Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany:    Wykupienie reklamy na fejsie

Cześć i czołem.

Mam pytanie do Was. Czy ktoś z was wykupił reklamę na facebooku? Jeśli tak to jaki rodzaj, ile zainwestował, na jaki czas?

Opłacało się?

Właśnie sobie ustalam co i jak, jak ma wyglądać. Gdzieś kiedyś przeczytałem, że ktoś zainwestował 20 zł i to zrobiło różnicę dużą. Jakie Wy macie zdanie?

EDIT:
Chcę zainwestować te 20 zł - na początku na próbę, sprawdzić. Próbuję ogarnąć te reklamy, aktualnie mam coś takiego:
Grupa docelowa:
7,894,820 os.
które mieszkają w kraju: Polska
w wieku co najmniej 17 lat
które mówią językiem: polski
które nie są jeszcze powiązane z: Czasem widziane

Chyba to trochę sporo, jak na 1000 wyświetleń reklamy (CPM).

Jak też ustawić optymalny czas? Na razie roboczo mam 10 dni i te 20 zł starczy na to.
Jeśli ktoś już to robił, to skorzystam z pomocy.


Nie znalazłem podobnego tematu, jeśli był to wywalić.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-01-23, 17:20   

Okazjonalnie wykupuję posty sponsorowane, na razie z typowymi ogłoszeniami (sprzedam coś, szukam współlokatora itd.) i ich skuteczność trudno mierzyć - na razie nic nie sprzedałem i nie znalazłem współlokatora. ;) Przy grupie niecałych 500 znajomych wyszło mi jakieś 4 zł, co za gwarancję dostarczenia treści na wszystkie 500 tablic jest dla mnie do przyjęcia. Gorzej, że nie wszyscy przeglądają swoje walle, sporo osób w ogóle nie wykazuje żadnej aktywności i to takie wołanie w pustkę.

Będę się bardziej bawił reklamami na FB po starcie bloga - spróbuję wycisnąć z nich trochę ruchu i zobaczymy, co wyjdzie.
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-01-24, 01:42   

ja wykupiłem dziś reklamę na młodzieżowym FanPage'u 32tyś osób, cena 4zł, wkrótce sobie napiszę mini artykuł, który zostanie wstawiony. Efekty podam wkrótce.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-26, 22:53   

Nie korzystałem jeszcze nigdy z reklam na Google ani Facebooku i bardzo mnie ciekawi jakie są efekty takich kampanii. Szczególnie chodzi mi o zaangażowanie takich klikaczy w przeglądanie strony lub skorzystanie z oferty, bo artykuły tego typu: http://www.spidersweb.pl/...ksza-afera.html nie dają zbyt fajnego światła. Szkoda żeby większa część środków szła na marne. Z drugiej strony z podobnymi problemami ludzie borykają się już od dawna:

Henry Ford napisał/a:

Wiem, że połowa mojej reklamy to wyrzucone pieniądze. Nie wiem tylko, która to połowa.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Szpilkoholiczka 
Blogger.Klub


Imię: Adrianna
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 25
Miasto: Reda

Wysłany: 2013-04-09, 23:02   

Osobiście nigdy nie wykupywałam, ale od znajomych słyszałam, że nie są warte swej ceny ;)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-06, 12:50   

gdzieś kiedyś czytałam o reklamach na fb, że są atrakcyjne ze względu na bardzo określone kryteria potencjalnych odbiorców, szczerze powiem nie zagłębiałam się nigdy w to bardziej bo nie mam na to pieniędzy, póki co czytelników staram sie pozyskiwać, cieżką i systematyczną pracą;)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-07-26, 14:55   

Po raz pierwszy wykupiłem kampanię na fejsie - sponsorowane zdarzenia "Lubię to" na tablicy plus reklama w pasku bocznym. Czas 7 dni, budżet $2 dziennie, kryteriów nie pamiętam dokładnie - znajomi moich znajomych w wieku 13-65 ze specyficznymi zainteresowaniami.

1,5 doby później przybyło mi 8 lajków na fanpejdżu i ileśtam klików (nie sprawdzałem jeszcze statystyk odwiedzin), z budżetu wydane jakieś $2,50. Nie jest źle. :)
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-08-27, 02:49   

Raz na próbę kupiłem jakąś reklamę (coś że zdobywaniem lajków to było) i w sumie nie było źle... 1 dzień, 1$, 3 lajki :)
Myślę że to dobre miejsce na reklamę i stosunkowo niedrogie, ale trzeba się przyłożyć by lepiej działała :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-09-13, 19:48   

Na Apetycie na razie nie kupowałam reklamy, ale korzystam z nich często w pracy. przykładowo, w połowie lipca ogłosiliśmy konkurs fotograficzny, utworzyliśmy aplikację, którą właśnie promowaliśmy na facebooku. Mieliśmy 900 fanów, reklama była wykupiona na 2 pierwsze tygodnie, potem przedłużyliśmy o tydzień, więc post sponsorowany był przez 3 tyg. Efekt, po zakończeniu konkursu, mamy 2609 fanów. Fakt, że aktywnych jest dużo mniej, ale jak na profil firmy sprzedażowej, głównie sezonowej, był to dla nas spory rozmach.
 
  podziel si� tym postem na:
bazylia 
Blogger.Klub


Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-09-13, 19:52   

A ja tak dzisiaj się zastanawiałam jak to właściwie wygląda.
Bo pod każdym postem mam przycisk 'promuj post', sobie go z ciekawości klikłam no i tam pojawiły się te wszystkie opcje (ciekawe, że najtańsza opcja dla mnie to 32 zł (:(), może to kwestia tego że mam tylko 234 fanów?;)
Ale w każdym razie jak powybieram sobie te opcje i kliknę 'promuj post", to co się stanie? jak wygląda płatność?
Nie lubię tak w ciemno klikać w takie przyciski.. ;_;
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-09-13, 19:54   

Następnie pojawi Ci się cała podstrona, an ktroej zaczniesz określac swój target i zalożenia promocyjne - np. może ustalic czas trwania promocji i sposób jak będą pobierane oplaty.
Np. Ustalasz promocję na 3 dni za 32 zl. Można zrobić tak, że te 32 zł będzie wykorzystywane na każdy dzień (czyli łącznie 96zł) albo przez całe 3 dni. To nie ejst tak, że to cena minimalna - to kwota sugerowana. Możesz równie dobrze wpisać np. 10 zł.

Oprocz tego, oceniasz za co płacisz - za wyświetlenia, czy za kliknięcia, czy za lajki.

Całkowita płatność odbywa się przy pomocy karty kredytowej, albo paypala.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-09-13, 19:55   

bazylia napisał/a:

to co się stanie? jak wygląda płatność?
Nie lubię tak w ciemno klikać w takie przyciski.. ;_;


U mnie pobrali pieniądze po zakończeniu kampanii (mam podpiętego Paypala).
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz