Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2012-06-03, 00:14
Autor Wiadomość
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2008-09-05, 18:14   

miglu149 napisał/a:

teneniel napisał/a:

nie można zdecydować gdzie ma się to to zainstalować (domyślnie instalowana jest w katalogu z profilem użytkownika).

Mi się zdawało, że w ustawieniach można wybrać miejsce na dysku...


to Ci się zdawało. chyba, że pomyliłeś to z opcją wyboru zapisu pliku ściąganego do docelowego miejsca, bo ja przy instalacji nie miałam nic do wyboru - po prostu się zainstalowało bez jakiegokolwiek pytania mnie o cokolwiek.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-09-05, 19:38   

Raczej bede trzymal sie z daleka od tego syfu, najpierw ta wielka afera z licencja EULA, a teraz swiadomosc ze moj komp moze byc zasyfiony, ta przegladarka instaluje wraz ze soba, mase innych smieci, ktore tez zamulaja mompa i nie wierze ze wszystko bedzie lepiej niz teraz na Operze, ktora ma najlpesze wyniki w prawie wszystkich testach, bije nawet FF3, srysly.

Choc ff3 nie jest taki zly, na pewno wolalbym go niz ta nowa przegladarke.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2008-09-05, 23:08   

Ja przespałem premierę Chrome (pierwsze dni w nowej pracy), ale widziałem, jak strona główna Jogger.pl aż kipiała wpisami o niej.

Dzisiaj zainstalowałem i popatrzyłem przez chwilę - nie wygląda toto źle.

m@tarci - możesz jaśniej o tej aferze z EULA i jakie to śmieci instaluje ta przeglądarka? Bo wiem tylko o GoogleUpdate.exe (który i tak już mam razem z Google Gears) i zajmuje mikroskopijny ułamek mojego RAMu...
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-09-05, 23:21   

Nie mam czasu, wiec tylko jeden link: http://www.idg.pl/news/165139.html
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-09-05, 23:44   

m@tarci, a widzisz aktualizację pod artem :> ? licencję uaktualniono i wymazano z niej niekorzystny wpis, pracujemy na wersji beta, błędów w niej obecnie nie brakuje, bo już chyba trzy rodzaje możliwości włamu krążą po sieci, jednak w tym przypadku masz do czynienia z wglądem w źródło i tak jak linuksa będzie ten produkt można pomagać doskonalić także osobiście :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-09-05, 23:48   

Przeczytalem wiele skarg nt. google chrome i na dodatek takie gowniane wejscie, myslelem ze jebne jak przeczytalem licencje, niby teraz jest juz dobrze, ale na poczatku wysmialem to i zamknalem karte.

Google Chrome, instaluje Google Update i pluginy innym przegladarkom, ktore znajduja sie w naszych PCetach, z tego co zauwzylem ten plugin to google gears, podobno fuknkcja tego pluginu jest uruchamianie google update po kliknieciu odpowiedniego linka.

Zreszta jest juz beta, nad ktora google pracowala 2 lata za zamknietymi drzwiami, a jednego dnia znaleziono dwie luki i to nie takie byle jakie, ktore googole wciaz nie skomentowalo.

Poki nie bedzie wersji stabilnej, to nie bede nawet bral sie za ten syf, moze bedzie to kiedys wielki przelom/hit czy jeszcze cos innego, ale jak na razie zbyt negatywnie jest do tego nastawiony i to nie bez powodu.

[ Dodano: 05-09-2008, 23:54 ]
Htsz, wiem, wiem i jeszcze raz wiem, ale taki start... nie chce nikogo obwiniac, ale jednak byl to gowniany start.

Dobra, na razie nie chce mi sie dyskutowac, ale pamietam ze ten artykul byl ciekawy http://osnews.pl/google-c...emie-backdoora/ i miedzy innymi moja wypowiedz i opinia, na nim sie opieraly.

Btw. co znaczy pojecie ''BETA'' dla google? bo 90% produktow od nich to same ''BETY''.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-09-06, 01:55   

m@tarci napisał/a:

Btw. co znaczy pojecie ''BETA'' dla google? bo 90% produktów od nich to same ''BETY''.
przynajmniej nie ma takich akcji, że dostajesz produkt ostateczny i nagle się okazuje, że ma masę dziur ;) -> czytaj windows ;) wiele produkcji google w wersjach beta jest godne polecania, jak wiele produktów innych firm polecisz w wersji beta :> ? ja bym może na palcach jednej dłoni wyliczył..
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-09-06, 08:32   

Faktycznie, google chrome BETA jest na podobnym poziomie, co Opera i FF, oczywiscie poziomie tzn. ile wad i usterek posiada BETA, wszystkie trzy maja w cholere dziur, tyle ze FF i Opera, maja tez wersje finalowe i pomijajac kilka wpadek Opera i starsznie gownianego FF 1 i 2, to wersje finalowe sa zazwyczaj naprawde udane, wyniki mowia same za siebie, zreszta... sam chyba korzystales z Opery lub FF i chyba nie trzeba tego tlumaczyc.

Wiec Super-Ultra-Google-Chrome-Beta < Opera i FF w wersji stabilnej i na razie nie zmienie zdania.

...zastanawiam sie czy dobrze uzylem tego ''<'' znaku :P
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2008-09-06, 10:29   

ooooooż ty w mordę jeża.
wywalam to i NIGDY w życiu nie pozwolę sobie robić zrzutów ekranu bez mojej wiedzy.

debilizm >.<

Google Chrome mówię grzeczne PA PA!!!
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-09-06, 11:57   

teneniel, i dobrze, bardzo dobrze, niby na to mozna przymknac oko i na to i nawet to, ale jakbym zawsze tak robil, komputer juz dawno bylby zasmiecony.

Niby dobre jest rozwizanie jest z tymi kartami i oddzielnymi procesami, ale mi wydaje sie to zbedne, a nawet uniemozliwiajace normalna prace procesora, wystarczy otworzyc kilka kart z flaszem, to temeratura znacznie wzrosnie, a ja nigdy nie mam otwartych kilku kart, po kilkanascie/dziesiat, ciagle jest ich chmara, chyba procesor by mi padl.

Pewnie ten nowyk cosik od google, zyska duza popularnosc, wielu zwyklych i szarych ludzi, widzi to tak internet = google, a jak wyskoczy im reklama od super nowej i najelpszej w swiecie przegladarce(na pewno tak bedzie, bo zazwyczaj tak jest w reklamie 'czegos', watpie by napisali ze to smiec) wtedy niezle podskocza wyniki tego, juz i tak byl niezly wzrost, kiedy byl juz 1%, przedwczoraj bodajze.

Choc jednak znajda sie tacy ktorzy zostana np. na FF, poniewaz zazwyczaj siedza na nim ludzie, kotrzy lubia rozszerzenia, a goole takowych nie posiada(moze w przyszlosci, moze...).

Z Opery, pewnie tylko niecaly procent ludzi, przesiadzie sie na Google Chrome, wiekszosc to ludzie z IE i FF, zreszta tych jest wiecej niz tych z Opery, ale tak czy inaczej, Opery nie przescignie to Google Chrome w najblizszym czasie, pod tym wzgledem tylko FF moglby sie zaczac bac.


P.S teraz jest stabilna wersja Opery(9.52), wiec juz nie ma takich bledow z ktorymi musialem sie zmagac, wiec Google Chrome, jest jak na razie minimalnym zagrozeniem dla Opery... jezeli w ogole jest.


______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-09-06, 13:30   

teneniel napisał/a:

ooooooż ty w mordę jeża.
wywalam to i NIGDY w życiu nie pozwolę sobie robić zrzutów ekranu bez mojej wiedzy.
hahaha a windowsa masz ? też skasuj, bo robienie zrzutów ekranu przy jego działaniach bez Twojej wiedzy to pikuś ;) jak już napisałem google wpis skasowało, a windows nie zamierza ;)

m@tarci napisał/a:

Opery nie przescignie to Google Chrome w najblizszym czasie, pod tym wzgledem tylko FF moglby sie zaczac bac.
piszesz jak potłuczony. To jakiś paradoks. Jak można konkurować z przeglądarką która ma prawie 50% i być dla mniej zagrożeniem - jednocześnie nie prześcigając kilkuprocentowej Opery ?
Poza tym, Opery używają zwykle hardcorowcy, podobnie jak linuksa, jak już wspominałem, skoro chrome jest otwarty to myślę, że znajdzie wielu odbiorców, którzy będą go sobie mogli "doprogramować" według własnych potrzeb :) No ale czas pokaże, nie ma się co sugerować statami przez najbliższy tydzień czy dwa bo to będą raczej użytkownicy instalujący przeglądarkę z ciekawości.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-09-06, 13:55   

Htsz, nie pisalem akurat o uzytkownikach i ogolnej liczbie uzytkowania, tylko pod wzgledem technicznym i ogolnie funkcjonalnosci, google chrome, nie posiada nawet podstawowych rzeczy jak Opery, np. nawigacji myszka, niby nic, ale zawsze jednak cos.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz