest specyficzny i nie każdemu zależy na ich uznaniu. W filmiku widać było wyraźnie ich podejście: padało mnóstwo rad pod adresem zwycięzcy, wręcz psychoanaliza autora bloga, czuło się taki klimat starszobraterski i mentorski :) No i ok. Oni skupiają się na warsztacie (takie przynajmniej odniosłam wrażenie). Być może komuś innemu będzie zależało bardziej na nagrodzie publiczności, ale takie nagrody zależą od... publiczności, hehe :D Mnie na przykład zależałoby na nagrodzie jury składającego się z osób mających coś do czynienia z literaturą przez duże L. Oczywiście nie znaczy to, że wyrok blogerów czy publiczności nic by nie znaczył, ale... po prostu literatura jest dla mnie ważna :)

Podsumowując: różne konkursy, różne jury, różne kryteria. Fajny filmik. Pewnie naklikam tu coś więcej po wynikach.

A, czy ktoś jeszcze wychwycił rozbawienie przy wspomnieniu bloga na blogspocie?? Bezcenne :D

Fajne było też to, że wspomnieli o konsekwencji i rozwoju bloga w czasie - jak dla mnie super ważna sprawa i dobrze o nich świadczy, że brali to pod uwagę.

Typów własnych nie mam. Chyba nie czytam blogów aż tak długo :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-03-03, 21:38   #blogroku - nagroda główna - fiat 500

pequeninha napisał/a:

A, czy ktoś jeszcze wychwycił rozbawienie przy wspomnieniu bloga na blogspocie?? Bezcenne :D
ja :P chodzą takie opinie, że blogi na blogspocie są brzydkie, dlatego od dłuższego już czasu staram się zmieniać tę opinię podpowiadając blogerom gdzie znajdą dobre skórki lub robię je sam ;)

------------

Blogiem roku 2014 został Kulturą w płot - jak podoba się ten wybór?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2015-03-04, 21:55   

Jak dla mnie blog który wygrał zasługuje na nagrodę.
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2015-03-07, 15:27   

Ciekawy blog. Przyznam szczerze, że nie śledziłam przebiegu konkursu. W zeszłym roku, jakoś więcej zaglądałam. Nawet pokusiłam się o sms, na jeden, który brał udział i go lubię.
Zgadzam się z opinią, że odpada sporo ciekawych blogów, ale taka to już kolej rzeczy, że nie zawsze ludzie głosują na najlepszy/najciekawszy itd (nie będę się rozwijać o kupowaniu głosów itp).
Mam wrażenie, że małe blogi mają małe szanse, ale być może się mylę:)
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-03-09, 17:07   

Blog jest mi znany, miałam do niego kilka podejść, ale zupełnie mi nie podszedł. Przekrojówki tego typu jakoś mało mnie interesują. Możliwe, że blog ma jakieś kosmiczne drugie dno albo głębokie, zmieniające sens wszechświata przesłanie, ale szczerze mówiąc przebrnięcie przez jeden post na raz to raczej moje maximum...

Ale patrząc na kryteria: blog na pewno jest estetyczny, całość poprawna i dopracowana językowo, na pewno sporo pracy idzie w porządny research, jest to wszystko przemyślane i utrzymane w jednej konsekwentnej konwencji. Kudosy za to.

Reszta kryteriów typu interesująca osobowość autora (?), poprawa jakości życia czytelników (??) czy jakość dyskusji na blogu (.....?) to moim zdaniem kwestie tak mgliste, że z jakiegoś punktu widzenia blog na pewno je spełnia...
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-03-28, 19:27   Re: #blogroku - nagroda główna - fiat 500

Htsz napisał/a:

Blogiem roku 2014 został Kulturą w płot - jak podoba się ten wybór?

Muszę przyznać, że to bardzo fajnie prowadzony blog, ale czy to blog roku to nie wiem, nie mam aż takiego rozeznania w blogosferze.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz