Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Reklamodawca i Bloger - Działania reklamowe w blogosferze

Natalia Hatalska - zajmująca się branżą mediowo-reklamową - na swoim blogu opublikowała CaseBook dotyczący współpracy reklamowej w blogosferze. Jest to informator dla reklamodawców, ale może przydać się także blogerom. Dlaczego?

Opisano tam kilka kampanii reklamowych z udziałem blogerów, sposoby i formy współpracy z blogerami, wszystko komentują sami blogerzy (biorący udział w tych kampaniach) oraz agencje realizujące zlecenia. Dodatkowo znajdziecie tam 10 przykazań dotyczących przebiegu kampanii.

Warto przeczytać i sprawdzić czy tak wyobrażaliście sobie współprace z firmami. Jeżeli już zarabiacie w ten sposób to możecie wzbogacić swoją wiedzę (o formy) i sprawdzić czy wasza dotychczasowa współpraca z firmami wyglądała podobnie.

wpis na blogu => http://hatalska.com/2012/...ok-do-pobrania/

PDF do pobrania na zasadzie "podziel się (na fb czy twitterze) i pobierz za darmo" => http://hatalska.com/caseb...-w-blogosferze/

Czekam na Wasze opinie ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-07-20, 01:13   

ściągnęłam i przeczytałam :)

Przydatne chociaż zawsze się zastanawiałam dlaczego Segritta uważana jest z jedną z najlepszych Polskich blogerek. Jej statystyki nie powalają, liczba komentarzy pod postem to najczęściej liczba jednocyfrowa. Na facebooku niecałe 3 tys likeów.
Czytałam z nią wywiady, angażowana jest w dobre akcje promocyjne. Czyżby znajomości z Kominkiem czy Fashionelką ?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-07-20, 01:23   

Popularność to nie tylko suche statystyki i wcale nie musi być też na ogromną skalę. Ważne gdzie blogera można spotkać, jakie wzbudza emocje, jak buduje swoją markę. Znajomości oczywiście pomagają ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-07-20, 01:40   

Wiem ale obserwuje ją od jakiegoś czasu i wg mnie nie naprawdę nie wyróżnia się. A wg Kominka znalazła się na liście 30 najbardziej opiniotwórczych blogerów była w brązowej dziesiątce. I zastanawiam się jak :)
 
  podziel si� tym postem na:
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2012-07-20, 02:35   

Również pobrane i przeczytane :) Nie powiem, ciekawa lektura przed snem, aż zachciało się jakiejś współpracy... :P

Szczerze mówiąc o większości akcji nie słyszałem bo nie czytuje tych blogów.
Tematem też wcześniej się nie interesowałem bo nawet nie marzę o jakiejkolwiek współpracy z kimkolwiek przy obecnym stażu i popularności.

Jednak bardzo fajne jest to że blogi są w końcu zauważone przez duże firmy jako coś przez co można dotrzeć do klienta.
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-07-20, 02:48   

krzysiekg65, masz bloga mocno skoncentrowanego na jednej marce, więc sumie oczekiwać można współpracy od nich lub od firm z jakimiś akcesoriami samochodowymi. Pewnie kwestia pokręcenia się w odpowiednich miejscach i już niebawem da się zacząć jakieś zarabianie albo chociaż wejścia na imprezy ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2012-07-20, 12:48   

Znaczy jakby tak dokładnie popatrzeć to współprace posiadam z lokalnym salonem Audi, braterską, bo braterską ale zawsze :)

Co do oczekiwania współpracy od samego Audi to może, ale niestety nie w Polsce, tutaj ciągle widać wielkie zacofanie w porównaniu do innych krajów :kwasny:
Choć jeśli popatrzeć z drugiej strony to jak można było przeczytać BMW zorganizowało akcję, Peugeot też, ostatnio również czytałem o akcji Skody z blogerkami o tematyce mody i trendów... Może i Audi wpadnie na ten pomysł, no ale pożyjemy, zobaczymy... :looka:

Co do firm związanych z tematyką motoryzacyjnych to tu prędzej może się coś wydarzyć.

Htsz napisał/a:

Pewnie kwestia pokręcenia się w odpowiednich miejscach i już niebawem da się zacząć jakieś zarabianie albo chociaż wejścia na imprezy

Możesz jakoś to rozwinąć.. :?: Zawsze myślałem żeby się nie narzucać, tylko jak co to czekać na propozycję, czyżby jakieś 'pomaganie szczęściu' ? :rotfl:
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-07-20, 15:36   

krzysiekg65 napisał/a:

Htsz napisał/a:


Pewnie kwestia pokręcenia się w odpowiednich miejscach i już niebawem da się zacząć jakieś zarabianie albo chociaż wejścia na imprezy

Możesz jakoś to rozwinąć.. :?: Zawsze myślałem żeby się nie narzucać, tylko jak co to czekać na propozycję, czyżby jakieś 'pomaganie szczęściu' ? :rotfl:
Czekanie - jak moneta - ma dwie strony. Można czekać do usranej śmierci i nic nie mieć albo się odczekać i być zauważonym a pewnie wtedy jest się wartym nieco więcej - no ale to tylko moje przypuszczenia.

Pisząc o kręceniu się w odpowiednich miejscach miałem na myśli chociażby zgłoszenie się do kilku agencji reklamowych. Nie na zasadzie proszenia się (tak jak to robią młode dziewczyny, zakładają bloga a potem wypraszają wszędzie o próbki), ale: Witam, mam bloga o X tematyce, prowadzę go X czasu, średnio ma XXXXXX odsłon miesięcznie. Do tego jest fan page i G+, który ma XXXX fanów i XX zasięg.
Potem kilka zdań, że chętnie podejmiesz współpracę, głównie zależy Ci na tematycznych kampaniach i w razie czego prosisz o kontakt :) Dodajesz oczywiście jakieś zrzuty ze statystyk i linki do fb, g+, bloga.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
PannaNienaganna 
Blogger.Klub
Szukam męża


Imię: Dominika
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 149
Miasto: Wrocław / Bristol

Wysłany: 2012-07-20, 15:45   

Pdfa poczytam wieczorem, jak luby pojedzie do pracy. Co do współprac to ja myśle, że dużo zależy też od kraju. W Polsce wybic sie trudno, a jak już sie jest znanym, to idzie z górki. Ja bloga mam typowo o kosmetykach. Pierwsze współprace to był jeden kosmetyk, warty z 10zł. Ale to był start, i wiedziałam, że jak zaczne narzekac albo wybrzydzac, to nigdzie nie zajde. współprace z firmami zaczelam w maju tego roku, na dzien dzisiejszy mam ich ponad 20 na koncie. Zaczynałam od polskich firm, przechodząc od tych mniej znanych do tych rozpoznawanych. Odpuściłam jednak polskie, bo wiecej zachodu, niż korzyści. Są firmy, które regularnie podsyłają drobiazgi, są takie, które wysyłają jedną rzecz i wymagają recenzji na nie wiadomo ile słów, filmiki itp. Niedawno rozpoczelam wspolprace z firmami walijskimi i angielskimi. Dostaje paczki co tydzien z określoną liczbą kosmetyków i nie mam ani przymusu pisania o nich pozytywnie, ani ograniczenia czasowego. Zagraniczne firmy traktują blogerów nieco inaczej, i tak samo bloger za granicą zarabia inaczej. Za głupie zlinkowanie czegoś na blogu płacą od 25 do 70 euro. Bloger musi sie cenic, a nie leciec na każdy chłam, który mu oferują i tyle :)

[ Dodano: 20-07-2012, 15:47 ]

Htsz napisał/a:

Nie na zasadzie proszenia się (tak jak to robią młode dziewczyny, zakładają bloga a potem wypraszają wszędzie o próbki)
uwierz, są młode dziewczyny które wiedzą jak napisac maila, żeby to firma do nich wracała, a nie one do firmy :)
______________________________________________________
[you] , a Ty kim, kim dla mnie...?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-07-20, 16:08   

PannaNienaganna napisał/a:

uwierz, są młode dziewczyny które wiedzą jak napisac maila, żeby to firma do nich wracała, a nie one do firmy :)
chodziło mi o blogi zakładane nie z pasji tylko z uwagi na modę i chęć zarabiania na tym (dostawania darmowych gadżetów) od samego początku ;)

edit:

Tutaj komentarz Maćka Budzicha do tego raportu:

zaczyna się na 0:48
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
PannaNienaganna 
Blogger.Klub
Szukam męża


Imię: Dominika
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 149
Miasto: Wrocław / Bristol

Wysłany: 2012-07-20, 16:35   

Htsz napisał/a:

chodziło mi o blogi zakładane nie z pasji tylko z uwagi na modę i chęć zarabiania na tym (dostawania darmowych gadżetów) od samego początku
a, no to precyzuj od razu, bom sie urażona poczuła :D
______________________________________________________
[you] , a Ty kim, kim dla mnie...?
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-07-23, 00:37   

Htsz napisał/a:

chodziło mi o blogi zakładane nie z pasji tylko z uwagi na modę i chęć zarabiania na tym (dostawania darmowych gadżetów) od samego początku


Ja znam takie blogi. Nawet niedawno wdałam się w kłótnie z jednym ( meskakosmetyczka blogspot com) nie spodobało mi się że napisał recenzję jakiegoś produktu który dostał w ramach współpracy (sama współpracuje z tą firmą) z błędami, zrobił nawet błąd w nazwie firmy. Oczywiście nie dało mu się nic wytłumaczyć. Gdy zarzuciłam że założył bloga aby mieć z niego interes ( wyłudzać wszystko co się da) napisał ze to ja mam reklamy Adsense a nie on ! To wszystko było żenujące a ja oczywiście nazwana hejterką bo niby zazdroszczę tych współprac

ehh
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz