Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:47
Autor Wiadomość
majw91
[Usunięty]



Wysłany:    Wydawcy vs. AdBlock (Odwiedzający)

Padło na to "miejsce". Blogi blogami, ale na większości znajdują się reklamy. Na moim też. Nachodzi mnie od razu pytanie czy wy też w nie klikacie pomagając w zarobku autorowi (nie ukrywajmy, każdemu pieniądze się przydają) czy jednak wam one przeszkadzają i ganicie za to?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-08-12, 21:13   

Reklamom mówimy stanowcze NIE. (a przynajmniej ja)
U siebie reklam nie mam, tego samego oczekuję od blogów innych - bo chyba nic mnie z blogów nie odstrasza, tak jak one (nawet paskudna grafika).
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-08-12, 22:48   

majw91, temat ma on opisywać to o czym dyskutujemy ;) a dział blogowy jest chyba dość obszerny, więc nie rozumiem stwierdzenia "nie wiedziałem gdzie wrzucić" :P

Kredka napisał/a:

Reklamom mówimy stanowcze NIE. (a przynajmniej ja)
U siebie reklam nie mam, tego samego oczekuję od blogów innych - bo chyba nic mnie z blogów nie odstrasza, tak jak one (nawet paskudna grafika).
rozumiem, że jesteś zwolenniczką płatnej treści? bo skoro nie z reklam to z czego mają utrzymywać się strony? Często bywa tak, że ktoś prowadzi stronę hobbistycznie i nagle zyskuje ona sporą popularność a jego prywatne fundusze nie pozwoliłyby utrzymać jej i zagwarantować odpowiedniej jakości dla większej ilości odwiedzających - wtedy zwykle pojawiają się reklamy.

To samo mam chociażby na forum. Zagląda tutaj bardzo dużo osób a udziela się jedynie pewien procent. Ktoś za to musi płacić, ale z uwagi na to, że ja na tym nic nie zyskuję przesuwam owy obowiązek na odwiedzających (nie oszukujmy się zysków nie ma tutaj żadnych, jakbym miał w pełni finansować serwer z reklam to bym i tak musiał dopłacać).

Sam jestem internautą odwiedzającym rózne strony i wydawcą. Mam adblocka, ale tylko dlatego, że wielu wydawców nie szanuje swoich odwiedzających - w ten sposób zmusili mnie do blokowania grających i nie dających się wyłączyć reklam (szczególnie wnerwiające są te we flashu). Nie blokuję natomiast reklam typu Adtaily czy boksów Google i jak mnie coś interesuje to klikam w banerki i reklamy kontekstowe.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-08-12, 23:42   

reklamy jakie są, każdy widzi.
zatem jak Htsz, blokuję każdą "wrzeszczącą" reklamę. Najbardziej znienawidzone typy reklam to nie tylko te wrzeszczące, ale też nie dające się zamknąć (uciekający lub zbyt mały x), a także te na minimum pół strony. I tutaj nie ma zmiłuj - nawet jeśli jakiegoś producenta/firmę lubię, to taka reklama z automatu leci do filtra. Boxy googla czy adtaily nie są inwazyjne, więc z reguły zostawiam je w spokoju.
Poza tym wiele reklam na blogach to przeważnie te od "darmowych" dodatków typu licznik, statystyki (nie oszukujmy się, dużo częściej trafiam na taką formę reklam i dlatego tępię masowo, bo są coraz gorsze w nachalności), które albo samemu się pobiera, albo "niechcący" z darmowym szablonem od jakiejś szabloniarni znajdującej się np. na serwisie interii.
Co do samego AdBlocka to coraz częściej używam go także nie tylko do filtrowania reklam, ale także "dodatków" na blogi w postaci wszelkiej maści muzyczek (mp3 w tle lub player ruszający od razu) oraz różniastych flashowych pierdół (zegarki, dyndające "coś", obracających się kostek, czy przygłupiastych innych niepotrzebnych ozdób psujących tylko efekt samego bloga i coraz częściej brokatowych teł - nie wiem skąd taka pokemoniarska moda, mdło mi od tego)
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-08-13, 01:13   

Htsz napisał/a:

rozumiem, że jesteś zwolenniczką płatnej treści? bo skoro nie z reklam to z czego mają utrzymywać się strony?

Przecież pytanie było o zwykłe blogi, nie strony. Przez blogi rozumiem te na serwisach typu blog.pl, onet, blox itp. - nie powiesz mi, że tam reklamy są mu potrzebne, żeby "na siebie zarabiać". Rozumiem, że na stronach "profesjonalnych" reklamy mogą się pojawiać (ale też wiele zależy od tego, jakie to są reklamy - jakoś tutaj nie widziałam chyba nigdy żadnych skaczących, migających czy włażących mi na cały ekran), ale z blogami czysto amatorskimi nie ma zmiłuj. Jeśli mam czytać czyjś pamiętnik czy rozważania o muzyce/polityce/gotowaniu - na pewno wybiorę tę stronę gdzie reklam nie będzie lub nie będą nachalne.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-08-13, 06:37   

Kredka napisał/a:

Przez blogi rozumiem te na serwisach typu blog.pl, onet, blox itp. - nie powiesz mi, że tam reklamy są mu potrzebne, żeby na siebie zarabiać.
a na innych/własnych to już nie blogi? niektórzy chcą prowadzić blogi pod własnym nazwiskiem :) Poza tym wszystkie trzy, które wymieniłaś wyświetlają reklamy :) Nie wyświetla ich autor (na blog.pl może), ale za to emisję prowadzi portal, który udostępnia miejsce na bloga za darmo i w ten sposób odbija sobie brak opłat.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-08-13, 12:07   

Htsz napisał/a:

Poza tym wszystkie trzy, które wymieniłaś wyświetlają reklamy

Ciekawe gdzie? Onet - tak, i dlatego szerokim łukiem omijam ten portal. U mnie (na bloxie) czy na innych - głównie właśnie bloxowych - blogach, które odwiedzam, jakoś reklam nigdy nie widziałam.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.


Zaproszone osoby: 14
Imię: Tomek
Wiek: 29
Dołączył/a: 23 Maj 2011
Posty: 319
Miasto: Kraków

Wysłany: 2011-08-13, 15:20   

Reklamy nie są złe - pod warunkiem, że są umieszczane na blogach tematycznych i są związane z nimi tematycznie. Ja bardzo chętnie wrzuciłbym niewielki banerek jakiegoś sklepu z płytami, oczywiście pod warunkiem, że bedzie w 100% dopasowany do kolorystyki bloga.
Poza tym nie pogardziłbym linkiem tekstowym umieszczonym pod koniec każdej (w moim przypadku) recenzji, który byłby odnośnikiem do podstrony danej płyty w jakimś sklepie.
Ale jakiś flashowy gadający syf to rzeczywiście przesada...
______________________________________________________
Rozruszajmy dział muzyczny!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-08-13, 16:08   

Onet jest jednym z tych serwisów, który strasznie potrafi zapaćkać bloga reklamami.
Blox - zapomniałem, że od jakiegoś czasu oni też udostępniają możliwość zabraniania swoim blogerom poprzez Adtaily. Na każdym blogu masz z boku wysuwany panel z polecanymi blogami oraz bannerem, który zaprasza do sklepu, gdzie można kupić reklamę na blogach publikowanych na ich portalu.
blog.pl - wprowadzili kiedyś belkę a wraz z nią reklamy Google, potem - jak już wspomniałem - umożliwili także użytkownikom zarabianie poprzez bannery adtaily.
mylog.pl - wiele lat wyświetlali na blogach reklamy, teraz już chyba z tego zrezygnowali (?).
ownlog.com/fotolog.pl - nie ma reklam na blogach, ale jest opłata za założenie i potem za kilka rozszerzeń.
blog4u.pl - wszedłem na jakiegoś bloga i mam pasek menu z reklamą na 1/4 ekranu (można go zminimalizować) :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-08-13, 16:43   

Htsz napisał/a:

Blox - zapomniałem, że od jakiegoś czasu oni też udostępniają możliwość zabraniania swoim blogerom poprzez Adtaily. Na każdym blogu masz z boku wysuwany panel z polecanymi blogami oraz bannerem, który zaprasza do sklepu, gdzie można kupić reklamę na blogach publikowanych na ich portalu.

Naprawdę porównujesz coś takiego ze skaczącymi, migającymi i grającymi reklamami? Nie mam nic przeciwko - i napisałam to przecież wyraźnie - dyskretnym reklamom, nie burzącym przy tym estetyki strony (tak jak np. na tym wysuwanym panelu).
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-08-13, 16:58   

Kredka napisał/a:

Naprawdę porównujesz coś takiego ze skaczącymi, migającymi i grającymi reklamami?
a w którym miejscu napisałem, że porównuję? Przeczytaj swój pierwszy post w tym temacie :) w drugim już trochę rozwinęłaś, ale napisałaś, że reklam nie widziałaś, więc odpowiadam, że są. Mniejsze, ale jednak. Napisałaś też, że wybierasz te bez reklam. Jest ich raczej bardzo malutko. W przypadku większości darmowych serwisów (nie tylko blogowych) zawsze jest coś za coś - brak opłat za reklamy na stronie - i to miałem na celu ukazać pisząc wcześniejszego posta.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-08-13, 18:43   

Htsz napisał/a:

a w którym miejscu napisałem, że porównuję? Przeczytaj swój pierwszy post w tym temacie

Czepiasz się i tyle. ;) Przecież to chyba oczywiste (a przynajmniej tak mi się wydawało), że przeszkadzają reklamy "upierdliwe", dominujące i zbyt nachalnie ingerujące w wygląd strony (burzące estetykę).

Htsz napisał/a:

Napisałaś też, że wybierasz te bez reklam. Jest ich raczej bardzo malutko

E tam, nieprawda. Mam co najmniej kilkanaście blogów bloxowych w linkach i (może poza 2) żadnych reklam tam nie ma i nigdy nie było. (i nie mów mi o jakimś tam bocznym panelu, bo to jest zawinięte i nie wyskakuje samo, nie traktuję więc tego jako integralnej części bloga)
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz