Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany:    Ulotki w miejscach publicznych - przystanki, słupy itp.

Myślę, że większość z Was nieraz w miejscu publicznym spotkała się z ulotkami różnych stron internetowych. Zapewne były to większe serwisy - zakłady szukające pracowników, jakieś okoliczne imprezy, szkoły jazdy itd.

Na mieście spotyka się tyle tych ulotek, że aż człowiek zaczyna się zastanawiać: czy przynosi to jakiekolwiek korzyści.

I tu pytanie do Was: czy próbowaliście rozwieszać w miejscu publicznym ulotki prowadzące do Waszej strony/bloga. Jeśli tak - to czy przyniosło to jakieś korzyści, zwiększyła się liczba odwiedzających stronę?

Co w ogóle myślicie o rozwieszaniu ulotek?
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-08-23, 20:31   

Ja się nie spotkałam ale np mój polecono w lipcu 2012 w miesięczniku Shape. Podobno jego sprzedaż to 32-35 tys egzemplarzy na miesiąc. Nikt mnie o tym wcześniej nie powiadomił. Sama kupiłam gazetę i tego nie zauważyłam. Dopiero zaczęłam dostawać komentarze z numerem strony. Mała wzmianka ze screenem zajmująca może 1/8 strony.

Wynik ? Wtedy zaczynałam, blog miał 3 miesiące. W czerwcu miałam 43 tys wyśw w lipcu prawie 90 tys. Pisałam częściej ale musiało to coś dać.

Z ulotkami na słupach może być podobnie. Wszystko zależy od ilości i pewnie od wolnego czasu autora. Może obklejenie przystanków przy uczelniach mogło by coś dać, sama ulotka też musiałaby przyciągać.
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-08-23, 22:04   

Myślę, że lepszym sposobem na reklamę jest już umieszczenie adresu swojego bloga w stopce i wypowiadanie się na forach. To pewnie da więcej odwiedzin niż ulotki, a i pracy mniej będzie kosztowało.
Mogę was zaskoczyć, ale nawet telewizja daje praktycznie zerowy wzrost popularności. Owszem, odsłony podskoczą o kilka(naście) tysięcy, ale na drugi dzień spadną do poprzedniego poziomu, a to może być demotywujące. Na popularność trzeba pracować długo, regularnie i co najważniejsze - cierpliwie. Nie ma drogi na skróty.
 
  podziel si� tym postem na:
dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-08-24, 12:50   

ultraman23 napisał/a:

Myślę, że lepszym sposobem na reklamę jest już umieszczenie adresu swojego bloga w stopce i wypowiadanie się na forach. To pewnie da więcej odwiedzin niż ulotki, a i pracy mniej będzie kosztowało


Coś w tym jest. Sama miałam taką sytuację, że po 2 tyg prowadzenia bloga adres do mojej witryny został zamieszczony na 2 stronach na FB, które miały po około 10-15 tyś lajków. Fakt odwiedzin w ciągu doby było o jakieś 2-3 tyś więcej, jednak po kilku dniach wszystko wróciło do normy i myślę, że zostało dosłownie kilkunastu unikalnych użytkowników. Wydaje mi się, że dużą liczbę stałych odbiorców możemy zdobyć tylko jeśli docieramy do osób o sprecyzowanych zainteresowaniach dla przykładu: moda, motoryzacja czy książki, tylko wtedy jest spora szansa, że część z nich z nami zostanie, a ulotki, czy plakaty to jest oczywiście jakaś alternatywa, jednak prawdopodobieństwo znalezienia swojej grupy odbiorców będzie raczej małe.

P4uli a jak u Ciebie wyglądały kolejne miesiące po lipcu:)? dalej utrzymywała się tendencja wzrostowa:)?
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-24, 13:10   

ultraman23, dezaar, odbiegacie od tematu :| Ja się nie pytam, jak rozreklamować bloga. Pytam się, czy rozwieszanie ulotek (ta konkretna metoda) z adresem strony daje jakieś korzyści.

Tak czy owak - dzięki za wypowiedzi :D
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-08-24, 14:31   

Każda forma pchania się do przodu daje korzyści, ja mam np swój własny t-shirt, chodzę w nim, ma to jakiś mały skutek, drugi poleciał w konkursie i zwyciężczyni pewnie robi to samo =) a co będzie lepszą reklamą jak adres strony na kobiecym ciele? :D
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-24, 14:45   

adrkwi, Możesz powiedzieć, ile kosztuje zrobienie koszulki z własnym napisem i gdzie coś takiego zrobić?
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-08-24, 16:46   

chomik21m napisał/a:

adrkwi, Możesz powiedzieć, ile kosztuje zrobienie koszulki z własnym napisem i gdzie coś takiego zrobić?


Projekt zrobiłem sam ale sporo stron daje możliwość "zaprojektowania" t-shirtu z widoku strony internetowej np http://koszulka.pl/koszulkomat

Moje nadruki zostały wydrukowane przez http://naklate.pl ale to w ramach współpracy, której wynikiem jest ta koszulka http://powiedzialem.pl/ki...powiedzialempl/
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-25, 20:46   

Ulotki za wycieraczkami czy pozaklejane słupy i przystanki to dla mnie spam. Nie wiem czy ktoś chciałby bym jego bloga kojarzył z zaśmiecaniem miejsc publicznych ;)

Zakładając, że robimy to legalnie - musimy liczyć się też z pewnymi kosztami. Poza tym unikałbym długich adresów, Raczej jakieś specjalnie do tego przygotowane - łatwo taki zapamiętać, przepisać do telefonu oraz śledzić wejścia z takiej reklamy. Dodałbym też kody QR.

to samo w przypadku koszulek. Adres dałbym raczej w okolicach klatki piersiowej - szczególnie w wersji dla pań ;D w wersji męskiej coś (logo, obiekt) co zwróci uwagę.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-25, 21:16   

Htsz napisał/a:

Adres dałbym raczej w okolicach klatki piersiowej - szczególnie w wersji dla pań
I specjalny adres: girlstoples.pl ;) :P
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-08-26, 12:18   

adrkwi napisał/a:

to samo w przypadku koszulek. Adres dałbym raczej w okolicach klatki piersiowej - szczególnie w wersji dla pań ;D w wersji męskiej coś (logo, obiekt) co zwróci uwagę.


Jasne, że skuteczniejsze ale nie sądzę by ktoś miał ochotę to nosić, zabieg jaki ja zrobiłem na swoim projekcie zwiększa prawdopodobieństwo, że t-shirt nie skończy jak szmata do podłogi.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-08-26, 12:34   

Ja robiłam torby na zakupy, które rozdałam w konkursie, ale nie sądzę aby miało to jakikolwiek wpływ. Musiałabym ich chyba zrobić 1000 a nie 6 sztuk ;) Niedługo kubki będę rozdawać, ale też w małych ilościach..

O ulotkach myślałam przy okazji jakiś akcji typu jarmark ekologiczny, ale trochę za późno się obudziłam. Chociaż wydaje mi się, że w przypadku takiego bloga jak mój ma to więcej sensu niż przy takim lajfstajlowym czy opiniotwórczym. Może zdążę jakieś zrobić na MakeCamp to dam Wam znać ;) Tylko ciężko będzie stwierdzić ile wejść ze względu na konferencję a ile na ulotki ;)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz